Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość modliszka90

TERMIN LIPIEC 2011

Polecane posty

u nas nifka wlasnie jest taka szkola i to duzy plus bo nawet jak sie chodzi samemu na basen z dzieckiem to czlowiek nie umie go nauczyc takich rzeczy co by nauczyl instruktor:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie. Jak usypiacie swoje dzieci? Wieczorem zasypiaja przy piersi lub butelce czy inaczej? A na spacerze duzo czasu mija zanim zasną? Mój Łukasz wieczorem zawsze przy piersi zasypia, czasem w nocy jak sie obudzi i dostanie jeść to sam w łóżeczku usypia. Jeśli chodzi o spacer to czasem ledwo wyjdę i spi a często puszczam mu muzykę i przy tym zaśnie. Ogólnie w dzień ciężko u niego ze spaniem. Może macie jakieś niezawodne metody na sen u malucha? A jak wasze dzieci przyjęły zmianę czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agabel. moj mały szkrab wieczorem usypia sam. Daje mu jesc i kłade do łożeczka włączam konika który gra, smoczka i obowiązkowo pielucha przy twarzy i po 15 minutach juz spi. Nieraz dłuzej to zalezy jak bardzo jest spiacy. W dzien spi duzo tak mi sie wydaje. jak zaczyna marudzic i tak mruczec jak kotek to biore go na poduszke przytulam do piersi i kilka razy pokolysam i spi. Na spacerze jak bylismy u moich rodzicow m-c bylo ciezko jak kladlam go do wozka to byl placz, ale po 2 tyg jakos mu przeszlo i teraz jak spaceruje 2 godz to te 2 godziny spi. Moj mały przez to że była zmiana czasu wstaje wczesniej dzis o 7 wczoraj tez. mam nadzieje ze mu przejdzie bo w nocy od 24 jest pobudka co 2 godziny na jedzenie. Wiec czasami bywam nie wyspana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agabell musze ci powiedziec ze ja tez mam ten sam kłopot ostatnio Moje dziecko uznało że moja piers to smoczek z którym sie zasypia i tylko przy nim wieczorem zasypia. jak za wczesnie wyjme jest ryk!! nie wiem jak go tego oduczyc,,,, najlepsze jest to że w ciagu dnia nie ma z tym pproblemu -zasypia sam w przeciagu 5-10min bez cyca, bez hustania kolysania po prostu dwa ziewniecia i spi czasem mruknie. ale wieczorem jest coraz gorzej potrafimy sie tak "bawic" w wyjmowanie i wkładanie cyca nawet dwie godziny po czym on i tak wygrywa bo zasyia z cycem w buzi. Musze dodac ze smoczka nie toleruje dławi sie nim i wypluwa. Dziewczyny moze macie jakies rady bo juz nie wiem co robic, czy utrzymywac ten stan - rafałek ma dopiero 4 miesiace czy zaczac cos dzialas pod tym wzgledem czy zaczekac do 6 miesiaca, Kolejnym klopotem bedzie oduczenie spania ze mna bo juz nie chce zasypiac wieczorem w swoim łóżku- a co najlepsz w dzien nie ma z tm problemu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasze dzieci juz maja pewne nawyki z tego co zauwazyłam zwiazane z zasypianiem - i chca tego czego mysmy nauczyly przez te 4 miesiace, jak któras nosiła i kolysała to bez tego teraz nie zasniei jesli chcemy jakos inaczej nauczyc dziecko zasypiac to chyba bez łez sie nie obejdzie. Zmiane czasu moje dziecko tak sobie przyjeło: wstalismy o 5 bo zazwyczaj wstajemy o 6 wiec tez chodze nie wyspana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasze dzieci juz maja pewne nawyki z tego co zauwazyłam zwiazane z zasypianiem - i chca tego czego mysmy nauczyly przez te 4 miesiace, jak któras nosiła i kolysała to bez tego teraz nie zasniei jesli chcemy jakos inaczej nauczyc dziecko zasypiac to chyba bez łez sie nie obejdzie. Zmiane czasu moje dziecko tak sobie przyjeło: wstalismy o 5 bo zazwyczaj wstajemy o 6 wiec tez chodze nie wyspana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nifka u mnie tak samo, nie da rady oduczyć zasypiania przy cycku, tak Łukasza nauczyłam, jak był całkiem malutki to tak zasypiał, a ja młoda mama byłam zadowolona że zasnął, nieważne w jaki sposób. Tylko że mój syn śpi w łóżeczku. Rano około 5 jak się budzi to go biorę do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dokładnie tak jak ja, cieszyłam sie ze usnal. własciwie to tak samo wyszło: kapiel, kolacja i jak jadł to najczesciej zasypiał przy cycusiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I teraz jak czytam wypowiedzi mam ze ich dzieci maja 18-20 miesiecy i nadal zasypiaja przy cycku to masakra, nie wiem czy sam sie jakos oduczy zapomni czy nie. Bo co próbuje jakos go oduczyc jest mruczenie coraz glosniejsze a potem placz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja dobrze wiem że Łukasz potrafi zasnąć sam bo zasypia sam na spacerze, w samochodzie, i często w nocy jak zje to kłade go łóżeczka i po chwili zasypia, więc czemu nie zasypia tak zawsze? Mi to zresztą nie przeszkadza, tylko że jak będzie trzeba go wieczorem zostawić z kimś innym, to chyba nie zaśnie, zapłacze się a nie zaśnie. Pytanie do Nifki czy jesteście dwie , bo raz jest Nifka z dużej litery a raz z małej, proszę mnie oświecić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesli chodzi o wklejenie suwaczka to musisz wejśc w "Moje konto" i wkleić go w sygnaturze/stopce i zatwierdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam dziewczyny ze trudno tak oduczyć dziecko i myśle że bez płaczu sie nie obejdzie. Ja nie mam takiego problemu bo jakoś nam łatwo to poszlo, bo do 2 m-ca usypial jak go kolysalam i oczywiscie z nami spal. Aż któregoś dnia postanowiłam że moze uda sie ze sam usnie i w swoim lozeczku i udalo sie. Mysle ze to dlatego ze był mały i jeszcze nie przyzwyczajony był do takiego trybu zasypiania i było latwiej, bo im starszy tym bardziej byłby cwany hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Igor ma już 4 miesiące i tydzień. Nadal karmię tylko piersią. Od dwóch dni zaczął przesypiać prawie całe noce !!!!! Mój sposób na to: ściągam laktatorem mleko z piersi (120 ml) i dostaje butelkę po kąpieli, zje całą i jeszcze chce, więc daję mu cyca na dokładkę i zasypia przy cycu. Karmię na leżąco, więc muszę go potem przenieść do łóżeczka. Zasypia około 20:00, obudził się dzisiaj o 1:30, wzięłam go na cyca, zjadł i spał już do rana. Budzi się codziennie o 6 rano. W ciągu dnia puszcza sobie drzemki od 30 min do 2 godzin. Zasypia przy cycu albo kołysany w wózku. Jak na razie nie zamierzam go tego oduczać. Dla mnie jak na razie dużym postępem jest to, że w nocy tak długo śpi. Wcześniej budził się z pierwszego nocnego snu po 3 godzinach, a potem już co dwie godziny, więc byłam nie wyspana. Często w nocy biorę go do łóżka i śpi z nami. Wiem, że to błąd, ale jest mi tak wygodnie, bo nie muszę wstawać, tylko sam się podłącza pod cyca. Laktator jest moim nieodłącznym przyjacielem. Ściągam pokarm jak wychodzimy na zewnątrz i na spacerze jak zachce mu się jeść- daję mu butlę. W weekendy mam zajęcia na uczelni, więc też ściągam mleko, żeby miał jak mnie nie ma i mąż z nim zostaje. Na spacerze zasypia sam, choć teraz woli oglądać świat zamiast spać, więc nie korzystamy już z gondoli, tylko wpinam fotelik w stelaż wózka jak wychodzimy. Waży 8 kg, ma ponad 70 cm. Wielki chłop. Śmieje się głośno, głurzy, piszczy, krzyczy he he , zaczyna odkrywać swoje nóżki i próbuje je wkładać do buzi. W poniedziałek byliśmy u lekarza i w sobotę mam zamiar dać mu pierwszą zupkę. Lekarka zleciła mi zdobycie królika wiejskiego i mam przyjść do niej w piątek po przepis. Zobaczymy czy mu będzie smakować. Choć wydaje mi się, że z jedzeniem nie będzie problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha! I polecam butelki Aventa. Ja korzystam tylko z nich, a są bardzo fajne promocje na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kate ja tez wieczorem daje mu butle albo ze sciagnietym mlekiem albo z modyfikowanym aby dluzej spal ale on wypija max 110 i spi tak do 24-1 w nocy od 20 a pozniej pobodka co 2 godziny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie;) Moja Oliwka tez czesto przesypia calą noc i to dosłownie bo kładę ją o 20.30 zasypia na cycu i potrafi spać do 6 rano,ale potrafi obudzic sie tez o 4 rano wtedy biore ja do nas do łozka i karmie na leżąco i ja spie i mała je i zasypia musze wam powiedziec ze to bardzo wygodne rozwiązanie bo jestem wyspana.Tez sie głosno smieje i bardzo lubi jak jest na kolanach w pozycji siedzacej;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze a ja nie lubie pozycji na lezaco bo boje sie ze usne i igorka przygniote:) wiec co dwie godziny wstaje i na siedzaco karmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi to sie nie zadarzyło na szczęście;) kładę ja to znaczy moj M ja kladzie miedzy nami Oliwka jak juz lezy na łóżku to juz głowke przekreca i szuka cyca z otwartą buzką i z zamknietymi oczami tak śmiesznie to wygląda;) zawsze sie z tego śmiejemy:) ale na poczatku jak ja bralismy do naszego łóżka(ale wtedy karmiłam ją na siedząco) to zrywałam sie na równe nogi bo miałam wrazenie że Oliwka jest miedzy nami a ja ja przygniotłam hehehe niezła schiza;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja tak miałam przedwczoraj budze się w nocy z przerażeniem że przecież karmiłam Igorka a go nie ma i szukam pod kołdrą mąż wystraszony a Igorek śpi słodko w łóżeczku. A byłam tak mega wystraszona bo przecież ja karmie na siedząco więc Igorek musiałby spaś z moich ramion:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym raz tak zepchneła z łóżka mojego M bo spał z brzegu,normalnie podniosłam sie do siadu i rekoma go próbowałam zepchnąć,obudził sie wystraszony gorzej ode mnie heh ale raz tez tak miał ze myslał ze przygniotł Oliwke.Ja mam takie pytanko jakąmacie temperature w pokojach dla maluszkow?tzn pytam te mamy ktore maja osobne pokoiki dla dzieci bo my mamy wspolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez 22-23 stopnie i nocy jest przykryta kocykiem polarkowym złożonym na pól mam taki grubszy kocyk dla niej i kołderke ale boje się ją przykrywać czyms grubszym bo juz kilka razy zdarzyło się ze nakryła sobie buzię w nocy,i się bardzo wystraszyłam,choc i tak przykrywam ją do paszek i tak żeby rączki były na zewnątrz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×