Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jhk,vhkl,jb

DLACZEGO STARSI LUDZIE MÓWIA ZE KOMUNA BYŁA DOBRA?

Polecane posty

Gość skoti
Nie mówiąc o koloniach i zimowiskach co roku dla dzieci co by£o każdego stać i o porzyczkach dla młodych małżeństw których nie musieli oddawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też pracuję za grosze i mnie państwo nie kupuje sukienek tak jak tuskowej, nie stać to się nie idzie, ja na wesele pożyczyłam sukienkę od koleżanki, bo pieprzony tusk tak mi płaci, że nie stać mnie na sukienkę, mnie państwo nie płaci za spotkania towarzyskie tak jak oni, żrą, piją za nasze, gdzie ich jeden spotkanie towarzyskie ok. 1200 zł, to ja z*********m cały miesiąc, i to jest dobrze według was,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komuna była o wiele lepsza, nie było tak, że każdy miał mało. I ja jakby była taka możliwość przywróciłabym komunę. Wtedy takim tuskom, komorowskim to by się powiesiło za penisa na żyrandolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
p********e solidaruchy nauczyły mnie nienawiści,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbuntowanyBGC
Było lepiej po pierwsze niezależnie od zaradności każdy dostawał pracę ojciec mówił, że i po 200 ofert do wyboru było, mieszkanie dostał z zakładu pracy, kolonie dla dzieci, kółka zainsteresowań nawet dzieci z rodzin patologicznych miały do wszystkiego dostęp,szkolny stomatolog, jak ktoś był bezdomny dostawał zakwaterowanie.Podsumowując jeżeli komuś wystarczało zwykłe spokojne życie i strawa w brzuchu a do tego nie jest zbyt zaradny to miał o niebo lepiej, teraz możesz zdychać na ulicy i każdy ma to w d***e, najwyżej od MOPS-u 200zł dostaniesz i radź se sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz jest ustrój który polega na: zarobić dużo wykorzystując innych na tablicach, gumtree szukaja pracowników na śmieciówkę, żeby go oszukać, wyrzucić i szukać następnych naiwniaków nikt nie chce życ z człowiekiem w dobrej komitywie przez lata tylko znaleźć naiwniaka, oszukać i nie wypłacic kasy albo dać rate wypłaty bo żona chce do Turcji na wakacje i trzeba zdjęcia wsadzić na fb pracodawca gardzi swoim zlecenioborcą, uważają ich za śmiecie gófno warte takie są firmy i fabryki natomiast stanowiska intratne w urzędach i spólkach skarbu państwa, umowy o prace dożywotnie są obsadzone przez następne pokolenia dygnitarzy komunistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a huj z takim krajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To skoro po 35 latach pracy zarabiasz tak mało to znaczy, z strasznie niezaradna jesteś i pewnie tego samego dzieci nauczyłaś. Za granicą zasiłki wyższe to może jakoś przeżyją. To nie kraj a Twoja nieporadność sprawia, że jest Ci źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zarobiłam duzo pieniędzy ale jakim kosztem ? oszukiwałam podatkowo na swojej działalności i brałam zarobek dla siebie nie rozliczając się z fiskusem skosiłam siano tylko sobie do kieszeni , bo tylko tak mogłabym się dorobić, inaczej zarobienie nie byłoby możliwe i nie jestem z tego dumna, wiele ludzi tak robi i buduje domy chodzi mi o państwo gdzie można legalnie duzo zarobić uczciwie a nie kombinować ! niestety u nas trzeba kombinować a jesli ktos pisze - pracuj uczciwie a zarobisz, wykaż się to zazdroszczę dziecięcej naiwnośc***atrzenia na świat 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten co pisze, że pani która pracowała 35 lat i zarabia 1200zł jest niezaradna, według mnie jest zaradna bo wychować 2 dzieci przy takich zarobach to survival.Zresztą co nie zaradny nie ma prawa żyć?Ludzie mają zdychać na ulicach? Gdzie i w jakich czasach żyjemy?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak....tak jak pisałam wcześniej - ktos mało ma więc ma zdychać, jego problem za komuny , żadne dziecko nie było anonimowe i każdy miał szansę a nauczyciel nawet do domu przychodził teraz każdy się zamknie w swojej kanciapie i nie wolno naruszać prywatności , nie wolno o nic zapytać bo naruszasz tajemnicę danych osobistych, jeśli komus źle to naturalna selelekcja - niech skoczy z okna, jego wina że sobie nie radzi , zostaną tylko cudownie radzący sobie biznesmeni , ciekawe kto wtedy będzie na nich robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igulka77
