Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malunia333

OSTATNIE CHWILE !!! KWIECIEŃ 2011 - PRZYGOTOWANIA, PORÓD, PIERWSZE CHWILE...

Polecane posty

U mnie niestety pada :( typowa Irlandzka pogoda. Witam nowe kolezanki. 6 godz. po porodzie to dla mnie za szybko zeby isc do domu. Tutaj gdzie mieszkam to srednio 3 dni porod naturalny a 5 dni cesarka tyle zostaje sie w szpitalu. W wiekszym miescie szybko wypuszczaja do domu bo po prostu nie maja tyle miejsc i wszystko odbywa sie hurtowo. Co do imienia Jonasz to srednio mi sie podoba, ale najwazniejeszw zeby Tobie sie podobalo a nie innym. Moj synek bedzie Maksymilian i tez pewnie nie wszystkim sie podoba to imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11..
Hey mnie sie jutro zaczyna 39 Tc :) mam normalnie Termin na 2 kwietnia mnie tez lekarka mowila ze koncem marca sie juz powinnam rozpakowac :) . Dzisiaj w nocy mialam co 2 min przez godzine bolesne skorcze :/ od dolu brzucha do plecow tak na wysokosci nerek :/ bolalo bardzo.. Jestem ciekawa jakib bedzie porod...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samanto mnie sie podoba Maksymilian :) ,Jonasz dośc nietypowe,ale nie jest złe..napewno są gorsze :). Witam nowe kolezanki.Może pochwalicie sie jakie wózki wybrałyscie? :) Ja uciekam na zakupy.. do potem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj kochane przegapiłam kilka pytań,przepraszam za moją nieuwagę. No więc tak Samanto mam tą cholerną cukrzycę ciążową,jestem pod kontrolą, z tego powodu też zlecili mi te 3 dodatkowe usg aby miec pod kontrolą rozwój dziecka.17.03 byłam na 36 tyg usg, no i wtedy jakaś doktpor diabetyk podjęła decyzję że dziecka nie ma sensu narażać na cukier z którym żyje i zdecydowali mi wywołać poród 31 marca. i nie dali mi wyboru pomiędzy CC a indukcją. Lekarka mi tylko tyle wyjaśniła, że podadzą mi 1 tabletkę dopochwową, jeśli mnie nie ruszy dadzą 2, jak po 2 nic to przerwa kilka godzin, po tej przerwie 3 tabletka jeśli ta 3 nic mi nie da, poród się nie ruszy to wtedy będzie CC.wyjaśniła mi, że mogę mieć skurcze,ale nie mieć rozwarcia i taki poród może trwać nawet 2,3 dni chociaż niekoniecznie, może tabletki ruszą mnie odrazu a mogę się męczyć kilkadziesiąt godzin....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was KOchane :) Wybaczcie mi moje milczenie, ale od czwartku nie moge normalnie siedzieć na dłuższą mete. NIe wiem co sie podziało, ale jak siadam, to tak boli, kuje jak bym siadała na kołka jakiegoś :( Zero motywacji do pisania :( Samanto Twoja córeczka jest przesłodka !!! Fajnie Cię tez zobaczyć - dziękuje :) i Tobie Gabrysiu dziękuje za fotke :P szczerze pisząc myslalam, ze mam do czynienia ze starszą osobą niż jak Cię na zdjęciu zobaczyłam :P fajnie wyglądacie dziouszki i jeszcze raz ślicznie dziekuje :) We czwartek miałam USG. Wszystko było w porządeczku :) miałam sie tez umuwić na wywołanie, ale niestety stchórzyłam :( Lekarz powiedział, ze moge papierek podpisać, ale nie gwarantuje iż wywołanie nie zakonczy się cesarką, bo istnieją takie przypadki i to dość często :/ więc powiedziałam, ze poczekam. Dziś troche żałuje bo przeciez nie wiem kiedy i o ktorej godzinie dostane skorcze, jak szybko porod moze sie zaczac, a przeciez ja mam jeszcze 3,5 roczna corke z ktora musi ktos zostac. Wolałam miec umuwione i umuwic sie z kolezanka na przywiezienie corki na czas porodu, a tak to czy to bedzie dzien czy noc najpierw bedzie trzeba moja Mala zawiesc do kolezanki a dopiero do szpitala, a przeciez ja moge zaczac rodzic odrazu :( zwlaszcza ze z USG wynika ze Malenstwo siedzi baaaaardzo nisko, dlatego odczuwam bole w kosci łonowej, miednicy czy tam biodrach, kosci ogonowej :( masakra. Jak Kaleka i tak od czartku sie dzieje. Wstac sama nie moge juz kompletnie. DObrze ze mam mojego muminka przy sobie na 2 tygodnie, bo urlop sobie wziął wiec pomoze troche. Wczoraj wyladowalam w szpitalu, bo mi chyba zaczyna czop