Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Sweet Malenka a jakie wyniki miałaś po obciążeniu glukozą ?? Ja służę radą, pomimo, że jem dużo, na diecie cukrzycowej schudłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi, bo sie zastanawiam. Czemu np kobieta ktora przed ciaza wazyla 55 kg to moze przytyc w ciazy do 20 kg, a osoba przy wiekszej wadze do 8? Rozumiem ze chodzi tu tylko o to ze Pani "wieksza" po porodzie bedzie jeszcze wieksza, trudniej jej bedzie zrzucic zbedne kilogramy i ze to zle wplywa na organizm? Zauwazylam ze nie dam rady jesc TYLKO warzywa i wedline:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie Malenka to zadałas bardzo dobre pytanie... Znalazłam taki artykuł... "To ile w takim razie można przybrać na wadze? To zależy od wagi wyjściowej. Przyrost masy ciała w pojedynczej ciąży wynosi średnio 1213 kg, ale nie u wszystkich kobiet powinno być dokładnie tyle. Punktem odniesienia będzie dla ciebie tzw. rekomendowany przybór wagi podczas ciąży. Najpierw jednak określ BMI, czyli wskaźnik masy ciała. Podziel swoją wagę (w kilogramach) przez wzrost (w metrach) podniesiony do kwadratu. Jeśli zgodnie z BMI masz niedowagę (wynik poniżej 18,5), w ciąży powinnaś przytyć 1420 kg. Gdy twój ciężar mieści się w normie (wynik 18,524,9), do końca ciąży możesz przybrać na wadze 1218 kg. Jeżeli masz nadwagę (wynik 2529,9), ideałem będzie wzrost wagi o 711 kg. Zaś u kobiet otyłych (wynik powyżej 30) waga może się zwiększyć maksymalnie o 7 kg. Trzeba pamiętać, że duża nadwaga w ciąży to nie jest tylko problem estetyczny. Zwiększa ona ryzyko pojawienia się nadciśnienia tętniczego i cukrzycy. Tusza zwiększa też skłonność do zakażeń gorzej goją się rany po nacięciu krocza i cesarskim cięciu. Z drugiej jednak strony niedowaga także jest niebezpieczna, bo może zaburzyć rozwój płodu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z drugiej strony ciesz sie ze teraz musisz przejsc na diete bo to juz żabi skok został a nie musialas byc na diecie od samego poczatku...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie musisz jeść samych warzyw i wędlin. Ja jem, normalnie tzn. ziemniaki, ryż brązowy, kasze, ale w ograniczonych ilościach. Pieczywo pełnoziarniste żytnie, ale należy uważać, bo niektóre zawiera cukier w składzie. Nie jedz słodyczy, ni pij napojów słodkich, soków owocowych. Czasem pozwolę sobię na frytki, a i tak schudłam. Jedz 5 -6 małych posiłków o stałych porach. Ja od początku przytyłam około 15 kg, a nie należałam wcześniej do drobnych osób. Po ostatniej wizycie lekarz kazał mi jeszcze troche nabrać na wadze. Przynajmniej tyle ile urosną maluchy. Moje wyniki po glukozie 75 gr po godzinie to za pierwszym razem 158, a za drugim razem też po godzinie 171. Dziś byłam w hurtowni dla maluchów. Kupiłam spiochy - oczywiście takie same poza kolorem :). Widziałam wreszcie podwójnego x-landera na żywo za 1650 zł ( mogłam się nim pobawić)i tak się zastanawiam czy nie zmienić zdania i nie kupić nowego wózka. Byłam w pracy. U mnie panuje jakaś epidemia. Kolejna w ciązy :) W sumie na 7 dziewczyn w wieku umożliwiającym ciąże, 4 były w ciązy, bo jedna w niedziele urodziła dziewczynkę 3400 i 50 cm długą. (Ona przytyła 7-8 kg w ciązy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maleńka ja tez startowałam od dosyc wysokiej wagi bo niestety nie zdążyły mi zejsc kg po pierwszej ciąży bo to były zaledwie 2 ms...na pierwszej wizycie juz mnie lekarz uczulał na wage i diete...ja przytyłam 11kg jak narazie staram sie jesc w miare mozliwosci wszystko ale w jakis skromnych ilosciach...dasz rade napewno,ja wyzmyslam sobie jakies sałatki itd a jak mam ochote na słodkie to tez jem dzisiaj np na snaidanko