Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

Witajcie, Niestety nie jest to dobry koniec roku dla mnie.... Nawet nie zdążyłam zrobić testu a miesiączka pojawiła się w sobotę :(( Nawet nie wiecie jak jestem rozczarowana, nie wiem co teraz.... III inseminacja wypadałaby w sylwestra, nie wiem czy lekarze w novum pracują, czy jest sens podchodzić trzeci raz i czy nadal brać clo, pęcherzyk jaki największy mi urósł to 23mm czy to wystarczająco dużo na zajście w ciąże? Czy może lepiej zbadać dogłębniej plemniki męża tzn może ma jakąś wadę genetyczną i mimo że są to nie są zdolne do zapłodnienia? Berbelek jaki zastrzyki masz brać? Ja się zastanawiam czy nie zmienić lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Monka ja jeszcze ich nie brałam będę je miała teraz w kolejnym cyklu bo przeciez teraz IUI wypadłaby w święta więc daliśmy sobie spokój. A to są MENOPUR MONKA głowa do góry wiem że jest ciężko ale nowy rok musi być dla nas szczęśliwy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja leczę się u dr starosławskiej a ty u Zamory tak? U Was problem jest u Ciebie czy męża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bethi i Wen dziękuje Wam za słowa otuchy. wiem, ze mnie zrozumiecie i ciesze się, ze to forum jest. Bethi przygotowujesz się do IUI? Widzę, ze Wen jest już po 2 IUi oby tym razem okazała się szczęśliwa i obdarowała pięknym prezentem na święta. Czego miałaś robioną biopsję piersi? Mozliwe ze była to reakcja na znieczulenie. Panterko witaj na forum. Twój mąż ma ten sam problem. Na szczęście wyleczyliśmy te bakterie u męża. Niestety nie podzielam diagnozy twojego lekarza, ze wrogi śluz jest spowodowany bakteriami. Mój maż miał bakterie co jedną wyleczył pojawiała się inna, nowa. A ja nie mam wrogiego śluzu. A robiłaś badania na wrogość czy tylko lekarz tak stwierdził? Jeśli wyszła ci wrogość w badaniu to jest to wskazanie do IUI. Ja na waszym miejscu najpierw wyleczyłabym te bakterie. A jeśli chodzi o parametry nasienia to jakie są? bo mój lekarz powiedział, ze bakterie strasznie osłabiają nasienie. Monka miałam nadzieje, ze będziesz kolejną zaciążoną. Ale wiem jak to jest jak człowiek strasznie czegoś pragnie a nie wychodzi. Jeśli chodzi o plemniki to podczas badania nasienia ile mieliście prawidłowych plemników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malina Przy inseminacji nie podano nam żadnych wyników, czy zawsze przed powinni podać ile jest prawidłowych plemników? Pani dr przed zabiegiem pokazała nam pod mikroskopem jak się ruszają i tyle. Przy badanie ogólnym nasienia mąż miał tylko 5mln/ml i !% prawidłowej budowy, poza tym z ruchem też kiepsko A+B zaledwie 15% :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 % prawidłowej budowy ma tez mój mąż. Lekarz powiedział nam bo chcieliśmy podchodzić do IUI że im więcej prawidłowych tym większa szansa zajścia w ciążę. Ale z drugiej strony sama widzisz dziewczyny z forum mają wyniki ok a nie zachodzą w ciąże. Monka nie ma reguły to chyba jest los szczęścia albo się uśmiechnie albo nie. A co maż brał na podrasowanie plemników? mój teraz zażywa Prenatal pro baby i przestał palić. Lekarz zaręczał, ze się plemniki poprawią. On ma co do ilości to dużo tylko mało bo 1% prawidłowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas problem jest to mojej i po męża stonie;/ ja mam problem z owulacją a mąż ze swoja armią i tak cały czas coś :( tak leczę się u Zamory jest małomówny ale mam nadzieję że pomoże liczę na to. A na kogo planujecie zmienić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka mąż brał androwit, kwas foliowy, i lek na receptę coś na u, teraz mam zamiar kupić mu salfazin kwas foliowy. Lekarze powiedzieli, że nie ma cudownego leku na polepszenia armii :( można jedynie co trochę je podbudować. Myślałam nad zamiana na Zamorę, ale nie wiem już sama. Dziewczyny moje pęcherzyki max osiągnęły 23mm a jak jest u Was? Czy to dobry wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, moje przygotowania do IUI niestety przeniosły się na styczeń.... Byłam 09 grudnia u lekarza, na USG wyszło że pęcheżyk jest dojrzały i lada moment pęknie -a ja byłam święcie przekonana że to początek owolulacji - niezły numer, wszystko się przesuneło. Z racji tego że to był piątek a w sobotę moja doktorka nie mogła niestety