Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ludzie różnie jedzą

Czym polewacie ziemniaki, kiedy jecie schabowe lub kotlety mielone

Polecane posty

piree z nuta gruszki daje do poledwiczek wieprzowych z sosem gorgonzola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tam wolę zdrowo
nie smażę nic na głębokim oleju , w ogóle nie jem smażonego i nie wyobrażam sobie jak można jeszcze ten syf lać w ziemniaki tfuuu bleeeh , ja jem zdrowo ziemniaki czasem zjem ale 2 3 i to młode na wiosnę ze świeżym koperkiem ew. jak mnie najdzie to z łyżeczką masła i nic więcej do tego młodziutkie pomidorki pokrojone w plasterki albo papryka trochę soli pieprzu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkeee
konczita, uważam tak, m.in. na własnym przykładzie. nie unikam tłuszczu, lubię masło,margarynę,olej. mleka czy sera nie kupuje 0% , nie mam problemów z wagą. wiadomo,że nie jem tego wszystkiego codziennie nie wiadomo ile, ale nie unikam, ani nie panikuję jak widzę 5% tłuszczu na jakimś produkcie. :) być może nie jest to zdrowe, ale tak naprawdę, żeby jeść w miarę zdrowo to by trzeba wszystko wytwarzać samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkeee
konczita, uważam tak, m.in. na własnym przykładzie. nie unikam tłuszczu, lubię masło,margarynę,olej. mleka czy sera nie kupuje 0% , nie mam problemów z wagą. wiadomo,że nie jem tego wszystkiego codziennie nie wiadomo ile, ale nie unikam, ani nie panikuję jak widzę 5% tłuszczu na jakimś produkcie. :) być może nie jest to zdrowe, ale tak naprawdę, żeby jeść w miarę zdrowo to by trzeba wszystko wytwarzać samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, to oznacza, ze po prostu nie jesz za duzo tluszczu jak na swoj organizm i dlatego nie tyjesz :) ale wyrazenie ogolne, ze tluszcz nie tuczy nie jest prawdziwe. wezmy w druga strone - zeby sie odchudzic, poleca sie 'odtluszczac' diete ;) tez nie kupuje beztluszczowego nabialu, chyba, ze jogurt balkanski, bo on jest i tak gesty i mniamniusny nawet bez tluszczu ;) a dieta zeby byla zdrowa, bo owszem moze ;), musi byc zroznicowana i zrownowazona jakosciowo, czyli w zankomitej przewadze warzywa, owoce i pelne ziarno, a wsrod tego jak najbardziej moze sie znalezc miesko, tluszczyk (najlepiej naturalny, a juz calkiem najlepiej oliwa), pyszne tluste sery, itd. byle nie sztuczne slodycze i inne dziwolagi chemiczno-technologiczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allicemnbb
Niczym, bo schabowych ani mielonych praktycznie nie robię (nie wiem, czy raz na rok ...), a mięsa serwuję zazwyczaj tylko z sałatą/sałatką/warzywami na ciepło (tak jadamy na co dzień, to nasza kolacja), czasem z makaronem, quinoa albo kaszą :) Jak już się zdarzą raz na ruski miesiąc ziemniaki jako dodatek to albo dobre pure (ale wolimy zdecydowanie pure z batatów), albo do tego sos tzatziki czy jakiś inny jogurtowy, albo frytki (jak się jada raz na ruski miesiąc to sobie można pozwolić ;) ) Sosy z pieczeni/spod pieczeni też robię rzadko, nie przepadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Wyczytałam w książce "Czy wiesz co jesz" Ireny Gumowskiej - taką mądrość - cytuję " Ziemniaki mają duże własności odżywcze, są lekko strawne i energetyczne.Dozwolone dla chorych na cukrzycę.Gotowanych ziemniaków nie można przechowywać dłużej niż 24 h.Najłatwiej strawne są ziemniaki pieczone ,i te bez omast i okras, Najtrudniej trawią się frytki.Ja z reguły lubię gotowane , bez dodatków, z sosem "grzeszę" tylko jak podaję je z roladkami wołowymi, Ale u nas w domu częściej jada się jednak kasze gryczaną, jęczmienną i jaglaną niż ziemniaki.Te ostatnie najbardziej uwielbia mój syn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuczy tluszcz
i cukier. a ziemniaki to czysta skrobia weglowodany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lekkie i wartościowe
Ziemniaki są lekkostrawne, a zawarte w nich związki są łatwo przyswajalne. Prawie nie zawierają tłuszczu (ok. 0,1 proc.) i dostarczają mało kalorii (średnio 77 kcal w 100 g). Do tego mają właściwości zasadotwórcze, dzięki czemu równoważą kwasotwórcze oddziaływanie na organizm mięsa, z którym je zwykle podajemy. Ziemniaki obfitują w potas obniżający ciśnienie krwi oraz magnez, który jest budulcem zębów i kości, poprawia przemianę materii, łagodzi stany zmęczenia i stres. Mają też nieco wapnia, żelaza i fosforu. Dostarczają także niemal wszystkich witamin najwięcej jest w nich witaminy C. Szare bulwy mają nieco witamin A, B1, B2, B3, B6 i PP. Wprawdzie nie ma ich zbyt wiele, ale jako że jadamy ziemniaki często i w sporych ilościach są ich ważnym źródłem. Poza tym kartofle zawierają błonnik, który ułatwia trawienie, pomaga w walce z nadwagą i obniża poziom cholesterolu. Mają wprawdzie niewiele białka (2 proc.), ale gdy uzupełnimy je pełnowartościowym białkiem zwierzęcym (czyli w zestawie ziemniaki plus porcja mięsa), zostanie ono najefektywniej wykorzystane Poza tym ziemniaki są źródłem energii, której dostarcza skrobia (1425 proc.). Warto wiedzieć, że stare ziemniaki są bardziej kaloryczne niż młode, ale mają mniej witaminy C. Za to zawierają więcej potasu i fosforu, witamin B1 i B6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ze
kalorie dostarczane przez skrobie odkladaja sie na opony tluszczu naokolo brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magic

Wymieniłem olej w samochodzie i nim polewam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×