Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Hej :) My w tym tygodniu wybieramy się po fotelik, ale nie mam jeszcze nic na oku. No i wreszcie ochrzciliśmy Karolinkę, była oczywiście największym chrzczonym dzieckiem, ale o dziwo najgrzeczniejszym, maluchy w becikach płakały a Lola zafascynowana siedziała spokojnie :D No i właśnie się obudziła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, macie może którąś z tych spacerówek? - graco mirage - quatro imola - caretero monaco - baby design walker - bertoni ultra star - bertoni foxy Chyba kupię Karolinie nową spacerówkę, bo ta po starszej córci robi się coraz bardziej rozklekotana. Zależy mi na lekkości, bo na śnieg mam jeszcze spacerówkę z wózka 2w1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia a jaki macie kolor? Bo waham się pomiędzy śliwką, kremowym (ale boję się że się będzie szybko brudził) a czarnym (boję się że od słońca wyblaknie)... I czy możesz nim wjeżdżać po schodach, bo z tyłu są pojedyncze te kółka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o butach firmy Kornecki na pierwsze buciki dla dziecka? Są tańsze do Bartków, a jakoś nie widzę szczególnej różnicy, ani w jakości, ani w lekkości? I ładne też są. Może jest coś, co powinnam wiedzieć i jeszcze się zastanowić? Dodam, że w moim mieście wybór mam BARDZO MARNY: Bartek, Kornecki, Lasocki i Elefanten w Deichmannie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scarlet my mamy brązowy koleżanka ma fioletowy i nawet bardziej od tego brazu mi sie podoba,ale jak my bralismy nie było...co do schodów to mieszkamy na drugim pietrze ale ja nie wjezdzam nim po schodach tylko biore pod pache i ide:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia a powiedz mi jeszcze, jak jest z podnóżkiem w tym wózku, bo czytałam że dziecku nogi wiszą jak śpi? Kurcze przypaliłam się na ten wózek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) nadrobiłam troszke. My mamy fotelik fisher-price super sie sprawdza sama mała jest mega zadowolona . Ja tak jak can_do nie wierze w te atesty bezpieczeństwa każda wymyśla cuda nie widy byle tylko potencjalny klient kupił ich produkt. my teraz kupiliśmy buciki z CCC i super ala śmiga że ho ho . W środku jest ze skóry więc ok. I dla mnie buty czy bartka czy elefanten czy z bazaru to jest jedno i to samo tylko płacimy za firme . A moim zdaniem to dziecku powinno sie w nich dobrze chodzić no i sprawdzić ewentualne buciki pod względem wytrzymałości , wyprofilowanej podeszwy itp a nie cena i marka. Na zime sama mam w planach bartka kupić ale czy będa super okaże sie co sie pojawi w sklepie nie raz te tańsze są lepsze od tych droższych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podnózka jako takiego nie ma,ale Borys jak spi to nózki mu sie spokojnie mieszcza we wózku i nie wisza,jak siedzi to jest takie oparcie na nózki i tam opiera(nie wiem jak wytłumaczyc,ale na zdjeciach widac):)...ja jestem zadowolona,duzy kosz na zakupy,skrętne koła,no i wnosze go na drugie pietro z Borysem i zakupami wiec nie jest cieżki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia wiem, że zanudzam, ale czy mogłabyś wrzucić na pocztę zdjęcie Boryska jak siedzi w wózku, żeby było widać nóżki ? :) Ania my jeszcze nie kupowałyśmy butów, bo Karolina póki co chodzi tylko przy meblach i to w skarpetach, na dworze czasem postoi koło wózka czy ławki ale szybko chce siadać i raczkować, więc zakładam jej adidaski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy przechlapane... Mloda od wczorajszego wieczora ma katar... Co prawda nie ma tragedii bo w nocy tylko o raz o 5 robilam frida ale mimo wszystko bylo slychac jak sapie... wlasnie sie obudzila. Humorek jak na razie ma... oprucz wody morskiej cos jeszcze robilyscie