Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Dziewczyny co do wod plodowych to ja wam powiem tak mi odchodzily 2 tygodnie po troszku a oni jak sprawdzali twierdzili ze to nie wody w ostatnich dniach okazalo sie ze jednak byly to wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja spadal spać,mały obudził mnie o 4:30,nakarmiłam a on zaczął...śpiewać:D ostatnio coś mu się ubzdurało,piszczy jak dziewczynka i lubi śpiewać nad ranem..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu wszystkoo kupce niemowlaczkow karmionych piersią: Stolce przejściowe Gdy dziecko zaczyna jeść mamine mleko, pojawiają się tzw. stolce przejściowe o różnym zabarwieniu, od zielonobrunatnych, przez zielono żółte po zupełnie żółte. W stolcach przejściowych mogą być widoczne pasemka śluzu i grudki niestrawionego pokarmu. Są one wodniste a często spienione. Wpływ na to ma duża fermentacja laktozy w jelicie grubym oraz zawartość w mleku matki siary, która rozluźnia kupkę. Stolce przejściowe wydalane są kilkukrotnie w ciągu doby. W ten sposób oczyszcza się przewód pokarmowy maluszka z resztek smółki. Dlatego tak ważne jest, aby w tym okresie jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi. W drugim miesiącu życia oddawanie stolców przez niemowlaka jest już zazwyczaj unormowane. Zawartość pieluszki różni się jednak u dzieci karmionych piersią a butelkowych. Kupka niemowlęcia karmionego piersią Zwykle są to dwa do czterech wypróżnień w ciągu doby. Powinny one mieć żółte zabarwienie i wyglądem przypominać średnio ścięta jajecznicę. W kupce mogą pojawić się niewielkie grudki oraz pasemka śluzu. Kupka może mieć lekko kwaśny zapach. Czasem zawartość pieluszki będzie imponująca i pielucha sobie z nią nie poradzi, a innym razem będzie to malutka kupka. Może się zdarzyć też, że maluch nie zrobi kupki wcale nawet przez kilka dni. Jest to związane z tym, że mleko matki jest doskonale i można by powiedzieć w całości przyswajalne. Jednak gdyby osesek był niespokojny, miał wzdęty brzuszek i mały apetyt, zgłoś się z nim do pediatry. http://www.osesek.pl/zdrowie-i-pielegnacja-dziecka/pielegnacja-dziecka/956-kupka-noworodka-i-niemowlaka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Dziewczynki czy ktoras miala problemy z kolkami u swojego maluszka? moja wlasnie wczoraj miala swoj debiut.:( nie wiem jak jej pomoc- chcialam podac Gripe Water ale mozna go stosowac ponoc do miesiaca zycia dzidzi- a moja ma 3 tygodnie.POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey nio ja sie moge pochwalic ze dzis ladnie maly nocke przespal budzil sie tylko na jedzenie i dalej spac rano o 7:30 po karmieniu wzielam go do siebie na lozko i zasnal ze mna i spalismy tak don 10:30 :) Wiec chyba te nie orzespane nocki to byly przez to ze kupeczki nie mogl zrobic :) Jest cudny i kochany nie wyobrazam sobie juz zycia bez niego...;) Dziewczyny co do porodu ja moge rodzic bez problemow ....;) ale polog to cos strasznego ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie zapomnialam zapytac od kiedy moge nosic ten pas poporodowy ??? A co z Wami laseczki urodzilyscie juz?? Jak z nasza Kasia wie ktos cos o niej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamunia no własnie tu nic nie znajdziesz, gripe water powyzej miesiaca, ja zaopatrzyłam sie w delicol z Polski, nie jest tani bo 48 zł jedna fiolka która starcza na 3 tyg, i jest super, mały juz sie prezył a po delicolu spi jak anioł i w czasie czuwania oglada a nie rzuca