Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Basia Mazowsze

Dopłaty,dopłaty

Polecane posty

Gość maja 246
Witam Zorka u ciebie mrozu nie było że nazbierałaś malin a ja małe remonty porządki przed weselne i zakupy a największy to stres życzę miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
styropianek jogurtowy Składniki Przepis Ciasto : - 3 szklanki maki - 3/4 szklanki cukru - 250 g margaryny - 5 żółtek - 2 łyżeczki proszku do pieczenia Masa jogurtowa : - 5 białek - 3/4 szklanki cukru - 1200 ml jogurtu naturalnego ( 3 kubki po 400ml- ja daję kupiony w Biedronce) - 1 budyń śmietankowy lub waniliowy - 1 łyżeczka proszku do pieczenia - 20 dag wiórek kokosowych ( niekoniecznie muszą być) Wykonanie ciasta : Składniki ciasta zagnieść, dokładnie je łacząc.Ciasto podzielić na dwie nierówne części:większą i mniejszą. Wykonanie masy jogurtowej : Jogurty wymieszać mikserem na średnich obrotach z cukrem i budyniem.Na końcu dodać proszek do pieczenia , wsypać wiórki kokosowe i ubitą pianę z białek. Całość delikatnie wymieszać. Pieczenie : Prostokątną, dużą blaszkę wykładamy papierem do pieczenia ( ja zawsze wykładam zwykłym śniadaniowym ). 1. Większą częścią ciasta wylepiamy spód blaszki. 2. Na wylepione ciasto wylewamy masę jogurtową. 3. Na masę jogurtową dajemy mniejszą część ciasta- drobimy ją w palcach na małe kawałeczki - jak styropian i rozrzucamy równomiernie po całej masie jogurtowej. Ciasto pieczemy w nagrzanym do 180 st. C piekarniku przez 1 godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorka222
nie wlaśnie nie było mrozu dopiero dzis złapał mróż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochani no dzis to przymrozilo i to konkretnie!!wszystkie znaki wskazuja ze nie uchronnie zbliza sie zima:( szczesciarze ci ,ktorzy podostawali juz ONW!! ciekawe kiedy zaczna sie bezposrednie? na moje moglyby juz jutro:) mam nadzieje ze nie bedzie tak jak w zeszlym roku!! no ale dzieki temu sie poznalismy i jestesmy razem:) a gdzie nasza iwonka??? milej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam , myślę że decyzje bezpośrednie zaczną wysyłać w listopadzie bo w październiku jeszcze nigdy nie dostałam no a kasa kto to wie. przymroziło dzisiaj trzeba kwiatki wykopać z ogródka.Byłam dzisiaj na wywiadówce u syna i córki taka tradycja że w niedzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochani mam pytanie ,po ile u was chodzi mokra kukurydza(30% wilgotnosci)?? czy kisil ktos kiedys ziarno kukurydzy w big bakach?? pozdrawiam i zyczy milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrowienia dla wszystkich,balowałam 2 dni na weselu,impreza na 160 ludzi,wszystko na bogato,super balanga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mario jakie dania były na gorąco i jakie przekąski na zimno pytam bo za 3 tygodnie mam u syna morze coś ciekawego mi podpowiesz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju wesele było w domu weselnym,sąsiada nic nie obchodziło,wstawił tylko alkohol napoje i stół wiejski, zespół ,na stole typowa zimna płyta ,a z dań gorących młodzi zażyczyli sobie proste polskie potrawy,uroczysty obiad,a póżniej co jakiś czas dania gorące ;bogracz ,kluski sląskie,wszelakie mięsiwa,barszczyki,jedzenia było dużo i smacznie,opłata od osoby w tym lokalu 230 zł.za dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Zorka odwiedziłabym Cię ale czasu miałam mało:P Byłam tam 22 lata temu,a wydaje sie ze wczoraj:( Co tu tak cicho? Piszta ludzie,u mnie ani decyzji ani kasy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorka222
Hehehehe wiem wiem Kochana Basieńko rozumiem doskonale bardzo pyszne ciasto szybkiej roboty 2-3 łyżki żelatyny pół szklanki mleka półtorej szklanki śmietany 30 % 1 cukier waniliowy pół szklanki cukru zwykłego kilogram truskawek 2 galaretki truskawkowe mogą być i inne owoce byle nie świeży ananas bo galaretkę rozpuści żelatynę rozpuścić w pół szklanki gorącej wody. Mleko, cukier wanilinowy i zwykły podgrzać, dodać żelatynę podgrzewać aż się rozpuści. Odstawić do wystygnięcia i lekkiego stężenia. . Śmietanę 30 % wlewamy do miski , ubijamy, jak trochę zgęstnieje dodajemy zimne mleko z żelatyną i nadal ubijamy na gęsta masę. Wlewamy do tortownicy i wkładamy do lodówki. Truskawki myjemy, kroimy na ćwiartki, wykładamy na masę śmietanową. Galaretki rozpuszczamy w 750 ml wody i zimne wylewamy na ciasto. Całość chłodzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam zorka na pewno zrobie ale jak dojde do siebie:( nie dosyc ze ciaze znosze kiepsko to jeszcze mnie grypa dopadla:( bez tabletek nie wiem czy wyjde z tego!!! pozdrawiam i milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zorka 👋 :) Gabi zaiwaniaj do lekarza.Do ginekologa nawet,da Ci lekarstwa,które nie zaszkodzą dzidziusiowi a pomogą Tobie.Nie lecz sie sama bo nawet zioła niektóre sa szkodliwe w ciąży!!!! Bieegiem do lekarza!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam basiu nie bylam ale dzwonilam do lekarza i jedyne co moge brac to czysty paracetamol 1 na dzien no i miod,maliny i cytryna! ale jest juz lepiej ,na kaszel zrobilam sobie syrop z cebuli!! a jak bedzie gorzej to jedynie do szpitala i jakies kroplowki ale mam nadzieje ze nie bedzie potrzeby!! pozdrawiam i milego dzionka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorka222
