Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

STARAMY SIĘ O DZIECKO W UK

Polecane posty

My od 22 grudnia w domku :) Tymuś kochany, śpi, je i robi kupę :D:D:D czasami tylko moje nie najedzone ma za mało w mleka w cykach i marudzi ale w nocy wstajemy tylko 3 razy :) a dziś pojechał z tatusiem na 1 spacer :) chciałabym wam życzyć zdrowych, spokojnych, wesołych i pełnych miłości świąt, spędzonych z najbliższymi. I aby nadchodzące święta i Nowy Rok przyniosły wyczekane 2 kreski , porody i zdrowe bobasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablinka super wiescie ze jednak na swieta wyszlam ze szpitala. My juz wlasnie po wigilii, bylo fajnie, nie spodziewalam sie ze bedzie tak cudownie. Tylko ja nie czuje sie najlepiej, troche kaszle, katar i przede wszystkim gardlo mi siadlo, ale to mi nie przeszkadza cieszyc sie swietami. Pozdrowienia dla wszystkich i wesolych swiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja moje spedziałam na pogotowiu..zaraz idę na powtórkę badań jak bez zmian to będę musiała zostać w szpitalu. Zatrucie ciazowe. Wesołych świat dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super Paula, ze juz w domku jestes!!gratulacje z calego serca!!!Mili trzymaj sie i daj znac co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Mam małe pytanko. Staram się o dziecko juz rok ,gdy przestałam miesiączkować w sierpniu troszkę się zamartwilam ,po miesiącu gdy test ciążowy nic nie wykrywał poszłam do ginekologa. Lakarka stwierdziła że mam syndrom politystycznych jajników i przepisała mi tabletki na 2 miesiące. Po 2 miesiącach zjawiłam sie u niech na kontrole i okazało się ze jajniki są czyste.i jajeczko było duże gotowe do pęknięcia na okres. Dała mi cały plan na najblizsze tygodnie żebym w końcu zaszła. Juuupiii :) przepisała mi cyclogest 200mg na wywołanie okresu.Mam go uzywac 3 dni. Czy to możliwe? Z tego co czytam to cylogest nie jest na wywołanie krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest progesteron o ile się nie mylę, wiec jak będziesz brała a nie zajdziesz w ciąże to dostaniesz okres, a jak zajdziesz ciąże podtrzyma. A jeżeli ci się spóźnia okres z innych powodów niż ciążą to też dostaniesz po tych tabletkach okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuje za odpowiedź! Już pojawiły się plamienia wiec powinna pojawić sie na dniach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja E14
Rety Limehouse, ty wszystko wiesz :) Mielismy dostac wyniki meza dzis a tu psikus i mamy przelozona wizyte na srode. Litosci!!! :/ Czekam na okres bo ma przyjsc 1 stycznia. W ogole sie nie nastawiam, bo pewnie i tak bedzie @, tzn dupa blada! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja Nadzieja!!!hhehe Ty się masz z tymi wynikami, zawsze coś wypadnie. Daj znać co i jak,? Ja muszę ograniczyć słodycze, bo to co ja wyrabiam wola o pomstę do nieba, moje dziecko we krwi ma tylko cukier........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie limehouse ja tez tak myslalam bo objadalam sie cukierkami ale jest ok. Nawet juz wrociam do wagi sprzed ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy kochane :) niestety brak czasu na internet, bo mały niby śpi po 3 h ale jest mnostwo innych rzeczy do zrobienia, co chwile to położna to health visitor a do tego od 2 dni chyba zaczynają nam się kolki ;/ narazie odpukać infacol i herbatka koperkowa pomagają i oby tak pozostało!! Tymek ma już 2 tyg waży już 4580 :) i rosnie w oczach, ale czasami daje popalić. Karmie piersią ale to nie takie fajne jak mi się do tej pory wydawało jak dla mnie to nie tak że o bez problemu wyciągasz cycka i karmisz bo i owszem nie trzeba przygotowywać mleka i wyparzać i myć butelek ale na początku bolące sutki teraz ciągle myśle czy się najada czy nie czy mam wystarczająco pokarmu, szczególnie gdy wisi na cycku 40 min a za pół godziny płacze i nie wiem czy z głodu czy co mu jest chwilami mam dość, szczególnie kiedy spędzam w sypialni po 4 godziny z dzieckiem na ręku lub przy cycku i nawet nie mam kiedy zejść na dół zjeść coś na szczęście mój Paweł zachowuje zimną krew a do tego wspiera mnie jak może, wstaje w nocy przewija go podaje mi go i odnosi do kołyski czasem podam sztuczne to później zżerają mnie wyrzuty sumienia że nie powinnam i tak w kółko ale poza karmieniem to sama radość z tego naszego synka :D jest przesłodki taka nasza kluseczka :) Jak po świętach?? u nas wigilia super dzieliłam się opłatkiem z małym przy cycochu :D i nie miałam jak jeść ( mały dba o mamusi dietkę :D) i święta super takie inne te święta były, chyba przez maluszka takie bardziej rodzinne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becias
