Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość the_glow

wysokość alimentów

Polecane posty

Gość slask
pewnie rozumie je jak 99% ludzi. wierzysz w coś czego kompletnie nie rozumie. miedzy innymi za swoje zyciowe porażki obwiniasz wszystkie samotne matki oraz ten nieszczęsny "bezsensowny" fundusz alimentacyjny który jest tylko "wylęgarnia leni" nie wiem skąd w tobie tyle złości i jadu dla ludzi pytających o porady i szukających pomocy w instytucjach społecznych. nienawidzisz kobiet i je obwiniasz za wszelkie zło świata w ogolę nie widząc kto ponosi odpowiedzialność za niektóre rzeczy. Nienawiść tak bardzo w tobie urosła ze już nie pamiętasz co to logiczne myślenie. Naprawdę jest mi ciebie zal bo choć miliony ludzi powie ci ze to co mówisz i w jaki sposób myślisz to brednie ty i tak w to będziesz zaparcie brnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podliczenia
znieciepliwiony,ale przeciez w sądzie musiałeś przynajmniej tak lub nie , powiedziec ile chcesz lub bedziesz płacic alimentów. czy ja dobrze cie rozumiem, to nie było kwestia kwoty, tylko tego w jaki sposób rozstałes sie ze swoja ex. Bo moze oto chodzi? i stad te twoje protesty. tak pomalusiu próbuje zrozumiec twoje esy i ten "przymus" zaczyna wiele mówic. Żeby zrozumiec twoje myslenie , najpierw musisz przynajmniej cos napisac o powodach waszego rozwodu i jak wyglądały twoje kontakty z dzieckiem. czy w ogóle były, a jesli nie to z jakiego powodu. To chyba nie tajemnica. A wiele moze tłumaczyć. Zostałes oszukany, zdradzony nie wiem, no cos musiało sie stać ,że tak restrykcyjnie poodchodzisz do sprawy alimentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Ja już tu pisałem....powtórzę . Ja nie płacę żadnych alimentów....mam żonę na,którą nie narzekam :) Ona na mnie chyba też. Mam jednak do czynienia z ludźmi ,którzy mają problem alimentów.....ktoś również zainteresował mnie tym forum . Z perspektywy uważam ,że .....instytucja alimentów to samo zło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podliczenia
poddaje się!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podliczenia
a kim sa ci ludzie z problemem alimentów?. Bo wiesz to zarówno moga byc pobierajacy alimenty jak i płacacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Jedni i drudzy. Ja zaś staram się patrzeć ogólnie. Mój wniosek jest jeden ....instytucję alimentów należy zlikwidować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podliczenia
a dlaczego po tematach na temat alimentów , ludzie pisza ze zostawiles zone, nie płacisz na dziecko, które uczy sie zaocznie. nadinterpretacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
To zapytaj tych ludzi dlaczego tak piszą. Moim zdaniem ,nie pasują im moje poglądy i próbują mnie zdyskredytować.... by bardziej siebie uwiarygodnić , usprawiedliwić, by do siebie ....swoich roszczeń przekonać ....tak jak i nieraz podszywają się po de mnie ....używając mój pseudonim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slask
to tym bardziej nie rozumie twojego toku myślenia. jako osoba rzekomo obiektywna powinieneś widzieć różnice miedzy matka utrzymująca i wychowująca dziecko a ojcem uciekającym od obowiązków. a mimo tego uważasz ze są właśnie owe matki. w sumie to idąc twoim tokiem rozumowania największe zło to właśnie te bogu ducha winne dzieci bo alimenty idą na ich utrzymanie. twierdzisz ze alimenty doprowadza do masowego nieróbstwa czyli bardziej satysfakcjonuje cie widok jakiegoś bezrobotnego "dziada" pod monopolowym z piwem w ręce i fajka w ustach niż samotna matkę niosąca pod pacha paczkę z mops-u. Bo faktycznie lenistwo, ucieczka od odpowiedzialności i nagminne unikanie pracy by uciec od płacenia alimentów to najlepszy wzorzec dla kolejnego pokolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slask
*a mino tego uważasz ze złe są właśnie owe matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Dla mnie pojęcie """samotna matka """ jest co najmniej podejrzliwe.Samo hasło """" samotna matka """ ma wydźwięk pejoratywny. Na pewno nie usprawiedliwiający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na szczescie....
