Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

guess82

Niemcy- ciazy, porod, macierzynstwo

Polecane posty

Gość emilia.l
Hej dziewczyny. Mam na imie Emilia i mieszkam 70 km od Monachium w malej i uroczej miejscowosci. Jestem wlasnie 4 dni po terminie i nie moge doczekac sie kiedy zacznie sie porod i bede mogla jechac do szpitala, bo nie wiem co mam juz ze soba robic. Rodze w Ältötting, slyszalam same dobre opinie o tym szpitalu. Jest tu moze ktos z okolic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia34
witam prosze namiary na polskie polozne w dortmund dziekuje bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska84
u mnie 4 miesiac..porod w Niemczech, stres..panika..strach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eva i oluś
witam dziewczyny! podnoszę temat, są tu jakieś cieżarówki? u nas koniec 22 tygodnia, a w brzuszku synek Oluś. Mieszkam w niemczech od 1,5 roku koło Frankfurtu nad menem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
hej! Ja jestem w 4m-cu.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cradlee
hej eva, ja mieszkam tez niedaleko ffm, rodzilam tam dwa lata temu moje pierwsze dziecko:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eva i oluś
cytrynka963 skąd jesteś? jestem trochę przed Tobą więc jakbyś miała pytania służe pomocą. cradlee gdzie rodziłaś, bo zaczynam myśleć o tym który szpital wybrać i do jakiego gina chodziłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eva i oluś
witaj saskiana! dziewczyny napiszcie coś więcej o sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cradlee
eva- chodzilam do borowicza, przy Hauptwache przyjmuje, on mnie skierowal do Buergerhospital, bo mialam podejrzenie hipotrofii plodu, a oni maja tam tez klinike dla nieworodkow. Opieka swietna, porod marzenie, ale nie bralam PDA, bo sie balam ;) Polecam rowniez Marienkrankenhaus, jest naprzeciwko tego wyzej wymienionego. Drugie dziecko (za kilka lat ;) ) na pewno tam urodze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eva i oluś
też o nim myślałam, ale ostatecznie wybralam babkę którą mam w miarę nie daleko. Mam zamiar przejść się na kilka infoabend, ale najbliżej mam klinikum höchst

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cradlee
eva- ja do borowicza milam 30 km i do szpitala tez cos ok.30 km, nie sugerowalabym sie odlegloscia jesli chodzi o szpital, Hoechst nie polecam, to tam jakas chora kobieta przebrala sie za pielegniarke i dziecko kobiecie ukradla, sprawa skonczyla sie szczesliwie, ale... Bad Soden tez jest swietnym szpitalem jesli chodzi o rodzenie dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetta2013
My własnie zaczynamy 30 tydzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulaw11
Witam wszystkie mamy i przyszle mamusie :) ja mieszkam w niemczech od 2 lat i jestem w 15 tyg. Mam kilka pytan ktore mnie mecza przeczytalam caly watek i widzialam ze dziewczyny bardzo sobie pomagaly tylko czy jeszcze ktos tu zaglada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulaw11
mam nadyieje ze tak i watek troche odzyje :) czekam na was dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie mieszkasz w de?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej hej nie daleko mainz a ty? Powiedz cos wiecej o sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulaw11
Ten gosc wyzej to ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam pytajcie pytajcie :D ja tu mieszkam 8 lat juz jedno dziecko mam , teraz wkrotce oczekuje drugiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ffm:) mainz to tez moje klimaty,a gdzie dokladnie mieszkasz pod mainz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulaw11
Powiedzcie mi dziewczyny czy krippe jest tylko od roku? Nie ma placowki jakiejs albo moze tagesmutter gdzie przyjmuja mlodsze dzieci ? Niestety bede musiala juz od 2 misiaca z kims zostawiac dziecko bo chce isc do szkoly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przewaznie krippe jest od 1 roku ale juz nawet niektore przyjmuja od 9 miesiaca (tak samo tagesmutter ) przewaznie po skonczeniu 9 miesiaca ale sa rowniez krippe ktore przyjmuje od 0 czyli praktycznie od urodzenia (od 8 tygodnia bodajze ) musisz poszukac jaka jest u ciebie mozliwosc bo w moim miescie 70 tysiecznym jest takowa tylko jedna przyjmujaca od 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulaw11
Ja jestem z wiesbaden.. a nie wiesz moze gdzie mozna sie tego dowiedziec ? Moze w jugentamcie maja liste takich placowek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poszukaj w internecie kinderkrippen in Wiesbaden tam maja wypisane od ktore miesiaca przyjmuja nawet i koszta placowki w zaleznosci od godzin itp jak najbardziej mozesz zadzwonic do jugendamtu (oni sa od tego tez !) gdzie i jakie mozliwosci przyjecia tak malego dziecka ,z pewnoscia pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Blücherstraße 32 Wiesbaden 0611 9887011 Corner tu przyjmuja od 3 miesiaca zycia a inne od 6 miesiaca ale zawdzwon do jugendamtu itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulaw11
dzieki wielkie pewnie ze poszukam jeszcze a do tego przejde sie osobiscie ciekawe jak wczesnie trzeba sie zapisywac tam jak tak malo takich typu placowek jest.. ja jestem w 15 tyg ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej jak najszybciej choc teraz dokladnie od 01.08 .2013 weszla ustawa iz kazdemu dziecku ponizej 3 lat nalezy sie krippe bo mozna podac do sadu ale najlepiej przejdz sie do placowki i porozmawiaj kiedy masz zapisac i wszystko wyjasnij co i jak kiedy chcialabys oddac itp moja corka chodzi jak skonczyla rok do krippe i aktualnie niedlugo rodze z rozmowy wyszlo ze moge dziecko zapisac ale jak juz sie urodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulaw11
dzieki bardzo uspokoilas mnie troche bo balam sie ze tylko wszedzie od roku biora.. bardzo mi zle ze bede musiala juz tak wczesnie rozstawac sie z dzidzia na kilka godz ale nie mam innego wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma za co , a dlatego od 3 miesiaca poniewaz 8 tygodni po porodzie jestes chroniona a miesiac to jest zawsze eingewöhnungszeit - przyzwyczajenie dziecka nawet tak malego a pierwszenstwo zawsze maja osoby pracujace , badz uczace sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulaw11
Ja chce zaczac szkole ausbildung od kwietnia bardzo dlugo staralam sie zeby mnie przyjeli i chce zaczac razem ze wszystkimi zeby nie miec zadnych brakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×