Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

X24X

Moja pierwsza ciąża obawy i radości

Polecane posty

no wlasnie zmuszac sie nie mozna, mi lekarz mowil zebym jadla jak najwiecej ryb conajmniej dwa razy w tygodniu a ja nieznoze ryb i na sam widok mi n ie dobrze a co dopiero je jesc... ochyda! dzis to wogole chyba bede miec jakis post bo co nawet mysle o jakims jedzeniu to mi nie dobrze juz chce zeby to sie skonczylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska chyba Cię już niema:( chciałam się zapytac ile przytyłas od początku ciąży,bo mi sie wydaje że ja ciągle mało 6,5 kg a ja jestem z małopolskiego:) Pojadłam sobie obiadku mniam mniam,teraz ide poleżeć trozke trzymajcie sie dziewczynki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bym sobie chciala cos zjesc.. eh ale co wezme do ust to odrazu zwracam... chce zeby ten dzien sie skonczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po jakim czasie powiedziałyście w pracy, że jesteście w ciąży bo u mnie jeszcze nikt nie wie i właśnie się zastanawiam czy już powiedzieć czy czekać do 3mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka bierz się za zakupy, bo teraz to poleci zobaczysz:) Nim się obejrzysz zostanie Ci miesiąc do porodu:) Nie kupuj w Cerfurze materacyka, bo mają beznadziejne.... sama pianka, a materac powinien być lepszy ja mam GPK (gryka pianka kokos) Taki polecam, kupiłam w sklepie dla dzieci dałam chyba 80zł Wanienkę kupiłam w Cerfurze za 25 zł:) Oj mam tak samo wstać z łóżka to masakra.... a wyjść z wanny to już wyczyn:P Jak ja mam prasować to mnie kur.... trafia:P Ale jak prasuje ubranka dla małego to nawet nie jest tak źle;) Nunusia nie powinnaś okien myć... podnoszenie rąk do góry przy myciu okien powoduje skurcze macicy, które nie są dobre w ciąży. Ja tak całkiem zielona nie jestem w temacie mam młodszego braciszka którym też się zajmowałam więc coś tam pamiętam:) jejku ale masz wysokie to ciśnienie.... powinien Cię do szpitala położyć, przeciez przy takim ciśnieniu może dojść do zatrucia ciążowego... x24x jak masz ciężką pracę, to powinnaś iść na L4 już do samego końca, wiadomo w domu nudno, ale teraz musisz myśleć też o dzidzi, nie przemęczać się. Gdzieś słyszałam że na mdłości pomaga też zjedzenie czegoś przed wstaniem z łóżka, taka znajoma z innego forum mówila że jadła 2 sucharki, poleżała jeszcze chwilkę i wstawała i już nie miała mdłości. proponuje mierzyć ciśnienie bo jak będziesz miała skoki to dostaniesz tabletki na unormowanie ciśnienia. No i pogoda nam się psuje, wiecie zaczeły mi się dni dłużyć... tzn może dzień i szybko leci, ale w kalendarzu jakoś nie chcą się szybko przesuwać.... Nie było mnie dziś i wczoraj popołudniu bo jakoś tak miałam kilka spotkań:) Byłam u koleżanki tak pobojczyć i zobaczyć jak sie ma jej 4 miesięczny synek:) jejku jaki już słodziutki jest:):) Już nie mogę się doczekać aż mój będzie na świecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewe prolaktynka
moge do Was dołączyć? O ciąży dowiedziałam się w niedziele, w poniedziałek pojechałam na bete, wyniki odebrałam we wtroek, beta 113, jutro wizyta u gina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LILKA-28 ja przytyłam jakieś 5,5 kg. Ostatnio się pytałam lekarza, czy to nie za mało? Ale powiedział, ze Mała rośnie i widać ma to, co jej potrzebne i że utyłam akurat w sam raz. Powiedział, ze nie ma co bardziej tyć, bo to nie idzie dla dziecka tylko nam np. w bioderka ;) Wierzę mu, że tak jest. Staram się jeść regularnie, nie opuszczać posiłków i tyle. Może to nietycie wynika z tego, ze prawie nie jem słodyczy - po prostu nie mam na nie ochoty...