Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

znamy to

Alimenty męza a dochody nowej żony

Polecane posty

Gość jezuuu kobieto
o co ci chodzi,idź do adwokata.Co by ci tu nie napisali to ty masz racje a wszyscy nic o życiu nie wiedzą.Masz męża nieudacznika haha i tyle.Czego się spodziewałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniołku
troszkę jednak mam do powiedzenia o życiu- nie żyję na bezludnej wyspie:-) Jeśli chodzi o moje wypowiedzi to ja zdecyduję, kiedy je zakończę. Mogę Ci jedynie dać taką szansę- jeśli mnie jakąś swoją wypowiedzią aniołku szczerze zaskoczysz uczciwie Ci to napiszę:-) jak na razie nic z tego:-) I nie denerwuj się tak przy sobocie- tylko w poniedziałek wraz z mężem marsz do prawnika jak się denerwujesz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Ja powtórzę. Matka dziecka nieletniego ....może wystąpić o alimenty przeciwko żonie , ojca dzieci \ dziecka \. Przy sprawie o alimenty od ojca dzieci \ dziecka \ wysokość dochodów żony ojca dziecka nie ma żadnego znaczenia.Wysokość dochodów żony, ojca dziecka ma dopiero znaczenie gdy sprawa o alimenty będzie skierowana właśnie przeciwko niej. Taka możliwość prawna istnieje. Dlatego min. instytucję alimentów należy zlikwidować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam identyczna sytuacje
wzielam slub z mezczyzna, ktory mial alimenty na jedno dziecko. Placil 600zl, zarabial malo (w porownaniu ze mna). Po slubie eks szybko wystapila o podwyzke, bo przeciez duzo zarabiam wiec powinien pacic wiecej:D Dodam, ze ona sama byla w zwiazku i mieszkala z partnerem, ale ukrywala ten fakt. Do moich pieniedzy nikt dobierac sie nie bedzie- tak sobie postanowilam. Wzielam z mezem szybki rozwod:P W sadzie eks malo nie zdechla jak sie dowiedziala, ze on jest juz moim bylym mezem, malo tego musi wynajmowac mieszkanie, czyli zostaje mu mniej pieniedzy, za to ja przedstawilam ciekawe fakty, ze ona mieszka z facetem i jej sytuacja finansowa na pewno sie poprawila:P Oczywiscie wciaz mieszkalam z moim mezem- nie mezem, ale jak to powiedzialam w sadzie, ja mu tylko wynajmuje, przedstawilam umowe itd.:D Jako, ze eks pracowala, jej partner mial duzy dom, w ktorym mieszkali oraz niezle zarabial to sad obnizyl alimenty:D Takze pazernosc nie poplaca:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja powtórzę
100 X powtórzone kłamstwo staje się prawdą( to słowa Goebbelsa jakby ktoś nie wiedział). To dlatego Zniecierpliwiony jak zdarta płyta powtarza wymyślony przez siebie slogan. Ubrdało mu się , że dzięki tej małej psychologicznej zagrywce " kropla wydąży kamień. Niestety natura tak łatwo się nie nagina panie zniecierpliwiony także wątpię,by ten numer się udał No chyba że się osoby tworzące Prawo z końmi na łby pozamieniają. głupotę należy tępić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja powtórzę
"miałam identyczną sytuację" - ale suuuper zrobiłaś, wydymałaś dziecko byłego. Sprytna z Ciebie kobitka:-) Miałaś chociaż orgazm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam identyczna sytuacje
nie dziecko, a eks zone. Dziecko obecnie ma 500zl alimentow plus wiele czasu spedza u nas, a co za tym idzie pokrywamy wtedy wszystkie wydatki zwiazane z nim. Plus jeszcze prezenty... Bo to maz je kupuje, eks palcem nie ruszyla nigdy. Tylko chciala podwyzki z 600zl do 1500zl:D Bo ja zarabiam spore pieniadze- to jej argument:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja powtórzę
a , to przepraszam. Kobity niech się za łby biorą o faceta nawet w kisielu, byleby dziecku się krzywda nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja w tą bajkę
A jak się z rozwodem w czasie zmieściłaś?Tak szybko się spawa rozwodowa odbyła że do tej o podwyższenie alimentów już byliście po rozwodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam identyczna sytuacje
tak, tak szybko. Jak sie ma pieniadze, dobrego adwokata to mozna wszystko szybko, a nawet ekspresowo zalatwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne jasne
Jak to dobrze że klawiatura wszystko przyjmie haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika868