rogalik z nutella:D zostały tylko dwa ms wiec napewno sie uda zeby ta waga juz tak mocno nie skoczyła! A z jaka waga startowałas? bo ja 71kg...przy wzroscie 169cm... Mi sie wydaje ze jak np taka osoba jak ja przytyje w ciazy 20-30 kg to jest juz otyłosc a jak np taka ania chudzinka by przytyła 20 to nie jest az tak zle no nie wiem ja tak to rozumuje.... My dzisiaj zrobilismy przemblowanie w domu...padam poprsotu,krzyż mnie boli jak nie wiem ale warto było bo zrobiło sie o wiele wiecej miejsca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki😘 Iza fajny jest co??? :) my mamy dwa wozki i musza wystarczyc za x landera z gondolkami placilismy w sklepie 1870 zl wiec bez tragedii,dzisiaj domowilam materace zaplacilam za lozeczka i czekam na ostatnie dostawy:) co do wagi ja schudlam na poczatku diety cukrzycowej potem jescze poszlo w dol w szpitalu ale widzialam po wadze chlopcow ze malo przybrali wiec zaczelam jesc wiecej jem czasem czekolade lody kilka frytek,glowne posilki pilnuje bardzo z cukrem i WW a te posrednie jak 2 sniadanie czy podwieczorek juz mniej chociaz po nich tez mierze cukier dla wlasnej orientacji waga ruszyla znowu w gore ale tez i chlopcy sporo przybrali wiec sie nie martwie poki co mam ok 10 kg na plusie jak nawet dobije do 13 to bedzie to tyle samo co w poprzednich ciazach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu 23-wspólczuję. Dziewczyny,tak trochę zacznę z innej beczki.Mam nadzieję,ze się nie pogniewacie.Proszę Was-koniecznie namówcie bliskie Wam osoby(siostry,mamy) aby wykonywały cytologię i usg piersi.I Wy też koniecznie róbcie te badania.Niedługo rocznica śmierci mojej mamy,zmarła na cholernego raka piersi.Moi synowie Jej nie poznają ..Boli,bo gdyby cholerstwo zostało wykryte wczesniej to by miała szansę. Choroba jest straszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym ze mamie babelkow rosnie glukoza a mi spada wiec moze sama dieta wystarczy. Mi babeczka mowila ze zero ziemniakow, zero makaronu, zero pieczywa. Na sniadanie powinnam jesc duzo warzyw i moge troche wedliny. Na kolacja ewentualnie bialy ser. Moge tez rybke i chude mieso. Mam nadzieje ze dam rade. Karolcia-to ja startowalam z wieksza waga...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owca moja mama tez zmarła na raka:( ... wiem co to znaczy,moja siostra nie pamieta mamy wogóle a ja miałam 6 lat... maleńka dasz rade rybke mozna na wiele sposobów jesli lubisz oczywiscie ja np robie serek homogenizowny z makrela taka pasta,albo tunczyk czerwona fasola i kukurydza pycha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie lekarz w ginekolog w szpitalu też przestraszył ,że nie mogę jeść węglowodanów, czyli ziemniaków itp. A diabetolog i dietetyk z poradni diabetologicznej powiedzieli, że to jest paliwo, którego nie możemy wykluczyć, ale jeść mniej w określonych ilościach, przecież same tłuszcze nie wystarczą. A gdzie białko itp. ?? Postaraj się o skierowanie do poradni diabetologicznej, lub porozmawiaj z jakimś dietetykiem, bo w ciąży nie można się odchudzać. Ja i mama bąbelków chyba też jesteśmy tylko na diecie, a jemy ziemniaki, pieczywo itp. Ja przed ciąża ważyłam 76 kg i planowałam dietę, ale 'niestety' moje plany legły w gruzach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo bąbelków wózek jest świetny, u mnie też z gondolami kosztuje 1650. Był akurat w tym kolorze co chciałam - pomarańczowo szarym. Zastanawiam się, ale chyba poczekam. Może na wiosnę kupię nowy po przetestowaniu taco duo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki;) Jeśli chodzi o wagę to wydaje mi się że trochę za dużo przybrałam na początku ciąży ważyłam 60 kg a teraz 73 kg (31 tydzień ciąży) a wzrostu mam 