Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plesn na materacu

Drogie mamy uważajcie na materace kokosowo-gryczane

Polecane posty

Gość gość
ja od początku nie miałam przekonania do tych materacy - tylko u nas panuje na nie mod nie wiadomo czemu synkowi kupiłam piankowy ale z wyższej półki i jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Być może coś się wylało wcześniej na materac, jakaś woda i wniknęła ona w materac tworząc pleśń potem. Różnie to przecież bywa. Proponuję zakupy materacy robić w sprawdzonych sklepach gdzie można liczyć na pomoc doświadczonych doradców i fachowców. Jednym z takich sklepów jest np http://materacnawymiar.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ija Maraslawa
Co prawda nie jestem posiadaczką materaca z gryki, ale zastanawiam się nad kupnem materaca z gryki- dla siebie. W moim mieszkaniu jest non stop wilgoć w sezonie zimowym- pomimo wietrzenia - powód: jednostronna kawalerka, 2 słabej jakości okna, jeden grzejnik na całe mieszkanie, słaba wentylacja grawitacyjna-ostatnie piętro. Problem z wilgocią mam ciągle, szczególnie jak jest jesień i na dworze też jest wilgotno. Pleśń pojawia mi się na suficie- bo przecieka strop i na silikonie w łazience. Czasem jakiś grzyb opanuje ziemie w doniczkach z kwiatami. Robiłam ocet jabłkowy - spleśniał zanim się zrobił. Masakra. Mimo to posiadam dwie poduszki z wypełnieniem gryczanym od siedmiu lat chyba i co najlepsze- nie śmierdzą, patrzyłam do środka-nie ma w nich żadnych oznak pleśni, i co ciekawe- są suche jak pieprz. Tak więc w moim niewątpliwie pleśniolubnym środowisku gryka jakoś pleśni nie chwyta. Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Materace kokosowe wyszukałam w sieci, szeroki wybór ma firma http://matinee.pl/ znalazłam tam zarówno dla siebie lateksowy, i dla starszego dziecka kokosowy. Mój maluszek również śpi na kokosie, ale zakupiłam materacyk razem z łóżeczkiem. Jednak jak juz zamienimy na łóżko, to wiem doskonale gdzie zaopatrzę sie w następny zdrowotny materac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie przejmuj się negatywnymi wpisami. Odezwał się pewno handlowiec wciskający kit o zdrowotności gryki. Ja dziękuję ci za ten wpis, bo właśnie jestem na etapie kupna materaca. Słyszałam jednak, że lateks może uczulić i najzdrowsza jest pianka. Pamiętajcie też, że materac także trzeba wietrzyć. W bloku jest czasem ciężko, ale warto wystawić go na balkon przynajmniej 2 razy do roku. Roztocza giną w minusowej temperaturze, dlatego w zimie dobrze wietrzę pościel i materc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam materac kokosowo-gryczany firmy Danpol ze Szczytna (naturalna łuska gryczana, pianka puretanowa, mata kokosowa łączona naturalnym lateksem) od (uwaga!) 6-u lat, moje dziecko śpi na tym od urodzenia i żadnej pleśni nie wyczułam, a nos mam wrażliwy na zapachy, plam też nie ma. Wietrzę na mrozie, w słońcu, latem, różnie - tak często, jak pogoda pozwala. Nie jestem maniaczką czystości. Nigdy nie prałam (nie można), czyściłam w razie potrzeby. Ceny nie pamiętam. W 2010 kupowałam, ok. 100 zł chyba dałam za niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mashka41
no, ja mam materac z gryką i ...jest wszystko ok., może to kwestia producenta, ktory sobie nie poradził z tematem??? ja polecam http://sklep.wisad.pl/216-materace bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm to Ja już nie wiem jakie materace kupować dla dzieci :( a ten model Kołysanka z hilding tez jest problemowy? Czy można spokojne kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_gosiia
problem jest nie w tym, że materac jest kokosowy, ale w tym ze jakiejś nonamowej firmy kupione, a nie dobrej. hilding jest marką konkretną więc mozna miec zaufanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Materac kokosowo - gryczany jest najlepszy. Trzeba go jednak wierzyć przynajmniej raz w tyg a w zimie wystawiać często na mróz. Poza tym nie powinien być od spodu łóżeczka czymś założony np. Jakimś wzmocnieniem łóżeczka a od strony wierzchniej przykryty mata czy czymś innym. Bo choćby jak było w domu ciepło to takie zaizolowanie materaca z naturalnych produktów powoduje jego "naturalne" plesnienie. Bo nie ma on jak "oddychać". Gryka to twarda łuska ale wyrób naturalny, tak samo jak kokos i trzeba o nie odpowiednio dbać. U mnie jeden materac był używany przez dwoje dzieci przez około 5 lat. Nic się nie działo. Materac był rozbierany na czynniki pierwsze i często wietrzony itp. Jednak ostatnio zauważyłam że wkład kokosowy juz nie jest taki jak nowy i lata i użytkowanie zrobiło z nim swoje. Nie mniej jednak Pani w sklepie powiedziała nam przy zakupie ze taki materac nadaje się do użytku przez jakieś 3 lata nie więcej. A użytkujac go dłużej potwierdzam racje tej Pani. Nie zgodzę się z tym natomiast jak ktoś pisał że pierwsze użytkuje się stronę kokosowa a potem gryczana. Pani w sklepie powiedziała ze na początku dziecko powinno spać na stronie z gryki bo łatwiej będzie nam dziecko ułożyć bo kręgosłup dziecka nie jest wtedy prosty i lepiej leży mu się na gryce i do gdzieś do 6 miesiąca. Kiedy jest już bardziej *****iwe to należy przełożyć na stronę z kokosa. Ponad to gryka jest wszyta w owleczke materaca co pozwala go utrzymac w czystości bo śmiało można ją prac ponieważ gryka to suche łuski. Jest to potrzebne wtedy gdy dzieci ulewaja. Gdyby to była strona kokosowa to przy ulewaniu nie mamy żadnej możliwości wyczyścić wkładu kokosowego a każda wilgoć powoduje jego psucie. To samo potwierdził pediatra. A Ja Potwierdzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też bym się hildinga nie obawiała, to dobra marka i na pewno nie mają jakiś trafnych materacy. Ja mam też jeden, akurat model dla dorosłych i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego my mamy z pianki :) i jest świetny, nie był bardzo drogi, a ma powłokę przeciw roztoczom a co ważne zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. No i pokrowiec można bez problemu ściągnąć i włożyć do pralki i wyprać w 60 stopniach. Model to Sensitive ms11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jwj - weszłam na ten instagram..Pediatrzy to by troche więcej czytali zanim bzdury mówią... nie w kazdym materacu gryka-kokos legną się robaki !!! wiekszej bzdury nie słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie- nie ma sie co bać, trzeba tylko odpowiednio o materac dbac to sie nic nie pojawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja kupiłam specjalny antyalergiczny i jestem mega zadowolona http://materacyk.pl/produkt/materac-sensitive-model-ms11/ Oczywiście zastanawiałam sie bardzo nad materacykiem gryka-kokos, bo ten producent od którego kupiłam ma tez takie na stronie, bo zalezy mi na profilaktyce wad postawy. Ale ten sensitive co w końcu wybrałam tez jest tak zrobiony że zapobiega tym wadom, poza tym jest mega antyalergiczny , wkłąd mozna zamrażać , a dla mnie jako mega cierpiącej z powodu alergii na kurz i roztocza t owazme, stad ostateczny wybór padł na Sensitive

