Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

znamy to

Alimenty męza a dochody nowej żony

Polecane posty

do a ja trochę z innej beczki żałosna jesteś:( sama zarób jak masz większe potrzeby zyciowe kiedy zyłaś w małżeństwie z byłym męzem, 5000 zł miesięcznie na oczy nie widziałaś i dobrze było, żyłas na miarę tego co mieliście a teraz chcesz podnieść swój status zyciowy bo inna zarabia więcej od ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam że branie zarobków nowych żon jest ogólnie bez zasadnie z bardzo prostej przyczyny, chociażby nawet nowa żona lepiej zarabiała i przez to podnosiła standard życiowy męża i tym się często eks kierują wnosząc pozew o wyższe alimenty ale w drugą stronę w razie rozwodu z tą nową dobrze sytuowaną żoną żaden sąd nie wezmie pod uwagę obniżki alimentów ponieważ argument jest śmieszny a status życiowy tej osoby stosunkowo zmalał, więc gdzie tu jest sens i logika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Placący
A NA DRZEWACH TAM GDZIE LIŚCIE, BĘDĄ WISIEĆ QREW KIŚCIE....... a ja troche z innej beczki -> ciebie to kulawy pies nie powinien chcieć ojszczać. pozostałe cipcie -> prawo dosyć ściśle określa kryteria, jakimi należy się kierować przy ustalaniu: prawa do, i wysokości alimentów. Jakie to kryteria? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja troche z innej beczki
no bardzo dziękuję za te wyczerpujące wypowiedzi, zapytać się nie można, to forum przecież!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Placący
No bardzo proszę. Się odpowiada, bo to forum przecież!!! :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
To jest forum ...,które w całym swoim całokształcie zawiera odpowiedź. Trochę wysiłku nie zaszkodzi .....to nie alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
"""""" kamila.milka Uważam że branie zarobków nowych żon jest ogólnie bez zasadnie z bardzo prostej przyczyny, chociażby nawet nowa żona lepiej zarabiała i przez to podnosiła standard życiowy męża i tym się często eks kierują wnosząc pozew o wyższe alimenty ale w drugą stronę w razie rozwodu z tą nową dobrze sytuowaną żoną żaden sąd nie wezmie pod uwagę obniżki alimentów ponieważ argument jest śmieszny a status życiowy tej osoby stosunkowo zmalał, więc gdzie tu jest sens i logika."""""" Instytucja alimentów jest bezsensowna i nie logiczna.Ale ....kto ją wymyślił???? Istnieje prawna możliwość żądania alimentów przez dziecko od żony\ męża\ swojego rodzica. Instytucję alimentów należy zlikwidować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Jestem drugą żoną, mam dzieci z poprzedniego małżeństwa ( jedno dorosłe ale mu pomagam finansowo.) Mój mąż ma alimenty na 2 dzieci, które co roku są podwyższane. Doszło do tego, że alimenty ma wyższe niż zarabia i rośnie mu dług u komornika. Sąd znów wnioskuje o podwyższenie alimentów i pewnie je zasadzi. Sąd bierze pod uwagę moje zarobki (2.5000) pomimo intercyzy. W praktyce utrzymuję 4 osoby ( to akurat sądu nie interesuje) i po opłaceniu mediów , kosztów dojazdu do pracy zostaje nam na życie niecałe 1000 zł- ( jedzenie, chemia, lekarstwa, ubrań nie kupujemy od roku). Tamta strona ma bardzo dobrą sytuację, bo ponad 6 tys msc. ( była żona wyszła za mąż). Co my mamy zrobić? Liczą się tylko potrzeby dzieci mocno zawyżone a nam brak na jedzenie, także moim dzieciom. Czy ludzie po przejściach nie mają szans, aby godnie żyć. Nie chcę luksusów ale dlaczego muszę żyć w ubóstwie mimo, że pracujemy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KARMA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest niemożliwe! Alimenty większe niż jego zarobki? Ile zarabia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
