Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

nie pamiętam jakiego, pewnie to ważne, ale... pewnei dałam taki, jaki mialam a sos zrobiłam ze śmietany, żółtka i majonezu sorki, ale nie mam zwyczaju trzymania się przeisów, dla mnei to tylko jest jakiś pomysł, a reszta wg własnego smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motzz
tez tak mam ze wszystko na oko, ale lasagne chce zrobic suuper ekstra odlotową bo mi zalezy na tym zeby wyszła. dzieki Ewa i dobranotz🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motzz ten bialy sos to sos beszamelowy- robisz zasmazke- tj maslo i maka- i potem dodajesz mleko, zagotowujesz-ja dodaje jeszcze w trakcie listek laurowy+ ziele angielskie i szczypte galki muszkatalowej, proporcje nie mam pojecia robie na oko, ale mozesz w necie znalezc przepisy na ten sos i tam bedziesz miec dokladne proporcje:) a ser ja daje mozzarelle ale jak dasz jakis zolty to tez sie miedzy warstwami rozpusci i bedzie dobry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motzz
ok dzieki za ten biały sos🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mała z domu
podniosę Ci topik, Ewa;) ja dzisiaj jadłam obiad w stołówce firmowej, curry z kurczakiem i sosem kokosowym na bazie jogurtu-pycha mąż natomiast wziął sobie do pracy resztkę obiadu z wczoraj, czyli duszone bitki z polędwicy w sosie cebulowym i surówkę z jabłka, marchewki i rodzynków a na kolację sałatka z fetą, na śniadanie też będzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marietta 33
a co jeszcze dajesz do sałatki z fetą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mała z domu
sałatkę z fetą robię różną, czasem full wypas prawdziwa cypryjska, czyli sałata różnego rodzaju, pomidory, czerwona cebula, papryka, ogórek, no i oczywiście feta a czasem tylko z fety, pomidorków koktajlowych i sałaty- zwykle szpinak świeży i rukola pieprzowa, do tego oczywiście trochę oliwy, ziół, przypraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marietta 33
dzieki🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odczep się stara menelko
od margolki, uczepiłas się jej jak rzep psiego ogona.uważaj żebyś sie nie obsrała pomiocie starego dziada i alkoholiczki spod budki z piwem.I umyj sobie porządne gębę szczotką ryżową i dobrym detergentem a potem pocałuj Margo w D**E!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, że temat żyje, mimo mojej dwutygodniowej nieobecności z racji wakacji (ale mi sie zrymowało) póki co, wtrąbiłam słuszną porcję jajecznicy a na jutro będzie mięcho w najprostrzej postaci ale potem już znowu po włosku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToZ toSZiok
Głupi temat jak nie wiem co? ewa karkowke zrobila i sie nie chwalac z kauflandu-syff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie widziałam, bo jeszcze nie mam czasu na przeglądanie kafe - rozpakowuję się, piorę itd. z włoskich to dopiero zacznę, jak sie ogarnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i dzisiaj ta karkówa sławetna moja :) 2 tygodnie mięsa nie jadłam, strasznie mi się chce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mala z pracy
ja mam dzisiaj gulasz z wczoraj, pycha wyszedl kawal poledwicy wieprzowej pokrolilam na drobne kawalki, podsmazylam w oliwie ziolach, do tego czerwona cebula, czosnek, papryka i pieczarki zalalam woda, tyle zeby przykrylo, i juz za 20 minut bylo mieciutkie. potem lyzka maki rozdrobniona w wodzie dla zageszczenia, i majeranek po wierzchu. z makaronem swiderki i salatka z pomidorow i ogorka najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja do tej karkówy ugotowałam kluchy i chciałam zrobić sos cos na kształt carbonara, czyli śmietana z serem/serkiem, ale w ogóle mi nie wyszedł konsystencja niby ok, ale smak w ogóle nie ten może ktoś wie, jak robi się taki biały sos do spaghetti czy tam innych - carbonara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A to peech...
No coś ty taka madra ?-i sos nie wyszedł buuu....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z doskoku....
no ja jakiś czas temu tutaj pytałam o tzw biały sos, nie wiem czy to o to chodzi, ale jeszcze go nie robiłam. mleko sie gotuje z maslem i do tego żołtka ale tez dokladnie nie pamietam, jakos do tego sosu nie mam glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on ma taki serowy smak, myślałam, że z serka topionego, ale jednak nie chodzi mi o sos taki, jak jest do carbonara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z doskoku....
no to nie wiem, czekam na te Twoje przepisy ala italiano. Taż bede gotowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to nie będzie po po prostu baza beszamelowa + dodatki...... takie jakie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, ja taki 'bilay' sos o serowym smaku robie ze smietanki 30+ %. podgrzewam ja na patelni i dodaje starty parmezan. wychodzi taki gladki bialy sos o serowym smaku :) ale nie dokladnie carbonara, bo w niej jest rowniez jajo i boczek. jajo jest w sumie surowe. ale ten smietanowo-serowy sos jest uniwersalny - mozna dodac kazde ziola, mozna na poczatku na patelni lekko przysmazyc kawalki miesa (np. piers kurza, czy cokolwiek), albo dac na patelnie kawalki warzyw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. orientacyjnie proporcje: na 1/3 szklanki smietanki 1/4 szklanki sera. parmezan, peccorino, albo jakis inny, najlepiej twardy, nie ciagnacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baba Jestem
Ewa sos do carbonary jest piekielnie latwy, wystarczy po podsmazeniu wszystkich skladnikow wlac smietanke, zwyczaja do sosow i gdy zacznie sie gotowac podac garsc bardzo drobno startego parmezanu. u mnie w domu carbonara jest jak niedzielny rosol. musi byc co tydzien. my robimy w ten sposob: podsamazamy drobnopokrojona piers z kurczaka z boczkiem, dorzucamy drobne roze brokulow i podsmazamy. dodajemy lyzke drobnoposiekanego czosnku, pol garsci zieleniny, u nas to bazylia, natka pietruszki i odrobina oregano, gdy juz jest podsmazone dodaje gwie garsci rukoli zalewam smietanka podgotowuje i dodaje parmezanu. podaje z makaronem i gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konczita, Baba - dzięki, następnym razem popróbuję z waszych przepisów na razie zrobiłam pieczoną karkówę w warzywach, z przewaga warzyw i pieczarek, mieso gdzies zniklo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja dalej czekam na wloskie
dania:P bedziesz korzystac z jakiejs strony internetowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×