Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

-Kasia-

CIĄŻA długo.......wyczekiwana :-)

Polecane posty

akif nie denerwuj sie bo malenstwo to czuje, wiem,wiem łatwo mówic, ja tak samo miałam a teraz sie wymądrzam:) akif co do herbaty to czerwonej chyba sie nie powinno, ja w sumie zielonej tez nie piłam bo naczytałam sie o tym ale potem na jednym z forów dziewczyny pisały ze mozna i niektóre w poprzednich piły wiecej niz jedna dziennie i nic sie nie stało, wiec od jakiegos czasu wypije ale nie codziennie karola a po czym lekarka stwierdziła ze beda wczesniaki? powiem Ci ze tez myslałam ze blizniaki to zawsze wczesniaki ale jak byłam w szpitalu to dziewczyny nawet do 39,40 tyg donosiły blizniaki tylko duzo lezały wiec moze i Tobie sie uda a propos zgagi to spróbuj migdałów, mnie pomaga petitki mysle ze mdłosci nie na długo powróciły, ja miałam tak samo, w 9 tyg znikneły a potem jeszcze były ale to juz niewielkie i rzadko ale ola no juz niedługo i zaczynam miec schizy:) ciagle tylko mysle jak ja urodze to dziecko i zeby sie mu przy porodzie nic nie stało, zeby było zdrowe no i jak to bedzie potem, jak dam rade, ech człowiek to musi zawsze sie martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akif-ja czytałam, że czerwonej herbaty nie powinno się pić bo wypłukuje mikroelementy z organizmu, których i tak w ciąży często brakuje. Poza tym jak ją piłam przez 3 dni gdy nie wiedziałam że nie wolno, to chodziłam 3 razy w nocy siku, bo podobno działą moczopędnie, co też nie jest za fajne. Zielona herbata jest bardzo zdrowa, ale też podobno nie w ciąży, ponieważ jak czytałam hamuje wzrost komórek a przez to niekorzystanie wpływa na rozwój płodu. Na pewno niewielka ilość nie zaszkodzi, ale może lepiej nie szaleć:) Są i tacy lekarze, co sądzę, ze jednej lampki wina czy małego piwka też nie trzeba sobie odmawiać... ale_ola-kurcze żeby Ci przeszedł ten kaszel. Ja miałam taki raczej suchy, bo mnie gardło drapało przez ok 2 dni i też bardzo się bałam tego napinania brzucha. Zresztą przy takim mocnym smarkaniu też nie raz czułam takie napięcie w brzuchu, albo jakby coś tam mi się nadrywało. Mam nadzieję, że to nie wpłynie źle na dzidziusia. Ja się czuję dużo lepiej, choć nadal mam katar i jestem osłabiona. Nie wiem jak wstanę w poniedziałek o 6 do pracy:( Ale na szczęście w poniedziałek zobaczę mojego bajbuska. Mój m już się nie może doczekać, bo strasznie się dziwi jak to może być widać, że dzidziuś się rusza. W sumie jedyne plany jakie mamy na walentynki to badanie usg:) Przez ten deszcz od rana strasznie mnie boli głowa:( Dziewczyny a czemu w ciąży zaawansowanej trzeba spać akurat na lewym boku? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milk_a, -Kasia- - ale ja jeszcze nie wracam do pracy dopiero pod koniec kwietnia wiec jeszcze mam troszke czasu bylam pewna ze bede musiala wrocic w polowie marca ale jednak o 1.5 miesiaca to sie wydluzylo ale mimo wszystko i tak jestem zalamana jedynie pocieszajace jest to ze mala bedzie z moimi rodzicami a nie tesciowa ;) ciekawe jak malinka....????:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki, od 31.01 jestem mamą dwójki pięknych dzieciątek: Oli i Dawidka. Wiem, że Gosia pisała Wam już ile ważą i mierzą, dziękuję za wszystkie gratulacje. Na razie uczymy się siebie, jest sporo pracy, ale też ogrom szczęścia. W najbliższym czasie nie będę często zaglądać, bo większość czasu poświęcam na karmienie tych moich szczęść, ale jak tylko się ogarnę to się odezwę. Malinka trzymaj się Słońce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akif>napisalam na naszym 2 forum o wymiotach,ze dopadly mnie dopiero w 7tc,wiec spokojnie,wszystko przed Toba :) co do lekarza to mam kontakt do jednego,ktory za wizyte (150zl) wypisuje l4,bede sie do niego wybierac,a ogolnie chodze na Karowa i jak na razie jestem zadowolona :) emka>mi sie troche brzuch juz odznacza,ale to raczej przez wzdecia,a jak u Ciebie?? olafasola>fajnie,ze mdlosci przechodza! pozdrowienia