z katarem? wczoraj dzwonilamdo naszej przychodni bo ma tez takie uczulenie na niewiadomo co ze masakra. zwlaszcza na glowie i sie drapie... uslyszalam ze lekarz do mnie zadzwoni... i faktycznie. zadzwonil zrobil "wywiad" i powiedzial ze mam przyjsc po recepte na jakas masc i smarowac 4 razy dziennie... dziwne te ich praktyki ale mam nadzieje ze pomoze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jeszcze psikałyśmy euphorbium (zalecenie lekarza) ale równie dobrze można używać wody morskiej, no i niestety dużo odciągać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tez myslalam...ma tez lekki kaszslek raz po raz i temp 36.9 wiec na razie nie panikuje... z drugiej strony katar to nie koniec swiata...chyba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
can_do A może ten katar i uczulenie to jedna i ta sama sprawa? Może to taki alergiczny katarek? U nas na katar najlepiej się sprawdza: nawilżanie Sterimar Hipertoniczny, inhalacje solą fizjologiczną i odsysanie katarkiem. Na noc smarowałam Małemu pod noskiem maścią majerankową i dużo lżej Mu się oddychało. Do tego wit. C w kropelkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Can_do moja miała teraz nie dawno katar i wit.C podawałam + maść majerankowa pod nosem + woda morska+ frida ciężko było bo miała strasznie gęsty . Do tego miała ospamox 125 mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obawiam sie ze tu w uk nie dostane.masci majerankowej...poza tym wogole cokolwiek oprocz panadolu to jest mega problem kupic dla dziecka ponizej roku...chcielismy kipic jej wapno dla dzieci jak jej zaczelo wychodzic to nam w aptece powiedzieli ze mamy isc do lekarza bo dla dzieci ponizej roku nie maja nic bez recepty... No chyba ze trafilismy na jakas popieprzona apteke...masakra jakas...na szczescie dzisiaj na 4 idziemy to zobaczymy co powiedza me "madre" glowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scarlett a jestes z Poznania lub okolic?...jesli tak to a Akpolu maja te spacerówki i tansze niz na allegro... Jak znajde to wysle pozniej jakas fotke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My katar zwalczamy inhalacją z soli boheńskiej - trzy razy dziennie po 10 min (inhalacje robie tak że puszczam to po prostu przy małym) i po katarze. Do tej pory działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylismy u lekarza... ponoc zwykle przeziebienie...mamy dawac ibum lub jakis inny paracetamol na goraczke i gdyby nie przeszlo to po 5 dniach mamy wrocic...na uczulenie dostala mac z hydrokortyzonem i jakis syrop zeby nie swedzialo...zobaczymy...mam nadzieje ze to pomoze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z mloda jest juz lepiej...katarek delikatny, leciutka temperaturka, ogolnie obleci....za to mnie tez zaatakowal katar i mam wrazenie ze mi leb rozsadzi... masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja też jestem ostatnio miałam troszke ciężko . Bo zaczynam prace i musze sie troszke wziąść :) zaczęłam szkołe ( weekendowa) . Syn zerówka , córka do niani . Do tego szkolenia w firmie więc jestem zabiegana :) alicja ostatnio mi sie odparzyła kupiłam rossmanowskie pieluszki i powiem wam tragedia jak nic już wole te huggisy . zaczęła pić mleczko bebiko 2 z kleikiem tak piła puste i powiem wam że wywalczyłam sobie dłuższe spanie w nocy :D zaczyna kleić sylaby tata dada dzia dzia , ala, mowi "tak" ogólnie optymistyczne dziecko co by sie nie działo ona jest awsze na tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tez szaro buro i ponuro... ale na dworek chodzimy bo w domu nudy, mała robi się mega wredna więc chociaż na dworze jest chwila spokoju. Ania ja używam pieluch rossmanowski babydream tylko tych normalnych nie tych fit and coś tam i jestem zadowolona