:):):):):) Basieńko dla Ciebie się robi proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wam no jak na tę porę roku to mamy ciepło ale bardzo sucho że zboża słabo poschodziły miałam sadzić truskawkę ale jest popiół dopiero na wiosnę malinę sadzę trochę teraz Gabi czy już się podleczyłaś dbaj o siebie i o to maleństwo pozdrawiam jakoś narazie jest pusto jak będą wypłacać dopłaty to będzie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!! u nas kolejny sloneczny i suchy dzien:( zboza tez byle jak wschodza az strach co to bedzie dzieki ja na szczescie juz lepiej,na samych malinach,cytrynie i miodzie ale doszlam do siebie!!mam nadzieje ze sie nie wrocci milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek mazowieckie
Czy wiecie kiedy będą wysyłać decyzje o przyznaniu dopłat bezpośrednich??? Rok temu zaczynali od 15 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pod k-c października byłam na spotkaniu gdzie byli ludzie z arimr i mówili że minister finansów ma zatwierdzić czy na pewno dostaniemy dopłaty po tym kursie co był ustalony na k-c września i dopiero wtedy będą wysyłać decyzje to będzie ok. 15 listopada. Ludzie piszcie jak ktoś dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko , kto siał lędżwian siewny i gdzie można kupić nasiona kwalifikowane do programu 6.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko , kto siał lędżwian siewny i gdzie można kupić nasiona kwalifikowane do programu 6.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka z makaronu ryżowego Składniki Przepis Makaron ryżowy - 250 gr. Kukurydza - puszka Ogórek zielony - 2 szt. Szyneczka - plasterki ok 150 gr. Majonez (dobrowolnie) Jogurt naturalny Sól Pieprz Ugotować makaron i ostudzić (rozdrobnić w misce na krótsze nitki żeby się wygodniej jadło). Pokroić ogórki wdłuż na 4 słupki, a potem na grubsze plasterki. Dodać kukurydzę. Plasterki szynki pokroić na kwadraciki (po to są plasterki a nie grube kostki żeby sałatka nie wydawała się ciężka). Dodać jogurt, pieprz, sól i wymieszać. Podawać oczywiście na zimno Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadwiga maj
witam ile sie czeka na pieniądze z onw decyzja z 17.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorka222
Wraca żona do domu i widzi kartkę na drzwiach: - Sprzedam żonę za 360 zł. Mówi do męża: - Czyś Ty zwariował, mnie sprzedasz i to za 360 zł, skąd to wziąłeś? - Wiesz, 80 kilo wagi razy 2 zł, kilo żywca plus 200 zł obrączka. Na drugi dzień mąż wraca i widzi kartkę: - Sprzedam męża za 1,10 zł. Mąż zdenerwowany mówi: - Ja wszystko rozumiem ale za 1,10? Skąd to wzięłaś? - 2 jajka po 0,30 zł i rurka bez kremu po 0,50 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferrero Składniki Przepis Biszkopt: * 4 jajka, * 3/4 szkl. cukru, * 3/4 szkl. mąki tortowej, * 2 łyżki kakao, * 1 łyżeczka proszku do pieczenia. Masa: * 200 g czekolady mlecznej z orzechami, * 50 g czekolady deserowej, * 1 łyżeczka ciemnego kakao, * 500 ml śmietany 30%, * 200 ml mleka, * 1 śmietanka w proszku typu śnieżka, * 2 łyżki żelatyny * 100 g mielonych orzechów laskowych, * do posypania 50 g orzechów laskowych siekanych. Biszkopt: Białka ubić na sztywno, dodać cukier, chwilę ubijać i dodać żółtka. Następnie dodać mąkę wymieszaną z kakao i proszkiem do pieczenia. Całość delikatnie wymieszać najlepiej łyżką, przelać na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia i upiec w piekarniku w temp. 180oC na brązowy kolor. Ostudzić. Masa: Żelatynę rozpuścić w 1/4 szkl. wody i ostudzić. Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej. Do gorącej płynnej czekolady wsypać kakao, a potem cały czas ubijając powoli dodawać mleko. Następnie wsypać śmietankę w proszku i ubić. W oddzielnym naczyniu ubić śmietanę 30%. Dodać do niej przestudzoną żelatynę, a następnie masę czekoladową. Na końcu wsypać mielone orzechy i dobrze wymieszać. Masę wyłożyć na ostudzony biszkopt, posypać siekanymi orzechami i schłodzić.Najlepiej smakuje na drugi dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×