Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xyx

wyniki hormonow

Polecane posty

dziewczyny ma do was prosbe zevyscie zobaczyly moje wyniki i opisaly, a wyniki robilam 4dniu cyklu TESTOSTERON 0.64 ng/ml 0.1-0.9 PROLAKTYNA 64.7 ng/ml 5-35 FSH 7.72 mIU/ml faza folikularna Ip.3.9-12.0 faza folikularna IIp.2.9-9.0 faza lutealna 1.5-7.0 ESTRADIOL 31.8 pg/ml faza folikularna 18-157 faza owulacyjna 93-573 faza lutealna 43-214 TSH 1.06 uIU/ml 0.25-5.00uIU/ml ANDROSTENDION 3.64 ng/ml 0.3-3.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppppppppppp
upppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppppppppppp
uppppppppppppppppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to mi wygląda
na zespol policystyczny jajnikow masz nadmierne owlosienie? a miesiaczkujesz regularnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak miesiaczkuje w miare regolarnie a poczym wnioskujesz ze to moze byc zespol policystycznych jajnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANDROSTENDION ciut zawyżony TSH niskie ale w granicach, najlepsze było by w połowie normy. Prolaktyna za wysoka. Masz problemy z cyklami? Powinnaś zrobić dokładniejsze badania na tarczycę t3 i t4 Miałaś robione kiedyś usg dopochwowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niemam w sumie problemow z mmiesiaczkami mam tak 30-32 czasami sie zdazy ale zadko ze mam np 36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mialam robione usg dopochwowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na usg wyszło by raczej PCOS. Stawiam, że coś z tarczycą. Masz zaniżone TSH, prolaktynę poza normą, także trze baby sprawdzić t3i t4. Można by zrobić jeszcze prolaktynę z obciążeniem, ogólniej najlepiej tą robić jak się coś podejrzewa bo 1wszy wynik to normalna prolaktyna, dostaje się tabletkę i po godzinie znów pobierają i sprawdza się jak prolaktyna "rośnie" czy skoczyła odpowiednią ilość razy czy za mało lub za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te t3i t4 w jakich dniach cyklu najlepiej zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obojętne. chociaż wydaje mi się, że lepiej będzie zrobić ft3 i ft4 zamiast T3 I T4 bo wyniki będą bardziej miarodajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppppp
uppppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrob jeszcze
LH w fazie folicularnej bo samo FSH w tej fazie o niczym nie swiadczy ich stosunek musi byc mniej wiecej 1:1 jak lh jest wyzsze od fsh to jest podejrzenie pco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrob jeszcze
A co do tsh na jakiej podstawie ktos pisal o nieprawidlowym wyniku jest wlasnie dobry 1- 1,5 to super z tego co mi wiadomo, zeby starac sie o ciaze sama mam niedoczynnosc i te wyniki mi sie marza nie martw sie o tarczyce ale o prolaktyne jest wysoka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfff
za wysoka prolaktyna nie starasz sie czasami o dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrob jeszcze każde lab. ma swoje normy. TSH jest lekko zaniżone, ma prolaktynę ponad normę więc może być coś z tarczycą. Ale racja powinna zrobić jeszcze LH i sprawdzić stosunek do FSH. Ma regularne miesiączki, miała usg dopochwowe więc mała szansa na pcos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do klaudyśki
KLAUDYŚKA powiem ci szczerze, ze piszesz bzdury i wytlumacz mi na jakiej podstawie robisz sie na spacjaliste - guzik wiesz ! wiekszych glupot jakie wypisujesz jeszcze nie widzialam a to, ze podwyzszona prolaktyna wskazuja na tarczyce to juz w ogole, wez sie za najpierw za ksiazki a nie doradzanie naczytalas sie o pco i u kazdej go diagnozujesz pewnie ja do autorki mam takie uwagi: ad 1 powinnas u lekarza pytac jak najwiecej ad 2 do obrazu funkcjonowania tarczycy brakuje faktycznie hormonow tarczycy ale podejrzewam, ze wyjda dobre, norma jest norma i nie ma czegos takiego, ze powinna byc blizej gornej lub dolnej - parametr ten waha sie troszke w zaleznosci od pory dnia, grunt by byl w normie, dla kobiet mlodych chcacych potomstwo wskazane jest by byl na dolnej granicy z takie powodu by nie obciazac przysadki, jak bedzie jej wiecej to bedzie pobudzala tarczyce do wytwarzania hormonow i moze zrobic sie wole :) ad 3 podniesiona prolaktyna swiadczy o prolaktynemii i w takim przypadku test na hiperprolaktynemie czynnosciowa jest bez sensu, ale prolaktyne powinnas byla robic 20-22 cyklu ad 4 do potwierdzenia PCO powinnas byla zrobic LH tez bo istotny jest stosunek FSH:LH ad 5 testosteron masz ok, wiec z jajnikami, ktore go u kobiet wytwarzaja jest ok, androstendion wytwarzaja nadnercza wiec tu chyba lezy problem, oczywiscie nie jest to jakis wynik dramatyczny aczkolwiek warto miec go na uwadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini ratka