nózkami bo brzuszek przeszkadza Gosia, z tym przyzwyczajaniem do spania z toba, zobaczysz jakie potem bedziesz miała problemy:) zawsze w łózku rodzica lepiej i pierwszego tak przyzwyczaiłam do 4 roku zycia nie dał sie wyrzucic z łózka a wszystko zaczyna sie od pierwszych tygodni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 ja nie chce go do lozka swojego brac ale jakos rano tak mi mama dala i spal ze mna a tak to biore go na karmienie do lozka bo daje mu cycka na lezaco a pozniej idzie do lozeczka i jakos narazie nie ma problemow ;) tylko wkurza mnie to ze naje sie piersi jednej drugiej a mimo to mleko ktore odciagam musi dostac z buli bo tak to marudzi :/ ;( Chyba sie juz przyzwyczail do smoczka z butla:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamunia mój dostał w wieku 3 tygodni,kupiłam tu Infacol,Colief,z PL miałam czopki Vibrucol,Fenicol i Espumisan.Ponadto ciepłe okłady na brzuszek i masaże,te butelki z rurką z TT i mało co pomagało...niestety ale chyba dziecko to musi przejść,nie każde ale wiele dzieci kolki dopadają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dużo osób chwali sobie sab simplex.Ponoć środek niemiecki,może będzie na ebayu. Gosia ja pas zaczęłam nosić tydzień po porodzie,kiedy krocze doszło w miarę do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Gratulacje dla nowych mamusiek sorki że sie nie odzywam,ale jakos nie mam czasu.a w piatek jedziemy do pl więc pranie,prasowanie,pakowanie i jeszcze mały. mamunia ja zaczełma uzywać gripe water zanim mały skończył miesiąc.gdzies wyczytałam na necie że kobiety podawały i małemu tez nic nie było.i infacol tez miałam.ale w sumie mały nie miał kolek. Mój mały juz przsypia noce,kochany moj...daje sie wyspać mamie. ide spać bo padam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie też słyszałam,że infacol i espumisan malo daje, dlatego zamówiłam ten delicol i jest rewelka jak dla mnie:) sab simplex został wycofany z Polski, mozna go jedynie z niemec sprowadzic, wycofany został z powodu aspartamu który zawiera i rozkurczajacego w zbyt duzej dawce, chyba norma do 40 a on ma 69, dziewczyny na forach pisza ze cudny, ale jak wiadomo juz nie od dawna o skutkach ubocznych rakotwórczego aspartamu to owszem ugle dzieciom przyniesie ale chciałabym zobaczyc te dzieci kiedy beda dojrzewały albo juz dorosłe, przeciez apsartam sprzyja nowotworom agólne jest trucizna chemiczną. Sab simlepx nie przeszedł pozytywnie testów w polsce chemicznych, zastanawiamy sie jak zdrowo wychowac malucha, nie brac leków w ciaży a potem niektóre kobiety chyba nieświadomie dajc ten lek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia jesli masz smoczki z tommee tippee to niemozliwe by sie przyzwyczaił, bo sa takie same jak cycus, chodzi o głebokosc na jaka jest buzce maleństwa. Pokarm sie unormuje, trzeba byc cierpliwym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 wiesz co kochana ja wlasnie odciagam mlego w ta butelke z TT ale przelewalam mu w aventa w takim badz razie bede dawac mu z tej TT a avent pojdzie na bok;) Bo wolalabym aby ciagnal piers i z niej tylko sie najadal :) Nio a p[owiedzcie mi ten pas nosicie caly czas nawet do spania bo mi znajoma powiedziala ze powinnam zaczac nosic go odrazu po porodzie i w nim spac ?? Ale ja nie dam rady teraz wciskac tego pasa z tym moim kroczem... Bo nawet spodnie mi przeszkadzaja :/ Widze ze Julki nie ma to chyba ja wkoncu wzielo cioo ?? Kasia to juz napewno Po?? Czekam na was