Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

guess82

Niemcy- ciazy, porod, macierzynstwo

Polecane posty

Gość Gabi.s.
aniaruda- nie wiem jak to jest z dziecmi... ale wydaje mi sie , ze skoro dziecko ma byc ubezpieczone u CIEBIE to muisz zgłosic do nfz. Oliwkowa mamusia-moim zdaniem ojciec ma prawo wpisac dziecko na swoje ubezpieczenie i wtedy tak karta przyjdzie na jego adres niemeicki. A co do Ciebie? Ty płacisz jakis zus w polsce na siebie? Bo jak tak, to masz prawo tez do tego e 106 tylko nie wiem jak wtedy kiedy nie masz tu meldunku, ale powiem Ci, ze odemnie w zusie a ni w nfz nie chcieli dowodu zameldowania, podalam tylko nowy adres i juz wiec mysle, ze tez tak mozesz zrobic. A jak szef Twojego faceta chce Was tam, to niech Was tam zamelduje, chyba musisz miec meldunke by cokolwiek tak chcieć robic. Ale dokładnie nie wiem, bo jak ja sie dowiadywałam co musze spełnic by mieszkac w DE to jak mi kazdy radził to wychodziła masakra mimo tego, ze mój mąż jest obywatelem niemiec.A w rzeczywostosci wyglądało wszystko inaczej i zupełnie bez problemu... Uwazaj na dobre rady na forach zwłaszca tam gdzie radzą "życzliwi" polacy hehe bo dla nich jedziesz tam życ za ich pieniadze i bez pracy sie tam nie pokazuj :) a tak powaznie, to zadzwon do nfz tam wszystko ci powiedzą, lepiej do źródła, bo tak każdy plecie co innego, Ja tez mogę sie mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi.s.
Mało tego jak macie dziecko to twój narzeczony, powinien tam dostawac kasę na dziecko Kindergeld, to sie nalezy kazdemu kto tam mieszka. to jest ponad 150e wiec tez sie dowiedz. chyba ze wiecie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekujne bardzo!!!!!!! O tym ze na dziexcko cos dostane nie mam pojecia i chyba nawet tego nie bede brała pod uwage. JKa teraz jestem na wychowawczym wiec zus mam oplacany przez pracodawce ale chce sie teraz zwolinic przed wyprowadzka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi.s
wiesz co musicie się dowiedziec, bo przecież Twój facet jako tata pracując tam chyba miał prawo do kindergeld od początku-nie jestem pewna, ale jesli tak, to nie wiem czy mu nie wypłaca wstecz. Dowiedzcie w familenkasse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jak jest ze szczepieniami dla dzieci?czy te szczepionki sa platne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baccarin
szczepionki sa darmowe i skojarzone. Jedynie rotawirus nie kazda kas pokrywa.(3 razy po okolo75 euro) moja kasa wszystko pokryla KKH Allianz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baccarin
szczepionki sa bezplatne i skojarzone jedynie rotawirusa nie pokrywa kazda kasa chorych. jest to koszt trzy raz po okolo 75 euro, moja kasa pokrywa(KKH Allianz) z tym ze najpierw musialam zaplacic a potem wyslac im rachunek pieniazki po miesiacu mi przelewali na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baccarin dziekuje za odp. Ja jestem w AOK wiec musialabym sie dowiedziec jak to jest w przypadku szczepienia p.rotawirusom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baccarin a napisz mi prosze jeszcze , bo jestes tu najaktywniejsza :)czy po urodzeniu dziecka musze mu wyrabiac jakis dokument np tymczasowy paszport, zeby wyjechac z nim do Polski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 456468999999999
Dziewczyny ...czy bedac nie prywatnie ubezpieczonym tez nic nie potrzebuje do porodu bo wszytsko dostaje sie w szpitalu !!! Co musze zabrac ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, jestes tak samo traktowana , jednak co dostaniesz to zalezy glownie od szpitala i jego zasobow, ze tak powiem:) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kindergeld wynosi184 e a nie