twoje poglady zniecierpliwiony sa jedynie twoimi pogladami i nie maja zadnego przelozenia na sprawy alimenatcyjne w prawdziwym zyciu. Twoich wypocin mozna po prostu nie czytac (jak ktos sie nimi mocno irytuje) i z glowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawda cy fałsz??
pytanie zniecierpliwionego-założył 2x topik z tematem :"Alimenty na pelnoletniego"-jego pytanie : 18:43 Zniecierpliwiony Czy powinienem i muszę płacić na pełnoletnie ,zdrowe, uczące się dziecko [ dziecko? ] z naciskiem na słowo powinienem i muszę,również w aspekcie prawnym. 11:00 [zgłoś do usunięcia] Zniecierpliwiony Jak jest z alimentami na pełnoletniego zgodnie z nowelizacją kodeksu rodzinnego? 5.08.2009] 11:51 [zgłoś do usunięcia] Zniecierpliwiony A co myślicie o tym artykule? 17 czerwca 09 (nr 116) OBYWATEL | PRAWO RODZINNE I OPIEKUŃCZE | Finanse Pełnoletnie dziecko na własnym utrzymaniu Rodzice mogą uchylić się od płacenia alimentów na pełnoletnie dziecko. Nie mogą tego zrobić, jeśli dziecko jest niepełnosprawne. OTO KOLEJNY TOPIK ZNIECIERPLIWIONEGO TEMAT TAKI SAM: Alimenty na pelnoletniego 1 13:05 Zniecierpliwiony Czy ktoś ma już jakieś doświadczenia prawne po nowelizacji ustawy??? PODSTAWA PRAWNA Art. 1 pkt 26 i 27 ustawy z 6 listopada 2008 r. o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 220, poz. 1431). JEDNA Z ODPOWIEDZI : 11:18 [zgłoś do usunięcia] moja córka do zniecierpliwiony czytajac ciebie na wielu tematach odnosze wrazenie,ze usilnie szukasz sposobu na skonstruowanie solidnej prawnej pułapki na własne dziecko. Co sie takiego stało,że koniecznie chcesz odebrac te alimenty? I ile własciwie płaciłes do tej pory i jaki to procent twoich dochodów?( tak szczerze napisz) ODPOWIEDZI ZNIECIERPLIWIONEGO : 14:32 [zgłoś do usunięcia] Zniecierpliwiony do moja córka płacę 350zł aliemtów i jest to ok 10% moich zarobków. jeszcze jakieś pytanie? 20:48 [zgłoś do usunięcia] Zniecierpliwiony ..ale oczywiście jak sobie poradzicie bez comiesiecznego wplywu na konto? dobre i 2 stówki jak wpadna aliemntów brzydze sie kobietami materialistkami CZY WY TEŻ UWAŻACIE ŻE FACET ( JAK WYŻEJ TWIERDZI )MA ŻONĘ I CAŁKIEM DOBRZE SIĘ JEMU ŻYCIE UKŁADA? czy według was facet który ma ułożone,szczęśliwe małżonek siedzi na kobiecym forum już 3 rok i zamęcza wszystkich jednym i tym samym tematem? czy tak postępuje szczęśliwy małżonek? może jego zona jest ciężko chora i przybita do łóżka i dlatego zniecierpliwiony ma komputer przy jej łóżku i stale na nią bacznie spogląda? chociaż prawda to nie może być gdyż bardzo często żegnał się tu z kobietami twierdząc że wyjeżdża. czy według was ktoś niezainteresowany siedziałby przez 3 lata i nawracał do tematu szukając odpowiedniej dla siebie odpowiedzi bo przecież innych już miliny otrzymał czy nie uważacie że człowiek ten kłamie co słowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Sam jestem zainteresowany odpowiedzią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Ps. ale dziś znów wyjeżdżam ....nie będzie mnie jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem kogo zapytać
ten człowiek nie rozumie, że istnieje takie pojęcie jak ALIMENTACJA.Nie alimenty, ale ALIMENTACJA: Alimentacja, obowiązek prawny dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania, spoczywający w zasadzie na krewnych w linii prostej i rodzeństwie. Obowiązek ten obciąża poszczególne podmioty prawa w sposób określony w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym (zstępnych przed wstępnymi, a wstępnych przed rodzeństwem; gdy jest kilku zstępnych lub wstępnych, obciąża bliższych stopniem przed dalszymi, krewnych w tym samym stopniu zaś - w częściach odpowiadających ich możliwościom zarobkowym i majątkowym). W przypadku małżonków, w razie rozwiązania lub unieważnienia małżeństwa, obowiązek alimentacyjny małżonka względem współmałżonka wyprzedza obowiązek alimentacyjny krewnych tego małżonka, obowiązek