zniecierpliwiony 😘 no cos takiego, znowu cię znalazłam widzę że tu tez jesteś taki "mądry" jak i gdzie indziej ty chyba nie masz nic do roboty na rencie "główkowej" jesteś ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intercyza majątkowa między małżonkami powoduje odrębnośc majątkową o ile małżonkowie nie chcą aby ich majątek, który wniosą w czasie małżeństwa był majątkiem wspólnym ewentualnie tym samym chronią siebie przed ewentualnymi zobowiązaniami. Niemniej jednak należy nadmieć, że małżonkowie pozostający w wspólnym gospodarstwie domowym są zobowiązani do wzajemnej pomocy, także i utrzymywania siebie wzajemnie. Alimenty są płacone od potrzeb uprawnionego i możliwości zarobkowych i majątkowych zobowiązanego. Tak więc nie jest do końca powiedziane, czy bedąc w małżeństwie sąd nie weźmie pod uwagę także zarobków drugiej żony, gdyż pomimo intercyzy małżeńskiej można uznać, że możliwości majątkowe męża mogą wzrosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjjjj
Do tej co tak szybko się rozwodziła----bajka dobra dla przedszkolaka,chyba chciałaś żeby tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muz@
............i właśnie dlatego już nie zajmuje się rozwodami, spadkami i podziałami majątku między były małżonkami i spadkobiercami. No chyba, że naprawdę muszę i żadam wtedy podwójnej stawki bo obcowanie z inteligentnymi i kulturalnymi zazwyczaj ludźmi, którzy przy rozwodach i spadkach dostaja coś na mózg, zachowuja się jak wściekłe psy lub rozhisteryzowane dzieci, to ponad moje siły. Żadne racjonalne argumenty, przepisy prawne nie są w stanie ich przekonać. Oni przychodzą i chca by prawnik potwierdzic , że mają rację . Prawo jest jakie jest i zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Szybki rozwód jest możliwy jeżeli obie strony się zgadzają co do rozwodu, nastapiła trwały i zupełny rozkład pożycia, nie ma orzekania o winie i małżonkowie nie maja dzieci. I sedzia jest normalny (tzn. nie ma misji ratowania małżeństwa na siłę). Mieliśmy taki - skończyło sie na 1 rozprawie, która trwała 20 min. Sedzia tez w końcu człowiek. Jak ma możliwośc szybkiego zakończenia sprawy (a przez to mniej roboty) to dlaczego ma przedłużać sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdyby zarobki drugiego
małzonka były brane pod uwagę mimo intercyzy to świat polegałby tylko na alimentach bo każdy od każdego by ciągnął, moim zdaniem intercyza absolutnie uniemożliwia pobieranie większych alimentów (przynajmniej na podstawie lepszego życia zobowiązanego powstałego na skutek dobrych zarobków małżonka) przecież to by było nielogiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muz@
a kto powiedział że musi być logiczne? Gdyby intercyza była ucieczką przed podwyższeniem alimentów to wszyscy by ją zawierali. Jakież to by było proste. Rany ludzie człowiek podaje wam przepisy prawne, logiczną argumentacje jaki może być tok myslenia sedziego, a wy dalej swoje. Dopiero jak dostaniecie po dupie- tzn. niekorzystny wyrok to wielkie zdziwko ale jak? co? Przecież to niesprawiedliwe, nielogiczne. Ale sędzia może uznać to np. za zgodne z zasadami współżycia społecznego (tzn. jego lub jej widzimisie) i dobrem małoletniego. prawo to nie matematyka. Dużo zalezy od swobodnej oceny materiału dowodowego. Ryzyko jest. A czy jest to sprawiedliwe i logiczne ... to już inna kwestia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość microskopinka
Punkt widzenia od punktu siedzenia. Dla drugich żon to nielogiczne a jak znajdą się w sytuacji że mąż znajdzie sobie trzecią żonkę i będą dostawały alimenty to wtedy zmienią nagle zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Sama instytucja alimentów je chora i nie logiczna. Przynosi same szkody. """"" gdyby zarobki drugiego małzonka były brane pod uwagę mimo intercyzy to świat polegałby tylko na alimentach bo każdy od każdego by ciągnął, moim zdaniem intercyza absolutnie uniemożliwia pobieranie większych alimentów (przynajmniej na podstawie lepszego życia zobowiązanego powstałego na skutek dobrych zarobków