Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Ja na szczęście nie mam mdłości, rano mi słabo i nie ustoję ale staram się przesypiać poranki:) ale te zaparcia...tragedia, tylko flapjacki mi pomagają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciązy też nie miałam mdłości, dopiero druga była z mdłościami, różnie to jest i nie jest wyznacznikiem Kochane czy prawidłości się rozwija. Czytałam ostatnio topik trudna ciąża, smutne bardzo o Nabuko która urodziła córeczke z szeregiem wad a ona miała wszystkie dolegliwości w ciąży, to chyba zależy od orgaznizmu, mdłości mam lekkie rano ale na szczęście bez wymiotów, siostra męża urodziła w zesżłym roku, a ona nie miała całą ciążę objawów żadnych...także jestem i spokojna, i niespokojna, ale to chyba normalne w tym stanie. Na ten sam dzień? popatrz:) ja wiem, że zaszłam 30 listopada a owulację miałam 2 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny właśnie znalazłam ten topik, tez klikam z Anglii, więc fajnie znaleźć kogoś z podobnymi problemami. Termin mam z Was najwcześniej, bo na 18.07 i od razu a propos terminów dodam, że tygodnie liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki i wten sposób podaje się wiek ciąży, mimo że zapłodnienie było ok 2 tyg. później. Tak więc jestem w 13 tyg. za chwilkę, miałam już trzy skany, w tym jeden w Polsce. Miałam drobne plamienie w 6 tyg. więc zadzwoniłam na numer early assessment unit, powiedziałam co się dzieje i zaprponowali scan na 2-3 dni później. Potem pojechałam do Polski i zrobiłam oczywiście z czystej ciekawości, a teraz miałam ten w 12 tyg. Jeśli chodzi o plamienie to gin w Polsce przepisła mi, luteinę, ale powiedział, żeby brać jedynie jeśli zacznę krwawić, ale skoro nie krwawiłam od 3 tyg. to na razie nie ma takiej potrzeby, brać w razie czego. Troszkę po części zgadzam się z angielskim podejściem do sprawy, że ciąża dopiero jest po 12 tyg. ponieważ jeśli coś jest nie tak z dzidziusiem -choroby lub jakieś dysfunkcje to organizm sam je odrzuci. Najczęściej nie dzieje się to bez przyczyny. MOja koleżanka miała podtrzymywaną ciążę od samego początku i przez całą ciążę z przedwczesnym porodem i sama stwierdziała, że to może nie było najlepsze rozwiązanie. Może organizam nie jest gotowy. Przy czym nie poieram angoli w nierobieniu scanów, aby się upewnić czy wszystko idzie zgodnie z planem. W temacie latania, to czyatałam, że do trydziestegoktóregoś tyg. można latać bez problemu, jeśli ciąża nie jest zagrożona. Jedynie niektórzy przewoźnicy wołają zaświadczenie od lekarza jeśli jest już widoczna. Dla pocieszenia wszystkich dodam, że leciałam już dwa razy w 3 tyg. i w 9 i 11 i nic się nie działo. Zero obiawów. Co do samopoczucia dziewczyny to sie nie martwcie, nie są wymiernikiem tego czy cos się dzieje czy nie. Ja nie miałam żadnych wymiotów ani mdłości, jedynie brak apetytu i uczucie pełności. I wele dziewczyn tak ma. Spytajcie wasze mamy jak przechodziły przez ciąże, czasem bywa podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kasztankaaa ja mam termin na 11.4 :D to już całkiem niedługo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wykryto u mnie cukrzycę ciążową i chciałam wiedzieć(jeśli któraś miała/ma) jak to w UK się leczy ? czy częściej wykonują usg(bo norma to 2x na całą ciążę) czy to jest wskazaniem do CC? położna na ostatniej wizycie powiedziała mi że dziecko jest duże, czy jego wielkość też ma jakiś wpływ na wykonanie CC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S_Gosia_S co do mdłości to miałam je do 16 tygodnia a zwymiotowałam tylko 1 raz. ale jednak to nic miłego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zawsze wina leży po stronie wadliwego zarodka ale gospodarki hormonalnej mamy, w Anglii zaś 3 poronienia należądo stanu normalnego i dopiero przy 4 ciąży jest wspomaganie. A ja znowu mam śluz lekko podbarwiony, czekam na ten poniedziałkowy scan jak na zbawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale rozmawiałam z GP czy skorzystać przy tych plamieniach z EPAU, ale dał mi skierowanie na pilny scan a pewnie w epau też by mi tylko scan zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 dopiero po 4 ciąży :O ?? a co do ciąży do 3 mca-słyszałam że poronienie przed 3 miesiącem oni uważają za coś normalnego, a czy jest tu coś takiego jak podtrzymanie np. ciąży 6 miesięcznej ? czy też uważają to za ''coś normalnego''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 to idziemy lep w lep hehe ja tez mialam ostatnia @ 18.11 kochalam sie z mezulkiem 30.11 owulacja 2.12 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 to moze ja bym Ci przeslala luteine ?? Ja 12stego lece do Polski a 13stego mam wizyte wiec moze mi juz luteina potrzebna nie bedzie a nawet gdyby to w PL kupie sobie ja bez problemu ! Takze jakies 20 tabletek moglabym Ci przeslac !! Bralabys po 1 tab dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIEŃKAA__ co do cukrzycy w ciazy nie pomoge bo nie mam bladego pojecia mysle ze musisz w goole poszukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się zastanawiam nad tą cukrzycą, co mi dalej powiedzą, jakie leczenie i czy to skończy się CC,a prócz tego że mały już zapowiada się duży... dziewczyny czy w waszych miastach zdradzają płeć dziecka ? u mnie niestety nie chcą mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIEŃKAA__ U mnie za to ze zdradza ci plec placisz 50funciakow ale sa nie raz takie polozne ze same powiedza bez zaplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak:) S_Gosia_S łeb w łeb:) do 13 tyg ciąży jest tkzw early pregnancy assesment unit (EPAU) ale chyba też tylko scany robią i czekają, jak się ciąża będzie rozwijac, nie wiem czy podają leki, natomiast po 20 tyg zakładaja nawet szew okrężny gdy szyjka zaczyna się rozwierać i kontrolują bardziej, o tym zapewniał mnie mój GP, bo w poprzedniach 2 ciążach miałam szew zakładany po 20 tyg, tutaj w zwykłym szpitalu ciężarna ma miejsce (łózko) dopiero po 20 tyg natomiast do 18 jest 250 szpitali w Anglii należących do EPAU, ale co tam robią to nie wiem, mam nadzieję, że nie będę musiała skorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S_Gosia_S...a mogłabyś?Jejku zaskoczyłaś mnie oczywiscie, że bym chciała, ale żeby Cię to nie kosztowało a skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nie mówią podobno ze względu na dużą ilość muzułmanów.i za cholerę nie powiedzą, mój naszczęście na połówkowym ustawił się przodem do nas,leżał spokojnie i było widać jajca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×