alimentacyjny zobowiązanego w dalszej kolejności powstaje zaś dopiero wtedy, gdy nie ma zobowiązanego w bliższej kolejności lub gdy nie może on uczynić zadość swojemu obowiązkowi. W przypadku rodziców obowiązek alimentacyjny trwa - niezależnie od wieku - tak długo, jak długo dziecko nie może utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka są wystarczające na pokrycie kosztów jego utrzymania. Zakres świadczeń alimentacyjnych jest zróżnicowany i zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego z jednej strony, z drugiej zaś od możliwości zarobkowych i majątkowych zobowiązanego do alimentacji. Wykonanie tego obowiązku względem dziecka, które nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie, może polegać w całości lub w części na osobistych staraniach o jego utrzymanie lub wychowanie. Obowiązek alimentacyjny nie jest dziedziczny i nie przechodzi na spadkobierców. Roszczenia o świadczenia alimentacyjne (tzw. raty alimentacyjne) ulegają przedawnieniu z upływem trzech lat od daty wniesienia pozwu o alimenty. Obowiązek alimentacji może ulegać pewnym zmianom, które polegają na zwiększeniu usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego lub na zmniejszeniu, a nawet ustaniu, możliwości zarobkowych zobowiązanego (wówczas można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego). Gdy osoba dostarczająca alimentów nie jest zobowiązana do ich spełnienia lub zobowiązana jest w dalszej kolejności, może żądać ich zwrotu od osoby zobowiązanej do spełnienia świadczenia. Do obowiązku alimentacyjnego zalicza się także obowiązek, spoczywający na ojcu nie będącym mężem matki, pokrycia kosztów wydatków związanych z ciążą i porodem, a także kosztów trzymiesięcznego utrzymania matki w okresie porodu (w uzasadnionych wypadkach nawet przekraczających ten okres). W celu płynnego wykonania obowiązku alimentacyjnego utworzony został 1975 tzw. fundusz alimentacyjny, którego dysponentem jest ZUS (jego organy ustalają konkretne świadczenia i ich wypłatę oraz ściągają należności wypłacone z funduszu od zobowiązanego do alimentacji). Uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego jest występkiem zagrożonym karą określoną w kodeksie karnym (art. 209).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Widać ...tobie wystarcza encyklopedia. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem kogo zapytać
podpieram się prawem, którego artykuły Ty także podałeś. A poza tym jeżeli nie wg prawa mamy postępować to wg czego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Przyzwoitości i własnego sumienia. Prawo jest potrzebne....ale powinno być konstruowane jasno. Nie powinno być swobody w orzekaniu ...w takim wymiarze jaki jest w tej chwili. Instytucja alimentów zaś ....powinna zniknąć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadal wklejam
Fundusz jest zabezpieczeniem dla tych którzy maja zasądzone alimenty-dostają je na czas!! Kieruj swoje pretensje do tych co nie płacą!! Co się uchylają!! Co ukrywają dochody i pracują na czarno!! Ci są nieodpowiedzialni!!To ty za nich płacisz!! dowiedz się co znaczy słowo FUNDUSZ i nie myl Funduszu z Instytucją-mylisz pojęcia!! Póki nie zrozumiesz różnicy,nie zrozumiesz kto jest winien w ogóle powstania i powołania FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO stale będziesz sie nakręcał i chodził po świecie sfrustrowany!! PŁACIĆ ALIMENTY MAJĄ ZOBOWIĄZANI A FUNDUSZ TO TYLKO ZABEZPIECZA!! FA udziela kredytu alimenciarzowi-kieruj swoje pretensje do tego który zaciąga kredyt i nie zwraca!! Matkę dzieci obchodzą -dlatego walczą o pieniądze na ich utrzymanie i wykształcenie-to zobowiązanego do płacenia na te dzieci nic nie interesuje-nawet nie płaci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadal wklejam
