Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

Gość gość
Zupa pomidorowa z lanym ciastem i placki ziemniaczane z jogurtem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
klopsiki w sosie warzywnym z kluskami spagetti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszone plastry szynki będą a potem danie, które dziś Nigella robiła, risotto z boczkiem nie na ryżu, tylko na makaronie /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewa podziel się przepisem na to rosotto z makaronem , nie oglądałam dzisiejszego odcinka z Nigellą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie dziś pstrąg:) według przepisu z www.bestlunch.pl - pychota, przepis sprawdza się za każdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podsmażyła boczek na oleju, nie pamiętam, czy też z cebulką, potem wrzuciła torebkę mrożonego groszku, też podsmażyła trochę, do tego makaron bardzo drobny, w kształcie ryżu i wodę w proporcji 1:2 i zostawiła do ugotowania się makaronu/wchłonięcia wody, na koniec łyżka masła wyglądało mi to dobrze wzrokowo i smakowo :) /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju, Ewa, ty i taki błąd? risitto to od risso ( ryż) pochodzi i z makaronem to już nie jest risotto. To jakbyś spaghetti zrobiła z kaszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałam nazwę dania taką, jaką podano w tv, z zaznaczeniem tego faktu i wiem, że risotto jest na ryżu, co też napisałam nie widzę powodu, zeby powoływać sie aż na jezusa (chociaż z nas dwóch to nie ja jestem wierząca) /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeju to nie Jezu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pizza hawajska, pieczarki faszerowane, jabłko z kruszonką i lodem waniliowym, wino czerwone wytrawne w Opolu na placu Wolności pogoda deszczowa a w środku ciepło i miło:) Ewo znasz dobry przepis za zupę cebulową? pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sory, w porannym pośpiechu przeoczyłam/pomyliłam jeju z jezu, chociaż sens ten sam / nie znam przepisu na zupę cebulową, raz kiedyś zrobiłam i w ogóle mi nie smakowała, więc zaniechałam :) chociaż słyszłam, że potrafi być dobra ponoć ;) a ja dobrze, że mam obiad jeszcze na jutro, bo dziś sobie palucha załatwiłam... żyletką przez opuszek i paznokiec, tak do 1/3 długości a juz obmyślałam, na jaki kolor pomaluje... dobrze, że to lewa ręka /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajaaaaaaaaa
Post napisałaś po 23, ale nieważne. Paznokcia współczuję, musi boleć :( Co do zupy cebulowej, ja uwielbiam i robię tak: Pół kilo cebuli kroję w piórka i podsmażam na oliwie. Pod koniec smażenia dodaję wyciśnięty ząbek czosnku, sypię łyżkę cukru i smażę dalej, aż się lekko skarmelizuje. Zalewam szklanką białego wytrawnego wina i chwilę gotuje. Dodaję ok.1/2-3/4 litra bulionu warzywnego lub drobiowego oraz sporo ziół prowansalskich. I gotuję jakiś kwadrans. Najlepsza z grzanką z serem. Można też wlać do kokilek, przykryć je ciastem francuskim i zapiec w piekarniku. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja proponuję dodać do zupy cebulowej starty ser żółty - wtedy jest gęstsza. A z przypraw z cebulą super łączy się tymianek i kminek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za przepis bardzo:) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomidorowa z makaronem, ryż z sosem słodkokwaśnym i kurczakiem pieczarki z mozzarelą i szczypiorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rosół z makaronem ziemniaki, kotlety z piersi kurczaka, buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piers z kurczaka zapiekana z pomidorem i mozzarella do tego surowka z bialej kapusty i ziemniaczki. Na deser rogal marcinski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
udka faszerowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupa grysikowa, schab z cebulą jutro placki ziemniaczane po węgiersku sos ze sklepu, tak szybciej biszkopt domowy z owocami i śmietaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ziemniaczki kotlet mieloy i buraczki na cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rosol,domowa pizza,ryba po grecku,salatka warzywna,ciasto krowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełen relaks
pomidorówka z lanymi kluskami naleśniki z serem a wczoraj moja ulubiona marchewka do obiadu na ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grochówka, polędwica z cebulą i ziemniakami jutro pierogi z mięsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
placki ziemniaczane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełen relaks
zupa koperkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełen relaks
a jeszcze napisze o zupie cebulowej, którą uwielbiam: ja dodaję na koniec do zupy kilka kromek czerstwego razowego chleba, pokruszonego, taki przepis wyczytałam w starym Poradniku Domowym. Pierwszy raz tę zupę zrobiłam ok. rok temu i bardzo nam posmakowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie dzisiaj cienko... zupa ogórkowa. Jesienna chandra... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×