Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AnnMarie

sałatki śłedziowe....

Polecane posty

Może podzielimy się sprawdzonymi sałatkami śłedziowymi .... Moja ulubiona to ; Ziemniaki z mundurkach + ogórek kiszony + śledzik + majonez....pycchhaaaa!! Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ulubiona sałatka to: śledź + marchewka (ugotowana) pokrojona w kostkę + ziemniaki w kostkę+ jaja na twardo+groszek+ majonez wymieszany ze śmietaną i chrzanem białym ze słoika. śledź+marchewka+ziemniak+seler lub pietruszka+ogórek kiszony/korniszony + jaja+groszek+majonez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klik, klik...
śledzie + ztarty czosnek + majonez/śmietana/jogurt (jak kto woli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do campari
ok, Twoje śledzie mogą być, ale to takie monotematyczne - wszystkie przepisy ubabrane przecierem pomidorowym można z tego wybrać jeden przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiem też.......
śledzie małosolne.....namoczyć ....pokroić na mniejsze kawałki....do tego cebula w kostkę + ogórek słodko kwaśny + oliwa + pieprz odrobina magii ...wymieszać włożyć w pojemnik i do lodówki jeść na drugi dzień śledź w zalewie octowej ...kroję na kawałki i do tego robię sos jogurtowy....jogurt naturalny....papryka czerwona surowa pokrojona w kostkę ....odrobina czosnku wyciśniętego przez preskę ...troszkę pieprzy odrobina cukru ...wymieszać śledzia z gotowym sosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledzie z papryka, cebula i pieczarkami. jesli jest ktos zainteresowany to podam przepis. ja je uwielbiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem zainteresowana
Magnolia podaj proszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem zainteresowana
Campari mam pytanie. robiłaś te śledzie, które proponujesz ? Które z nich Twoim zdaniem najlepiej smakowały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-ma...
ja uwielbiam ledzie z buraczkami: śledzie buraki ćwikłowe cebulka ogórek kiszony majonez przyprawy Zawsze robię "na oko" więc nie podaję proporcji. śledzie zawsze moczę przez noc w mleku. Następnego dnia kroję śledzika na paseczki ok. 1 cm. Buraczki gotuję w skórkach, a potem ścieram na tarce o grubych oczkach. Cebulke i ogórka drobniotko siekam. Z majonezu i przypraw robię sos - czasem odchudzam majonez i mieszam z jogurtem naturalnym. Układam warstwowo lub po prostu wszystko mieszam. Kolor i smak wyśmienity! Lubię też w pomidorach, a od was podkradnę jakiś jeszcze przepis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuję przepis
gdzie są śledzie i por !!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salatka sledziowa z papryka i pieczarkami papryke czerwona i cebule kroimy w drona kostke i dusimy na odroinie oleju az bedzie mieka pieczarki rowniez drobno kroimy dusimy na patelni. mieszamy pieczarki z papryka dodajemy sol/ pieprz i koncentrat pomidorowy do ostudzonej masy dodajemy sledzie pokrojone w paski, mieszamy i do lodowki najlepie zroic dzien wczesniej o musi sie troche przejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uwielbiam śledzie po
hawajsku-z ananasem.Ostatnio robiłam i nawet nie zdążyły się przegryźć tak szybko zniknęła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śledzie w miodzie... cebule posiekać w półplasterki, przesmażyć an łyżce oliwy, dodać 1 łyzke miodu na jedna duzą cebule, dusić razem, wystudzić. ślewdzie wymoczyć, pokroić na kawałki, połączyć z cebulą, doprawić pieprzem. smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A śledzie + por +...
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, własnie wczoraj robiłam śledzie ze śliwką kalif. zeby się przegryzły na wigilię:) Z 2 wiadereczek śledzi- każde po 400 g, 2 op. śliwek, 6 cebul czerwonych, opakowanie pieprzu ziołowego wyszły mi 3 słoiki. Układamy je warstwami: 1/cebula w polprążki, 2/śledz solony wymoczony pokrojony w kawalki 3/pieprz ziołowy 4/śliwka 5/cebula i tam powtarzamy do zapełnienia słoika a na koniec zalewamy oliwą lub olejem, mniami:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie zrobiłam taką:4jajka na twrado pokrojone drobno.3płaty rolmopsów,pokrojone,1-2ogórków kiszonych pokrojonych,mała drobno pokrojona cebula,1marchewka ugotowana i starta.Do tego majonez ok2łyżki wymieszać z 2łyżkami jogurtu naturalnego i z sosem tatarskim.Pycha wyszła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annawioletta :) dzięki, jak zawsze niezawodna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śledzie wigilijne Płaty śledziowe matiasy 5 szt rodzynki 10 dkg śliwki suszone 20 szt cebula 1 duża szt sok z cytryny olej kujawski ewentualnie sól pieprz cytrynowy 1/2 łyżeczki cukru Śledzie namoczyć w zimnej wodzie na 1,5 godziny,zmieniając wodę 3 razy,odsączyć, wytrzeć papierowym ręcznikiem.Pokroić na kawałki ,skropić sokiem z cytryny,cebulę pokroić drobno,sparzyć na sitku wrzącą wodą , wystudzić.Śliwki i rodzynki zalać wrzącą wodą,zostawić na 5 min,odsączyć,wytrzeć papierowym ręcznikiem,śliwki drobno pokroić.Układać warstwami w szklanym naczyniu, cebulę,kawałki śledzi,rodzynki i śliwki.Cukier rozpuścić w 1 łyżce soku z cytryny,dodać olej dokładnie wymieszać,zalać śledzie olejem,posypać pieprzem,koniecznie cytrynowym,odstawić na kilka godzin do lodówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×