Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

Gość modna mama 35
pulpeciki w sosie pomidorowym z ziemniakami Zapiekanka ziemniaczana z porem,cebulka,serem zoltym pod beszamelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obiad na chrzcinach siostrzenicy rosół, roladki i inne mięsa , kartofelki pieczone , frytki, kluski śląskie, sos, surówki, przystawka, winogrona , ciasta, tort kokosowy sok brzoskwniowy, porzeczkowy, woda , herbata z cytryną , kawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak pieczony, młode kartofelki pieczone, surówka z pora naszła mnei ochota na deser własnie będą brzoskwinie z bitą śmietaną 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczekmarchewkowo bananowy
hej :) a jaką śmietanke polecacie do ubijania ? ostatnio kupiłam zott ale źle mi sie ubiła 30% i smak miała taki bardziej maślany :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalaura
jak pieczecie ziemniaki, polane olejem, przykryte, z przyprawami, razem z tym kurczakiem?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja piekę razem z kurczakiem, polane olejem i posypane przyprawami, bez przykrycia 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalaura
dzieki:) a jakimi dokladnie przyprawami je posypujesz?? bo do kurczaka ja daje czosnek, natke, pieprz i sol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalaura
aaaa, i obrane i w calosci czy z lupina??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a róznie używam czasem gotowych mieszanek, a czasem gałka, koperek, bazylia, różnie obieram też nie zawsze jak są ładne ziemniaki z ładną skórką, to kroję na kawałki wielkości... np. śliwki węgierki i tyle jak ziemniaki są brzydkie, skórka zniszczona, z plamami - obieram 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalaura
dziekuje:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dzisiaj juz ktorys raz
robie mielone z piekarnika wedlug Ewy. Jakos wczesniej na to nie wpadlam i gdyby nie ten topik pewnie bym nie wpadla, a smakuja nam lepiej niz z patelni i sa o wiele zdrowsze. Dzieki Ewa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajmoe, ciesze się, że mój autorski pomysł sprawdził sie nei tylko u mnie a to wszystko z lenistwa i wtgody ::)) u mnie dziś i jutro barszcz ukraiński, a potem spaghetti bolognesie 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie to ....
popieram pieczenie wszystkiego, co sie da, a da sie prawie wszystko :) ryby, kurczaki, mielone, duze miesa do krojenia. w tym samym czasie mozna upiec ziemniaki, warzywa, grzyby, cebule i nie ma zadnego stania przy garach, mieszania, obsmazania. a smaki z piekarnika duzo lepsze, takie esencjonalne :) nie wspominajac, ze podczas, gdy jedzenie sie samo w piekarniku robi, mozna sobie uciac drzemke, poczytac ksiazke, zadzwonic do kolezanki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie prawda że w polsce
ja dzisiaj juz ktorys raz robie mielone z piekarnika wedlug Ewy 1 1 1 1 TYLE TYLKO ŻE TO NIE JEST PRZEPIS EWKI 33 moja droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak naprawde chodzi
lubie to ...., tylko jakbym tak wszytsko piekla to jakby mi przyszedl rachunek za prad to bym zawalu dostala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie to ....
czyli uwazasz, ze 3 palniki sa bardziej wydajne niz jeden piekarnik przez 30-40 minut? nie chce cie posadzac, ale na pieczenie ciast to pewnie piekarnika nie zalujesz ;) ale jesli sie myle, to przepraszam za posadzenie. a to osoby twierdzi, ze jest tylko jeden przepis na mielone z piekarnika wg. wielkiego zarcia :D to juz nie wiem co powiedziec :P sama robilam rozne mielone w piekarniku, nie wg. ewy, nie wg. wielkiego zarcia i to jest takie cos, na to praktycznie nie potrzeba przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie pomidorówka z makaronem i mięsko wieprzowe smażone do chleba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dzisiaj juz ktorys raz
no patrzcie panie, a juz myslalam, ze na kuli ziemskiej tylko Ewa (teraz i ja) robimy mielone w piekarniku:P jesli ktos tak jak ja, niepewnie stapa w kuchni, to do przygotowania banalnych jakby sie moglo zdawac potraw potrzebuje moze nie tyle "przepisu" co kilku a czasem kilkunastu technicznych wskazowek:D napisalam "mielone wedlug Ewy" bo robilam tak jak ona podpowiedziala czyli bez zadnych bulek, boczku, margaryn itp. ktore to skladniki sa wymienione w zalinkowanym przepisie, jakby ktos nie zauwazyl! urazonych z tego powodu przepraszam 😘 ale nadal obstaje przy tym ze robilam je wedlug wskazowek Ewy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie to ....
do pani wyzej od kotletow :) to chyba sie nie zrozumialysmy, bo ja mialam na mysli tamta osobe, ktora twierdzila, ze przepis jest "kradziony" ;) ze jest niby tylko tamten przepis itp. nie mialam na mysli, ze to zle robic z przepisu :) zreszta mniejsz o to, z doswiadczenia wiem, ze rozwiewanie watpliwosci i nieporozumien na tym forum moze prowadzic do zgola odwrotnych rezultatow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ślicznotka, upiekłam razy kilka, ale dla mnie to za długi interes dwa razy musi rosnąć, zagniatanie też trochę trwa, potem pieczenie i ogólnie to całe popołudnie trzeba na chleb poświęcić - szkoda mi na to czasu może jakbym miała maszynkę do chleba... tylko gdzie to wszystko trzymać... 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kanna 29 .
Typowy polski obiadek hehee. Rosol z mlodej kurki wiejskiej, oczywiscie pyszne miesko, ogorek kiszony i wlasnie dogotowuje ziemniaczki. Od dawna marzyl mi sie prawdziwy wiejski rololek w stylu mojej babci:) Pozdrawiam niedzielnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do gara nam tu mowia
no faktycznie rewelacja - zupa zrobiona z utwardzonego oleju o smaku mlaka :) miodzio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×