Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

Gość ja z dziecinstwa m pamiętam
że w latach 80-tych w Polsce w sklepach było sprzedawane coś pod nazwą "oliwa" i stosowane bylo w wielu domach, miedzy innymi u mnie, ale czy poza nazwa mialo to cos wspolnego z oliwa z oliwek -pojecia nie mam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misoledad
Moja babcia dawala mi na przekaske oliwe z oliwek tak odrobine na spodeczku i kawalek chleba do tego.To byla polowa lat siedemdziesiatych,Warszawa.Twierdzila,ze dzieci potrzebuja zdrowego tluszczu zeby sie dobrze komorki mozgowe rozwijaly(do tej pory to pamietam)Pyszny smak tej oliwy tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memebe
Bo to prawda co twoja babcia mowila.Mozg potrzebuje dobrego tluszczu zeby sie rozwijac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akfo
Oliwa z oliwek była jak najbardziej dostepna , była w puszkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jutro i pojutrze na obiad będę miała gulasz, który niniejszym idę przyrządzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie nie robię jeszcze, bo młody rozłożył się w kuchni z tostami, czyli zajął 2,5 metra stołu :) a będę robić z karkówki i szynki, bo akurat takie mam mięsa (jedno wczoraj odkroiłam z dużej karkówki, którą upiekłam i komuś zaniosłam) a drugie rozmroziłam podsmaże na oleju cebulę i czosnek, dorzucę mięso, suszoną włoszczyznę, przyprawy, w tym sól, liść laurowy i ziele angielskie, zaleję wodą, przykryję i zapomnę na godzinkę, nakręcając jajko-minutnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o, sądząc po ruchach w kuchni i zapachach, tosty gotowe, znikam zatem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa do gulaszu jest dobra
papryka w kostkę :) Nie za dużo żeby nie wyszedł paprykowy gulasz ale dosłownie odrobinę, taki jest pyszniejszy wedlug mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
Ewka ile mniej/więcej kupujesz miesa na gulasz na Wasza trójke? I w ogóle ile ilościowo miesa naraz zjecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karkówkę zaniosłam teściowi (a raczej M. zaniósł), bo teściowa w szpitalu leży po poważnej operacji, więc obiad u niego był z rzeczy od nas - karkówki, sosu z pieczarek, surówki, ziemniaki sobie sami ugotowali a mięsa do gulaszu na 3 osoby na dwa dni mam tak ok 1,5 kg, może troche mniej - nie ważyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa a jakie suszone warzywa
dodajesz do tego gulaszu?Sama suszysz czy kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope393
krupnik ,naleśniki ze szpinakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też z soboty zostały ze 4 naleśniki jeszcze chyba, że młody wciągnął na śniadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jutro wyciągnę rybę i usmażę albo upiekę, jeszcze nie wiem (filety z mintaja) właśnei zadzowniła koleżanka, ze nici z ćwiartki, bo już sprzedana a miałam ochotę na zdrowe, świeże mięso no nic, może jeszcze ktoś z pracy będzie mordował i sie załapię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ćwiartka to ćwierć świni, czyli wzdłuż na pół i połowa tego, przednia albo tylna no własnie, wiejskie jajka i ćwiatrka to sa plusy pracy na wsi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat kaszanki nie bardzo jadam, ale mięso z domowej świni ma zupełnie inny smak niż z hodowli fermowej... smak, zapach i kolor - to zupełnie co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
U mnie też ryba pieczona w folii (tilapia) + ziemniaki pieczone i surówka z kapusty z papryką ,porą, i marchewką.Mój syn ma minę jakbym go chciała udusić - nienawidzi ryb!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja dzis eskalopki
Z ogorem kiszonym I ziemniakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porem nie pora na Boga
ten por a nie ta pora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makowa panienka 62
porem nie pora na Boga - to mamusia nie uczyła,że nie wzywa się imienia Pana Boga na daremno!!!!! Nie wiem , czy zauważyłaś, że my tu się przepisami wymieniamy a nie wyszukujemy zasady gramatyczne!!!!!Przemądrzała damulko.A jakbyś miała ciut kultury, to byś wiedziała,że chamstwem jest zwracanie komuś w ten sposób uwagi.Ucz swoje dzieci i męża!!!!!!!!!!!!!!!! Jak jeszcze z Tobą wytrzymują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
no kobieta chciala przypomniec jak sie poprawnie mowi na to warzywo, a ty od razu ze to chamstwo :D wez daj na luz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wez sobie cos na obnizenie
cisnienia makowo panienko bo z toba maz i dzieci nie wytrzymaja jesli do nich sie tak zachowujesz.Akurat z tym porem to racja.Jak ja strzele cos w tym stylu to wole byc poprawiona niz dalej mowic czy pisac z bledami.Margolka chyba nie placze w kacie po tym poscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Dajcie kobietki spokój, zwyczajnie się pomyliłam , ale przecież z głupiej omyłki nie musi się wywiązywać taka burza!!!! Miałyśmy podzielić się przepisami i opiniami o nich i róbmy to!!!!! Pozdrawiam Was wszystkie !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj była pizza - młody miał smaka i zrobił zaraz będę ją wcinać jeszcze na kolację, bo takie plaki wycudował, że na 2 dni będzie ;) już mi sie usta usta kończą ściągać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się jeszcze nie pochwaliłam, że kupiliśmy mieszkanie w krakowie;) no to się chwalę na obiad dziś była zupa-krem brokułowa na szybko, z grzankami czosnkowymi, i na drugie sałatka z fetą ziołową, papryką, pomidorami winnymi, sałatą i czerwoną cebulą + chleb orzechowy, zdrowo i lekko jutro muszę lubemu coś cięższego zapodać zatem, a że nie chce mi się iść na zakupy bo planuję wielkie porządki wiosenne, to oprócz dzisiejszej zupy będzie chyba ryż z podsmażoną kiełbaską wiejską, pomidorami, czosnkiem i cebulą Ewa- kupiłam tą wegetę Natur (6 zł), przywiozłam sobie z Polski - niby skład ok, ale jak dla mnie smakuje praktycznie jak zwykła wegeta:( nie ma jednak jak świeże, skrojone warzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi mala :) tez sie napalilam na ta vegete natur, ale na jakims innym topiku analizowali sklad i wyszlo, ze zamiast glutamianu sodu jest wyciag z drozdzy, ktory daje dokladnie taki sam efekt ;) czyli jak go kijem ... no ale moze troche zdrowsza jest, no i byle bez przesady. gratulacje z okazji mieszkania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzenka sliczna
lubicie oranżadki w proszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×