Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aja aja

CIASTO CZEKOLADOWE

Polecane posty

Gość aja aja

dziewczyny, mam ogromną ochotę na ciasto czekoladowe. zna może któraś dobry i niezbyt skomplikowany przepis (nie jestem mistrzem w tej dziedzinie;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aja aja
pomóżcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie upiekłam takie ciasto :) jest jeszcze gorące zrobiłam na oko ale tak mniej więcej to przepis jak na murzynka, tylko po dodaniu żółtek i mąki dodałam dużą ilość gorzkiej czekolady rozpuszczonej w kąpieli wodnej, a na koniec ubite białka a na topiku ciasta palce lizać jest przepis na czekoladowe ciasto z colą, jak nie znajdziesz, to daj znać poszukam u siebie w zeszycie udanych wypieków 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aja aja
dzięki ulotna chwila :) idę poszukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brrrrrrumbumbumbum
najlepsze sprawdzone przeze mnie to ciasto czekoladowe XXL oetkera wychodzi duża blacha i jest łatwe i dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie takie mocno czekoladowe - tylko musisz pamiętać że ono opada i wychodzi niezbyty wysokie ale za to wilgotne i pyszne Przepis jest prosty 2 czekolady gorzkie 4 jaja 1 masło szklanka cukru czekolady rozpuszczasz z masłem - dajesz do przestygnięcia. Białka z 4 jaj ubijasz na sztywną piane, a 4 żółtka w osobnym naczyniu ucierasz z cukrem. Polem wszystko ze sobą łączysz łyżką i przelewasz do małej tortownicy - ciasto jest mokre i ciężkie, pieczesz ok 50 min w temp 180-200 stopni Ja na nie czasami robię masę z 0,5 l śmietany 30% + 2 śmietan fix; 2 princessy kokosowe i niecała szkl cukru i po zastygnięciu np scieram czekolade na górę. Mozna tez bez masy polać polewą jasna :)) Szybko i pysznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizula nie zapomniałaś o mące? czy to takie bezmączne ma być? moje już prawie zjedzone, najlepszą radość miał dzidziul, który pomagał mi je dekorować, frajdę miał niesłychaną :D a co! niech się uczy, żeby potem żona go w myślach nie wyklinała, że nic w kuchni zrobić nie potrafi ;) :D pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizula tak pomyślałam chwilę i na moje oko to ciasto jest podobne do sufletu czekoladowego, tylko tam jest znikoma ilość mąki. smak znam , bo sufleciki robię bardzo często:) a to przepis na jaką blaszkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam w torebce akurat
mieszkam w londynie i raz kupilam w pudelku ciasto czekoladowe pod nazwa DEVILS CAKE, jest bardzo czekoladowe, do niego masa do FUDGE CAKE( taka jak w starbucksie) nie wiem czy jadlas, gdzybym mogla to bym ci wyslala, jest pyszne zawsze wychodzi bo robilam je juz, pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulotna to przepis na małą tortownicę chyba 17 cm. Jest takie ciężkie i wilgotne, być może jest to suflet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styl girly
Jej nie mogę czytając przepisy. :) Uwielbiam czekoladę w każdej postaci :) Kiedy w tej restauracji na krakowskim Kazimierzu Le scandale miałam okazję spróbować takiego delikatnego ciasta z ciemnej czekolady z malinowym musem schowanym w środku. Niesamowite połączenie. Teraz szukam przepisu na coś takiego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×