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość987678
Warto najpierw przeczytać o takich materacach, aby mieć obiektywną wiedzę, ,np tutaj : http://www.grzybowo3d.pl/koszt-materaca/. Materace dobierane powinny być w zależności od zapotrzebowania klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie nikt nie przekona że materace gryczane są złe i nie warto ich kupować... są najlepsze bo profilaktycznie zapobiegają krzywemu kręgosłupowi, a ja nie chce kłaść teraz dziecka na piance jakiejś nawet najdroższej a potem biegać po rehabilitantach i poradniach wad postawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćWerterPC
Ludzie do diana ciężkiego! No to jaki w końcu kupić dziecku materac? Piankowy nie, bo za miękki, kokosowy nie bo pleśń, twardy nie bo za twardy. Ten zły, tamtem zły, ten też zły. NO TO JAKI W KOŃCU KUPIĆ!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bez zastanowienia kolejny tez bym kupiła gryka-kokos a kokos wcale nie pleśnieje jak sie o niego dba i nie dopuszcza żeby materac był przemoczony i niewysuszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie najlepsze z łuską gryzaną. Uważać trzeba tylko żeby materaca nie zamoczyć , bo jak sie zamoczy trzeba go po prostu wysuszyć i przewietrzyć. Bo gryka jako naturalne wypełnienie jest podatna na ściągnięcie "robaków" jak jest "mokra"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak ale tylko jak jest mokra i mocno wilgotna i nie suszona to jest jak piszesz "podatna" czytałam że materace z gryką trzeba własnie bardzo często wietrzyć i przesuszać , sama tak robie z materacem mojego synka, a co do wygody to moje dziecko na mat. gryczanym bardzo dobrze sypia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no jasne że na gryce będzie bardzo dobrze sypiać bo gryka się przesypuje i dopasowuje do ciała, nie zbija, jest chłodna bo ma naturalną wentylacje wiec też sie nie tym materacu dzieck nie poci. Same plusy odnośnie wygody i dobrego snu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gryczane materace są bardzo zdrowe, uważać trzeba jak na wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytałam taki artykuł w necie o właściwościach zdrowotnych gryki, jak korzystnie wpływa, polecam dziewczyny, poszukajcie sobie i poczytajcie to nie będziecie mieć problemu z wyborem materaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dziś rozmawialam z fizjoterapeutą i własnie polecił materacyk gryka-kokos - stąd tu weszlam i czytam wszystko w tym temacie. Jak mówil najlepsze dla dziecięcego kręgosłupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×