jak na to cenę :) myślę, że zależy od dziecka ;p Amelka co raz więcej chodzi sama i gada sobie tata, baba, dada mama bardzo bardzo rzadko :( a i ćlamka tak śmiesznie jak jest głodna :) a właśnie, dziewczyny jak u Waszych maluchów jest z chodzeniem w butach bo bez Amelka chodzi super a w butach to jakoś dziwnie nogi jej się plączą :) kupiliśmy jej kapcie z Lemigo mają skórzaną profilowaną wkładkę i są nie drogą, wiem, że bez butów jest najlepiej ale chodzi w nich po trochę w ciagu dnia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola nie chce słyszeć o butach, tzn na dworze jeśli stoi w butach to jej nie przeszkadzają, ale jadąc w wózku usiłuje je ściągać, a w domu to już wcale nie chce butów. I doszły nam nowe umiejętności - pokazywanie, gdzie jest oko, buzia, gdzie tata, gdzie siostra, a najbardziej Karolinę cieszy pokazywanie lampa-nos :D (nie zawsze trafi w nos, częściej w buzię) W ogóle zauważyłam, że moje dziecko nagle stało się całkiem kumate: wie, gdzie są skarpetki (wcześniej przez nią zdjęte), smoczek, pilot (!) i wiele innych rzeczy :) Wie, że nie wolno odsuwać szuflad - trzyma szufladę za rączkę i patrząc na mnie kręci głową (ale potem i tak odsuwa), wie też, że nie wolno dotykać gniazdka (oczywiście zabezpieczone, ale mimo to mówię jej, że nie wolno). Jak czeszę starszą córkę, Lola podchodzi, bierze ode mnie szczotkę i też ją czesze (raz skończyło się to zaplątaniem włosów).. Ale o samodzielnym chodzeniu póki co nie ma mowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. monia no właśnie zależy od dziecka. No cóż bede szukać dalej . Spróbuje potem ze schlekera, mój syn miał je i nie odparzał się wogóle . co do butów za każdym razem jak jej zakładam inne to na początku jej sie girki plącza a potem jest ok :) moja też mama mówi rzadko moge policzyć na palcach jednej ręki :) ale zawsze ciągnie tylko do mnie mamusiowa córeczka tylko że nie okazuje tego słownie hi hi . mamy dziewczynek jak u aszych bąblów z włoskami mojej w oczy wchodzą i robie kitke lub spinam spinkami a wy ? zastanawiam sie nad podcięciem ale jakby mama zobaczyła to by awału dostała :D a wy co myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola ma jeszcze krótkie włoski, pewnie jakby jej nie wypadły te, z którymi się urodziła, też miałaby sporą czuprynę :) Ania ja nie wierzę w przesądy odnośnie podcinania włosów, starszej córci podcinałam z tyłu, bo miała takie brzydkie wystrzępione końce od tarcia głową o poduszkę. A chcesz żeby mała miała grzywkę? Bo potem co chwilę trzeba tą grzywkę podcinać, a takie np półtoraroczniaki nie bardzo lubią siedzieć spokojnie jak mama podcina włoski.. Mi podobają się grzywki u dziewczynek, ale u starszej bałam się właśnie tego podcinania i wiązałam jej kitki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na poczcie zdjęcia Loli z chrztu, niestety głównym fotografem mianował się mój tata i dobrych zdjęć wyszło niewiele, przeważnie to te, które robił ktoś inny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka forum już nie tętni tak zyciem jak w zeszłym roku... :) u nas chłodno ale słońce cały czas świeci więc jest ok Maja ma gęste włoski ale nie tak długie ale czasem też jej zepne spineczką. Co do butów to w domu w skarpetkach chodzi a na dworze ma nowe skórzane buty i troche na początku sie potykała ale juz jest dobrze zdjęcia dzieciaczków super, iza dziewczynki super jak stoją przy tych zgrzewkach wody a Karolinka jakie ma duże oczy :) wysłałam zdjęcia Mai na poczte bo dwano jej nie było :) Maja też jest kumatą dziewczynką :) dużo by pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka heh Lola też ma 6 zębów, dokładnie w takiej konfiguracji jak Maja - 4 na górze i 2 na dole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×