Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Niechodkowa

Dzieci "późniejsze" ruchowo, ich rozwój, rehabilitacja

Polecane posty

Gość gość
Ja mam pytanie, ile trwa taki turnus w Polanice ? Czy dłuzej niż 2 tygodnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Kornela
Jeżeli chodzi o rehabilitację dzieci to polecam Centrum Rehabilitacyjno-Medyczne Norman Dlaczego? Bo dzięki wspaniałym i ogromnie doświadczonym osobom moje dziecko z MPDz robi rewelacyjne postępy :) Polecam to miejsce ze względu na skuteczność terapii oraz wspaniałą domową atmosferę (to bardzo ważny aspekt psychologiczny, który jak się okazało ma znaczny wpływ na skuteczność terapii ). Jeżeli przy tej chorobie są postępy to będą przy każdej. Warto wspomnieć o tym, że właściciel ośrodka jest wynalazcą i konstruktorem znanego na całym świecie urządzenia rehabilitacyjnego PAJĄK. Centrum Norman 75-393 Koszalin ul. Pomorska 28 http://www.normanrehabilitation.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko tez rozwijalo sie slabo, pozno zaczelo trzymac glowke, raczkowac cos ok roku, a po miesiacu raczkowania pierwsze kroki i upadki. Majac 1,5 roku zaczelo z pozycji lezacej siadac. Nigdy nie ogladalo sobie nozek, nie lapalo za nie. Teraz jako 3 latek widze, ze inne dzieci w tym samym wieku sa sprawniejsze ruchowo, takie maja miekkie, plynne ruchy. U nas sa nieskoordynowane, wolne. Lekarze nigdy nie widzieli w tym problemu, ja widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może mi ktoś powiedzieć po co jest psycholog i pedagog.podczas rehabilitacji? Bo mnie to strasznie nurtuje i boję się iść na pierwszą rehabilitację z córką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze by wykluczyc inne choroby ktore moglyby wplynac na rozwoj dziecka, jakies zaburzenia neurologiczne a nie tylko lenistwo dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewekrz
Moja corka to jeden z przypadkow o ktorych jeszcze nie wyczytalam na zadnym z forów. Ma 15 miesiecy i jeszcze nie chodzi sama. Bol w tym ze lekarz nie widzial zadnych zastrzezen mimo moich czestych wizyt bo nie siedzi nie chce siedziec raz na jakis czas tylko dawala sie posadzic nie raczkowala tylko pelzala wstawala sama ale stoi na palcach i chodzi tez ale trzy.ajac sie moich rak nie utrzymuje sama rownowagi.dopiero jak skonczyla 13 miesiecy lekarz stwierdzil ze chyba jest wzmozone napiecie miesniowe gdzie 3 miesiace wczesniej mowil ze jest wporzadku prawidlowe.... chodzimy na rehabilitacje.juz widac postepy bo zazela po dwoch godsinach cwiczen raczkowac siedzi ale tylko na kolanach "W" okazalo sie ze ma duze to napiecie nog. Neurologa zalatwialismy orywatnie tez nie byl zadowolony z postawy pediatry w kwestii mojego dziecka.zlecil badania i caly czas cwiczymy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kataszynka
ewekrz widzisz jak to jest, idziesz prywatnie to masz zupełnie inną opiekę i inne podejście do pacjenta :( to smutne Sama kiedyś byłam na konsultacji przed rehabilitacją. Lekarz spojrzał kazał podnieść rękę spytał czy boli i koniec konsultacji. Wszystko zrobił zdalnie zza biurka - uzdolniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewekrz
Tak wlasnie, szkoda ze dzisiaj ciężko o lekarza "z powolania" ktory bez wzgledu na.pieniadze porzadnie zajmuje sie dzieckiem. NIE ZYZE ZADNEJ matce zeby tak potraktowano jej dziecko. My dalrj cwiczymy jeszze nie chodzi sama ale bardzo sie rwie i uwielbia chodzic trzymajac mnie za rece. Teraz rehabilitacje rehabilitacje i jeszcze raz rehabilitacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kataszynka
A gdzie macie terapię? W którym ośrodku? Wyżej Mama Kornela podała namiar na jeden ośrodek. Sprawdziłam go wcześniej z ciekawości w internecie i okazuje się, że są skuteczni o ile wierzyć opiniom w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewekrz
Jestesmy z woj.opolskiego , nie wiem jak reszta. Ale na rehabilitanta nie narzekamy. Mamy z NFZ raz w tygodniu i prywatne tez raz w tygodniu....wiecej sie nie da a dwoch roznych rehabilitantow brac niby sie nie powinno bo kazdy inaczej prowadzi cwiczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojiona
Witam jestem matką 6 mc . wcześniaka i po wizycie u neurologa okazało się że jest opóźniony ruchowo w trakcie podporu zaciska piąstki , a powinien otwierać rączki , oraz asymetria ułożenia ze skracaniem lewej połowy ciała, do tego z tendencją do koślawienia stopy . wiec myśle że powinna pani koniecznie poprosić o opinie lekarz pediatry a lepiej porozmawiaj z neurologem kóry zajmuje się dziecmi. Skoro nas skierowano już na rehabilitacje . Wiec racze to o czym pani pisz uważała bym za niepokojące objaw .A rozmowa z lekarzem może panią uspokoić .powodzenia i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko siedzialo stabilnie posadzone w wieku 7 m-cy. W wieku niecalych 9 samo usiadlo. W wieku 11 miesiecy zaczelo raczkowac, gdy mialo 13 wstawac i chodzic za rekee, a samo sie puscilo chwile przed skonczeniem 15 m-ca. Ale ja przeszlam horror, poczawszy od docinek tesciow, szwagerki, kolezanki, naa pediatrze skonczywszy-bo dziecko nie rozwijalo sie ruchowo ksiazkowo. Skutek? Neurolog prywatny-dziecko zdrowe. Pediatra dalej swoje, polecila rehabilitanta-ten orzekl wnp. Pojechalam do kliniki na konsultacje-neyrolog stwierdzil, ze dziecko rozwija sie dobrze. Pediatra jednak dalej swoje-neurolog na nfz orzekl onp... Masakra jakas. Posluchalaam opinii lekarza z kliniki, bo jest on znanym specjalista a klinika jest znana na cala Polske. lekarz ten byl zdumiony podejrzeniemi pediatry oraz stwierdzil, ze calla masa dzieci laduje u niego, ktore sa zdrowe a rodzice chca rehabilitowac, bo dziecko "odstaje" od innych. wiec stwierdzam wszem i wobec, ze w wielu przypadkach te onp i wnp sa wyolbrzymiane i powoduje to ped za tym, by dziecko wszystko robilo jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewekrz
Co lekarz to opinia..... no nie jest latwo a rzeczywiscie wnp i onp to dolegliwosc 21wieku kiedys nikt o tym nie slyszal i wiem tez ze u nas duzo dzieci przychodzi a wcale tego nie maja. DOBRY neurolog przede wszystkim bo ja na pediatrze sie przejechalam i mam nauczke ze jesli cos niepokoi to lepiej isc zasiegnac opinii kilku lekarzy a nie bezgranicznie ufac jednemu....pozdrawiam i wszystkim dzieciaczkom zycze zdrowia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko jest "opóźnione" ma obniżone napięcie mięśniowe, i chodzimy na rehabilitację, jeszcze nie widać efektów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kataszynka
A długo już trwa terapia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córcia wpisuje się w ten temat więc pozwolę sobie na wtrącenie słówka Otóż moja Ewcia nigdy nie zaznała co to chodzik, zawsze kładziona na miękkiej podłodze by mogła się ruchowo rozwijać Nigdy nie trzymana w bujaczkach, kojcach A dopiero w 9 mc i 6 dniu sama usiadła - nigdy nie wykorzystała do tego pomocy szczebelek Usiadła sama z siebie Raczkowac zaczęła dokładnie na 1 tydzień przed 1 urodzinkami Dziś ma 16 mc i dopiero uczy się stać Z obserwacji wiem jednak że moja córeczka ma taką nature że robi wszystko powoli ale zdaje się tylko na własne siły Nigdy nie stosowała żadnych ułatwień Kiedy przychodził moment że była na tyle silna by coś zrobić to po prostu to robiła Oczywiście że marzy mi się już moment kiedy zacznie chodzić ale nie chcemy jej popędzać Nie uczymy chodzenia tak jak nie uczyliśmy innych umiejętności Nawet jeśli potrwa to dłużej to nic nie szkodzi Tak więc nie prowadzamy jej za ręke, nie podnosimy do wstania itp. Ma na wszystko czas Za to pochwalić się mogę jej szybszym od rówieśników rozwojem mowy i życia społecznego Tak czy inaczej jest naszą dumą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha wydaje nam się że powolniejszy rozwój ruchowy wynika z tego że zawsze była pooooooza siatką centylową Jest bardzo wysoka zresztą tak jak rodzice :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojiona
Mój bąbel także był kładzony na kocyku oczywiście na podłodze nigdy nie robiliśmy niczego na siłę , o chodziku nawet nie pomyślałam . mimo to stwerdzono u niego opóżnienie motoryczne , opinia kilku neurologów więc wszyscy raczej się nie mylą tak sądże . Nie na leże do osób goniącymi za wszystkimi .Ja chce po prostu żeby moje dziecko było zdrowe a póżniej kiedy będzie starsze nie miało do rodziców żalu . Że się nie dopilnowało czegoś . Jesteśmy w trakcie rehabilitacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojiona
Ach... zapomniałabym wspomniec rehabilitacja oczywiście prywatnie ponieważ z NFZ to do pero za rok . człowiek ciężko pracuje i co z tego ma , irytujące ale prawdziwe niestety nasze Polskie realia życia . mimo to jestem zadowolona z naszej p. rehabilitant . ale cóż wszystko dla naszych skarbów . życze zdrowia dzieciaszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kataszynka
Całe szczęście, że niektóre prywatne ośrodki także starają się jakoś zmniejszyć tą cenę za turnusy rehabilitacyjne lub oferują jakąkolwiek pomoc. Inaczej człowiek byłby w czarnej d. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy rehabilitacje w http://actireh.pl/ i dopiero ona nam przynosi efekty... wczesniej długo tułąliśmy się z męzem po różnych lekarzach, bo nikt nie potrafil dobrze zdiagnozowac Mateuszka. W końcu mu wykryli ucisk na tętnice, który blokuje dopływ krwi do mózgu i przez to synek jest opóźniony w rozwoju zarówno ruchowym jak i psychicznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od ostatniego wpisu u nas nastąpiły zmiany Nasza Ewunia powoli ćwiczy chodzenie na razie w łóżeczku Jesteśmy wszyscy przeszczęśliwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamenko
Np. http://forus.co/ U nich rehabilitację przechodziło dziecko naszych znajomych. Raz sam zawoziłem ich na miejsce. Centrum wygląda super, wszystko nowoczesne, dobrze przygotowane. Sale modernizowane - ich córka wróciła do normalnie bo ciężkiej chorobie, swoje przeszła, ale ma to już za sobą. Jednak takie miejsca należy dobierać rozważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli chodzi o Polanike to polecam bo to nowy i piekny osrodek.I tutaj po takim 3 tygodniowym turnusie oczyscicie organizm, schudniecie i wreszcie bedziecie mogli tez odpocząc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia12222
Chodzenie to akurat kwestia indywidualna. Jedno dziecko zaczyna wcześniej chodzić - drugie póżniej. Nie należy zmuszać. Jednak na pewno warto sprawdzić czy jest wszystko ok. Warto udać się do specjalisty. W Poznaniu jest dobry gabinet. P. Paulina jest miłym człowiekiem i dobrym specjalistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młodaaa mama
Moja coreczka ma skonczone 10 miesiecy dopiero od niedawna zaczela raczkowac i siadac samodzielnie ale to dzieki poradni rehabilitacyjnej ;)poprostu bylam tam dwa razy i robilam cwiczenia w domu.i teraz juz jest wszystko wporzadku nie musze chodzic na kontrole.A powod tego byl taki ze miala słabe raczki i napiecie miesniowe a teraz i to,i to jest wporzadku;)Wiec moze rehabilitacja pomoze choc nie ukrywam ze kazde dziecko jest inne.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn miał stwierdzone obniżone napięcie mięśniowe w wieku 3 miesięcy. Od razu poszliśmy do rehabilitanta. Rehabilitujemy się metodą Bobath. Raz w tygodniu. W pozostałe dni my z nim ćwiczymy. I widać postępy. Wolniej, ale widać. Fizjo powiedziała, że najważniejsze jest, aby ten postęp był. A w jakim czasie to już mało ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia888q
Też jestem zdania, że rehabilitacja daje efekty. Naprawdę duże. Moja córka jest pod stałą opieką gabinetu Best Care od kiedy wykonano tam ocenę jej rozwoju. Ma stwierdzoną wadę postawy, ale p. Paulina to świetny specjalista dużo z nią ćwiczy i są efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamposiak
Sprawdzony ośrodek - http://forus.co/ O ile faktycznie zapewnicie odpowiednie miejsce to rehabilitacja powinna postępować. Generalnie w tym momencie strasznie trudno o dobre leczenie na NFZ, kolejki, a jeśli już się uda, to jednak jakość usług nie jest najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewekrz
osobiscie uwazam ze na NFZ rzeczywiscie trafia sie rzadko dobrze...moja corka byla w rekach 5 fizjoterapeutow i dopiero teraz trafilam na odpowiednio nastawionych do swojej pracy i to na NFZ, szukajcie matek ktore juz maja jakies kontakty a wiele moga pomoc i pokierowac. jesli chodzi o osrodek rehabilitaacyjny to z pelna odpowiedzialnoscia polecam Michalkowo w Bystrej i duuuzo duuuzo cierpliwosci i motywacji do dzialania bo bez nas rodzicow nasze dzieci maja marne szanse na powrot do formy. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×