Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Niechodkowa

Dzieci "późniejsze" ruchowo, ich rozwój, rehabilitacja

Polecane posty

Gość gość
Narobilo sie tych klinik rehabilitacji. Straszac mlodych rodzicow nabijaja sobie klientow. Wszystkie dzieci sa w Polsce na rehabilitacji. Nie raczkuje do 7 miesiecy? Rehabilitacja! Nie chodzi do 12- rehabilitacja. Albo te historie z napieciem miesniowym. Bylam z wizyta w Pl z 4 miesiecznym synem i pediatra do ktorej poszlismy z przeziebieniem stwierdzila wzmozone napiecie. Do tego - gwaltu rety - oblal probe trakcji. Wpadlam w panike,dr google stawial przerazajace diagnozy. Potem wrocilam do USA, pobieglam do tutejszego pediatry ktory wysmial to wszystko. Dziecko ma w tej chwili 14 miesiecy - rozwija sie normalnie chodzi,wspina sie nie ma zadnych problemow z napieciem itd. Nie byl ani jednego dnia rehabilitacji. W Polsce pewnie by go z pol roku torturowali. Pewnie z polowa tych rehabilitowanych masowo dzieci po prostu rozwija sie w swoim tempie i nic im nie jest. Ale kliniki zarabiaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może ktoś chodził na rehabilitację do przychodni na Szajnochy w Warszawie? Jakie wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie rację. Wybór odpowiedniej kliniki rehabilitacyjnej jak ta wspomniana w Ożarowie będzie na pewno idealnym rozwiązaniem jesli chodzi o nasze dziecko. Warto jest stawiać na profesjonalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jeśli chodzi o lekarza to ja mam takiego którego zdecydowanie mogę Wam polecić - dr Złotorowicza z klinki z Ożarowie Mazowieckim http://www.naszaklinika.com.pl/oferta. Zapisz się do niego, na pewno właściwie się Tobą zajmie. Mnie bardzo pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli komuś zależy na dobrej rehabilitacji dziecka, polecam zapoznać się z ofertą www.szymczukmedical.pl chodziłam tam wraz z córką, naprawdę pracują tam złoci ludzie, wiele im zawdzięczam…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwiolkaa
Myślę, że warto sprawdzić czy to nie jest autyzm, bo później będziemy sobie pluli w brodę. Psychomedic ma naprawdę świetnych specjalistów i plus dla nich, że dziecko bada zespół lekarzy. Umówić się można do nich pod nr 22 253 88 88.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadza się. warto o tym pomyśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czaykowski
Jeśli mowa o rehabilitacji dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi, to uważam, że zająć się nią powinni specjaliści. Tych, znaleźć można w ośrodkach rehabilitacyjnych specjalizujących się w rehabilitacji dzieci. Jednym z nich jest chociażby http://rehabilitacjadziecieca.com/ w Warszawie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli wasze dziecko ma problemy z prawidłowym rozwojem to powinniście rozpocząć rehabilitację jak najszybciej. Polecam wam zgłosić się do ośrodku rehabilitacyjnego www.fizjomotus.pl w Krakowie. Oferują profesjonalną rehabilitację niemowląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobry ośrodek jest w KAtowicach. Centrum Fizjoterpii Statera. Rehabilitują metodą NDT Bobath, też z wykorzystaniem ortezy Dunag 02, Gipsy ćwiczebne , Kinesiotaping. Maj nawet Trenazera chodu tergo Prorobota , jest też neurolog, oligofrenopedagog czy terapia logopedyczna na miejscu. Świetny orodek http://www.statera-reha.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka ma skonczone 11 mcy i nie wstaje. Usiadla sama jak miala 9 mcy, teraz raczkuje ale nigdy nie wstala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara3222
Czy ktoś z Was interesował się może rehabilitacją dzieciaków w tym miejscu http://www.medipark.pl/ Podobno jest to jedna z lepszych opcji i podobno wielu rodziców właśnie tam zdecydowało się pójść ze swoimi dziećmi, więc to chyba jest jedna z lepszych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dzieci oczywiście też czasem wymagają rehabilitacji, a dzięki niej można u nich leczyć np. wady postawy. Z moją córką chodziłam do Multimedu, tam uczyła się ćwiczeń, które teraz regularnie wykonuje w domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawodowo zajmuję się rehabilitacją dzieci i niemowląt i zawsze powtarzam, ze już w pierwszych dniach gdy zauważymy niepokojące obajawy, należy zgłosić się do specjalisty. Im wcześniej zaczniemy leczyć wady postawy/neurologiczne, tym lepsze efekty leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Trafiłam z córką na wczesną interwencję do Falmedu w Przeźmierowie. Bałam się, że problemy ze ssaniem się pogłębią. Co mnie zaskoczyło pozytywnie to mocne nastawienie na diagnostykę i na pracę rodzica z dzieckiem. Poszłam tam z polecenia i wydaje mi się, że akurat pod Twoje potrzeby. Zostawiam ci telefon 61 653 49 90 na wszelki wypadek. Fizjoterapeutki rewelacyjne – kompleksowe plany terapeutyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×