dziewczyny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie w ten brzytki dzień! ale ja mam dobry humor- mimo bólu głowy, dzisiaj wraca w nocy mój M- ale się stęskniłam! Dodatkowo byłam dzisiaj u mojego lekarza rodzinnego i mam kamien z serca. Bez problemu w moim przypadku będę dostawać L4 i nie muszę się już prosić gina! Lekarz powiedział, że jest moim dr pierwszego kontaktu i ma takie prawo. Zus-em też się nie mam przejmować bo nawet jeśli mnie wezwą to nic mi nie mogą zrobić. Uwieżcie mi, cała ta sytuacja bardzo mnie stresowała!Ale mam to z głowy! Malinka co u Ciebie, Trzymam za Was mocno kciuki! Nadzieja ale super, że Lenka tak ładnie śpi. Gratulacje na zostanie ciocią! Akif nie martw się brakiem mdłości, to powód do radości! Karola na zgage najlepsza jest mięta. Sabiba a jakie łóżeczko kupilaś, wózek też juz masz? Sugerujesz się jakąś lista potrzebnych rzeczy? Petitki nie zazdroszczę Ci tych mdlości, chociaż u mnie nie ma dalej apetytu, muszę się zmuszać do jedzenia. Prolaktynka gratulacje córeczki! też bym chciała ale mam przeczucie, że bedzie to Synek. ale_Ola ja biore Fembion i nie narzekam, zobaczymy jakie będę mieć wyniki, na badania ide w poniedziałek. Milka powrót do pracy to trudna decyzja. Długo czekałyśmy na Maleństwa, a teraz zostawiać je na kilka godzin z obcą osobą to jest ciężka decyzja. Promyk jeszcze raz gratulacje, ale masz super też bym już chciała byc po wszystkim! Kasiu a co u Ciebie. Jak się czujesz? Pozdrawiam Was wszystkie buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROMYK2- gratuluje maleństw. To teraz na bieżąco streszczaj jak maluchy rosna..:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwi wózka jeszcze nie mam, ale wiem już jaki chce :) łózeczko kupiłiśmy takie http://allegro.pl/klups-safari-szuflada-stylowe-lozeczko-24h-hit-i1437019707.html jeśli chodzi o liste potrzebnych rzeczy to popytałam znajome które mają już dzicie co jest potrzebne, co się przydaje a co zupełni emożna sobie odpuscić i zrobiłam liste zakupuów :) jeśli bedziesz chciała mogę przesłać an maila to sobie zobaczysz, pewnie każdy ma inne potzreby i inną liste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Promyk gratuluję maluszków niech chowają sie zdrowo i radośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabiba to mamy podobny gust bo ja chcę te z misiem i gwiazdkami -też Klups. A wóżek to jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi koleżanka powiedziała która ma 3 miesiecznego synka i siostra zresztą też, że fajnie jak łóżeczko ma demontowany jeden bok, bo wtedy można przysunąć je maksymalnie do łóżka i w nocy na karmienie nie trzeba co chwilę wstawać żeby wyjąć i odłożyć dzidziusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wózek chce chicco trio tour 4 czerwony :) jeśłi chodzi o łóżeczko to różnie z nimi bywa, my mamy małe mieszkanko wiec takie przysuwane by się nie sprawdziło :) Iwi jeali chodzi o łóżeczko to dużo taniej jest zamówić przez internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a nie obawiacie sie ze te ciemne łózeczka beda dzieciaczki skrobac zabkami pózniej? mnie sie tez te ciemne najbardziej podobały ale widziałam w sklepie jak były obdarte wiec zrezygnowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja są specjalne nakładki na górną część łóżeczka kosztują ok 20 zł i dziecko wtedy nie gryzie zabkami po łóżeczku tylko po zabezpieczeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu - tez te zioła mnie zainteresowałay bo jestem fanką włoskiej kuchni, osobiście uważam, ze w niewielkich iloscicach nie zaszkodzą. Oto co znalazłam na teamt bazylii: "zawiera dużą dawkę estragolu, który wykazuje działanie kancerogenne (wg. badań przeprowadzonych na zwierzętach); powoduje mutacje genów. Dlatego też specjaliści odradzają długotrwałe stosowanie preparatów z jego zawartością. Liść bazylii nie powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u niemowląt i małych dzieci." i na temat tymianku: "Olejek tymiankowy, na skutek znacznej zawartości tymolu, stosowany w