171cm.W sumie w ramionach i biuście wiele nie przybrałam najgorzej w udach i pupie.W życiu nie miałam takich grubych nóg mam nadzieję że uda mi się to zrzucić po ciąży. Lekarz mi na szczęście jeszcze nic nie powiedział. Chociaż tak szczerze to nie jem samej zdrowej żywności z mężem lubimy czasem wyskoczyć na jakiegoś fast fooda jak się nam nie chce gotować;) Dziewczyny powiedzcie mi czy jak lekarz mi nie dał żadnego skierowania na badania na ostatniej wizycie to dlatego że sobie zapomniał czy nie muszę nic robić?? Bo nie wiem czy sobie nie zrobić morfologii i badania moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli nie dal skierowania to moze sama zadzwon do niego i zapytaj czy nie powinnas juz zrobic badan?? ja robie morfologie co 3 wizyte, czyli co ok. 9 tyg. A co do przybierania na wadze widzialam sie dzisiaj z kolezanka, ktora ma termin na polowe pazdziernika i juz przybylo jej nie cale 20 kg, ale jak dla mnie to tylko urosl jej brzuszek... Mysle ze nie ma co waga sie kierowac, trzeba patrzec bardziej ogolnie, czy cialo nie staje sie "rozlane" za bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sweetMalenka ale ty masz tez dosc wysoki cukier na czczo ja mam krancowy 60-65 po glukozie tak wystartowal ja np musze jesc na noc zeby nie bylo niedocukrzen bo to bardzo niedobrze dla dzieci.Dziecko ma o ok 20j mniej cukru niz matka wiec przy moim 60 one maja po 40:( poza tym norma po 1h to dla ciezarnej 120-140 wiec sama widzisz ze ci skoczyl. Ja jestem na samej diecie przynajmniej narazie ale tez sie narazie nie zanosi na insuline,nie mozna wykluczyc weglowodanow bo wyjda ciala ketonowe czyli aceton w moczu moze to doprowadzic nawet do smierci to trucizna! Ja nie chodze do dietetyka moja diete ustalil szpital i moj ginekolog mialam szkolenie w tym temacie i daje rade mysle ze obejde sie bez insuliny chociaz i to nie jest zle bo mozna podobno wiecej zjesc ,ale ja glodna nie chodze jedno co to ze ostatnio mam jadlowstret do wszystkiego procz czekolady:) nic mi nie smakuje na nic nie mam ochoty jem bo musze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co za glupi czlowiek powiedzial ze nie wolno pieczywa!!! chyba ze ci zle zyczy:( kasze makarony ryz ziemniaki pieczywo IG albo chrupkie to wszystko musi byc w diecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania moje kondolencje :( SweetMalenka - mi też się wydaje, że 10 kg na tym etapie ciąży to norma, a już na pewno nie żadna przesada, nawet jeśli przed ciążą miałaś lekką nadwagę.. Ja 31.08 ważyłam 67 kg, czyli 8 kg więcej niż przed ciążą i moja gin mówiła, że jest ok. Teraz na pewno już ważę około 70 kg przy wzroście 174 cm (waga sprzed ciąży 59 kg). W sumie oprócz brzucha i piersi nie przytyłam (przynajmniej tak mi mówią), ale i tak czuję się grubo i ciężko.. Odnośnie diety to na szczęście nie muszę mieć żadnej specjalnej i na dodatek przeszło mi już obżarstwo - od jakichś dwóch tygodni nie mogę patrzeć na słodycze, jem śniadanie (przeważnie jakieś kanapki lub drożdżówkę), obiad (jedno danie, nie chce mi się gotować dwóch :P) i na kolację przeważnie płatki z mlekiem. Mimo, że nie są to jakieś wielkie ilości to i tak waga idzie w górę.. A dziś byłam podciąć sobie końcówki i zaszalałam - ucięłam 15 cm włosów i w tych krótszych (teraz są do ramion) mam jakąś taką okrągłą buzię :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak czytam dziewczynki jakie macie diety to aż mam wyrzuty sumienia bo to co ja jem to masakra :/ tłuste, kwaśne ,słodkie smażone wszystko nawet fast foody i chipsy. Ale sie uprałam :) 2 pralki ubranek dziewczęcych (1.5 mies temu prałam neutralne ) i już nie ma gdzie pakować tego wszystkiego stwierdziłam że, podziele to