Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość potrzebujaca porady

ile kasy na slub?

Polecane posty

Gość potrzebujaca porady

Moja siostra wychodzi za maz. Co prawda nie bedzie mnie na weselu, ale ide na slub. Ile pieniedzy dac w prezencie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebujaca porady
chyba zartujesz? :-o przeciez nawet nie ide na wesele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokardkowa
wszystko zalezy od Twojego majatku, jęsli nie masz co do garnka włożyc to uścisk reki wystarczy, ale widac, że stać ciebie na internet no to 500 to minimum oczywiscie jesli idziesz sama , a tak to niech spadaja tylko zdzieraliby kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matko boska ...
ja siostrze bym dala ok. 500 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebujaca porady
ufff 500 brzmi lepiej. ide tylko na ceremonie slubu dlatego pytam (nie moge byc na weselu :-( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekoniecznie trzeba
mieć internet aby z niego korzystać .Istnieje coś takiego jak kafejki internetowe.Daj ile możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebujaca porady
a pracujecie? bo wydaje mi sie, ze to zalezy od sytuacji... Chcialabym jej dac, jak najwiecej, bo wiadomo - siostra, ale z drugiej strony, nie lubie - zastaw sie, a postaw sie :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ale ale........
dlaczego nie idziesz na wesele siostry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie idziesz na wesele siostry?
Mam nadzieję, że to nie Twoja siostra rodzona :o Jak nie idziesz na wesele to nie dawaj żadnej kasy, a skoro to Twoja siostra to może lepiej kupić jakiś prezent, chyba wiesz jakie siostra ma potrzeby, w tak bliskiej rodzinie nawet nie wypada dawać kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebujaca porady
Niestety tak wyszlo, ze nie moge :-( Myslalam o prezencie, ale ona powiedziala, ze wola pieniadze, zeby kupic to, co beda potrzebowali i takie, jakie sie bedzie podobalo. Zastanawiam sie jednak ile wypada dac, jest jeszcze ok. 8 miesiecy moze zdolam uzbierac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosienia198633
ja od siostry dostałam 3 tys. Sama też jej tyle szykuję. Ale gdy mojego męża brat brał ślub byliśmy w dołku finansowym niestety i daliśmy mu tylko 500 zł. Nieważne czy ślub czy wesele, ważne że rodzeństwo. Daj tyle na ile Cię stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebujaca porady
hmm, 3 tys to nie uzbieram, nie ma szans...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie idziesz na wesele siostry?
Hm, ja bym ze skóry wylazła żeby pójść na wesele najbliższego członka rodziny, no ale ok. W takim razie zastanów się ile jesteś w stanie odłożyć przez ten czas i tyle daj, siostra na pewno i tak bardziej zapamięta to, że Cię nie było na jej weselu, niż to ile dostała kasy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosienia198633
3 tys można dać jeśli się dużo zarabia!! daj odpowiednio do Twoich zarobków. Jeśli zaś nie pracujesz to myślę że 500 zł to minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebujaca porady
OK, na szczescie pracuje. Nie krytykujcie mnie, ze nie ide na wesele, chcialabym, nawet bardzo, w koncu to moja siostra! Na razie staram sie 'byc', ale zakladam najgorsza opcje, ze mi sie nie uda! A ile dajecie rodzenstwu, jak idziecie na wesele? tez tyle samo? czy wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebujaca porady
piszcie dziewczyny :-) czy ktoras z Was miala ostatnio slub w bliskiej rodzinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie idziesz na ślub siostry?
No ja miałam akurat niedawno, moja siostra wychodziła za mąż. Ale oni urządzali się w mieszkaniu, więc zrobili listę prezentów i z tej listy jej/im kupiłam za ok. 500 zł. Ja ja brałam ślub, to moja siostra nie pracowała i dostaliśmy od niej stojaki na wino za jakieś 200 zł. Wiem ile kosztowały, bo sama mnie pytała czy takie nam będą pasowały. Ale szczerze mówiąc, u mnie w rodzinie nie ma zwyczaju dawania kasy w tak bliskiej rodzinie. Już kuzynce bym dała pieniądze, ale rodzeństwu, niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebujaca porady
