Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Basia Mazowsze

Dopłaty,dopłaty

Polecane posty

Te klopsiki w sosie można też obsmażać a nie gotować wtedy są kształtniejsze. Ja wolę gotowane ale reszta rodziny obsmażane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam co za zimno no Iwonkę naszą chyba zasypało no tak zimnego maja dawno nie było ale ja pamiętam na początku czerwca padał śnieg ja jestem z lubelskiego Mario morze ta twoja krowa się wyczyściła i zjadla morze ty nie zauważyłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas dzisiaj było -5 ,a u Iwonki to pewnie nie ma prądu bo mam tam niedaleko rodzinę to dzwonili że druty pozrywane od nocy z 2 na 3 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.U nas w nocy to nawet śnieg padał,teraz sie troche ociepliło ale dziś mieliśmy na kiszonke żyto kosić to w pole nie wejdzie.Ale ludzie nie pamietacie co w którymś roku śnieg w czerwcu padał?Mario,u ciebie ten weterynarz to aby z dojazdem a u nas jak kiedyś kupiłam od niego jakiś lek do maciory to nastepny raz jak byłam to pytał czy ta maciora jeszcze żyje.Ludzie macie racje,z bidy nauczyłam sie obsługiwać komputer żeby mieć przyjaciół w sieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu trochę popadało. my kosimy żyto na bieżące skarmianie a po niedzieli będzie na kiszonkę to ze 3 dni zejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My to na kiszonke pod folie,ale to było na jesieni siane żyto w trawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witam kochani,porazka z pogoda u nas przy gruncie bylo -8 szwagierka ma plantacje borowki amerykanskiej i cala wlukninami obtaczali i od 22 do 5 rano zadymiali mokra sloma iwonka bidaku daj znac co z toba:( u nas pomarzly wszystkie drzewka nawet orzech a u sasiadow kukurydza i buraki:( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny,dzięki za wsparcie,odetchnełam z ugą, wczoraj się wyczyściła,a ten dziadyga nie dojechał,teraz szczepienia psów po wsiach to ma lepszy biznes bo od 1 bierze 20 zł.i jedną szczykawką wszystkie obleci,u nas wczoraj śniegu napadało,drzewa i kwiaty połamane prąd dzis dopiero włączyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też zmarzł orzech.Najbardziej szkoda mi że i hortensje trochę dostały sztycha. Nie okryłam ich bo nie myślałam że taki mróz będzie. Mam jednak nadzieję że zakwitna. Jeśli nie w tym roku to na przyszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż jest na rencie od 7 lat i ponieważ zatrzymaliśmy ziemię to dostawał 514 zł renty. Teraz ja poszłam na komisję i przyznali mi rentę 308 zł. Mało tego mężowi zabrali w związku z tym że oboje jesteśmy na recie część i będzie dostawał tylko 260 zł. Śmiechu warte. Zyskaliśmy aż 54 zł. No i KRUS- nie muszę płacić. A tak liczyłam że za rentę wymienię sobie okna w domu. Tylko u nas jest to możliwe że się komuś daje i odbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tam slychać dziewczyny,u nas bardzo zimno,palę na okrągło w centralnym,czy u was śpiewają jeszcze majówki pod krzyżem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja 246
Witam bardzo żeście pomarzły mam nadzieje że końcu będzie ciepło ciekawe co tam u Iwonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochaniutkie.Śnieg zasypał wszystko przedwczoraj,wczoraj mróz poprawił,będzie bida jak skurwysyn.Po rzepaku już,nie wiem co z resztą,owoców też nie będzie,wszystkie truskawki zmarzły w pizdu.Jadę dziś do agencji,niech mi powiedzą co tu robić bo na nowe nasiona już nie ma kasy,grykę jeszcze by zasiał ale nie ma skąd na to wziąć.No kurwa tylko prowóz i do stodoły powiesić się.A myślałam,że może ten rok jakoś bez numerów przeleci.Sąsiada mojego wczoraj ze sznura odcinali,szok mówię wam,stracił wszystko,80ha rzepaku poszło mu się jebać,ja tylko 15 ha tego miałam,reszta to różne i łubin i gorczyca pszenica peluszka,owies.W domu taka atmosfera jak po pogrzebie,nie wiem nawet co na te stypę gotować.Ale słonko wyszło,może już będzie bez numerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam , kochani zdrowie niz zycie wazniejsze niz wszystko.Wielka strata w uprawach ale nie wolno sobie odbierac zycia jej.To straszne.Podobno ma byc juz cieplo.Mi zmarzly ogorki a reszta to nie wiem.Jestem z Wami nie zalamujcie sie jesli szkody sa duze na wszystko jest jakas rada glowa do gory musi byc dobrze,wiem ze straty ogromne ale zycie i zdrowie najwazniejsze.Badzmy dobrych mysli ,ze bedzie juz