Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wingera

ciaza a umowa pracy-okres probny

Polecane posty

Gość wingera

mam umowe o prace na okres probny-na 1 miesiac wlasnie sie konczy ,podejrzewam ze moge byc w ciazy,ide jutro do lekarza to sie okaze ,kto wie co z umowa,jesli przedluza mi o kolejna umowe na okres probny to czy jak sie dowiedza o ciazy to mnie zwolnia na okresie probnym ?bo na stalej umowie to wiem ze by nie mogli ale jak jest na probnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli teraz masz umowę na okres próbny to kolejna już nie może być na okres próbny a na czas określony albo nieokreślony. Jeśli dostaniesz umowę na czas określony i skończy ci się ona wówczas gdy będziesz już w ciąży 3 miesiące to automatycznie umowa przedłuża się do dnia porodu. ''Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. ''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wingera
dziekuje bardzo za odpowiedz,myslalam ze jak dostalam umowe probna na 1 miesiac to pozniej bedzie znow na kolejny miesiac i moze kolejny bo zwykle daja na okres probny 3 miesiace a tu jest 1 miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu masz artykuł w miarę świeży: http://mojafirma.infor.pl/raport-dnia/123236,Specyfika-umowy-na-okres-probny.html ( skopiuj link do paska i usuń spacje, bo pewnie zrobi się). ''Umowa na okres próbny może być zawarta na czas nieprzekraczający 3 miesięcy. Jest to maksymalny okres zatrudnienia na podstawie umowy tego rodzaju, co oznacza, że jeśli pracodawca dojdzie do wniosku, że na sprawdzenie danego pracownika wystarczy mu 1 miesiąc, może zawrzeć umowę na taki właśnie czas (art. 25 2 k.p.). Jeśli pracodawca zdecyduje się na zastosowanie krótszego (niż maksymalny dopuszczalny) okresu próbnego, musi mieć świadomość, że nie jest możliwe jego przedłużenie w ramach tego rodzaju umowy. Umowa na okres próbny może być zawarta wprawdzie na okres nie dłuższy niż 3 miesiące, ale dodatkowo - nie więcej niż jeden raz. Jej kontynuacja dopuszczalna jest tylko w ramach umów innego rodzaju.''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wingera
bardzo Ci dziekuje ,duzo mi pomoglas,pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×