154 :O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi.s
dziewczyny gdzie w berlinie kupujecie/kupowałyscie ubranka dla noworodkow/wyprawkę? ewentualnie w jakis sieciówkach? cholera drogie to wszytsko, jestem w 20 tyg ale juz chyba zaczne kupowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabi s - cvo prawda nie mieszkam w berlinie ale duzo rzeczy niezbednych i potrzebnych kupilam droga wysylkowa ze strony www.mytoys.de tam jest doslownie wszystko, duzo promocji no i jak cos sie nie spodoba , to masz 2 tygodnie na odeslanie (bezplatne to jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swieczkaaromatyzowana
Mam pytanie - jak to jest z Mutterpass? Każdy kolejny lekarz chce widzieć Mutterpass, ale nic takiego do ręki nie dostałam. Zdaje mi się, że on leży u gina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swieczkaaromatyzowana
A Kindergeld dostają też nie-Niemcy, tak jak Niemcy za granicą nie mają prawa do niego. U mnie to też nieco łatwiej, bo narzeczony to Niemiec i nikt nie pyszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw sie
Mutterpass zalezy w ktorym tygodniu ciazy jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw sie
miedzy 7-9 tyg ciazy dostaje sie Muterpass. Kindergeld nalezy sie kazdemu mieszkajacemu na terenie Niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swieczkaaromatyzowana - Mutterpass zostaje zakladany przy pierwszej wizycie u lekarza i powinnas go zawsze miec przy sobie. nie powinien lezec u lekarza, bo lekarz go nie potrzebuje, poniewaz wszystkie info o twoim i dziecka zdrowiu lekarz wpisuje i tak do swojego komputera. zapytaj przy nastepnej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie prawda, ze dostajesz Mutterpass miedzy 7 a 9 tyg. dostajesz go wtedy jesli zglosisz sie pierwszy raz do lekarza a moze to byc 3,4,5, 6, 7 tydz i tak dalej. W kazdym razie popros o niego, bez problemu go dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw sie
to nie calkiem porawda ze dostaje sie na 1 wizycie bo ja na 1 nie dostalam tylko jak bylam w 7 tyg, tak samo moja kolezanka. ale jak sie koniecznie uprzesz to dostaniesz pewnie. no chyba ze 1 wizyta odbywa sie dopiero w 7-9 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie bylo tak ze ja w 5 tyg ciazy poszlam do lekarza w celu jej potwierdzenia. pobrano mi od razu krew zrobiono mi wszystkie niezbedne badania , ktore to wpisano wlasnie to Mutterpass.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw sie
no ja bylam w juz na 1 wizycie kiedy spoznila sie @ wiec nie bylo pewne. w 7 tygodniu zostala ciaza calkiem potwierdzona :-) i dostalam Mutterpass.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swieczkaaromatyzowana
Pierwszą wizytę miałam w dniu spodziewanej miesiączki (pozytywny test), potem dwa tyg później i USG. Następną po czterech tyg, czyli pojutrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi.s
hej dziewczęta, mam pytanie? mi juz stuknał 23 tc i w ogóle tu mi nie robili jeszcze testu z glukozą!? czy to normalne? guess jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Test z glukoza robia miedzy 28 a 32 tyg ciazy (o ile ciaza przebiega normalnie i nie ma wskazan do wczesniejszego testu na tolerancje glukozy) ja mialam akurat robiony ten test w 29 tyg. Jest to badanie dodatkowe i platne dlatego lekarz zapyta sie Ciebie wczesniej , czy chcesz miec je wykonane. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi.s
płatne? dlaczego? wszystkie dotąd cudaczne badania (hiv, chlamydia, grupa krwi, pzreciwciała itd) miałam za darmo. a np.toksoplazmozę i cytomegalię robia w ogóle? bo mi tu w ogóle nie robili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×