cieplo.Pozdrawiam i glowa do gory;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam no iwona to faktycznie szok z tym sasiadem ale ja na swoje zycie bym sie nie targnela w zeszlym roku cale plony zabrala woda bylo ciezko do dzisiejszego dnia sie biduje ale zyjemy teraz te mrozy daly tez do wiwatu ze 2 dni tak jak u ciebie iwona stypa byla dzis ladny dzien pochodzimy po polach zobaczymy co dalej robic pozdrawiam,glowa do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik to nawet kredytu nie ma gdzie wziąć. Chyba że jest na Vacie. W innym przypadku zawsze jest brak zdolności kredytowej i żadnego kredytu nie dostanie. A wystarczy mieć umową np. na rok i już dostanie nawet kredyt hipoteczny na 100 000 zł. Rolników wszędzie mają za nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też zaoraliśmy 20 ha rzepaku wymieniliśmy pszenżyto na owies i posialiśmy a pozostałe 20 ha rzepaku nie oglądamy nawet ,wszystko dostał co miał dostać nawozy i opryski ale po kosztach.Mój sąsiad to w wielki piątek sobie życie odbierał ale to raczej z głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki likier rumowy SkładnikiPrzepis 2 szklanki rumu,puszka skondensowanego słodzonego mleka,3 żółtka,.Mleko zmiksować z żółtkami,dodać rum i energicznie wymieszać.Przelać do butelek. Przechowywać w lodówce. Przed użyciem zawsze energicznie potrząsnąć. Smacznego !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makaronowe smakowitości SkładnikiPrzepis 1 Paczka makaronu (Dowolnego) 1 Mała cebulka (może być trochę czerwonej i trochę zwykłej) 1 Serek Topiony śmjietankowy lub pieczarkowy 1 śmietanka 30% Kg pieczarek sól ,pieprz ,bazylia Na rozgrzanym ogniu podsmażyć cebulkę. Dodać pokrojone pieczarki i smażyć na dużym ogniu. Gdy pieczarki będą usmażone dodać pół serka topionego i śmietanki na oko ( tak by zabarwiła pieczarki ale nie pływała między nimi ). Podsmażać jeszcze chwilkę na małym ogniu przyprawiając pieprzem ,solą i bazylią. Sos wymieszać z wcześniej ugotowanym makaronem. Smacznego :-) !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja 246
Witam no mamy w tym roku pogodę w czoraj trochę słońca było ale wiatr był zimny a dziś zimno i pada Iwonko to całe krzaki truskawek pomarzły bo jeszcze nie kwitną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Wszędzie bida jak cholera,ale jak na polu wymarźnie to gorszej bidy nie ma,bo czym zasiać? U nas dziś wieje że łeb urywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U na w dzień było ciepło i nawet jeszcze teraz świeci słońce. Ale mocno wieje i chyba coś przywieje , oby nie przymrozki. Choć ten wiatr jest bardzo zimny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam u nas dzis w miare cieplo ale z nowu brak deszczu i strasznie wieje zboze mrozu dostalo ale miejmy nadzieje ze odbije wiec na razie z opryskami sie nie spieszymy a co z iwonka?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w te ponura niedziele u nas brak slonca,brak deszczu i wiatr:( dzis brojlrek na obiad oczywicie swoj na swieta znalazlam super przepis na babke od swiat pieke po 2 co 4 dni jest rewelacyjna,lekka puszysta a robi sie ja w 5 min polecam jak nie macie nic do kawy 4 jaja 1 szkl.cukru 1 szkl.maki 1 szkl.kartoflanki 1 szkl.oleju lyzeczka proszku jaja utrzec z cukrem i dodawac reszte piec 1 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Gabi napewno sprobuje mam pytanie czy w sklad wchodza obie maki i ziemniaczana i zwykla?Umnie dzis wietrznie ,ale slonecznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.W czwartek i piatek nie było zaasiegu a wczoraj byliśmy na weselu,sasiadka żeniła córke.U nas wczoraj na weselu padało co pół godziny na 10 minut,a wcześniej było w miare.Iwonka,współczuje,w tamtym roku kolega starego sie wieszał i oczywiście kaput.Nam naszczeście nic nie wymarzło.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u nas nareszcie mamy słońce ale wieje dziś mamy 14 stopni bo w czoraj tylko 6 a co z Iwonką się dzieje życzę wam ciepłej i słonecznej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dziś też w miare ciepło a Iwonka to pewnie znowu kogoś ze sznura ściaga co jakiś czas,współczuje jej.Iwonka,jakbyś jeszcze była to mam dla ciebie(i może być dla wszystkich)rade:sprzedać ziemie,zostawić se ze 2 ha,co roku to przeorywać i brać za to dopłaty.U nas wiele ludzi tak robi.I LEPIEJ NA TYM WYCHODZI NIŻ MY CO ZAPIERDALAMY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×