ja dziś odebrałam swoje wyniki i są beznadziejne...:( nawet się popłakałam:( oprócz zawyzonych hormonów - nadmierne owłosienie, zaburzenia miesiączkowania, jak nic PCOS...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini ratka
tylko jajniki są ok, nie ma torbieli, pęcherzyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie piszę, że ona ma pcos ;/ kłania się czytanie ze zrozumieniem skoro miała usg to lekarz by stwierdził pcos albo miałby przynajmniej ku temu jakieś podejrzenia. I poczytaj problemy z tarczycą mają związek z prolaktyną. PRL powinno robić się po miesiączce, na czczo, powinno się być wypoczętym i przede wszystkim nie powinno się współżyć na dzień przed badaniem, a nie musi to być 20-22 d.c Najlepszy wynik jest wtedy kiedy jest w połowie normy - już nie raz lekarz mi to mówił i jeżeli wynik jest na dolnej lub górnej granicy należy wykonać dodatkowe badania aby się upewnić czy aby na pewno wszystko jest w porządku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini ratka to nie musi byc pcos, poczekaj co stwierdzi lekarz są różne choroby które mają podobne symptomy. "wystąpienie PCOS w przypadku zgodności dwóch kryteriów spośród podanych trzech: 1. rzadkie owulacje lub brak owulacji 2. objawy nadmiaru androgenów (kliniczne lub biochemiczne) 3. torbielowate jajniki - co najmniej 12 powiększonych pęcherzyków w jajniku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam tak zaloecone przez lekarza zeby zbadac wlasnie te hormony od 2 do 5 dnia cyklu wiec tak zrobilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do czego były Ci te badania? masz jakieś problemy z cyklami? Prolaktynę robi się zazwyczaj 2 razy w cyklu ale to przy monitorowaniu płodności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do klaudyśki
jeszcze nie pochwalilas sie skad czerpiesz swoja wiedze... domyslam sie ze z internetowych forum i od lekarzy, ktorzy molestowani przez zarzady laboratoriów naciagaja na bezpodstawne badania i uzywaja argumentow by wszystko sprawdzac na wypadek, co jest bzdura bo chodzi tylko o kase !! uwielbiam ten argument, ze ktos nie umie czytac ze zrozumieniem, hahaha a teraz uwazaj nie napisalam ze u wszystkich zdiagnozujesz pco a diagnozujesz, bo najlatwiej patrzec pod katem podejrzewania konkretnej choroby jak jestes taka specjalistka to powinnas wiedziec ze androstendion jest hormonem stresogennym na ktory prolaktyna jest wrazliwa, tu sie kolko zamyka i nie dolączałabym nowych podejrzanych, tymbardziej, ze wzrost prolaktyny kojarzony jest przede wszystkim z niedoczynnoscia tarczycy a pierwotna niedoczynnosc tarczycy wystepuje przy wysokim TSH i niskich ft3 ft4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj to co piszesz. "nie napisalam ze u wszystkich zdiagnozujesz pco a diagnozujesz, bo najlatwiej patrzec pod katem podejrzewania konkretnej choroby" a wcześniej piszesz mi, że naczytałam się o pco i u każdego go diagnozuję! Przeczytaj może cały temat i zobaczysz kto u niej doszukiwał się pco - bo na pewno nie byłam to ja. Na czym się opieram? Na książkach. To raz. Dwa nie miała zrobionego ft3 i ft4 dopiero to pozwoli ocenić czy wszystko jest w porządku. Są stany stany maskujące niedoczynność tarczycy a naśladujące nadczynność tarczycy (wtedy tsh wychodzi niskie) dlatego trzeba zrobić ft3 i ft4, żeby się upewnić czy wszystko jest ok! I chyba naciągnął Cię jakiś lekarz strasznie na badania, bo niby jaki cel miałby w tym lekarz z NFZ który woli upewnić się, że na pewno jest wszystko w porządku niż odesłać pacjenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli książki Ci nie wystarczą to właśnie ostatnio na wykładach z anatomii zaczęłam układ dokrewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do klaudyśki
widac ze jestes bardzo mlodziutka, wiec wiecej pokory, bo w przeciwienstwie do Ciebie ja nie zaczęłam dopiero czytac o ukladzie dokrewnym... wiem wiecej zarowno o badaniach (jestem diagnosta z kilkuletnim stazem pracy, wiec nie tylko moja wiedza oparta jest o ksiązki ale i doswiadczenie zawodowe !) jak i funkcjonowaniu słuzby zdrowia:) przepraszam autorke, ze pozwolilam sobie na upust swoich emocji przez co temat troche zmienil swoj bieg ale irytują mnie "rady" osob, ktore nie powinny tego robić... jeszcze jedno lekarz ginekolog bez specjalnosci z endokrynologii nie zleci calego panelu tarczycowego na nfz, to sie wiąże z kosztami o ktorych wspomnialam wczesniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×