nadmiarze może powodować nudności i wymioty. Nie zaleca się również stosowania tymianku podczas ciąży, może mieć bowiem działanie poronne." Ja dopiero zaczynam się rozglądać jeśli chodzi o zakupy. Planuję rozpocząć kupowanie dla dzidizusia dopiero jak poznam płeć, bo wtedy chyba będę już się czuła na tyle pewnie i w końcu uwierzę, że dzidizuś będzie już ze mną zawsze. Tymczasem na razie spodobały mi sie łóżeczka w ikea: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90115997 albo to http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70116002 właśnie ze względu na demontowany bok. Chodzi mi o to aby uzyskać taki efekt: http://domtrendy.pl/lozeczka-dla-dzieci-2/ Póki co kupiłam zestaw kosmetyków mustela, bo niedługo rozpoczne 4 miesiac wiec pora zacząć smarować brzusio. Polecam wam kupowanie tu (przy zakupie 3 kremów płacę i tak tylko raz za przesyłkę): http://allegro.pl/listing.php/search?string=mustela&us_id=13530731&country=1 A jakie wózki polecacie, zwłaszcza wy mamusie które już ich używacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam polecam lozeczko z szuflada wszystko tam sie miesci a nie zajmuje miejsca ja tu trzymam ubranka dla malego i jest super:)a wozek my mamy taki jak na zdjeciu na nk.:)lekki i praktyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam ten net na temat odzywiania się w ciąży i jak studnia bez dna. Milion stron i tyle samo różnych opinii. Więc moje zdanie jest takie, że są produkty które są oczywiste do niespożywania jak alkohol i mocna kawa. Ale mysle że można jeść wszystko ale z umiarem i rozsadkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam -kasiu- niestety nic nie pisałam ale byłam w szpitalu dostałam silnego krwawienia w 5-6 tyg i nie udało się utrzymać ciąży a więc wracam na forum staraczek .teraz muszę odczekać ale działam dalej bo skoro raz się udało to dlaczego miało by sie nie udać następnym.........po prostu poronienie samoistne i tyle ale chociaż jest nadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akif- masz rację, do tego dochodza różne alergie, bo ktoś moze nawet nie wiedzieć że na coś jest uczulony i po tym się źle czuć w ciąży+osobiste predyspozycje do tolerowania niektórych leków, pokarmów itp. Jutro masz badanie usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiba kurcze szkoda ze nie wiedziałąm że są takie nakładki, tez bym wzięła ciemniejsze:( no ale trudno już kupione i musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do lozeczka ja wstawilam swoje na nk mozecie zerknac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMMI82- tak dzisiaj wielki dzień bo mam pierwsze usg i stres czy wszystko w porządku. Sfiksuje chyba do godz.13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Nie odzywam się bo dopadło mnie choróbsko:( Mam taki duszący kaszel, głowa mnie boli i taka słaba jestem! Dzisiaj zrobiłam sobie wolne, bo rano nie byłam w stanie iść do pracy, tak mi się w głowie kręciło! A jakby tego było mało, to jutro mam urodziny i przyjedzie ok 25osób!! Nie wiem jak ja to przeżyję, już się boję! Ale widzę że nie tylko ja tak ucichłam;) Ok, idę się położyć, może mi trochę przejdzie. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem po pierwszej wizycie i zobaczyłam swoja fasolkę. Widziałam bijące serduszko. Wszystko jest w porządku. Następna wizyta za 3 tygodnie. Tak sie ucieszyłam..... EMMI- jak tam twoje usg? U mnie lekarka wczoraj stwierdziła, że mogła być to ciąża bliźniacza ale drugi zarodek był za słaby. Ale to jest tylko podejrzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hej dziewczynki, jak Wam minęły Walentynki. Jejku co tu taka cisza ostatnio. Gdzie się pochowałyście. Wychodzcie zza krzaków :-) Jak Wasze brzuszki, macie już ciążowe ciuszki. Oj, ale mi się dzisiaj rymuje. Zmieniłyście już garderobę? Ja ostatnio kupiłam sobie spodnie z gumką, bo w normalne już nie wchodzę. Brzusio jest już na tyle duży, że nie muszę nikomu mówić, że jestem w ciąży :-) My wczoraj byliśmy na usg 4d, wrażenie niesamowite, nasz maluszek fikał koziołki, podskakiwał, nawet ssał paluszka. Ma już 8,5 cm, waży 16g i zaczyna "przypominać" malutkiego człowieczka. Aż się poryczałam :-) Niestety z mojego wyjazdu do Zuzy nic nie wyjdzie, mam dalej dużo odpoczywać i nie przemęczać się. Od ostatniej wizyty łożysko ani drgnęło, kolejne usg za 2 tygodnie. Strasznie szybko, nawet zaczynam się troszkę tym martwić. Lekarz usokaja, chce tylko sprawdzić czy coś się nie zmieni w jego położeniu i czy wszystko jest w porządku :-) Magia czy Twoje łożysko przesunęło się i czy też masz tak często usg? 