KAŻDE PAŃSTWO CYWILIZOWANE POWOŁUJE FUNDUSZE NA RÓŻNE CELE W TYM TEŻ NA CELE SOCJALNE PAŃSTWO JEST ZOBOWIĄZANE PRZEZ UCHWALONĄ KONSTYTUCJĘ DO ZAPEWNIENIA ŚRODKÓW NA PODSTAWOWE POTRZEBY SWOICH OBYWATELI skoro rodzic nie płaci, państwo w jego zastępstwie użycza jemu kredytu wypłacając alimenty na rzecz osoby której alimenty na drodze sądowej zostały mu przyznane FA z góry zakłada że wypłacane pieniądze zostaną zwrócone przez zobowiązanego JA TEŻ ODPROWADZAM SKŁADKI-NIE WIEM CZY AKURAT MOJE IDĄ NA FA I TY TEZ NIE MASZ TAKIEJ PEWNOŚCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem kogo zapytać
a niby wg czego prawo jest ustanawiane? wg przyzwoitosci, bo prawo zapewnia minimum socjalne oraz wg sumienia, bo ustalają je ludzie rzadzący, którzy mają sumienie i nie chca, aby cierpieli Ci, którzy zostali pokrzywdzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagadka zniecierpliwionego
to rozszczepienie osobowości- dlatego on może być święcie przekonany o tym, że nie ma dziecka oto objawy POZYTYWNY halucynacje (inaczej omamy, czyli błędne spostrzeżenia powstające bez bodźców zewnętrznych: * słuchowe * wzrokowe * smakowe * węchowe * dotykowe * komentujące zachowanie pacjenta * dyskutujące o pacjencie * pochodzące z różnych części ciała * urojenia (czyli fałszywy sąd, który trwa pomimo dowodów na jego nieprawdziwość: * urojenia tożsamości religijnej lub politycznej, * nadludzkiej mocy / możliwości, * urojenia prześladowcze * błędne skojarzenia * dziwaczne zachowanie * małe upośledzenie poznawcze NEGATYWNY * spłycenie afektu (reakcje emocjonalne są nieadekwatne) * ubóstwo języka * aspołeczność (społeczne wycofywanie się, zainteresowanie się światem przeżyć wewnętrznych) * apatia * duże upośledzenie poznawcze * znacząca i szeroko zakrojona zmiana zachowania * utrata zainteresowań * bezcelowość * bezczynność * zaabsorbowanie sobą Pozdrawiam Zniecierpliwiony i trzymaj się...uświadom ją sobie i spróbuj opanować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kujaw
ha ha ha czasami po tym jak emocje sięgają zenitu przychodzi odprężenie -zazwyczaj któraś z kafeteryjnych koleżanek dołoży zniecierpliwionemu i to są poza bezcennymi informacjami pozytywne strony tego portalu :) zniecierpliwiony ty się aby zastanów-czasz dziecko czy g nie masz a to córka czy syn? :) aaaa żona jest czy tez z tym problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrzę i nie widzę
tu też go nie ma-gdzie sie podział znienawidzony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no przeciez napisał
że wyjeżdża :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo mu się tak
WYDAJE;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kujaw
:) zauważyłam że zazwyczaj on wyjeżdża gdy brakuje mu argumentów i już sam nie wie co odpisywać-może on w świecie szuka odpowiedzi albo i oddaje się zonie o której wspomniał-może to z niej czerpie siłę do walki nad zniesieniem "INSTYTUCJI ALIMENTÓW"-w końcu co dwie głowy to nie jedna :-) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Oczywiście ,że moje wypowiedzi wynikają z mojej wiedzy i doświadczeń. One zaś wynikają z kontaktu z innymi osobami. FA to instytucja na którą płacą ludzie uczciwi ....korzystają z niej zaś nie uczciwi.Podstawą zaś tej instytucji jest instytucja alimentów .....która uczy i wychowuje nierobów ,cwaniaków ,kłamców i pasożytów.... mógłbym tak długo .....dlatego należy ją zlikwidować.Jest to instytucja wymyślona przez dziwne kobiety .....których nikt nie chciał,które swą nijakość uzbroiły w ideologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
JESTEM UCZCIWA-PŁACĘ PODATKI KTÓRE MIĘDZY INNYMI IDĄ NA BUDOWY DRÓG I AUTOSTRAD-NIE CHCĘ PŁACIĆ -NIE MAM SAMOCHODU!! PŁACĘ RÓWNIEŻ NA LECZENIE ALKOHOLIKÓW-NIE CHCĘ Ę PŁACIĆ!! PŁACĘ NA UTRZYMANIE SEJMU I SENATU KTÓRY TE USTAWY POWOŁUJE-TEŻ NIE CHCĘ NA TO PŁACIĆ!! ps: zniecierpliwiony że też tobie się chce pisać już trzeci rok te bzdury!! napisz co przez te prawie 3 lata osiągnąłeś? co załatwiłeś? gdzie napisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×