Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wiolayn

Od 2 miesiecy prowadze dzialnosc,a jestem w ciazy

Polecane posty

Gość wiolayn

wlasnie dowiedzialam sie jestem w ciazy,ufff! duza niespodzianka ,co teraz z moja firma jak to jest w ciazy jak prowadze jednoosobowa firme ,place obnizony ZUS bo to pierwsza dzialnosc,ludzi narazie nie zatrudniam,idzie mi slabo na poczatku, jak bede pracowac to ok weim co i jak ale co bedzie gybym zle ciaze znosila i musiala isc na zwolnienie co wtedy ze skladkami czy mailabym jakas wyplate od ZUS,co z macierzynskim w jakiej wysokosci ...o mamuniu w necie jest tyle info ale jakos to trudno zlozyc do kupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze się stało, że jesteś w ciąży. Posiadając wlasną firmę można dużo zyskać. Co bym ci radzila to (o ile będziesz mogla) popracowac tyle ile się da, miesiąc przed planowanym pojściem na chorobowe zrezygnować ze skladki chorobowej żeby zatracić ciągłość składek na chorobowe, po miesiącu zlozyć deklarację w Zusie na wyższą stawkę za chorobowe np płacąc 2500zł przez jeden miesiąc i później idąc na macierzyński dostaniesz od zusu ponad 5 tys miesięcznie przez caly okres macierzńskiego. W innym przypadku będziesz dostawać marne groszę bo placic obniżony ZUS. Czytałam trochę na ten temat ale szczegółów nie znam pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolayn
cos tez wyczytalam aby przejsc na wyzszy ZUS ze tak bedzie lepiej ale nie wiem czy przerywac tak jak piszesz ciaglosc..ile wynosi ta wyzsza skaldak na ktora mialabym przejsc,moze ktos wie...skoro to moj poczatek dzialnosci zyskow narazie nei mam to jakbym poszla na L4 to bede otrzymywac od ZUS jakies wynagrodzenie zakladajac ze place ten wyzszy ZUS,chce normalnie pracowac no ale co by bylo gdybym nie mogla,musze to weidziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A-tech
komi - a wiesz, że ZUS takie przypadki jak opisałaś sprawdza i w razie naciągactwa ( a tu ewidentnie będzie wiadomo, że to próba wyłudzenia większego macierzyńskiego) nie wypłaca świadczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A-tech
Właściwie każda kobieta, która zatrudnia się będąc w ciąży i dostając duże wynagrodzenie ( w przypadku zatrudnienia u kogoś w firmie) z góry jest PODEJRZANA i sprawdzana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolayn
ale z czym mam byc sprawdzana,przeciez prowadze firme ,place skladki to co mi zarzuca? jestem zatrudniona sama u siebie a nie u kogos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolayn
podciagam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×