🌼 malinka mam nadzieję, że odpoczywasz już w domku i że wszysko już jest w porządku. Odezwij się w wolnej chwili 🌼 ria kochana przykoro mi, wierzę jednak, że szybko do nas powrócisz 🌼 Ines a Ciebie jeszcze u nas nie ma. Sądziałam, że już zaczniesz dzielić się swoimi przeżyciami ciążowymi. Jak się czujesz, uwierzyłaś już, że jesteś w ciąży? 🌼 Akif Super uczucie serduszko, prawda. Cieszę się, że wszystko w porządku 🌼 maja u Ciebie chyba już zaczął się 36tc, ostatnie dni stresu 🌼 nadzieja to jeszcze troszkę sobie poodpoczywasz i pobędziesz z Laurą 🌼 Promyczku jeszcze raz gratuluję i życzę dużo spokoju i radości z wychowywania Oli i Dawidka 🌼 Iwi co z Twoją wizytą u neurologa? 🌼 sabiba widzę, że wreszcie dopadł Cię szał zakupów. Ja już nie mogę się ich doczekać 🌼 Emmi dziękuję za informacje, postaram się ograniczyć ulubione ziołka, ale oczywiście nie do przesady. Widzę, że Ty również zdecydowałaś się na mustelę, jakie są Twoje odczucia. Byłaś na usg? 🌼 emka kochana wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa, niech zdrowo się rozwija, Tobie spokoju ducha i wiele radości w tym wspaniałaym okresie. Udała się imprezka? 🌼 superburek jak tam Twój wstręt do komputera. Udało kupić Ci się mustelę w dobrej cenie? 🌼 ale_ola z lataniem raczej nie ma problemów, no może tylko kiepsko ze startem i lądowaniem he he he Teraz muszę zrezygnować, ale to tylko ze względu na to nieszczęsne łożysko - "mam być na miejscu, gdyby coś się działo", normalnie nie ma przeciwskazań 🌼 gosia co u Was? pewnie powoli szykujesz się do przeprowadzki 🌼 idea kochana za Twoim przykładem, przerywam urlopik i wracam na drugi fakultecik od października 🌼 Prolaktynka a Ty znowu zniknęłaś 🌼 karolvka jak po wizycie 🌼 Pozdrowionka dla wsystkich i buziolki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu pewnie wszystkie swiętowały Walentynki i dlatego taka cisza:) u mnie jakoś leci, nerwy coraz większe mam nadzieje ze Twoje łożysko w końcu się przesunie bo duzo nerwów kosztują takie przygody i ciągły strach, ja już mam tyle stresu od poczatku ciąży że czasami myśle czy nie zaszkodziło to mojej kruszynce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie drogie przyszłe Mamusie:))))Jestem, jestem, nareszcie.........:))))))Tak, juz uwierzyłam, wczoraj moja druga weryfikacja hcg była pięknym walentynkowym prezentem. Byłam wczoraj już o Dr po cdn L4 ( bez problemu ) już jestem 3 tyg na wolnym i dostałam do 2 marca-wtedy następna wizyta...której oczywiście się boję! Lekarza zalecił żyć normalnie ale oszczędnie, do dentysty mogę isc bo mam wizytke 1 marca ( wiem ze mogłam wcześniej ale juz w ubiegłym roku byłam przygotowana do ciązy:))) i ząbki zdrowe, i czekałam,czekałam,.....az trzeba znów iść sprawdzić) Mam witaminki brać, dalej duphaston i luteinki 3. Dr tez zrobił usg żeby sprawdzić czy ok wszystko , endo ma 20mm. A co u Was wiem bo czytałam Was:))) Kasiu jaki fakultecik????? Brzuszek już taki mówisz:))) cudownie Pochwalcie się brzuszkami na nk!!!!!!!!!!!! Akif super ze serduszko juz widziałaś, który to tydzień???chyba jestem tu najmłodsza po Tobie:)))) he he, potem czekamy na czekajke:) Sciskam Was gorąco:))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
INES78- witamy witamy...:-) Tak kochana zobaczyć czy usłyszeerduszko niesamowite. U mnie 6 tydzień. Zero objawów oprócz suchości skóry i powiększenia biustu hihi ( z tego to akurat się cieszę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×