druga żono, sama się zgodziłaś na tarapaty biorąc za męża zonatego i dzieciatego faceta. Teraz pracuj na niego i jego dzieci, a nie użalaj nad sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasem ciesze sie niezmuernie ze taka 1 p********a zmija z 2jest sama.jak czytam ze ktos nie ma za co zyc bo placa alimenty wieksze niz zarabia maz a tu c**pusze wywloka eks zona ze b dobrze ze trzeba teraz na dz. Z poprzedniego zwiazku zapier...to ty idz do roboty.zlodziejkinic dodac nic ujac.a bachor dorosnie i placenie sie skonczy.do czasu to ojradanie bedzie trwac.i uwaga pusze tu o alimentach wysokich nie jakims 300-600zl bo tyle godnosc nakazuje zeby na dz.placic(600zl.alevwam malo pewnie i 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A winnych watkach obecna zony pisza ,ze pieniadze sa wspolne . Tzn jak trzeba dac pasierbowi to pieniadze sa wspolne .Jak trzeba placic alimenty to juz nie sa wspolne ? Zdecydujcie w koncu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że są wspólne, ale bez przesady. Alimenty powinny być wyliczone z wypłaty faceta! To chyba akurat jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wyszłam za maz,majac dziecko...i w niedługim czasie ojciec biologiczny dziecka(nie widział córki na oczy,zostawil mnie jak bylam w ciąży) ,wystapil o obniżenie alimentów z 350zl na100zl!!! I sedzina pytala się ile mój obecny maz zarabia....uważam,ze to nie powinno być brane pod uwagę!Bo z jakiej racji???Ojciec biologiczny może sobie bimbac...a inni musza ciężko pracować.....ale coz....takie mamy zycie w Polsce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważasz że prowadzenie wspólnego gospodarstwa domowego z nowym mężem albo innym przyjacielem nie wpływa na koszty utrzymania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do wyliczenia alimentów powinny być brane zarobki i możliwośći zaiteresowanych, tj.mamusi i tatusia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale także potrzeby i koszty utrzymania dzidziusia. A jak dzidziuś ma wuja, to mu się taniej mieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co z tego? Powinny być brane tylko zarobki mamusi i tatusia i to czy mają inne dzieci na utrzymaniu. I wszystko rozsądnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwazam ,ze powinny być brane pod uwagę zarobki biologicznych rodziców!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jajco. Ale jak tatuś zamieszka z nową dziunią to chciałoby sie więcej pieniążków wyrwać, bo mu koszty utrzymania spadły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdorka
A jak ma sie sprawa jak na facebooku wypisuje byla do nas ze ma polepszony byt materialny w Anglii i faceta z ktorym prowadzi firme..? Nasmiewa sie z choroby kregoslupa swojego ex ktory zalega z alimentami za dwa miesiace i go straszy ze poda jego obecna zone o alimenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka sprawa na facebooku ma się dobrze. Jeszcze jakieś pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja tam jestem zoną faceta który płaci alimenty na dziecko niech tylko ta dziewucha pójdzie do pracy a my bedziemy starzy to ją pozwiemy, i nie mówice mi bo dzieciaki z mamuskami potrafią być WREDNE, nie chciała dawac dziecka na widzenia do ojca jak ojciec słał kase to mówiła ze od dziatka, sama go zdradziala a chodziła i gadała ze ona niewinniatka, a ponadto ma 18 lat uważa ojca za zło ale skąd może to wiedzieć jak nigdy nie chciała sie spotkach popraozmawiac lub jej debilka mauska nie pozwalam wiec kazdy jest winiem a ja bede miała satysfakcje ja bedzie musiała tyrać, a niestety nie bedzie stac ojca dziecka na godne zycie juz my sie o to staramy emerytura bedzie marna co z tego ze kasa bedzie ale nikt nam jej nie udowodni drzyj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutu11
