Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

Gość gość
zupa kalafiorowa , pieczone udka kurczaka ziemniaczki , buraczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewa jak robiłaś te żeberka na kapuście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeberka w kapuście robię tak :) : siekam czosnek i cebulę (np. 1 główka czosnku i 2 cebule na jeden garnek spory - dużo), podsmażam na oliwie w tym czasie kroję żeberka na pojedyncze kostki z mięsem (najlepiej kupić wąskie paski, gdzie są małe kosteczki i sporo mięsa) do podsmażonej cebuli wrzucam żeberka, solę, dodaję słodkiej papryki w proszku w tym czasie siekam pół główki kapusty i siekam też kapustę kiszoną, ok. 1 kg jak mięso się podsmaży, wrzucam warstwami kapustę świeżą, na to ziele angielskie, liśc laurowy, sól, pieprz, zioła jakie lubisz, na to warstwa kapusty kiszonej, na to znowu świeża z przyprawami i zwykle to tyle na koniec leję jakieś pół szklanki wody i na najmnijeszym ogniu duszę jakieś pół godziny mieszam wszystko, próbuję, dosmaczam i jeszcze z 15 minut - do miękkości kapusty i mięsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kapuśniak, knedle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a u mnie smażone ziemniaczki z mięsem mielonym i czosnkiem. - nic wymyślnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gulasz z ryżem :), zupa cebulowa - porowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewa33 też tak robię żeberka. A robisz udka kurczaka w kapuście? Nie kiszonej tylko słodkiej? Też łatwo się robi: Główkę kapusty posiekać do tego z2-3 cebule posiekać kilka ząbków czosnku i marchewki skroić wymieszać z przyprawami włożyć do brytfanny na to położyć kilka udek z kury posypać pr,uprawami i do piekarnika na200st.pyszne.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaK się pieką te udka pachnie w całym mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie robiłam tak, ale faktycznie, też można a ta kapucha nie wysuszy się w piekarniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewa33 przepraszam zapomniałam dodać lekko podlać olejem najlepiej rzepakowym i wymieszać a te udka puszczą więcej soku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha... no tak, trochę oleju, ew. ciutkę wody, to ok a dziś obiadek u mamusi, jutro karkówka duszona w plastrach, kasza gryczana, kapusta kiszona/kalafior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ogórkowa, ryż z kurczakiem w sosie śmietanowym, biszkopt z owocami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
parzucha + kaszanka z ziemniakami + kompot ze spizarni znacie moze dobry przepis na golonke w kapuscie? bede wdzieczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ruskie mmmmmmmm z cebulą i masłem kapuśniak z ciemnym chlebem ciasto kret z bananem w tygodniu pomidorowa, koperkowa, jarzynowa, na szybko tortillla z kurczakiem, warzywami, naleśniki z jabłkami i cynamonem makaron ze szpinakiem , pizza domowa , ser, oliwa do polania włoski obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ryż po hindusku, zupa z kokosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Placki z cukini z sosem ogórkowym, ładny zapach, pomidorówka z pietruszką i bazylią, miksowana w blenderze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszekkwiatuszek
u mnie dziś rosyjska zupa kapuściana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szaszłyki drobiowe, pomidor, cebula, papryka, pieczarki,sałatka warzywna, ryżowa, selerowa, koperkowa,grzanki czosnkowe, wino, sok, herbata cytrynowa pięknego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rosół z makaronem Młode ziemniaki, schab pieczony w rękawie, buraki z chrzanem Na deser galaretka trzykolorowa z owocami (gruszki) i bitą śmietaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas w domu dieta dzis pomidorowa na wywarze warzywnym tylko powiem, że niezła wyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
barszcz czerwony , ziemniaczki kapusta czerwona i rolady śląskie , mniammmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakowska panna
Ewa, a czemu dieta? Pochorowaliście się czy się odchodzacie, jeśli można zapytać? Jeśli to drugie, to masz jakiś plan żywieniowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M. wynalazł jakąs dietę na stawy, które mu dokuczają, 6 tygodni bez mięsa itd. wg mnie wyglada na dietę niskobiałkową i odkwaszającą, ale nie zagłebiam się gotuję zupki na wywarach warzywnych i dla siebie od czasu do czasu jakieś mięsiwo, np. wczoraj mnie strasznie naszło, to prosto z zamrażarki do piekarnika udka wrzuciłam i pochłonęłam wieczorem ;) ta dieta jest wg jakiejś lekarki, nazwiska nie pomnę też mam problemy ze stawami, ale w diety i zioła nie wierzę w ogóle niedowiarek jestem, z zasady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak odkwasza to faktycznie dobra na stawy :) czytalam, ze octu sie nie powinno jesc wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×