Hmm u mnie maly spi w nocy z przerwami co 4 godziny na karmienie ale za to w dzien mi daje popalic wiekszosc czasu placze I chce byc noszony na reach,a jak go nie wezme to krzyczy jakby go ze story obdzierali, a przez kolki przechodzimy caly czas u mnie infacol nie dzialal teraz uzywam colief I jest troche lepiej. Naszczescie moja mama przyjezdza na troche w nastepny weekend to moze chociaz troche dam rade odespac I zrobic cos kolo siebie. A wogole to moj bobas spi caly czas z nami bo jak go tylko poloze do koszyka to sie odrazu rozbudza I nawet nie ma mowy o dalszym spaniu Wiec poprostu sie poddalam I pozwalam mu spac z nami, wiem ze to nie jest dobbre ale Jestem tak zmeczona ze wole narazie tak Niz mam meczyc dalej jego I siebie. Ach mam tylko nadzieje ze wkrotce bedzie lepiej podobno po 8 tygodniu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze dziewczynki ze znalazlyscie w koncu chwile dla nas, :) widze ze macie za soba juz pierwsze uroki macierzynstwa. Ja nie wiem kiedy to mija spanie nie spanie itd, w ktorym tygodniu bo kazde dziecko jest jednak inne, moj maly potrafil roznie spac, jednego dnia budzil sie co 2 godziny w nocy a innej znowu co 4 czy 5. W kazdym badz razie ja nie mialam na co w sumie narzekac, bo szczerze mowiac do tej pory nie wiem co to sa kolki u dziecka, bo moj ich po prostu nie mial. Teraz juz jestesmy na kaszce rano, potem caly czas mleczko, popoludniu jemy zupke ja ma ochote to kilka lyzek deserku, choc dzis mial jagodowy i zjadl prawie caly sloiczek. A wieczorkiem na noc kleik. Po tym spi cala noc, budzi sie ok 6 rano, czasami o 5 a zdarzalo sie nawet ze obudzil sie dopiero o 8. W kazdym badz razie jak obudzi sie o 5 to znowu mleczko i jeszcze spimy z dwie trzy godziny. A i rzadko w sumie spi u mnie na lozku, on strasznie lubi spac u siebie w lozeczku. Zdarza mi sie nad ranem zatrzymac go u siebie w lozku, ale staram sie nie za czesto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!! Pablinka, becias- mam nadzieje,ze bedziecie mialy szanse wkrotce odespac te nieprzespane noce:) Becias- jesli maly nie chce spac sam sprobuj moze dac mu do koszyka cos co pachnie Toba- jakas pieluszke tetrowa czy nawet t-shirt. Mi tak poradzila na poczatku polozna i pomoglo. Majka szybciej sie przyzwyczaila do spania w lozeczku. Pablinka- rzeczywiscie duzy ten Twoj Tymus. Oby rosl dalej zdrowo:) Uzywasz masci do sutkow? Polecam Lansinoh- jest rewelacyjna, duzo lepsza od innych dostepnych na rynku. Pomagaja tez masaze pod ciepla woda pod prysznicem i zimne oklady zaraz po karmieniu. Mnie na poczatku tez bolalo ale po kilku tygodniach wszystko sie unormowalo. Majka ma juz prawie 10 tyg i od 2 przesypia nam cale noce. Zasypia ok 22, budzi sie 6-7 na karmienie i dalej spi do 9-10. Kolek na szczescie tez nie ma. Mam nadzieje, ze u Was wszystko tez sie szybciutko unormuje. Tymczasem zycze Wam wszytskim wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becias
No to z ciebie szczesciara naprawde ci zazdroszcze juz tez sie nie moge doczekac kiedy moj maly bedzie spal non stop przynajmniej z 6 godzinek a nie tylko rano Kolka I ok. 3 godzin krzyku I tak samo wieczorem, czasami juz normalnie mi rece opadaja no ale co moge zrobic. Mam nadzieje ze w koncu mu mina tak jak wiekszosc ludzi mowi ze ok 8-12 tygodnia mijaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A probowalas metody z suszarka? U nas to tez bardzo pomoglo przy zasypianiu. Po prostu wlaczamy suszarke jesli Mala nie chce zasnac lub sie przebudza i po chhwili juz spi w najlepsze. Suszarka pomaga tez podobno na kolki (cieple powietrze na brzuszek) ale nie probowalam wiec nie moge potwierdzic. My na poczatku wkladalismy tez kocyki do lozeczka,zeby bylo bardziej cosy. Maluszki na poczatku maja po prostu za duzo miejsca dlatego trudno im zasnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nie wszystkie nocki nie przespane, ogólnie Tymek czasem co 3 lub 4 godziny obudzi się na jedzenie i idzie spać , ale czasem za nic w świecie nie chce zasnąć nawet u nas w łóżku tylko się odłączy od cycka zaraz płacz no i do tego zdarzają się kolki ale cóż zobaczymy dziewczyny czy te krople w razie czego colif i tą maść na sutki można bez recepty kupić?? zresztą i tak muszę do gp ;/ od wczoraj wieczorem mam temperaturę i dreszcze ( nawet nie wiem czy powinnam wtedy karmić ) zimno mi że nosa spod kołdry