Co z tego, domeczko że dziś wszystko jest jak mnie na to nie stać i nadal jem mięso raz na tydzień. Babcia moja zawsze mowi, że kiedyś było coś i dla bogatych ale i biedny głodny nie chodził. A teraz czy ser czy śledź czy mięso, wszystko równo drogie. A jak się ktoś ludzki trafi to zbankrutuje, jak ten co chleb rozdał i go fiskus wykończył. Jak już pisałam byłam stale rehabilitowana jako dziecko a w 1997 roku za tych wspaniałych wolnych czasów potrzebowałam operacji na oczy to musiałam żebrać pieniądze po ludziach bo jakbym czekała na termin to bym dziś ślepa była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niby taka nowoczesność w Polsce i każdy ma sobie zarobić ? bo trzeba być sprytnym ? a dlaczego w Danii gdzie ludzie zarabiają 7 razy więcej niż w Polsce państwo kupuje podręczniki każdemu dziecku do szkoły ? dodatkowo inne przybory też a dlaczego we Francji są darmowe żłobki zakładowe dla dzieci pracowników ? na zachodzie jakoś nie trzeba cwaniakować i być sprytnym, wystarczy być uczciwym i dobrze pracować w Polsce to jest nierealne , fiskus cie okrada jesli założysz firmę i flaki sobie wypruwasz natomiast azjaci handlujący w Nadarzynie nie mają działalności ani nie rozliczają sie fakturami i jakoś nikt ich nie ściga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoti
A jakie Wy mięso teraz niby jecie?!! Chyba coś mięsopodobne i to nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoti
Mylisz się kochanie, wcale nie dla tego, wtedy wszystko było jasne a teraz nic nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a huj z takim krajem, przecież my tylko istniejemy na mapie, sami rządzący w tych swoich podsłuchach tak powiedzieli, czym wy się łudzicie, jesteśmy już i tak sprzedani przez tych złodziei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pieprzone solidaruchy z lat 80 zniszczyly kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aleś ty człowieku głupi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie byli bardziej normalni niż dzisiejsze pały latające za pieniedzmi karierą i merchewą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tych, którym państwo dało mieszkania. Żeby wam dać, to trzeba było najpierw komuś innemu zabrać, choćby ziemię, pod te wasze blokowiska. Naszej rodzinie komuna zabrała w ch ziemi, najpierw pod budowę kolei, potem pod jeden zakład, potem dom, potem resztę ziemi pod następny zakład, na końcu k***a nawet ziemię kupioną po wojnie. Teraz ostała sie ostatnia działka i znów słyszę, że sobie s*******ny umyśliły drogę tamtędy poprowadzić. Polska to złodziejski kraj, czy za komuny, czy teraz. Własność prywatna nic nie znaczy, w każdej chwili mogą ograbić urzędnicy ze wszystkiego, wywłaszczyć z ojcowizny, wykończyć firmę pod byle pretekstem. Dziki kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież to nie wina ludzi którzy dostali te mieszkania nonsens żeby za politykę swiata obwiniać tych polaków ze wsi którzy dostali mieszkanie w bloku Ameryka i zachód sprzedała nas Związkowi Radzieckiemu, w naszych lasach i granicach były budynki z żołnierzami rosyjskimi jeszcze w 80 latach teraz tak nie jest ale dzika pogoń za pieniądzem mnie przeraża, dziecko które się rodzi staje się maszynką do zdobywania forsy , sądy skorumpowane, urzędnicy skorumpowani większość ludzi nawet nie wie że sędziowie biorą łapówki za wyroki, można o tym książkę napisać , nie o tym temat taka mamy wolność, mamy tyle ile sobie nakradniemy i wydrzemy pazurami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×