Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izia87

Potrzebuje przepisy na coś słodkiego ale bez mleka,białka itp

Polecane posty

Gość izia87

Witam może ktos mo po może mój synek mam skaze białkową i potrzebuje coś zrobić ale nie wiem co może wy znacie jakieś proste przepisy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Phoebe20
hmm galaretkę? albo podpłomyki z dżemem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm kolorowe galaretki przygotuj galaretki o kontrastowych kolorach poczekaj az stezeja pokroj w kostke wymieszaj smakami do tego polewa jakas bita smietana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izia87
niestety to wszystko zawiera białko:( chyba sie rozpłacze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weź jabłka, wybierz ze środka pestki, dodaj trochę dżemu, bakali, cukru (co masz), zawiń jablka w folię i upiecz w piekarniku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiinbhhbgvhbjnjhbvghbjhyujuij
ryz z tartym jablkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omlet z żółtek polany
miodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omlet z żółtek polany
Torcik dla alergika dieta bezmleczna, bezjajeczna, bezglutenowa Ciasto: 1,5 szklanki mąki kukurydzianej 0,5 szklanki mąki ryżowej (lub ziemniaczanej) 0,5 szklanki kleiku ryżowego 0,5 szklanki kleiku kukurydzianego 0,5 szklanki cukru 1 kostka margaryny bezmlecznej Margarynę rozpuścić w garnku razem z cukrem. Ostudzić. Dosypać mąki i kleiki i wymieszać. Ciasto będzie się kruszyło ale takie ma być. Porcję podzielić na dwie części. Tortownicę wyłożyć papierem do pieczenia i wysypać połowę ciasta. Dokładnie ugnieść tak, aby warstwa była mniej więcej równej grubości. Piec 10-15 minut w temperaturze 200 stopni Pierwszą porcję wyciągnąć z tortownicy i tak samo piec drugą część. Drugą część w tortownicy pozostawić. To ciasto po upieczeniu jest jak kruche ale przed upieczeniem jesli nie ugnieciesz dobrze bedzie ci sie rozsypywac. Najlepiej upiec na papierze bo wtedy latwo sie wyjmuje Masa: 400 ml wody 4 łyżeczki cukru waniliowego (albo wanilia w laskach) -wanilii mozna nie dawac 1 szklanka cukru pudru 200g margaryny bezmlecznej - wyjętej wcześniej z lodówki, żeby zmiękła. kleik ryżowy Nestle pół szklanki wiórek kokosowych albo mrozone jagody, albo maliny, albo inne owocki (moze byc gesty soczek najlepiej ciemny jagodowy, pozeczkowy albo wisniowy). Wodę zagotować, wystudzić dosypać kleik - tyle, żeby masa była gęsta - bardzo gesta powinna sie kleic do lyzki, jak ci wyjda gluty to sie nie martw, rozmiksuja sie pozniej. Wrzucić margarynę, wsypać cukier puder i cukier waniliowy i ucierać mikserem. Kiedy masa będzie już jednolita, wsypać wiórki i odstawić do lodówki. Zamiast wiórek mogą być inne bakalie albo owoce. Na 2 placki trzeba zrobić masę x2. Wierzch ozdobic owocami. Zamiast wiórek kokosowych moga byc inne bakalie albo owoce. .................................. Tort dieta bezmleczna, bezjajeczna Biszkopt: 1,5 szkl. maki 0,5 szkl. cukru 4 łyżeczki proszku do pieczenia 0,25 łyżezcki sody oczyszczonej 0,5 szkl karobu (do kupienia w sklepach ze zdrowa zywnoscia) 210 ml. mleka sojowego (moze byc inne dobrze tolerowane przez dziecko) 60g roztopionej margaryny bezmlecznej 0,5 łyżeczki aromatu waniliowego Wymieszać mąkę, cukier, proszek do pieczenia, sodę i karob. Dodać roztopioną margarynę i aromat. Mieszać łyżką 2 min. Przełozyć do formy i piec min. 25 minut w temp. 180 st. C. Krem: 1 szkl. cukru 2-3 łyżki goracej wody kostka margaryny bezmlecznej Skarmelizować 1 szkl. cukru; dodać 2-3 łyżki goracej wody. Po ostygnięciu mieszanina powinna mieć konsystencję gęstego syropu. Rozrobić mikserem kostkę margaryny dodając do niej syrop. Tak wykonanym kremem przełożyć tort i wypaćkać go na zewnątrz. Dekoracje wg uznania."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....D....
