Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kolikot

Medikinet lek na ADHD

Polecane posty

Gość gość
Mój 9-latek zaczynał od 10 potem za kilka miesięcy dawka 20, po kilku tygodniach 30 i tak już od ponad pół roku, nie powiem żeby była rewelacja, jest o wiele lepiej niż przed braniem leku ale nadal zdarza się że jest niefajnie, doktor nic nie mówi o wiekszych dawkach, wazne że w szkole dzieciak się dobrze sprawuje i panuje nad sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po dwóch dawkach leku leku syn miał halucynacje i omamy. Wylądował na oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podaję ten lek mojemu 10 latkowi. Poza nasilającymi tikami i brakiem apetytu nic innego nie zaobserwowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj baby baby. Adhd istnieje niestety !!!! Ten lekarz psychiatra tak nie powiedział to było wyrwane z kontekstu. Powiedział tylko , ze diagnoza jest naduzywana i że czesto zachowaniem dzieci kierują inne ugruntowania np rozbita rodzina lub patologiczne podłoże. Mój syn ma Adhd i to napewno. Próbowaliśmy różnych sposobów dieta, dyscyplina wszelakiego sposobu i nic nie działa, On to ma w głowie widzę, że ma zaburzenia z którymi sobie nie radzi jego mózg pracuje trochę inaczej niż innych dzieci i nie wypowiadajcie się baby, które nie macie dzieci z takimi zaburzeniami bo g****o wiecie i wystawiacie tylko nieprawdziwą opinie, liczą się fakty. Pozatym badania na Adhd były prowadzone dużo wcześniej przez grupę innych psychiatrów. Poczytajcie trochę zanim wyrazicie swoją opinię. Rodzicom dzieci z Adhd życzę dużó cierpliwości i wytrwałośći , kiedyś nasze dzieci z tego wyrosną a poki co trzeba je wspierać i pomóc im odpowiednio się rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety ADHD istnieje. Mam 3 dzieci,kazde wychowywane w takich samych warunkach a tylko 1 syn ma pelnoobjawowe adhd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn także ma przepisany medikinet ten lek może i trochę go wycisza ale całe dnie potrafi nic nie jeść, schodl że widać mu wszystkie kości i co najgorsze bardzo późno chodzi spać potrafi siedzieć do 2 w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez uważam ze dobry. Medikinet cr 40plus zwykly medi 20 bierze mój syn i zero problemow. Wóde i piwsko niech ogranicza jak w Skandynawii prohibicja od 19.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn stosuje lek 3 dzien . czy ktos moze mi powiedziec czy poprawe widzimy juz w pierwszych dniach . u mjego syna pierwsze dwa dni w szkole byly super wyciszyl sie bardziej sie z koncertowal na lekcji niestety w 3 dzien 3 lekcje byly super a pozniej znowu to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania

Witam , mój syn dziś weźmie trzecia dawkę medikinet . Już po pierwszej tabletce zauważyłam zmiany w jego zachowaniu . Był widocznie uspokojony , nie wybuchał gniewem czy agresja na moje zakazy . Odrabianie lekcji też wyglądało inaczej , skupienie na danej rzeczy ,nawet nie wiercił się na krześle . Wytrzymał pełną godzinę pracując nad lekcjami , gdzie wcześniej po 15 minutach musiał mieć przerwę . Jestem zdziwiona , bo lek najwyraźniej działa 😁. Skutki uboczne jakie zaobserwowałam to uczucie gorąca, ciągle powtarzał, że mu bardzo ciepło, skarżył się też że szybciej mu serduszko bije . Wszystkie te objawy były w pierwszej godzinie po przyjęciu tabletki. Później już było tylko lepiej , od 8 lat nie pamiętam aby w naszym domu panował taki spokój i wyciszenie , z drugiej strony czytając opisy o tym leku mam wyrzuty sumienia , że podaje taki lek mojemu dziecku .Jestem rozdarta i nie wiem co jest już dobre dla mojego dziecka . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irek

Haniu nie wiem czy pani to przeczyta ale mam taką nadzieję,ja mam dziś 48 lat ,w dzieciństwie nikt mi ADHD nie zdiagnozował żyłem w nieświadomości te wszystkie lata,lecz to nie było życie,to była egzystencja to był stracony czas stracone możliwości i wiele innych rzeczy.Ja już będę musiał brać prawdopodobnie do końca życia te lekarstwo,bo za późno zostałem zdiagnozowany,ale pani syn ma szansę bez lekarstw żyć,nie tak od razu ale bardzo szybko.Proszę wykorzystać to że lek działa i można z synem spokojnie pracować i nad nim pracować,proszę przeczytać o ADHD o tym jak powinno się pomagać dzieciom i jakie nawyki w nich wyrobić by mogły żyć samodzielnie już bez pomocy kogoś lub leku,to da się zrobić szczególnie gdy lek już działa,potem gdy nawyki w nim będą silne obejdzie się bez leku i powtarzam jeszcze raz NAWYKI to jest klucz do sukcesu proszę poczytać jak się wyrabia w człowieku nawyki jak to działa i co to daje to ważne.Jeśli wyrobi pani w dziecku nawyki,np że przychodzi ze szkoły,obiad i od razu odrabia lekcje i uczy się by potem mieć czas dla siebie,to wejdzie dziecku to w krew i będzie to robił automatycznie bez żadnej kontroli a co najważniejsze bez przymusu czy to rodziców czy też samego siebie typu 'Ojej muszę teraz lekcje odrobić i się pouczyć" bo każdy przymus w dziecku z ADHD wbrew jego woli powoduje sprzeciw niechęć,lecz tylko na początku i gdy się nawyk utrwali,zrobi to bez większych narzekań emocji i w pełni automatycznie bo mózg mu podpowie że tak trzeba to nic takiego potem nagroda Wolny czas dla siebie.Proszę się nie bać lekarstw,bez nich może też dało by się tak pracować z dzieckiem,lecz to droga bardzo długa bardzo ciężka i bez gwarancji,a z lekarstwem jeśli pani weźmie się za to tak z zaangażowaniem z pomocą lekarza nauczycieli terapeuty i literatury o ADHD jak z takimi dziećmi trzeba pracować i jak im pomagać,może być tak że w bardzo szybkim czasie leki będą nie potrzebne lub potrzebne w sytuacjach awaryjnych bardzo rzadko.Proszę pamiętać Systematyczność i wyrobienie Nawyków to podstawa.Pozdrawiam i pomodlę się za to by pani syn normalnie żył,bo ADHD to nic strasznego jeśli się już wie,gorzej gdy tak jak ja nie wiedziałem i myślałem że wariuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×