przeprowadzić próby - powiedziała że jeszcze ten raz mamy spróbować naturalnie. W środę idę do niej na konsultacje z bieżącymi wynikami badań i pewnie wypisze mi skierowanie do szpitala na styczeń. Malinko co wyników mojego po L-karnitynie poprawił się ruch B o 5% ! zawsze coś... A tak z dobijających mnie wieści-za ścianą będę mieć małego dzidziusia szwagierka jest w 5 tygodniu ciąży.... Ogólnie bardzo się ciesze chociaż ktoś ma lepiej ode mnie i nie musi się męczyć tak jak ja no ale wiecie jak to jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka mój tez zażywał androwit i l-karnityne ale nie było poprawy w wynikach. Moze to była wina tych bakterii bo w czasie zażywania ww leków miał tez bakterie. Twoje pęcherzyki są prawidłowe. Dobry pęcherzyk to 23-24 mm. Bethi ciesze sie, ze ruch sie poprawił u męża. 5% to tez dużo. Głowa do góry na pewno urodzisz zaraz po szwagierce. Przynajmniej będziesz miała ciuszki. Będzie dobrze zobaczysz!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina299@ tak miałam robiony test ptc i wyszedl negatywny a potem okazalo sie po zrobieniu posiewu ze maz ma bakterie dzis odebralismy wyniki i bakterii juz niema poszła w cholere i gin twierdzi ze mozemy zaczac sie naturalnie starac ,a ja nie jestem do konca przekonana czy tak aby napewno sie uda uda sie uiu za 2,3 razem moze sie uda albo i wcale , ale przynajmniej bede prubowac niz tak sie starac a efektów moze wcale nie byc , bo gwarancji mi zadnej nie da czy sie tak uda, ale on twierdzi ze nie widzie wskazan do iui a wrogosc sluzu powodowala bakteria bo ogólnie nasienie ma super osłabione bylo no ale teraz wiadomo dlaczego teraz idziemy 23 jeszcze na wizyte wiec ponowny test bo to bedzie mój 13 dc malina a co to byla dokladnie za bakteria? bo mój mąz mial STREPTOCOCCUS AGALACTIAE CZYLI ZWANY PACIORKOWIEC prawdopodobnie ma z nie do konca wyleczonej grypy z dziecinstwa albo za zapalenia ucha a wczesniejszy urolog twierdzil ze nasienie jest tlyko słabe i przepisal witaminy hahaha któe oczywiscie nic nie daly bo jak moga pomóc witaminy na bakterie no ale tacy i tez sa lekarze a nie zlecil posiewu bakteriologicznego dopiero ten gin sie nami zajal jest naprawde dobrym ginem ale nie jestem do konca przekonana czy uda sie jednak naturalnie co prawda biora od tego cyklu zakupilam sobie wiesiołek znów ale w sumie na zaden cud jakos nie licze i teraz na wizycie chcemy wlasnie mu oznajmic ze chcemy podchodzic do iui pod koniec stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wo rodzinie tez sa malenstwa siostra ma 4 miesięczna córeczke jestem jej chrzestna ,a szwagierka ma 3 tygodniowego chłopczyka no a my dalej bez i tak walczymy :(ale w koncu musi sie udac prawda dziewczyny ? wszystkim nam sie musi udac moj m tez bral witaminy bo ten glupek wczesnij wlasnie przepisal to bral wlasnie l-kartynine,cynk selen ,kwas foliowy ,mace ,androvit witam C, i wit, B12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogóle owulacja i wypada w wigilie moze to jest jakis magiczny czas? i mysle sobie a moze sei akurat teraz uda hmmma z drugiej strony mysle sobie tyle czasu sie nie udaje czlowiek stracil nadzieje wiec czemu by sie terz mialo udac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrabi aby 6 raz byl udany! trzymam kciuki! Malinka biopsja z guzka piersi - wymacalam sobie :) ale okazalo sie po biopsji ze to wlokniak jakis, fibroadenoma. na razie czekamy i obserwujemy.. Panterka ja tez mam wrogi sluz zdiagnozowany, a konkretnie alergie, uczulenie na sperme parnera. Lekarz mowi, ze z innym partnerem powinno byc bez problemu, ale z M. niestety nie..hehe..ciagle zartuje na ten temat, chociaz mnie to srednio bawi :) Czy masz uczucie dyskomfortu w pochwie po stosunku? pieczenie? Bo ja tak mialam zawsze i to wlasnie bylo/jest to uczulenie.. U mnie wrogi sluz to raczej kwestia glebsza, nadaktywnego ukladu immunologicznego, ktory dziala "za bardzo"..mam w rodzinie historie chorob autoimmunologinczych wiec jakos mnie to nie dziwi ..osobiscie bardzo bardzo rzadko choruje, takze wiem, ze moja immunologia odpiera wszystko wokol! no nic, powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wen no wlasnie mnie piekło jakis czas ,nie az tak ale jednak dało sie to odczuc okazało sie ze ma grzybice ale po jej wyleczniu wszystko wrócilo do