Szyszki Szyszki Składniki: 1/2 kg krówek (miękkich i ciągnących) 1/2 kostki margaryny "Kasia" 2 łyżki kakao 12-15 dag ryżu preparowanego Przepis: Krówki rozpuścić na małym ogniu. Dodać margarynę i kakao. Wszystko rozpuścić na jednolitą masę. Wsypać ryż preparowany, wymieszać. Formować szyszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omlet z żółtek polany
Ryż zapiekany z jabłkami i cynamonem Składniki: 1 szklanka ryżu, 1 łyżka masła, 50 g cukru, 4 jabłka, ew. rodzynki - łyżka, ćwierć łyżeczki cynamonu, kilka łyżek cukru, konfitury Sposób przygotowania: Ryż wrzuć do wrzącej wody z łyżką masła (2 szklanki wody na szklankę ryżu). Ugotuj na małym ogniu pod przykryciem, aż woda się wchłonie. Możesz również ugotować po prostu dwie torebki ryżu do szybkiego gotowania. Jabłka umyj, obierz, wyjmij gniazda nasienne i ugotuj w wodzie, ale nie całkiem na miękko. Napełnij konfiturą lub rodzynkami z cukrem i cynamonem. Foremkę posmaruj masłem. Nałóż połowę ryżu, następnie jabłka i całość przykryj ryżem. Można też pokroić jabłka na plasterki i przekładać warstwy ryżu jabłkami, posypując każdą warstwę cukrem i cynamonem, dokładając po kilka rodzynek i kawałku masła. Ryż włóż do nagrzanego do 180 stopni piekarnika na pół godziny. .................................. Naleśniki bez mleka Składniki: 4 jajka szklanka mąki łyżka oleju szklanka wody Sposób przygotowania: Zmiksuj składniki, odstaw ciasto na pół godziny. Usmaż naleśniki na wysmarowanej olejem patelni. Podaj z owocami, nadzieniem ze sparzonego szpinaku albo gotowanego i zmielonego mięsa przyprawionego pieprzem i odrobiną cebulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omlet z żółtek polany
Ciasto bez jaj i mleka ZAWSZE SIĘ UDAJE!!! 1 szkl. cukru (ja daję i jest O.K.) 1 szkl. wody kostki margaryny bez mleka 2 szkl. mąki 1 łyżeczka sody łyżeczki proszku do pieczenia szczypta soli 4 łyżki powideł śliwkowych 1. Wodę zagotować z cukrem, odstawić, rozpuścić w niej margarynę, przestudzić. 2. Dodać mąkę, sodę, proszek, powidła. 3. Wszystko zmiksować. 4. Formę „z duszkiem lub korytko do babki wysmarować margaryną i przesypać bułką tartą. 5. Piec ok. 45 min. w temp. 175C (na termoobiegu tyle wystarcza) ........................................ Chlebek bananowy kostki margaryny szkl. cukru (ja daję ) 1,5 szkl. mąki 2-3 rozgniecione widelcem banany 1 łyżeczka sody łyżeczki proszku do pieczenia szczypta soli 3 łyżki wody łyżeczki octu lub soku z cytryny Margarynę rozetrzeć z cukrem, dodać banany, wodę, ocet potem mąkę z sodą, proszkiem , solą. Piec w keksówce w 175C ok. 50 min. (tak jest w przepisie, ale ja daję 180C+) Nie przesadzić z rozmiarem bananów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omlet z żółtek polany
* ciasto bez mleka i jaj - pół kostki margaryny miało być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omlet z żółtek polany
co do tych galaretek - nie wiedziałam, że są zakazane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izia87
dzięki na pewno wypróbuje:)cholera z tego co czytałam to jest kilka rodzai białek,nie wiem jakie gdzie zabardzo wystepuja a dokładnie chodzi mi o białka krowie,mozliwe ze w galaretkach jest inne ja juz sie pogubiłam pediatra nic mi nie wyjasniłóa tylko tyle ze mam unikac przetworów mlecznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
W kupnych galaretkach najczęściej jest żelatyna wieprzowa. Zresztą na opakowaniu powinno być napisane. A galaretkę można też zrobić samemu w domu, z soku owocowego na przykład. W takim razie może używać mleko kokosowe? Można by zrobić jakiś pyszny deser z takiego mleka i ryżu. Z bananów można też robić słodkie przysmaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też dziś miałam spaghetti
A może z mleka sojowego? Są nawet gotowe deserki, ale smak mają.... hm. Dość specyficzny, trzeba się przyzwyczaić :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omlet z żółtek polany
a może mleko sojowe będzie dobre? Z tą galaretką to chyba przesadzasz.... Na forach dla mam dzieci ze skazą białkową galaretki królują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szyszki ktor ktos polecal sa z krowkami, a krowki to cukierki MLECZNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×