Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

Gość gość
Udka kurczaka marynowane i pieczone w piekarniku w towarzystwie czosnku,ziemniaczkow,papryki i cukinii a jutro piers z kaczki z szara reneta,ziemniaki i czerwona kapusta,kompot z agrestu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupa ryżowa , gulasz drobiowy z fasolą, pomidorami, papryką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewo co robisz na święta, znasz ciasto warkocz? proszę o przepis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ra chela
Wczoraj miałam kurczaka pieczonego na butelce piwa (nasz ulubiony) z pieczonymi ziemniakami i surówką z czerwonej kapusty. Plus barszcz ukraiński. Dziś też ten barszczyk i bitki z cebulką. Jutro pozostałości powyższych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krupnik , frytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciast raczej nie będę piekła, tylko kupię gotowe a co będę robić, jeszcze nie wiem, bo nie wiem, gdzie i z kim te święta spędzę nie rozpracowaliśmy jeszcze logistyki BN 2014 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barszcz z ziemniakami , makaron z serem Ewo upiekę ciastka owsiane, inne ciasta kupię:) pierogi wcześniej zrobię i zamrożę też tak przygotowujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ra chela
Co do Wigilii, to będzie na niej 3 osoby, więc nie ma co szaleć, ile można zjeść. Na pewno będzie barszczyk (samodzielnie ukiszony) z uszkami, karp smażony, pierogi ze słodką kapustą i grzybami (kupne w dobrej garmażerce), fasolka w szarym sosie i racuchy z grzybami. Kompot z suszonych owoców i dobre wino. A z ciast piekę piernik staropolski (ciasto już w lodówce), dwa rodzaje ciasteczek: cranberry noel (moje ulubione, z żurawiną i orzechami) oraz z masłem orzechowym. Pewnie jeszcze kawałek jakiegoś makowca dokupię. A co do świąt, to nie wiem. Na pewno jakieś mięso z piekarnika, może kaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
-fasolka w szarym sosie - racuchy z grzybami. prosze o przepisy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barszcz, paszteciki z mięsem, makaron z gulaszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wigilię nie robię nic, bo idę do rodziców niosę 4 rodzaje śledzi od superfischa i może jeszcze coś, nie ustaliłyśmy do końca a juz pierogów to nie lepię w żadnym wypadku w razie zachcianki - mam pod nosem b. dobrą garmażerkę i tam sobie te kilkanaście pierogów kupuję na 1 dzień świąt może teść przyjdzie, jakieś mięso upiekę z ziemniakami i warzywami w piekarniku i będzie git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimkaaaa
pieczen wolowa z jarzynami,pieczone slodkie ziemniaki z papryczka chipotle,salata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozesz podac przepis na ta pieczen i ziemniaki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogórkowa, ryż z warzywami z patelni, wczoraj kupiłam karpia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wątróbka z cebulą i jabłkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa333333
przepis na pieczeń i ziemniaki? powiedziałabym, że nie ma co podawać wkładasz do naczynia mięso posypane przyprawami i pokrojone ziemniaki polane olejem i przyprawami, jakie lubisz, 200 st. i pieczesz do miękkości nic specjalnego, proste, szybkie i smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale to wolowina,wiec nie wiem czy nie bedzie sucha i twarda no i nie wiem czy odkryta, zakryta......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z wołowiną do pieczenia jest kłopot, bo jest sucha albo trzeba ją często podlewać sokiem/tłuszczem, albo szpikować słoniną piec w zamkniętym naczyniu odpada pieczenie ziemniaków w jednym naczyniu, bo ziemniaki ok. 40 minut od rozgrzania, a pieczeń wołowa co najmniej godzinę na 1 kg, ale raczej 1,5 godziny no i jak kupisz udziec ze starej krowy, to jakbyś nie piekła, to będzie suchy i twardy ogólnie odradzam pieczenie wołowiny i sama tego nie robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez odradzam, wolowine lepiej udusic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro brokuł z masłem, krokiety ze szpinakiem, zupa jarzynowa bez śmietany, dużo koperku i warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gulasz z szynki i karkówki, okrawków od kawałka na pieczeń, z pieczarkami w szybkowarze - 10 minut od zagotowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupa z kluskami lanymi, ziemniaki z cebulą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewo pościsz?:) Zupa ryżowa, kasza gryczana z sosem pomdorowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barszcz z uszkami, żeberka w sosie z cebulą i czosnkiem, sernik, makowiec, jabłecznik , kompot z owoców suszonych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupa ryżowa , ziemniaki z sosem pieczarkowym Ewo co robisz na Sylwestra? Ja sałatkę owocową, jarzynową, ciasteczka kruche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedz jak robisz zupe ryzowa i sos plis......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na Sylwestra prawie nic nie robię, nakupiłam jakiś śmiesznych jedzonek, a to jakies biale serki w paprykach, a to kuleczki naleśnikowe, a to nuggetsy do odgrzania, takie d**erałki a, zrobię jajka faszerowane i może jakąś zupkę lekką? odkąd mam ten szybkowar, to chętniej gotuję zupy, zajmuje to 15 minut, nie licząc przygotowania składników, fajna sprawa dziś na obiad mam duszone plastry karkówki z cebulką i czosnkiem - dusiły si 10 minut :) chyba awansuję szybkowar na drugie miejsce wśród najlepszych przyjaciół kobiety, zaraz po zmywarce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
duszone w szybkowarze ? mozesz podac przepis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×