wszystkoi z dziewczęcych zostawie te małe a te wieksze np. 68 to pochowam . Ze wsząd sie zwalają ubranka odmawiam mówie że już mam ale tłumaczą że zawsze sie przyda. Sąsiadka przyniosła mi śliczny bet do chrztu z satyny śliczne cudeńko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zasadzie wszedzie mowia inaczej ja wiem co mi powiedzial lekarz i diabetyczka w szpitalu.Normy dla ciezarnych sa duzo bardziej zaostrzone niz dla "normalnych" cukrzykow mam kolezanke z cukrzyca to ona ma zupelnie inne wytyczne niz ja ona ma normu po posilki 140-160 a ja 120 i badz tu madry:) Sweetmalenka musisz isc do specjalisty innej rady nie ma cukrzyca musi byc kontrolowana ale ciagle mysle nad ta madrala co nie kazala ci jesc pieczywa wrrrrrrrrrrrrrrr to wola o pomste do nieba!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo :) julianna staram się nie szaleć z tym wiciem gniazda ale załączyło mi się i to konkretnie już nie mogę doczekać się nowych mebli żeby wszystko przygotować :D ja się ograniczam praktycznie wszystko mąż robi :) Jeśli chodzi o rozstępy to na początku ciąży smarowałam się oliwką może z miesiąc potem normalnym balsamem nivea i póki co nic złego nie pojawiło się na moim brzuchu :D mam nadzieję, że zostanie tak do końca :) Aniu współczuje trzymaj się! Erka gratuluję dziewczynki :D faktycznie jakoś dużo dziewczynek u nas :) can_do "żabi skok" to jest dobre określenie :D Ania23LB moja dieta wygląda tak jak Twoja :D jem wszystko na co mnie najdzie ochota mimo, że potem mam wyrzuty sumienia, że zjadłam jakieś śmieci no ale cóż co zrobić jak się chce :D oj i trochę mi się napisało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniaczek25
hej ja wroce do imion to to Bardziej podoba mi sie Alicja nawet znam jedna i jest super dziewczyna . my ciagle nie wiemy ktore dac Sonia , Nikola czy Nadia.nie wazne zobaczymy po urodzeniu :) ja na szczescie nie musze byc na żadnej diecie ale was wszystkie na diecie cukrzycowej podziwiam za wytrwalosc.ja startowalam tez z dosyc duza waga i dzis zaczelam 31 tydzien a przytylam 8,5 kg wiec chyba nie jest zle choc czasem mam ogromny glod i moglabym jesc bez konca i tak ciezko mi sie powstrzymywac.czasem boje sie ze to mala chce tak jesc i to ona jest taka glodna i ssie mnie przez to .straszne uczucie . http://suwaczki.slub-wesele.pl/20111123684753.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo babelkow, "Cukrzycę ciężarnych stwierdza się, gdy w teście diagnostycznym: glikemia na czczo wyniesie powyżej 100 mg% (5,6 mmol/l) glikemia po 1 godzinie od obciążenia wyniesie powyżej 180 mg% (10,02 mmol/l) glikemia po 2 godzinach od obciążenia wyniesie powyżej 140 mg% (7,8 mmol/l)" wiec chyba po godzinie limit jest do 180. Nie wiem. No babeczka zakazala pieczywa i powiedziala ze WARZYWA I CHUDE MIESO i kropka. Ale ona jako jedyna zobaczyla ze wyniki sa za duze i chciala skierowac do diabetologa. Dwoch poprzednich ginekologow mialo wyniki w reku ale nie stwierdzilo problemu:( a pierwsze wyniki mialam juz ok 12tc, nastepne ok 24tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to az nienormalne bo w diecie tez sie trzymasz norm do 120 po posilku wiec nie rozumiem.Ja tak zostalam poinstruowana i tak walcze na oslep ale co do pieczywa to naprawde nie pojme i nawet juz nie mysle bo az mnie nosi.Moze niech sie douczy zanim zacznie dawad "dobre rady" bo te to cie ewentualnie do szpitala moga zaprowadzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co ja chyba wiem o co chodzi to sa normy dla obciazenia 50g glukozy to test podstawowy a potem robi sie 75g i zmieniaja sie normy tak mi sie wydaje ja 50g nie mialam wcale robione:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×