Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

na jutro - sos 4 sery plus schab w kostkę w nim - to do makaronu będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrazik
do sosu serowego polecam kurzy filet i brokuly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj zrobiłam takie niby-gołabki mielone z łopatki + ugotowany ryż + 2 jajka + przyprawy zrobiłam z tego takie ... wrzeciona powiedzmy i upiekłam w piekarniku jakoś dużo wyszło, część odłożyłam i zamrożę, reszta będzie na 2 dni jakiś sos muszę wymyślec i z ziemniakami plus surówka sos pomidorowy by pasował ale to juz jutro, bo dzisiaj to ząbki i palulu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrazik
sos z pomidorow i surowka z kapusty do takich torped bedzie jak w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też tak myślę jutro kupię po drodze z roboty puszkę pomidorków i pół kilo kiszonej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrazik
i bedzie git :) ja do golobkowatych spraw to lubie sos na podduszonej cebuli z czosnkiem, pomidory, a na koniec aby ciut kwasnej smietany. surowka z kapusty kiszonej, a z czym jeszcze? ja lubie z surowej z porem. ale ponoc golabki sa jeszcze lepsze zawijane w kiszona kapuste, wiec ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o nie nie, ja sie nie będę bawić w gotowanie kapuchy w całości itd. nie ma mowy a w kiszoną w całości kapustę? to juz też nie dla mnie, nie będę kisić kapusty w bloku soso pomidorowy tez robię na smazonej cebuli i czosnku a do surówki z kiszonej kapusty dodaję cebulę, marchew, pieprz i olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrazik
a no wlasnie to mam na mysli - zeby sie nie bawic w lepienie golebi, tylko na talerzu masz te same skladniki, a mniej roboty ;) ponoc w rumunii robia golabki z kapusty kiszonej w calosci. wyobrazam sobie, ze sa ciekawsze w smaku niz ze swiezej kapusty. smaczengo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj naleśniki częśc z serem, część z jabłkami a właściwie to na jutro, ale ja przy smażeniu się obżarłam bo dzisiaj to danie kowbojskie, czyli wołowina z fasolą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pt bede robic samosy mam fajny przepis ciekawe czy wyjda dzis kurczak pieczony ziemnaki z wody salata zielona ze smietana jutro bedzie risotto w srode nalesniki z powidlami sliwkowymi i drugie z bialym serem w piatek planuje pizze albo krokiety plus barszczyk zobaczy sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to masz plany, kaciu, dalekie :) ja az tak do przodu nie wybiegam, ale buraczki mam, więc pewnie barszcz będzie i mielone mam, to coś z niego póki co, lodowka pełna obiadowo, więc wyłaczam zagadnienie obiadu z planowania zajęć na najbliższe dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mielone do i do tortilli i do nalesnikow krokietow pierogow spaghetti jako zwykle kotlwty jako pulpeciki do sosu pomidorowego plus makaron pyyyycha sa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mieska pelno mam dzis kuraka na soli pieke uwielbiam po prostu i zniw dozywianie uskuteczniam kumpela za bardzio kaski nie ma to nosze jje wieczorem do pracy jedzonko zeby chociaz cos cieplego zjadla ;) Ja uwielbiam planowac gotowac zwlaszcza jesli o jedzonko chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do apaghetti vegeta???????????????? brrr fuj a mleko? a czerwone wytrawne wino??? Najlepszy przepis na spaghetti to wg Ramsaya rewelacja po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedługo Gessler ponoć z Nałeczowa dzisiaj mam sentyment do tego miasteczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym w zadnym przepisie nie widzialam pietruszki :) a mleka daje sie odrobine zaledwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś na obiad - końcówka ogórkowej i forszmak, bo zostały wędliny różne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forszmak
Ewo co to jest ten forszmak? Jak go robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forszmak z zasady to przystawka zaostrzająca apetyt (podejrzewam, że z niemieckiego for - przed, schmack-smak) ja robię to jako danie obiadowe z chlebem albo ziemniakami, coś ala gulasz z resztek a resztki są rózne, ale podstawa to wędliny, ogórek kiszony i cebula pocięte w paseczki wąskie wszystko, podsmażone, zalane wodą, przyprawione, podduszone i na koniec puszka zielonego groszku wyszło mi dużo, bo dokupiłam jeszcze wędliny (dobrze, jak jest coś podwędzanego) i mam obiad na dzisiaj jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i gulasz na jutro prawie gotowy jak mi warzywa z niego przestygną to je zmiksuję, dodam śmietany i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dziś mam rozmrożone 1,5 kg mielonej łopatki, na pewno będzie spaghetti bolognese, a z reszty może pulpety zrobię i zamroże na później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeee?
To ile razy zamrażasz jedno mieso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może dla ciebie porażka dla mnie nic nadzwyczajnego zwłaszcza, że zdarza sie nieczęsto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eee?
weź ty lepiej nie gotuj,albo przynajmniej o tym niepis,taka z ciebie kucharka,że bleeeeeeeee:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×