małżonka) przecież to by było nielogiczne""""" Intercyza małżeńska nie ma nic do rzeczy jeżeli chodzi o alimenty. Dziecko zawsze ma prawo żądać alimentów od żony lub męża swojej matki lub ojca Ale musi wystąpić w tej sprawie przeciwko mężowi lub żonie rodzica dziecka.. Taka prawna możliwość istnieje. Intercyza małżeńska wiąże tylko małżonków .Można się przed tym bronić tylko i wyłącznie wysokością kosztów własnych. Lub brakiem jakiegokolwiek dochodu .......lub nie być małżonkiem a żyć na kocią łapę. Jeżeli sprawa jest skierowana tylko przeciwko rodzicowi o alimenty .......to wysokość dochodu jego współmałżonka nie ma nic do rzeczy. Musiałaby być skierowana przeciwko obojgu lub przeciwko małżonkowi rodzica. Dlatego min .....instytucję alimentów należy zlikwidować. Ta instytucja jest nie logiczna i nie konstytucyjna. Wprowadza ludzi w błąd,ludzie mogą i mają prawo się pogubić A za to odpowiedzialność ponosi tylko państwo.Czyli władza ,którą wybieramy.........Jeżeli państwo wyraża zgodę na rozwód to .......nie może jednocześnie obciążać obywatela ,który wziął ślub z osobą obciążoną alimentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OBYWATELU ZNIECIERPLIWIONY
NARÓD DO CIEBIE APELUJE- SKONCZ PAN WRESZCIE BO JAK RANY NO NIE DA SIĘ TYCH BZDUR PANSKICH CZYTAĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5 zona 6 meza
aniolku poradz sie adwokata,to nie kosztuje duzo,a najlepiej jak sie rozwiedziesz dla "papierka" i zazadasz alimentow.Tak tez moze byc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddtr444894r
zarobki zona nigdy nei sa brane pod uwage przy alimentach jesli maz zarabia 1000 zl a zona 10 000 to i tak to nei ma znaczenia sad patrzy na mzoliwosci zarobkowe ojca a nie jego nowej zony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do muz
masz racje z tymi rozwodami i spadkami:D Ludzie dostaja pomrocznosci jasnej:D Niby sprawa jest prosta z prawnego punktu widzenia, ale zawzietosc, pazernosc i komletne zaslepienie powoduja, ze sprawa ciagnie sie bez konca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do muz
tak jak juz napisala muz, jest jeszcze cos takiego jak zasady wspolzycia spolecznego, np, skoro tatus rozbija sie nowym porshe, jezdzi co chwile na zagraniczne wakacje i mieszka w wiili z basenem, to chociaz to wszystko za pieniadze nowej zony, to dlaczego i dziecko nie moze zaznac namiastki tego, co ma tata????? jednym slowem - temat-rzeka, jednak nie ma tak, ze wszystko jest albo biale albo czarne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bądzmy rozsądni, może te nowe żony też mają dzieci i to im się należy wszystko bo to matka na nie zarabia, poza tym nie trzeba zarabiać milionów żeby eks upomniała się o podwyżke tylko nikt nie bierze pod uwagę że nowa żona pracuje a eks się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja troche z innej beczki
a czy była żona, która ma rozwód z winy byłego męża może dostać alimenty na siebie właśnie na podstawie tego, że aktualna żona byłego męża ma wysokie dochody? przykładowo rozwódka zarabia 1000, rozwodnik zarabia 1200 a aktualna żona rozwodnika zarabia 5000, to czy wtedy rozwódka może ubiegać się o alimenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila.millka
A z czego niby nowa żona okrada dzieci byłego męża skoro sama na swoje dzieci zarabia i ma wiecej wypłaty niż jej mąż, ojciec niech sam zarabia na swoje dzieci. Nie dajmy się zwariować, najlepiej niech obcy ludzie utrzymują nasze dzieci a rodzice niech mają wszystko gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja troche z innej beczki
czy może mi ktoś odpowiedzieć, bardzo mnie to interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia13,06
a czy ktos wie ile kosztuje sprawa w sadzie za alimenty??? jaki to koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana12345
mój mąż dostał sprawe o alimenty, ja jestem na wychowawczym, czy o sądu wystarczy mój wniosek i odpowiedz firmy na ów wniosek/?? czy musze sie starać o zaswiadczenie z firmy ze jestem na wychowawczym. dziekuje z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×