tez myslalam o prezencie, ale chca pieniadze i ja to szanuje :-) co prawda nie beda mieli pamiatki, bo po jakims czasie pewnie nie beda pamietali, co kupili za te ze slubu, pewnie tak, czy inaczej sie rozejda, ale coz... ich wybor :-) chyba jednak sprobuje odlozyc cos ok. 1500zl, w koncu siostre ma sie jedna :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebujaca porady
dziekuje wszystkim za odpowiedzi 🌻, prosze, piszcie nadal, postaram sie zajrzec wieczorem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirek...
jak dla mnie dziwne, ze możesz iśc na ceremonie a na wesele już nie, chociazby nawet żeby zostać tylko na obiad) :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bywającanaweselach
hej szafirek - trochę więcej uprzejmości i kultury, po co skaczesz kobiecie do gardla " to dziwne., że nie idziesz ." , każdy robi co uważa, widocznie dzewczyna ma powody że nie idzie na wesele a tobie do tego nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cacunia
Tu się chyba ludziom na głowy cegły posypały. Tysiącami to dają chrześni i dziadkowie (jak ich stać). Prezent ślubny to minimum tyle ile młodzi płacą za osobę na przyjęciu + coś od siebie w prezencie (zależy na ile kogo stać). W sytuacji gdy idziesz tylko na ślub odpada koszt Twojej obecności na weselu. Moim zdaniem 200-300zł (500 zł to już "z gestem"). Najlepiej daj tyle ile sama chciałabyś w ich sytuacji dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama mam siostrę i wiem, że w takiej relacji pieniądze to najmniej istotny bzdet. A ci , co krzyczą, że 1500 to minimum- żal mi was... Gdyby to było wesele kogoś bardziej obcego, to na pewno bym się nad forsą zastanawiała, ale Ty będziesz miała jeszcze nie raz okazę wesprzeć swoją siostrę (finansowo lub emocjonalnie) i pokazać jej, jak bardzo ją kochasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sllonko
Prawie 2 miesiace temu organizowalam wesele corki .Ludzie roznie dawali w kopertach ,ale bez rewelacji .Wesele bylo w lokalu od osoby placilam 150 zl.w kopertach bylo duzo po 200 zl od pary ,bylo i po 100 i po 50 zl oczywiscie od pary .Wesele bylo super , zespol bardzo dobrze gral ,wszyscy byli zadowoleni.Miejsce w hotelu rowniez oplacalam sama .Ale mowie szczerze nie oplaci sie wesela robic , napewno sie nie zwroci .Ludzie pieniedzy nie maja , malo zarabiaja i co tu oczekiwac .Lepiej dac pieniadze mlodym niech jada w podroz poslubna a dla rodziny zrobic male przyjecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gandziaa_26
Teksty o tym, że 500 zł to minimum, mnie rozwalają. Po pierwsze przypuszczam, że siostra nie odnotuje w ogóle faktu, jaką sumę otrzymała od konkretnej osoby (będzie wiedziała, ile dostali z mężem w sumie). Dziewczyno - daj siostrze i jej mężowi tyle, na ile Cię stać. Jest jeszcze trochę czasu - na pewno coś uda Ci się zaoszczędzić. Na marginesie - my od mojego rodzenstwa nie dostalaliśmy absolutnie nic (tzn. dostalaliśmy kasę od rodzicow z, z zastrzeżeniem, że to również od rodzeństwa - choć było wiadomo, że to wyłącznie rodzice).Powiem tak - moi bracia i siostra są ode mnie młodsi, jeszcze studiują, sami są jeszcze na utrzymaniu rodziców. Nie dziwię się, że nie mieli pieniędzy na prezent. A ja, szczerze mówiąc, liczę na to, że w dniu ich ślubu będę im mogła sprezentować milion złotych (choć na razie zapowiada się znacznie mniej kolorowo:D), i mam gdzieś to, że nic nie dostałam od nich. Bo kocham ich wszystkich nad życie i wiem, że oni też mnie kochają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zależy jaka to osoba, mnie jedna powiedziała, że po ślubie otwierając koperty patrzyła na to kto ile jej dał, stwierdziła, że to bardzo ważne ile kto włożył do koperty nie można powiedzieć ile należy dać bo to sprawa indywidualna, zależy od zasobności portfela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrowniczkaa
ale skoro jeszcze 8 miesiecy do wesela to skąd już wiesz, ze nie bedziesz mogła pójść?? napisz, przeciez jestes tu anonimowa, po prostu jestem ciekawa co to za powod o ktorym juz tak z gory wiadomo, a na wesele jednak bedziesz mogla isc, czyli bedziesz na miejscu- nie wyjezdzasz nigdzie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×