nie mogę wystawić do tego słabo mi i mam nudności brzuch znów zaczął pobolewać choć już miałam spokój i mam zaparcie od 4 dni nie byłam na kibelku ;/ nie wiem co mogę zjeść żeby małemu nie zaszkodzić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablinka- masc jest bez recepty, kupisz wszedzie praktycznie- w bootsie, tesco itp. Jesli masz temp i dreszzce mozesz karmic, uwazaj tylko bo to moga nie byc objawy grypy tylko mystitis czyli zapalenie piersi...radze masowac piersi jak najczesciej w kapieli i karmic w pozycji pionowej (tzn piers pionowo do buzi dziecka,zeby mleko splywalo pionowo). Co do jedzenia to tu nie zalecaja szczegolnych diet dla matek karmiacych ale moze lepiej uwazac na ostre oraz wywolujace wzdecia potrawy +gazowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becias
No to dzisiaj wieczorem jak znowu bedzie krzyk sprobuje suszarki I zobaczymy jaki bedzie efekt czy cos na mojego uparciucha skutkuje. Paula a te kropelki to bootsie bez recepty sa cena 11 nie sa tanie ale mojemu malemu napewno lepiej pomogly niz infacol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak tam mija ostatni dzień roku?? Chciałabym Wam życzyć wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :) Nadziejo żeby lekarze szybko porobili wam komplet badań i żeby ładnie i sprawnie wszystko poszło i żebyś jak najszybciej pochwaliła nam się dwoma kreskami :) Brzuchatkom życzę zdrowej i bezproblemowej ciąży, zdrowych dzidziusiów i szybkiego rozwiązania :* A nam mamuśki, radości z macierzyństwa i zdrowych radosnych maluszków :* Mili kochana jak tam?? Już w domu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez Wam zycze wszytskiego czego zapragniecie!!!a Nadzieji i innym starajacym 2 kresek w przyszlym roku!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja E14
Pablinko, Limehouse - dziekuje Wam dziewczynki! Modle sie, zeby rok 2012 pozwolil nam zobaczyc ukochane 2 kreski. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku wszystkim, mamom, tatom i bobasom :) Trzymajcie kciuki za ciocie Nadzieje :) DUUUUZA Buzka XXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja E14
Witam dziewczynki, Dziele sie z Wami moimi perypetiami, bo nie mam z kim! Wczoraj mialam dostac okres, a tu ciagle nic. No wiec glupia zrobilam test ciazowy. Rano bylo, na oczy ledwo widzialam. Wyszla jedna gruba krecha...i obok niej jest jakas "rysa". Tzn. blada, cieniutka, prosta jak mi sie wydaje lekko swiecaca linia. Wyglada to raczej jak "rysa" na tescie a nie jak "kreska". Zglupialam i pokazalam mezowi, a on na to, ze widzi to co ja, ale to chyba "rysa" na tescie a nie kreska. Zla jestem bo: a) nie wiem czy ta badziewiasta rysa byla przed zrobieniem testu, bo przeciez sie nie przygladalam! b) jesli to rysa, to dziekuje za takie felerne testy co to daja jakies watpliwe wyniki. Drugiego nie mam zeby zrobic i rozwiac wszelkie watpliwosci. Moze jutro kupie i pojutrze rano zrobie. Nie chce sie i Was nakrecac, tylko podzielic moim rozczarowaniem glupim testem! Jesli jakies staraczki moj post czytaja - nie kupujcie testow First Response, bo sa do kitu! Buzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja- moze kup clear blue elektroniczny, wtedy nie bedzie problemu z interpretacja kresek. Te zwykle testy to czasami porazka, tylko sie czlowiek stresuje czy prawidlowo odczytany. Miejmy nadzieje, ze zobaczysz wkrotce upragnione dwie kresk, (grube i wyrazne :) lub po prostu "pregnant". Tego Ci z calego serce zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejka powiem tak, ja zawsze kupowalam first response i nigdy mnie nie oklamal, jesli pokazal dodatkowa kreske to bylam w ciazy. Nie chce cie nakrecac, powtorz test, ale moze bedziesz miala cudowny prezent na nowy rok. A skoro okresu dalej nie ma to moze to o czyms swiadczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OMG Nadzieja "przykro" mi ale mnie już nakręciłaś ;-)!!!!!!!!!!!. Mam nadzieję, że ta kreska to tak jak u mnie było cień cienia cienia......że tylko ja i mój mąż coś widzieliśmy. Jak się okaże że w ciąży jesteś weź sobie luteinkę, albo duphaston, ja tam brałam zapobiegawczo ;-). Wiem wiem, bez zgody lekarz, ale co tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta first risponse jest dobry, moje testy a Amazon pokazywały cień cienia, a ten pokazał wyraźna kreskę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahah dopiero doczytałam to zdanie o first risponse, ja ci mówię ten test się nie myli! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×