Niestety nowa żona nie będzie musiała płacić na dziecko męża, nawet jak sobie przysposobi. Nie jest to żadna linia pokrewieństwa. Wiem, bo przerabiałam sama tę kwestię, ponieważ mój były nie chciał płacić, to skorzystałam z porady www.kancelariaultimatum.pl i jakoś udało mi się odzyskać zaległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2014.10.21 A ja tam jestem zoną faceta który płaci alimenty na dziecko niech tylko ta dziewucha pójdzie do pracy a my bedziemy starzy to ją pozwiemy, i nie mówice mi bo dzieciaki z mamuskami potrafią być WREDNE, nie chciała dawac dziecka na widzenia do ojca jak ojciec słał kase to mówiła ze od dziatka, sama go zdradziala a chodziła i gadała ze ona niewinniatka, a ponadto ma 18 lat uważa ojca za zło ale skąd może to wiedzieć jak nigdy nie chciała sie spotkach popraozmawiac lub jej debilka mauska nie pozwalam wiec kazdy jest winiem a ja bede miała satysfakcje ja bedzie musiała tyrać, a niestety nie bedzie stac ojca dziecka na godne zycie juz my sie o to staramy emerytura bedzie marna co z tego ze kasa bedzie ale nikt nam jej nie udowodni drzyj xxxxx Drżysz to ty debilna suko, którą chciał jedynie ułomny rozwodnik, alimenciarz, a jego córkę pocałujesz w zad, jak w sądzie powie, że biologiczny ojciec tylko płacił zasądzone, głodowe alimenty i nie interesował się własnym dzieckiem. Jej matka zapewne to potwierdzi. Potwierdzi również rodzina matki i znajomi córki. Ty szmato jesteś złośliwa to i ludzie odpłacą ci złośliwie. Zawsze wszyscy mogą zeznawać, że twój mężuś to nałogowy alkoholik i chce wyciągnąć kasę od córki na chlańsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak samo można znaleźć świadków którzy powiedzą co innego, że córka miała w d***e i się nie opiekowała biednym ojcem. Rzeczywiście nie bardzo brać od dziecka którego się zostawiło alimenty. Ale wystarczy że on płacił jej alimenty i ją w tym utrzymywał aby ona musiała płacić jemu jeśli jego środki nie będą wystarczające na godne życie a jego stan zdrowia nie pozwoli na prace dodatkową aby dorobić do emerytury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i osoba z tego postu pisała, że matka nie dawała dziecka na widzenia tylko ja nastawiła przeciwko a to można podać do sądu i dostać odszkodowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Tak samo można znaleźć świadków którzy powiedzą co innego, że córka miała w d***e i się nie opiekowała biednym ojcem. Rzeczywiście nie bardzo brać od dziecka którego się zostawiło alimenty. Ale wystarczy że on płacił jej alimenty i ją w tym utrzymywał aby ona musiała płacić jemu jeśli jego środki nie będą wystarczające na godne życie a jego stan zdrowia nie pozwoli na prace dodatkową aby dorobić do emerytury. xxxxx Od tego, żeby się opiekować na stare lata i utrzymywać w chorobie to ma tatuńcio nową, młodą żonkę chyba, a nie dziecko, które sam porzucił i płacił groszowe alimenty tylko dlatego, że sąd go do tego zmusił, bo dobrowolnie nie zamierzał. Jeśli matka faktycznie utrudniała kontakty, to kochający ojciec idzie z tym do sądu, a nie mści się na własnym dziecku po latach. Od razu widać jaki to był i jest nadal super tatuś, co pozwala nowej żonce wyżywać się i niszczyć życie własnej córki tylko dlatego, że musiał płacić alimenty. Nie przejdzie ten numer w sądzie. Poza tym córka też może okazać się chora i mimo, że pracuje będzie potrzebowała pieniędzy na leczenie, może mieć chore dziecko i nawet jeśli sąd cokolwiek przyzna, to będą to symboliczne grosiki. Może również córka nie pracować i nie mieć dochodów, a być utrzymywana przez męża, który dobrze zarabia. Może oświadczyć w sądzie, że starego i schorowanego ojca zabierze do siebie, ale bez jego drugiej żonki, która jest dla niej obcą babą do tego złośliwą i nie chce nawet opiekować się swoim mężem, tylko próbuje wyciągnąć pieniądze od jego córki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×