odchodzic, na wkladce galaretowata niewielka substancja z tym ze w kolorze zielonkawym... odrazu pierwsza myśl - smółka !!! Zaczelam czytac o tym. Zadzwonilam do mojego do pracy, on zadzwonil do szpitala by sie upewnic czy to grozne i powiedzieli zeby przyjechac natychmiast. POsiedzialam,poleżałam zaglądneli mi tu i tam ehehe i stwierdzili ze wszystko pozamykane, wszystko wygląda ok, ale mimo wszystko wzieli tam cos do badania - lubią dmuchac na zimne jak to położny powiedział:) Jeszcze najlepsze, ze położny mnie przyjmował ten, który odbierał poród mój 3,5 roku temu i nas kojarzył w dodatku :P fajny zbieg okolicznosci :D i bardzo bylo mi milo, bardzo milusi "dziadzius" :D Od wczoraj wzięłam sie ostro za naturalne wywołanie porodu. WIerce sie po domku z miotła, odkurzaczem, myje wszystko co umyć mozna. Tylko parter wyglancowałam. Dzis wzielam sie za łazienke. Jestem padnieta. Od wczoraj wypiłam już 3 litry soku ananasowego hehe były też wieczorne "miziu kiziu" bo ponoc to najbardziej wplywa na skurcze :) ale też nic :( z tym ze MAlenstwo strasznie czuje ze sie pcha. Malo chodze juz teraz bo kazdy krok zrobiony sprawia mi ogromny ból. Prawa noga do przodu, prawa strona podbrzusza tak napintala, ze masakra i to samo z lewą noga i zaraz za nią ból w lewej stronie podbrzusza :( Walcze z tym bolem i mimo tego ze boli jednak prowokacja skurczy bardziej na mnie wplywa i mimo bólu zapintalam biegajac po domku, ale jak siade juz nie wstane tak szybko bo bol jest niesamowity. Z domu prawie wogole nie wychodze, bo jak dluzej ide to bol w odbrzuszu doprowadza mnie juz do łez. Wole po domu biegac, kucnąć, czy usiasc na ziemi i np cos segregować. Cóż ja mogę jeszcze zrobic :( tak bardzo juz bym chciała mieć ją przy sobie. Cierpliwość mnie się juz skonczyła. Dziś już nawet zaciągnełam do roboty swojego, bo najchetniej by siedział przed kompem czy TV, ale on jak dziecko :/ zrobic zrobi ale trzeba mu o tym powiedziec, bo zabił by się o własne brudy ale by ich nie posprzatał. Ja zawsze wolałam sobie sama posprzatac, nie lubie nikogo wykorzystywac w jakikolwiek sposob, ale dzis juz nawet mu powiedziałam, ze ma zupe ogorkową ugotowac i wiecie co? POraz pierwszy zrobił, ale taka smaczna ze juz 2 talerze zjadłam :D:D Samanto Ty idź z tymi oczkami do lekarza może, bo już długo to trwa :( oby sie nic nie działo gorszego później :/ Witam też nowe koleżanki :) Dziewczynki, zaraz odesle zdjęcia bez tzw cenzury takze chwilunie mi dajcie, ja tylko jeszcze do sklepu skoncze bo jjuz 19 a do 20 jest czynny ale zanim sie wybiore to minie troche :D A choc do sklepu by zażyć świeżego powietrza wyjsc musze, ale tak mi sie nie chce, ale musze tez wybierac, albo leze i bede miec ciaze przenoszona, albo zapintalam i porod bedzie wczesniej :) Laseczki żyjące w UK, Wy wiecie ze becikowe na drugie dziecko dostaje sie jak dzidzia urodzi sie przed 11 kwietnia? Na drugiego dzidziusia juz sie nie dostaje jak sie urodzi po 11 lub 11 :/ kwietnia. Jak co staramy sie w POlsce :D:D Do pozniej Kochane buźki :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam szanowna koleżanke :). Liczyłam po cichu,ze obwiescisz nam ze masz już córcie przy sobie w ramionkach a Ty cała,ale obolała :( .Skoro czyjesz,ze dzidzius jest juz nisko to pewnie wkrótce urodzisz,czego Ci zycze :),niech ,,srodki wspomagajace,, działaja Ci na zdrowie . Ja kończe jutro 38 tydzień i czuje sie super-bezobjawowo... i zaczynam miec myśli,ze przenosze.. dlatego znów zakupiłam ananaska :P i bede konsumowac w wiaodmym celu ;),po za tym dzidizus napewno bedzie zadowolony z witaminek. Fajnie Milunia,ze wróciłas :) znów sie cos dzieje na forum ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malunia myslalam ze juz urodzilas. Kolezanka jak juz byla w szpitalu to lekarz jej powiedzial zeby ciagnela sobie sutki to wtedy skorcze mozna wywolac. Powiedziala mi ze probowala i na ktg pokazywalao jej ze ma skorcze ale rozwarcia