normy a po stosunku nic mnie wlasne nie piecze i nie piekło wczesnij gin mówi ze to wina tej bakteri a juz jej nie ma a ile razy miałas robiony ten test po stosunku PTC? z krwi tez miałas robione przeciw ciala? bo ja mialam i jest ok nie ma przeciw ciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem niestety jakie testy byly robione i na jakiej konkretnie podstwie lekarz wysnul diagnoze. Chyba tylko z krwi na p/ciala..ale nie wiem niestety. Pokazal mi tylo: " widzi pani, z tego testu wynika, ze ma pani wrogi sluz" Mieszkam i robie wszystko za granica, bardzo kompleksowo, nie mam zadnych skierowan na konkretne badania, po prostu wszystko w jednym miejscu -ciagle cos badaja, pobieraja krew, robia usg, kiedys przyszlam na pobranie krwi ( jak myslalam) a okazalo sie ze zrobili mi HSG...no coz moj lekarz jest malomowny... Ja dostaje informacje i wyniki badan, ale bez szczegolowych danych. Wiem tez, ze endometrium jest OK (po USG) i ze mam za niski poziom progesteronu w drugiej polowie cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem niestety jakie testy byly robione i na jakiej konkretnie podstwie lekarz wysnul diagnoze. Chyba tylko z krwi na p/ciala..ale nie wiem niestety. Pokazal mi tylo: " widzi pani, z tego testu wynika, ze ma pani wrogi sluz" Mieszkam i robie wszystko za granica, bardzo kompleksowo, nie mam zadnych skierowan na konkretne badania, po prostu wszystko w jednym miejscu -ciagle cos badaja, pobieraja krew, robia usg, kiedys przyszlam na pobranie krwi ( jak myslalam) a okazalo sie ze zrobili mi HSG...no coz moj lekarz jest malomowny... Ja dostaje informacje i wyniki badan, ale bez szczegolowych danych. Wiem tez, ze endometrium jest OK (po USG) i ze mam za niski poziom progesteronu w drugiej polowie cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wen oby wszystko z Twoja piersia było ok. Panterko co to jest to badanie na przeciwciała? nie mialam tego robionego ani nie miałam testu po stosunku. Zapytam lekarza czy muszę go wykonywać, ale to dopiero w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wen a mialas ten test w dniu okołoowulacyjnym? malina299@ test po stosunku czyli tzn PTC robil sie w 13/14 dni cyklu gin pobiera specjalna probówka sluz i daje pod mikroskop i patrzy jak zachowuja sie plemniki w sluzie płodnym a i musi byc stosunek do 10 h maksimum po stosunku nie nalezy sie podbywac itd, a czesto jest tak ze jak sluz jest wrogi to i wrogosc moze byc we krwi ,czyli wlasnie te przeciw ciala u mnie tego na szczęscie nie było ale u mnie tez moze byc to ze ta bakteria powodowala obnizenie jakosci nasienie ze jest one słabsze i sluz jest wrogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Dzisiaj ide do gina, obejrzy aktualne wyniki i pewnie wypisze mi skierowanie na styczeń do szpitala na inseminacje... Tak sobie siedze i myśle o co mam ją zapytać, robi mi się metlik w głowie... Wy już pierwsze próby macie za sobą, jak myślicie o co powinnam zapytać... O samym zabiegu poczytałam w necie ale są może jakieś istotne rzeczy które na pierwszy rzut oka się nie nasuwają a później rodzą się już po wykonanym zabiegu. Czekam na sugestie pozdrawiam i życzę Wam miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panterko dziekuję za informację o ty wrogim śluzie. Dziewczyny ja też dołączam sie do Panterki z pytaniem o przygotowania do IUI. A swoją droga to zapraszam was do pomocy przy pieczeniu placków i życze Wam kochane WESOŁYCH ŚWIĄT< OBY SPEŁNIŁY SIĘ WSZYSTKIE MARZENIA A W SZCZEGÓLNOŚCI UPRAGNIONE POTOMSTWO!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszytskie u nas bez zmian prezygotowujemy się do kolejnej IUI czekam aż ten cykl sie skończy i do dzieła :) mam nadzieję że Nowy Rok przyniesie lepsze dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Monka ja zabieg bedę mieć przeprowadzony w szpitalu w Poznaniu na Polnej. A Wy w którym szpitalu podchodzicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha wcześniej pisałam o koleżance która leczy się w klinice Novium w Warszawie, pierwsza próba in vitro przebiegła dla nich pomyślnie jest w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bethi ja leczę się w novum w warszawie, w przyszłym tygodniu podejdę do 3 inseminacji jak wszystko będzie dobrze oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×