kobitki i piszcie jak wy przezylyscie porod bo ja wspominam go bardzo milo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;) no dziś wybiła u mnie godzina " zero " dziś mój termin no zobaczymy Anitko wszystkiego najlepszego z okazji imienin ,życzy druga Anita ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej anitko, dziekuje jesli to do mnie, ale moje prawdziwe imie to Ania :) i nie obchodze dzis imieninek :) ale i tak milo. No to trzymam kciuki zeby cos sie zaczelo w koncu u ciebie, u mnie do terminu jeszcze ponad tydzien wiec ja sie nie nakrecam. Maly uciska mnie w dole i znowu mam te smieszne bolace skurcze, ale one sa tak troche wysoko troche nisko, tak roznie, wiec jeszcze mi przyjdzie troche poczekac pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny,o widzisz Grays,nir wiedziałam że może szkodzić,tak to bym go na forum nie polecała(sama oczywiście nie dawałam małe ale jak w googlach się wpisze sab simplex to jest bardzo dużo pozytywnych opinii) u mojego małego te krople pomagały na chwilę,niestety.A przyszedł wieczór,dał się wykąpać,poszedł ładnie spać i budził się co 2 godziny więc jak ngle się pojawiły tak szybko zniknęły(znikły..?) no nieważne :P Gosia jeśli boli cię krocze to nie ma sensu zakładać pasa-bez przesady, że dzień po porodzie wbijesz się w niego a będziesz syczała z bólu.Ja kuoiłam sobie w primarku,i założyłam go tydzień po,chodziłam cały dzień, na noc nie zakładałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane mam pytanko do was, wiem ze tu w UK nie ma standardowego szczepienia przeciw gruźlicy oraz wirusowemu zapaleniu wątroby W|W typu B, bedziecie szczepic swoje pociechy na to? i tutaj czy tez moze w polsce? ja za tydzien jade do polski i wlasnie sie zastanawiam nad tym co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak dlugo wam sie goilo to krocze i kiedy wkoncu normalnie bez bolu moglyscie sie normalnie wysiusiac ??? I czy pozniej wygladala wasza piczunia tak samo jak przed porodzie?? Czy juz inaczej?? Bo ja mam peknieta tez od gory czyli mojej lechtaczki juz nie ma i zastanawiam sie czy ona pozniej normalnie zrosnie sie tak jak powinna ??? Ehhh sorki za glupie pytania :D A i mam pytanko odnosnie czkawki u mojego malego po kazdym jedzeniu (mojego cycka lub butli z moim mleczkiem) maly ma czkawke... i po moim mleku mu sie nie odbija:/ Jak go karmilam kupnym nie bylo problemow a teraz hmmm non stop :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia mi krocze goilo sie 2tyg, a pipka wyglada troche inaczej a tez mi pekla jest jakby troche szersza :/ moja karolcia tez ma czkawki ale zauwazylam ze jak dluzej trzymam niunie w pionie jak jej sie odbije to jeszcze z 10 min i wtedy nie ma czkawki a jak ja poloze zaraz po tym jak beknie czkawka pojawia sie od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuś ale mojemu malemu sie po cycku nie odbija ;(;( I czkawke ma odrazu ;( Kurde Ewa a lechtaczka zrosla ci sie i mialas tak zwane 2 dziurki czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu jeśli pytasz o czkawkę,to mój mały miał ją bardzo często,również często ulewał.Już bałam się że to ten refluks czy jak to się nazywa.Ale samo przeszło.Co do krocza,to nie kochałam się równe 6 tygodni po porodzie,na początku jak oglądałam szwy,to pochwa była zmieniona(kilka dni po porodzie to chyba normalne..) teraz nie wiem jak wygląda,nie przeglądałam:P mąż bez ogródek mi powiedział że czuje zmianę podczas seksu(i nie wierzcie w bajki że wiadro) tylko jest ciut luźniej niż przed ciążą,ale za to moje odczucia podczas seksu po porodzie-MASAKRA!jakbym mogła to bym z niego nie złaziła :P:P ostatnio rozmawialiśmy na ten temat,zapytany powiedział,że już tej zmiany-tej rozciągniętej pochwy nie czuje,i twierdzi,że jest taka jak kiedyś.