nie bylo. Wiec mozecie tego wyprobowac, zagoncie mezow zeby sie sutkami pobawili i moze cos zdzialaja. Malunia moje oczy juz sa ok, za to teraz gardlo mnie boli i meczy mnie kaszel najbardziej rano i wieczorem. Bylam w aptece i mi powiedzieli ze nie ma zadnego syropu ktory mozna brac bezpiecznie w ciazy. W Poniedzialek bede u lekarza wiec jak mi nie przejdzie to sie zapytam o jakis lek. Ja teraz planuje wypoczywac ile sie da bo pozniej juz nie bedzie czasu na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jeeeeeeej Samanto, wiesz jak to boli ciagnąć sobie za sutki? Ale gdybys widziała mnie jak wybuchłam śmiechem, aż mój sie przeraził :D JA wczoraj na tym KTG jak sie smialam to skurcze dochodzily do 65% :D jak napielam miesnie brzucha tez sie utrztmywało, wiec łatwo oszukac mozna, ale ciagnac za sutki - nie wiedzialam ze wykazało by... musze popróbować :D Wysłałąm Ci fotki Samanto i Gabrysiu :) jeszcze raz Wam dziekuje za Wasze :) Jak ja zaczne sobie ciagnac za sutki to wiem, ze beda mnie bolec masakrycznie pozniej, ale zebym przypadkiem nie zrobila sobie z nich wieszaka na ciuchy :D jak ten z reklamy mentosa :D o ile dobrze pamietam :) Tofii ja przenosilam pierwsza ciaze mnie sie wydaje dlatego, ze baaardzo malo chodzilam, potrafilam sypiac po 15 czy 17 godzin na dobe !!! z nudów oczywiscie, bo moj byl calymi dniami w robocie i jeszcze dodatkowe dyzury bral takze nuda jak cholera :/ i lezałam... leżałam i nic nie bylo ponadwyrezane, pogniecione, dzidzia nie byla bliska wyjscia. TEraz chodze, caly dzien w pionie jestem prawie... wiem, ze byc moze to od tego zalezy, jak sie wiecej chodzi to predzej sie tez urodzi hmmm?? :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malunia dziekuje za zdjecia. Fajna z Was rodzinka. W blond włosach lepiej wygladasz jak dla mnie. Ja juz mam dosyc kaszel nie daje mi spac, mam wrazenie ze zaraz pluca wypluje. jak zaczynam kaszec to maly odrazu sie rusza chyba mu to przeszkadza. Jutro mam wizyte w szpitalu i u GP wiec mam nadzieje ze mi przepisza cos co moge brac w ciazy bo mam juz dosyc. Nie chce tez corki zarazic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Samanto :) Co do "szarpnięć" dzidziusia, to ja tez tak mam. Dzidziuś jak sobie smacznie śpi, a nagle taki huk niesamowity ( nasz kaszel ) sie pojawi w jego otoczeniu, to poprostu sie wystraszyło :) ale tez trzeba uwazac by ze strachu smółki nie zrobił, bo tez wyczytałam, ze istnieje taka mozliwośc hehe Idz do lekarza, bo wiem co taki kaszel oznacza. Napinasz sie tez przy tym i moze spowodowac przedwczesny poród. MOże cos bez recepty na kaszel hmmm?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki,ja i moje malenstwo/2400/ jestesmy juz w domku:) jutro chetnie napisze wam co ijak,pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malunia bylam w aptece i nic bez recepty nie ma bezpiecznego dla kobiet w ciazy tak mi w aptece powiedzieli. Nie chce na sam koniec brac antybiotyku chyba ze bede miec goraczke i naprawdę sie bede zle czula. Jutro mam wizyte u GP i w szpitalu zobacze co mi powiedza. Gabrys GRATULACJE koniecznie napisz jak porod. Milej nocki dziewczyny. Jutro napisze jak wroce od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej GABRYŚ grauluje!!!!!!! co za wiadomość :) wspaniale !!!!! Mam nadzieje,ze sie nie namęczyłas pryz porodzie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! dziekuje za gratulacje.teraz trzymam kciuki za was! malunia nie przejmuj sie tak tym wywolywanym porodem,nie bylo tak zle,zel nie zadzialal,ale oksytocyna tak i to bardzo szybko 3 i pol godzinki i maly byl na swiecie.porod mialam wywolywany poniewaz odeszly mi wody i nie mialam skurczy.calosctrwala34 godziny wiec naprawde dlugo,ale opieka,polozne,poprostu nadzwyczajna.jak macie jakies pytania chetnie odpowiem.powodzenia dziewczyny,narazie zmykam do mojego skarba bo jest boski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11..