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:):):)Ale dzis wstałam wcześnie ,ojejku,ale jade na małe zakupy,i do mojego starego domu posprzątamy tam troszkę z mężem bo zamierzamy komus to wynająć,bo teraz kasa się przyda,i przy okazji cos muszę faktycznie juz pokupowywać bo czas biegnie jak szalony:) Lorien własnie widziałam te materacyki w Carrefourze i nie za bardzo mi się podobały,bo cienkie jak niewiem i jakies takie dziwne,musze kupić gdzies indziej.O i żebym proszku nie zapomniała kupić bo muszę prac po troszku:) Ninusia Lorien ma racje nie powinno się podnosić rąk do góry,wszędzie tak mówią,więc zatrudnij mężula do tego albo tesciową:):):) X24x u mnie o ciązy wiedzieli po 3 tygodniach i wtedy tez poszłam na l4 ale nie żałuję bo nie najlepiej się czułam na początku,taka jakś słaba byłam i spać mogłam nawet na stojąco.I powiedz mierzyłas sobie ciśnienie? bo w ciązy to może byc z tym problem faktycznie. Ewe prolaktynka witamy w klubiku:):):) i trzymam kciuki za wizytę ,jak przyjedziesz to powiedz co i jak ,ale napewno wszystko w porządku,ja pierwszy raz jak poszłam do ginki to było widac tylko małą czarna kropeczke:) a ostatnio jak byłam na usg to kropeczka ważyła już 550 g:):):) Aska mi też lekarka tak mówi że jak dzidzius się dobrze rozwija to jest wszystko w porządku,ja się troche tego przestraszyłam bo moja siostra przytyła aż 24 kg:( i do tej pory niestety jej to nie znikło z wiele. Miłego dnia życzę dziewczyny,trzymajcie się cieplutko:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jak już dziś po mdłościach wczoraj tylko było źle dziś wstałam i nic mi nie dolega tak to by mogło być :D Ciśnienia nie mierzyłam, bo siostra nie przywiozła mi tego urządzenia, ale jade dziś specjalnie do rodziców to wezme ten ciśnieniomierz do domu i będę mierzyć codziennie. Co do L4 to zawsze mówiłam, że jak będę w ciąży to od 3 miesiąca pojde na zwolnienie i będę w domku siedzieć tylko teraz to jest też kwestia pieniędzy, bo ja na umowie mam najniższą a drugie tyle do ręki no i zobaczymy jak się z szefem dogadam czy w ogóle da sie z nim jakoś dogadać. No zobaczymy muszę im powiedzieć już już, pewnie dziś zadzwonię do kierownika. Na początku ciąży też nie wolno okien myć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) dzis to wstretne psisko bylo cicho ale za to ja nie moglam spac hehe jak nie tak to tak i o dziwo sasiad dzis nic nie wiercił, :) wiem dziewczyny ze nie powinno sie myc okien ale kurde wolalam to zrobic teraz niz pozniej, a bylyn takie brudne ze nic juz prawie przez nie nie widzialam bo przyznam sie wam ze jak swieta byly to nie mylam bo poprostu czasu nie mialam na to,taki mialam zapiepsz w pracy. jak ja sie ciesze ze juz wczorajszy dzien sie skonczyl... bo juz go mialam dosc, nic do ust nie moglam wsadzic bo wszystko cofałam ale mysle ze dzis juz bedzie lepiej:) kurde nie moge sie doczekac jak sie dowiem jakiej plci jest moje malenstwo jejku jejku:) x24x no to faktycznie rozumiem Twoje obawy co do pieniazkow bo kurde wiadomo ze jak sie siedzi w domku to dochodza codzienne obiadki, smaczki i jakby ne bylo wiecej sie wydaje, mi sie akurat teraz "opłacało" isc na to l4 bo u mnie daja srednia z 3msc a akurat ostatnio troche nadrobilam i za siedzenie w domu bede dostawac spora sumke musisz to przemyslec zalezy tez przy czym pracujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a mi dziś strasznie doskwiera kręgosłup :( Męczę się od rana, na chwilę przestaje i znowu boli... A pewnie będzie coraz gorzej, bo brzuszek będzie rósł. Macie jakiś pomysł, jak wspomóc kręgosłup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlotaroza
Witam:) moge sie do Was dolaczyc? dowiedzialam sie w piatek ze jestem w ciazy i powoli probuje oswoic sie z ta mysla> Staralismy sie o dziecko, ale kiedy zobaczylam dwie kreski spanikowalam. Na razie niepotrafie sie cieszyc, ale czytalam ze to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlotaroza
mysle ze przezywac z kims to samo bedzie mi razniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlotaroza
jestem w 5 tyg i nie mam zadnych objawow ciazy, ZADNYCH. Miala ktoras z was tak jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewe prolaktnka
witajcie, ja jestem dziś po wizycie u gin i ten nic nie widzi :( ZaczęłAM SIE TROCHĘ MARTWIĆ :( jUTRO IDĘ NA BETĘ, POWINIEN TO BYĆ 5 TYDZIEŃ A LEKARZ POWIEDZIAL ŻE NIE MOZE TEGO STWIERDZIC NA USG, ALE JESTEM W CIAZY BO MAMY WYNIK BETY. a WY KIEDY WIDZIELISCIE KROPECZKĘ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlotaroza
ja jeszcze nie widzialam:) i nie napalam sie jeszcze na wizyte u ginekologa. nie martw sie, moja kuzynka byla w 6 tygodiu u lekarza i on tez nic nie widzial. Kazal przyjechac tydzien pozniej i wypisal karte ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 tydzień to bardzo wcześnie, może faktycznie nie być nic widać, chyba trzeba poczekać tak do 7-8 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,widze że nas coraz więcej i super:):):) w grupie razniej:) Złotaroza witamy cieplutko-ja Ci powiem że do tej pory nie mogę się oswoić z myslą że jestem w ciąży chociaż to już 27 tydzień idzie:)ale jak dzidziuś zacznie się ruzać to zobaczysz jakie to fajne.Ja niestety jestem megapanikarą i tak już chyba zostanie do dnia porodu,im bliżej to się bardziej boję,ale to chyba też normalne. Ewa prolaktynka ja byłamteż tak gdzies ok 5 tygodnia już dokładnie nie pamietam,i widziała tylko maleńka kropkę,ale sama nie była pewna czy to ciąza czy nie i wysłała mnie na betę i beta była 1790 i potem do niej zadzwoniłam i ona kazała mi łykać Folik i przyjść za 2 tygodnie,no i wtedy już była duża kropa:) także u Ciebie jak jest beta wysoka też to napewno jestes w ciąży:):):)a karte ciąży to mi dopiero załozy.ła po 2 miesiącu. Aśka nie chcę Cię dołować,alefaktycznie im większy brzuszek to kręgosłup bardziej boli,mnie dziś w nocy to bolał tak że masakra i biodra niesamowicie bolą i nie mam na to jak narazie żadnego sposobu:( Pozdrawiam resztę dziewczyn nunusię,x24x,Lorien. A ja wczoraj pokupowałam troszkę z wyprawki dla malucha i przy okazji dla siebie do szpitala piżamki ,ręczniki ,pantofle i takie tam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie w domku i nie wybieram sie do pracy;) Dzisiaj byłam badaniu krwi na tokso, w pon wyniki 52zł zapłaciłam. A i zmierzyłam w koncu to ciśnienie wczoraj po południu miałam 111/70 a dziś 109/62 co myślicie o tym? TEż bym już chciała znać płeć ale nawet jeszcze nie byłam ani razu u lekarza we wt pierwsza wizyta ale mam stracha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X24X wg mnie bardzo dobre ciśnienie jak na ciaże:) ja najczęściej mam 125/70 chyba że się zdenerwuję to wtedy ciut większe te bóle głowy to chyba jednak jakas migrena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tez tak myślę, że migrena tym bardziej że przed ciąża miałam już nieraz takie bóle, może też od hormonów teraz a sama już nie wiem, ale zapytam lekarza na pewno we wt co to moze byc i co na to poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) x24x to masz dobre cisnienie, wazniejsza jest ta druga cyfra:) jakby bylo blisko 100 to by bylo nie dobrze tak jak jest u mnie, ale zazywam caly czas na to cisnienie wiec mysle ze bedzie ok. to mialyscie faktycznie z tymi poczatkami, niepewnosci :) ja jak zrobilam testy to akurat pojechalam na urlopik do zakopanego i w dniu powrotu odwiedzilam lekarza i kropa juz była:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) x24x to masz dobre cisnienie, wazniejsza jest ta druga cyfra:) jakby bylo blisko 100 to by bylo nie dobrze tak jak jest u mnie, ale zazywam caly czas na to cisnienie wiec mysle ze bedzie ok. to mialyscie faktycznie z tymi poczatkami, niepewnosci :) ja jak zrobilam testy to akurat pojechalam na urlopik do zakopanego i w dniu powrotu odwiedzilam lekarza i kropa juz była:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Coś mały ruch jest tutaj. Ja swoje maleństwo zobaczyłam dopiero w 9 tyg i wtedy usłyszałam serducho:) Ale pogoda jest paskudna, nic się nie chce normalnie.... ale podobno po weekendzie ma być ładniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej loren no faktycznie pogoda paskudna! ale mam ochote na lody czekoladowe! mmm.... ale niedawno dopiero wyszlam spod prysznica i nie chce wychodzic z domku zeby sie nie przeziebic, musze czekac na mojego starego hehehehe :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ja jestem w 15 tyg. i mam takiego stracha że hej najbardziej przeraża mnie myśl że sobie nie poradze. jak wy sobie radzicie z tym stresem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×