(nie wiem czy to kwestia jego przyzywczajenia,czy pochwa może powrócić do stanu sprzed ciąży) ale faktem jest to,że na jego pożądanie i popęd poród nie miał wpływu :) w ciąży też się kochaliśmy,ale w miarę jak zaczął brzuch się powiększać to się baliśmy, a ostatnie 1,5 miesiąca przed końcem seksu zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny,ja jeszcze w domu)))-: ale caly czas spie i jestem juz baaardzo zmeczona.Tak,ze nic nowego sie u mnie nie dzieje.Jutro ide do Gp i pewnie bede miala omawianie wywolania ciazy(-: i cale szczescie. Gosia spytaj sie swojej poloznej o pipunie(-; niech Ci obejrzy.To zalezy od miejsca pekniecia. Ale nie ma sie co martwic na zapas ,w wiekszosci przypadkow na prawde wraca do normy,a jak nie mozna sobie zafundowac vaginoplasty(tu nawet cena jest przystepna)ale proponuje poczekac troszke i zobaczyc ile natura zdziala.Dziewczynki trzymajcie kciuki za mnie,bo mam stressa(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jula widzę że Ty też ładnie pojechałaś po bandzie z tym przeterminowaniem ;d ciekawe jak tam kasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no daj spokoj Kasienka,sama juz sie denerwuje)-; dobrze,ze jutro ta wizyta w Gp i n iech mnie szybko umawiaja na to wywolanie(ja juz jestem 9 dni po terminie-MIALA TAK KTORAS??????) Kto z tego forum byl po terminie w ogole?????dziewuszki napiszcie(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jula a ja myslalam ze Ty juz na porodowce ;) Ociagasz sie kochana ? A moze strach przed porodem powstrzymuje ?? hihi KASIENKAA powiedz mi ile moze stac takie mleczko mamy w lodowce?? Dziewczyny opiszcie mi jak wy odczuwalyscie gojenie sie krocza?? Bo mi mija jutro tydzien a ja nadal boje sie robic siusiu nadal boli bardzo i dzis strasznie boli mnie w tym miejscu co kiedys byla lechtaczka takie hmmm jakby sciaganie czy to oznaka gojenia sie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ciekawe co tam u Kasi???moglaby sie odezwac jak jej poszlo. no ja juz skurcze mam od kilku dni ale co z tego jak nieregularne)-: Napiszcie mi dziewczyny o tych waszych przeterminowaniach ,ktora byla i ile.jutro po spotkaniu z polozna i lekarzem sie odezwe i powiem co i jak. Anitkajakubek, a jak tam Ty kochana???? Anita,a Ty???? jakies objawy dziewczyny?kiedy macie wizyty???i jak z tymi masazami szyjki macicy?idziecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Julcia a ja myślałam ,że Ty już urodziłaś a tu proszę ja na dziś mam termin no zaraz będę już przeterminowana że tak powiem , małemu się nie śpieszy i na razie nic na to nie wskazuje no i czekam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja tez jeszcze tu jestem, ale do mojego terminu jeszcze 8 dni wiec mam czas. Coraz czesciej mam skurcze, bole brzucha, i te skurcze Braxtona no ale poza tym nic. Ja bede sie widziala z polozna w przyszly wtorek jesli nie urodze do tego czasu. A jesli nie, to pewnie bedzie mi mowila o sposobach wywolywania wtedy, bo wtedy bede 3 dni przed terminem, no ale ciagle mam nadzieje ze sie uda przed. Nasza kasienka pewnie juz tuli malenstwo, ale ty Julka to juz zbieraj sie do szpitala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×