GRATULACJE! :) A Jak bylo z bolami? Da sie przezyc? Bylas nacinana?jesli tak czulas to?Jak dlugo Po porodzie nie moglas wstac?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Słonka :)!!! Gabryś gorące gratulacje !!! Nawet nie wiesz jak się ciesze :D masz już przy sobie Maluszka, ale Ci fajowo :P Wywoływany poród miałaś i powiadasz, że źle nie było hmmm ? Nie wiem jak to już z tym jest, ale to chyba juz zalezy od tego czy wody odeszły, jak na kogo działa wywołanie itd. Ja niestety juz sie poddałam i bede meic poród wyczekiwany naturalnie hehe Maluszek 2400 ? Malusieńki :) słodzizna kochana :) kurde szkoda, że nie ma jak wystawić fotki, bo sępy odrazu zjedzą, tak chętnie bym zobaczyła Szkrabka :) Jeszcze raz gratuluje i niech Mały chowa się zdrowo i kolorowo :):* Buziaki dla Was !!! Samanto, racja, co do antybiotyku. Zazwyczaj po nim my kobiety jesteśmy zagrzybione, co jest normalne po tego typu lekarstwach, a porod jak ma byc naturalnie to najlepiej zeby nie bylo zadnych grzybkow po drodze, co do cc tez sie to liczy... po co dzidzie truc, a tu juz prawie koncoweczka :) Ja już 37,5 tydzien wiec odliczam pomału. A tez mogla bym miec ostatni poniedziałek w trójce hihi no ale... po co ryzykowac, jak bedzie cos nie tak to wtedy :) Ja 1 kwietnia mam jeszcze jedno USG i zobaczymy jak to sie potoczy, czy lozysko jest ok czy moze w ten sam dzien na pospiecha bedzie trzeba wywoływac :D Wczoraj wieczorem dostałam strasznych kłutych bóli w pochwie, nie wiem co to znaczy, ale cos mi sie wydaje ze to moze sie macica przygotowywuje, czy jej szyjka. Nigdy nie mialam tak bolesnej ciąży. Ale tak bolało ze skakałam po łóżku, taki pulsujący kłujący ból łeeeeeeeee. Ja obserwuje swojego czopka czy juz wypadł czy tez jeszcze nie... bo ponoc to co mialam wczesniej to nie bylo to, choc teraz kij wie ;/ ja dzis nie spie od 7 godziny a poszłam spac ok 3 wiec tez za wyspana nie jestem, ale budze sie sama, oczy jak zlotowki wiec wstalam, posprzatalam, odkurzylam, w ogrodku pozamiatałam, obiad ugotowal moj, ciasto teraz robi :) zaraz wybieram sie do centrum do polskiego sklepu, bo lodówka bidą piszczy hihi zastanawiam sie czy utlenic wlosy... farba to co innego a utleniacz nie wiem czy nie zaszkodzi, bo to mocne cholerstwo. Moze jednak poczekam, az sie urodzi i w ten czas moze bede mogla, choc tez nie wiem, bo przeciez piersia karmic bede :) Dzis zobacze czy jest ten olejek rycynowy, by wywołać bole, ale jesli sie okaze ze tylko bole wywołam nic wiecej to bedzie lipka hihi, ale pisało olejek rycynowy, mleko... tzn mleko osobno? czy olejek z mlekiem :) kurde boje sie ale pojde na całość :) Tak bardzo bym chciala zobaczyc juz i tulic swoją Kruszyneczke :) Do później Dziewczynki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys gratukuję :) najważniejsze że z maluszkiem wszystko dobrze, ale wagowo widzę że kruszynka.Urodziłaś w terminie ? czy miałaś dużą rozpiętość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIEŃKAA__ tak dokładnie o to mi chodzi. Becikowe do 11 kwietnia dostaje każdy na każde dziecko :) benefity już odejmują, juz nie ma tych 190 funtow jednorazowych, nie ma juz na dzieci tych bonow o wartosci 250 funtow by wlpacic dziecku na konto, moja dostała