Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przerażona mama !!1

dziewczyny szybko pomocy-wysoka gorączka u dziecka!

Polecane posty

Gość przerażona mama !!1

Dziewczyny co robić ? Mała ma 2,5 roku . Temp 39,5 pół godz temu dostała 1/3 pyralginy ! Schładzam ją okładami, na czółko klatkę piersiową i w pachwinkach ! Co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola ola anna
1/2 to za malo dla tak duzego dziecka,trzeba bylo dac pol:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona mama !!1
Lekarka mówiła,że przy jej wadze to max 1/3 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona mama !!1
uppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Włóż ją całą do wanny z chłodną wodą jeśli nie przejdzie to nie ma na co czekać jedź na pogotowie to za malutkie dziecko żeby móc zwlekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie
no jak po pyralginie nie przejdzie udalabym sie odrazu do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a powiedz nie miałaś
bron boze do wody moze dostaac wstrząsu!!!!!daj czopek nic sie nie stanie i biegiem do szpitala!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sensitive23
Dokladnie zrob malej letna kapiel i stopniowo dolewaj zimnej wody wtedy goraczka powinna sie obnizyc .Sprobuj z ta kapiela moim maluchom to pomaga a jesli tobie nie pomoze to jedz na pogotowie od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona mama !!1
ma biegunkę,ale nie taką silną.. spadło 3 kreski . od momentu podania czopka . to robić ta kąpiel ? nie dostanie wstrzasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LunaLunaLuna
zamiast wkladania do wody, zrob oklady na nozki i ręce z wilgotnych chlodnych recznikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pół godziny to zbyt
krótko, żeby zaczęła działać tabletka przeciwgorączkowa. Powinno się zacząć poprawiać po jakiejś godzinie przy tak wysokiej gorączce. Jeśli po tym okresie temperatura nie spadnie to dopiero jest powód do alarmu. Kąpiel nie w chłodnej wodzie, ale o stopień niższej od ciepłoty ciała i potem stopniowo ochładzać. Piczekaj z wizytą na pogotowiu, bo to pewnie wirus, a na pogotowiu wrzepią antybiotykna bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona mama !!1
Ja podałam jej pyralginę w czopku. Ok to idę ją wykąpać . Dziękuję bardzo za pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sensitive23
Zadnego wstrzasu nie dostanie tylko ma byc to letna kapiel i woda stopniowo schladzana.Nie martw sie tak lekarz kazal mi wrecz robic przy kazdej temperaturze i sie sprawdza.Goraczka zawsze ustepuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zroznicowana
Wlasnie to samo przechodze z moim synkiem,dzis juz 4 doba jak goraczkuje,ale na szczescie juz nie tak wysoko,ale pierwsza doba to masakra jakas byla temperatura do 40 stopni i zadne leki nie dzialaly przeciwgoraczkowe no moze troszke tylko i na krotko,chlodne kapiele podzialaly i tak jak dziewczyny pisza zrob wode letnia a potem chlodnej dolewaj zobaczysz ze szybko temperatura spadnie.Moj tez troszke rzadko kupe robi nie wiem co to jest lekarz stwierdzil wirus ktory sie moze utrzymac do 7 dni,kazal mi malego obserwowac,to obserwuje widze poprawe bo goraczka juz nie ejst taka wysoka i spada po podaniu nurofenu.Nurofen i paracetamol mozna podawac na zmiane jest wieksza szansa ze goraczka spadnie,chociaz u ans to nie dzialalo. Zycze zdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty wyprawiasz!
czym prędzej idź do lekarza NIE NA FORUM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadzwoń na
pogotowie i zapytaj się dyspozytorki co robić, czy może lepiej będzie jak przyjedziesz do szpitala. To jest małe dziecko, a gorączka wysoka, jak się nic nie zmieni jedź do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona mama !!1
Dziewczyny tak szybciutko małą wykąpałam,bo jej zimno strasznie jest i się trzęsie. Przed chwilą jej zmierzyłam temp i ma 39,1 :( / Niby spada,ale powoli . Chciałabym uniknąć pogotowia,bo wiadomo jak to na pogotowiu,... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona mama !!1
Schładzam ją cały czas,ale ona się przykryła kołderką,a ja gdzieś czytałam,że nie powinno się dziecka przykrywać jak ma gorączkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zroznicowana
Szkoda ze tak krotko ja trzymalas w wodzie,moze za zimna byla ? moj to po pol godziny siedzial wrzucalam mu rozne zabawki by go zabawic i temperatura spadala.Mysle ze nie masz co jechac na to pogotowie skoro lekarz ja dzis ogladal,bo co tam stwierdza? no chyba ze temperatura caly czas bedzie rosla to wtedy nie ma wyjscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazwyczaj jak się ma gorączkę to jest zimno a ona malutka jest żeby jej wytłumaczyć aby trochę w tej wodzie posiedziała. Jak jej zimno to już trudno niech się przykryje skoro musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona mama !!1
Ale ona już spiaca jest i marudna,dlatego pewnie też nie chciałą siedzieć .. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zroznicowana
No nie powinno sie przykrywac,mi to kazali do samego pampersa rozebrac, i jeszcze okno otworzyc jak kiedys goraczkowal wysoko a to byl grudzien,nie zrobilam tego bo sie balam ze go jeszcze bardziej zalatwie,mieszkam w Anglii a tu sie nie patyczkuja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×