Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jamore

jakiego wyznania drogą iść ?????????????????????????????????????? ?

Polecane posty

jakiego wyznania religijnego drogą iść do Boga, do Królestwa Bożego, do Królestwa nie z tego świata ? a może podążać samotną drogą/ścieżką wyznaczoną przez Jezusa Chrystusa, jak Mistyk ? jest tyle wyznań religijnych . przyglądając się im mam wrażenie, że oddalam sie od znalezienia odpowiedzi na powyższe pytanie . wydaje mi sie łatwiejszym pytanie ; jaką droga iść, niż jakiego wyznania drogą iść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wole pjn
tam gdzie był ojciec pio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idz za Jezusem Chrystusem, bo On jest droga prawdą i życiem. Idz za jego Słowem, a On pokaże Ci w Duchu Swiętym swoją wolę. Czytaj Jego Słowo i pros Boga o włściwy kierunek, On nie bedzie milczał jeśli bedziesz szczery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co tyle pytajnikow?
:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio dziekuje jestem bliski temu poglądowi . wydaje mi się też, że czasem tego doświadczam . u nas w pl kazdy gdzies należy, nawet łamiacy przepisy na drodze zlepiają sie kupki, tak pokonując km-y, a za granicą pracujący , na zakupy z reklamowkami w jednym tempie śmigają- no, czasem nie . takie okoliczności trwające permanentnie potrafią rozmyć trochę pewność siebie w niepopularnych poglądach - nie wspominając o skutkach osobistych tego . gdy pomyśli sie o tych niedzielnych pielgrzymkach ludzi, ze ponoszą jakiś wysiłek/ofiarę i że choć co 10-ty robi to dla chwały Królestwa Bożego , chciałoby sie nie być gorszym w ofierze i w oddawaniu czci Bożej . jednak z drugiej strony są sprzeczności pomiedzy wyznaniami , ich interpretacji bibli a nawet świadomego odgradzania sie od innych z poza wyznania, nawet jesli sa nie mniej prawi, porządni . czy Jezus Chrystus gdzieś taka postawe zalecał lub eksponował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p t p mogę ując dla ciebie jeden pytajnik . jak będziesz zainteresowany, to przy okazji daj cynk jak to zrobić . moze bardzo potrzebuje tej odpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio dziekuje jestem bliski temu poglądowi . wydaje mi się też, że czasem tego doświadczam . u nas w pl kazdy gdzies należy, nawet łamiacy przepisy na drodze zlepiają sie kupki, tak pokonując km-y, a za granicą pracujący , na zakupy z reklamowkami w jednym tempie śmigają- no, czasem nie . takie okoliczności trwające permanentnie potrafią rozmyć trochę pewność siebie w niepopularnych poglądach - nie wspominając o skutkach osobistych tego . gdy pomyśli sie o tych niedzielnych pielgrzymkach ludzi, ze ponoszą jakiś wysiłek/ofiarę i że choć co 10-ty robi to dla chwały Królestwa Bożego , chciałoby sie nie być gorszym w ofierze i w oddawaniu czci Bożej . jednak z drugiej strony są sprzeczności pomiedzy wyznaniami , ich interpretacji bibli a nawet świadomego odgradzania sie od innych z poza wyznania, nawet jesli sa nie mniej prawi, porządni . czy Jezus Chrystus gdzieś taka postawe zalecał lub eksponował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J 8:32 Bw "i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi." wyswobodzi z obaw i niepewności. Prawda jest w Jezusie. W Jego Słowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dz 13:48 Bw "Poganie słysząc to, radowali się i wielbili Słowo Pańskie, a wszyscy ci, którzy byli przeznaczeni do życia wiecznego, uwierzyli."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro na milosiernym topic-u zignorowano to pytanie, zadam je tutaj . jamore cytat proroctwo wg 10-cio letniego chińskiego żebraka : Powiedzcie innym kościołom, aby one również oczekiwały napełnienia Duchem Świętym. Wszystkie kościoły muszą iść naprzód. adn. - czyli nie ma potrzeby aby koscioly potepiały sie na wzajem, pod pretekstem np. interpretacji Bibli . inne czy Jahwe to imie Boga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chrystus był także wzgardzony od ludzi na tym świecie; a w największej potrzebie, wpośród zniewag i męki, odstąpili Go znajomi i przyjaciele Jego. Chrystus chciał cierpieć i być wzgardzonym; a ty śmiesz na co bądź uskarżać się! Chrystus miał nieprzyjaciół i obmówców, a ty chcesz mieć wszystkich przyjaciółmi i dobrodziejami! Za cóżby twoja cierpliwość miała być uwieńczoną, gdyby cię żadna przeciwność nigdy nie spotkała. Jeśli nie chcesz cierpieć, jakże być możesz przyjacielem Chrystusa? Cierp z Chrystusem i dla Chrystusa, jeśli chcesz królować z Chrystusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt. Gdybyś raz doskonale wszedł w serce Chrystusa, i choć cokolwiek zakosztował Jego wielkiej miłości: wtedy byś nie dbał wcale o dogadzanie upodobaniu twojemu, lecz raczej cieszyłbyś się ze wszelkiej odniesionej krzywdy; albowiem miłość Jezusa uczy człowieka gardzić samym sobą. Miłośnik Jezusa i prawdy, człowiek prawdziwie wewnętrzny i wolny od nieporządnych skłonności, może swobodnie zwrócić myśl do Boga, a wzniósłszy się w duchu nad siebie samego, radością Świętych w Bogu odpoczywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt. Gdybyś raz doskonale wszedł w serce Chrystusa, i choć cokolwiek zakosztował Jego wielkiej miłości: wtedy byś nie dbał wcale o dogadzanie upodobaniu twojemu, lecz raczej cieszyłbyś się ze wszelkiej odniesionej krzywdy; albowiem miłość Jezusa uczy człowieka gardzić samym sobą. Miłośnik Jezusa i prawdy, człowiek prawdziwie wewnętrzny i wolny od nieporządnych skłonności, może swobodnie zwrócić myśl do Boga, a wzniósłszy się w duchu nad siebie samego, radością Świętych w Bogu odpoczywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojciec pio zabraniał
Jezus założył kk i ta idę droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymarzone jajca studentki Zuzi
Kobieta dąży drogą ch00ja, a mężczyzna drogą cip00szki! ejMEN!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto ceni rzecz każdą, podług tego czym jest w istocie, nie zaś podług tego, jak ludzie ją szacują, lub o niej mówią, ten jest prawdziwie mądry; a mądrość jego więcej od Boga, jak od ludzi pochodzi. Kto umie postępować podług wewnętrznych natchnień, a na zewnętrzne rzeczy mało uważa, temu wszelkie miejsce i wszelki czas, dobre są do ćwiczeń pobożnych. Człowiek wewnętrzny wnet może zebrać się w duchu, bo nigdy nie rozprasza się na zewnątrz. Nic mu nie zawadza, ani praca zewnętrzna, ani zatrudnienia przywiązane do czasu: lecz on stosuje się do wszystkiego, co się nadarza. Kto się wewnątrz dobrze usposobi i urządzi, ten nie zważa na dziwne i przewrotne sprawy ludzkie. O tyle człowiek doznaje roztargnień i przeszkód, o ile się przywiązuje do rzeczy zewnętrznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×