jak sie urodzila, za drugim razem juz nie dostanie bo to usuneli. Becikowe sie nie nalzey parom, ktore zarabiają więcej jak 60 000 funtow rocznie. Jak urodzilam moja corke, nie pracowałam w ogóle :/ a moj zarabiał 36 tys rocznie, wiec dostalismy. Na www.direct.gov.uk jest napisane o tym wszystko. Mi wyslali list, że mi sie juz nie nalzy na moje drugie dziecko bo termin mam na po 11 kwietnia, co jest bzdurą, bo ja mam na 9 kwietnia,wiec jak przed 11 kwietnia sie urodzi to sie jeszcze załapie. Ja z moim razem zarabialismy ok 40 tys funtow rocznie z obliczen zeszłorocznych wiec sie kwalifikujemy :-) jesli dostajesz jakis tax, to sie kwalifikujesz, a jesli nie dostajesz zadnego m in zadnego taxu to juz sie nie kwialifikujesz, no ale to znaczy ze nie otrzymujesz ich bo za duzo zarabiasz :/ i tak to sie kreci. Mojej kolezance odmowili, bo jej tez napisali ze ma termin na 21 kwietnia i juz nie kwialifikuje sie. Na pierwsze dziecko owszem, sie dostaje nie patrzac na ta date 11 kwietnia, ale na kazde nastepne nieestety juz nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Planowo w tym roku wyjdzie nam ze zarobimy ok 45 tys funtow rocznie i wydaje mi sie ze tax nam utna a wtedy bysmy juz nie dostali becikowego, ale to trzeba miec duuuuże dochody by nie moc otrzymac tych 500 funtow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, te informacje z tego linka są troche przestarzałe, bo niestety wydanie jest z 2008 roku... :( ale zgadza sie z tym co tam jest napisane. Trzeba miec ten jakis tam tax :) i juz go masz :) no i musisz byc w ciazy hihi i to wszystko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaa, z tym dodatkiem jednorazowym 190 funtow to tez juz wycofali hihi ale tez sie załapałam, bo byłam w 25 tygodniu ciazy przed 1 stycznia, ale juz ich na koncie niestety nie ma - się rozpłynęły hihi Ale to z tymi 500 funtow to na pierwsze dziecko kazdy dostaje, no chyba ze zarabia wiecej jak 60 tys rocznie hihi to wtedy nie :) ale na drugie to jesli sie urodzi do 11 kwietnia, jest ok... 11 kwietnia lub tez po 11 kwtenia, niestety... ale mozemy sie starac o 3 tys zł w polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIEŃKAA__ widziałam ( bo ten sam nick jest na innym forum ) ze jesteś z Luton :) no ja też tak dla jasności :) MIło mieć sąsiadeczke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malunia no to super ;D a z Polski skąd pochodzisz? To skoro moje dziecko planowo urodzi się 31 marca(będzie przed 11 kwietnia) mąż zarabia ok 23 tysiące rocznie, ja zarabiałam ok hmm...16(teraz jestem na MA) i nie pobieramy żadnych taxów,jobseekerów itp to mam wysłać ten Sure start czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a fakt, Health in pregnancy dostałam, bo przed 1 stycznia miałam bodajże 25 tydzień,a ten papierek wysłałam ok 5-6 stycznia(byłam w Polsce) no i wpłynęło mi na konto po tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malunia podobno jest jakis TZW,kOKTAIL POŁOZNEJ :D i działa na rozruszanie porodu,ja sie boje narazie tak eksperymentowac choc zac zaczelam dzis 39 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie odrzucili Sure start :( ale bede probowac raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×