Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xyx

wyniki hormonow

Polecane posty

TSH, ft3 i ft4 - skierowanie da lekarz rodzinny. Co tak na prawdę o niej wiesz? Widzisz tylko wyniki badań. Nie wiesz jak wygląda, ile waży, jakie ma problemy ze zdrowiem, na co choruje. Nie jesteś w stanie stwierdzić czy nie ma stanów maskujących koniec kropka. I właśnie na podstawie tylko tych badań nie możesz JEDNOZNACZNIE wykluczyć problemów z tarczycą tym bardziej, że nie ma ft3 i ft4. Każdy pacjent jest indywidualny i to lekarz po przeczytaniu wyników i po znajomości stanu pacjenta wykona odpowiednie kroki. I moje rady są dobre co do tego, że lekarz powinien dać skierowanie na ft3 i ft4 a skąd to wiem - z AUTOPSJI! Pomijam już wiedzę książkową. Niczym jej nie szkodzę, ani nie działam w żaden sposób na jej niekorzyść. U mnie tsh wyszło na dolnej granicy, prolaktyna MINIMALNIE przekroczona i pierwsza lekarka powiedziała, że jest wszystko ok. Stało się i to na dobre, że musiałam zmienić lekarza, nie spodobała mu się moja tarczyca, zaczął pytać o cykle itp zerknął na wyniki poprzednich badań i dostałam skierowanie na tsh, ft3,ft4 i niestety prywatnie prolaktyna z mtc. Po 4 miesiącach zrobione miałam tsh z mtc wyszło 7 krotnie większe choć wynik przed podaniem tabletki nie przekraczał normy. Z ponownie zrobionego tsh wyszła niedoczynność. Lekarz nie jest w stanie mi wyjaśnić dlaczego tsh było na dolnej granicy, nie przyjmowałam żadnych leków, jedyne co to byłam wtedy w nieciekawej sytuacji życiowej (bardzo silny stres) i to mogło by wyjaśnić tą sytuację. Gdybym od razu miała zrobione ft3 i ft4 może nie musiałabym czekać 4 miesięcy i się męczyć! Jak widać ludzki organizm bywa nie przewidywalny! A skoro jesteś diagnostą powinnaś to wiedzieć! Dobrze, że są jeszcze lekarze którzy nie kierują się tylko samymi wynikami ale mają intuicję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kaludyśki
koncze tą wymiane zdan z toba krotkim podsumowaniem o autorce wiesz tyle co ja - znamy te same wyniki badan dalsza polemika nie ma sensu, bo widze ze jestes wszystko wiedzącą alfą i omegą, z pozalowaniem patrze na twoja autopsje i przerost ego, w odroznieniu od ciebie potrafie spojrzec na autorke bardziej indywidualnie :) to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz rację nie ma co z Tobą dyskutować Z ludźmi ślepo patrzącymi w normy :) bo życie życiem i każdy organizm jest inny co widać na moim przykladzie i innych odsetkach. pozdrawiam "świetną" panią diagnostę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiem tyle co Ty, tylko ja z góry nie założyłam, że wszystko z tarczycą w porządku. Ja podejrzewałam (co nie oznacza stwierdzenia), że coś może (co nie znaczy, że musi) być Nie mam więcej nic do dodania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×