Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przerażona mama !!1

dziewczyny szybko pomocy-wysoka gorączka u dziecka!

Polecane posty

Gość jestescie głupie z tą kąpielą
dokładnie!!!! Gorączkę powinno się wypocić w cieple a nie kąpać :o Ja też w życiu nie weszłabym do wanny w czasie gorączki. Kiedyś wlazłam bo już się musialam umyć, to załatwiłam się jeszcze bardziej bo wyziębiłam tylko ciało - temp. wody była mocno ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LunaLunaLuna
do--->>>> no one no one no one!!! Dziewczyno podajesz IBUM na zamiane z NUROFENEM???????????????? oszalałas?? to jeden i ten am lek!!! Nurofen podaje sie na zmiane z lekiem na bazie paracetamolu np. Apapem, Calpolem, Efferalganem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też nie rozumiem tego
hehe ja to jak mam gorączkę to wrzątkiem się polewam i tak mi zimno a do łózka 3 kołdry i termofor. Swoim dzieciom też tak robiłam jak widziałam że im zimno to wcale nie kąpałam tylko do wyrka pidżamka szlafrok i kołderka pot z nich leciał a temp spadała, no oczywiście po zastosowaniu jakiegoś ibufenu czy czegoś tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no one no one no one
LunaLunaLuna - masz racje, oczywiscie ze nie Ibum na zmiane z Nurofenem, tylko z czyms na paracetamolu, np panadol baby. Nie wiem, czemu mi sie tak napisalo. Ogolnie chodzilo mi o to, ze jesli chce podac lek przeciwgoraczkowy w krotkim odstepie czasu, to podaje naprzemiennie lek na ibuprofenie z lekiem na paracetamolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestescie głupie z tą kąpielą
no ja też lek przeciwgorączkowy i pod kołderkę. Nie wiem jak można wychładzać ciałko skoro tak komuś zimno. Głupie te baby jak nie wiem. Jak nie pomaga jedna dawka to za jakis czas daję kolejną. Z gorączki jest zimno, trzeba ją wypocić wbrew pozorom. Aż się zdziwiłam, że każdy tak tu pisze o kąpieli :o wariatki jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LunaLunaLuna
:) no to OK bo az sie wystraszylam :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama jesteś wariatka i w epoce
kamienia łupanego nadal tkwisz :O Wypacały to nasze babki. Najlepiej na kilka zdrowasiek do pieca,co? :O Jak jest gorąco to pod kołdrę wchodzisz czy ochładzasz ciało? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestescie głupie z tą kąpielą
jak jest gorąco a gorączka to dwie rózne rzeczy. Przy gorączce jest zimno. Nasze babki (jak widać nie tylko) stosowały dużo różnych naturalnych i przydatnych rzeczy. I często miały rację, ale nie w tym rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo tak i już
gorączka jest dobra dla organizmu do pewnego momentu, jest oznaką walki oraganizmu z infekcją, ale kiedy przekracza 40 stopni staje się zagrożeniem dla białka w organizmie, dlatego stosuje się schładzanie organizmu np poprzez zimną kapiel lub okładanie lodem. Zawsze jednak powinno się to odbywać pod kontrolą lekarza. nie wyzywajcie od głupich bab jak ledwo się orientujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak jest gorąco i jest się zdrowym to wiadomo że człowiek się chłodzi. Ale gorączka świadczy o tym, że organizm walczy z infekcją - celowo podwyższa temperaturę, żeby zwalczyć bakterie. Dużo pić i dużo się pocić - dziewczyny mają rację że trzeba sie wygrzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dogonisz mnie
ja też nie rozumiem tego->ZAPOMNIAŁAŚ ZMIENIĆ NIK ZANIM ODPOWIEDZIAŁAŚ TYM SAMYM NIKIEM NA WŁASNA WIADOMOŚĆ HAHAHAHAHAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dogonisz mnie
WIDAC KTO JEST GŁUPI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kapitan zibi
polecam panadol dla dzieci w syropie,sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mamaaa
PYRALGINA__jak mozna dac małemu dziecku takie swinstwo??? Ten "lek" ma tyle skutków ubocznych ze aż strach... szczególnie dla tak małych dzieci. Poczytaj sobie chociaż ulotkę. Inne leki (paracetamol, ibuprofen) tez nie są bez wad ale są bezpieczniejsze. Moj syn ma 5 lat i w życiu pyralginy nie miał w ustach. Zresztą nawet ja sama jej nie używam bo zwyczajnie dziwnie się po niej czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mamaaa
Pyralgina - jeden z najpopularniejszych leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych - jest dostępna w Polsce bez recepty. W Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Szwecji sprzedaż leku - znanego tam jako metamizol - jest zakazana. Pierwszymi objawami agranulocytozy, choroby, którą może wywołać pyralgina, są dreszcze i podwyższona gorączka. Chory czuje się rozbity, wydaje mu się, że ma grypę. Później boli go gardło. Gorączka rośnie. Pojawia się martwica tkanek. W najcięższych przypadkach pacjent umiera z powodu ogólnego zakażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale autorki córka nie
miała Pyralginy w ustach, tylko w pupie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudernicaaaa
autorka i jak z dzieckiem pewnie jest na pogotowiu. poza tym, przestancie sie tu spierac wszystkie o kapiel:):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna usa
kapiel w letniej wodzie jest wskazana przy duzej goraczce bo woda wyciaga temp. ciala a wypacanie i podwyzszanie juz i tak wsokiej tep ciala to jakas glupota z sredniowiecza. moja lekarka zawsze kaze podawac leki przeciw goraczkowe naprzemienne i doradza kapac mala w letniej wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też nie rozumiem tego
nie dogonisz mnie- no właśnie widać kto jest głupi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna usa
oraz caly czas nawadniac aby sie nie odwodnilo woda nie zbyt dobra bo nie ma hydrolitow.u nas sa specialne plyny dla dzieci aby sie nie odwodnily do picia a jak nie to nawet pepsi jest dobre.moja mala nie chicala tych plynow i pytalam lekarki to mi powiedziala w sekrecie bo jako lekarz nie powinna ale ze pepsi lub coca cola sa dobre bo maja troche cokru troche czegos tam i nawadniaja organizm lepiej niz woda sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudernicaaaa
taka jedna no to zadna tajemnica, wiekszosc lekarzy o tym mowi, chodz im sie to nie podoba,to tak jest. j a coli nie dawalam:) czy tam pepsi jedno i to samo. tu tez sa elektrolity etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jedna usa
wiesz nie bede sie spierac ale pesi i coca-cola to nie to samo produkuja je dwie rozne firmy i wbrew pozorom maja rozny smak. ja dawalam mojej malej minimalne ilosci jak miala roto virus rok po roku na wiosne i balam sie ze sie odwodni od biegunki i wymiotow notorycznych a za wszelka cene chcialam uniknac pobytu w szpitalu z powodu odwodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudernicaaaa
wiesz ja nie mam zamiaru spierac sie z toba o jakies g ówno, w postaci pepsi czy coli. niech sobie ma inny smak, itd. jesli wam pomaga/pomoglo to dawajcie,mnie to do siebie nie przekonuje, napewno nie dla 2 latniego dziecka. poza tym zdrowia zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutek-srutek
no, kochane, ze zacofaniem nie ma co dyskutowac. Zawianie, zaziebienie goraczki- niezle! Dreszcze sa reakcja organizmu na nadchodzaca goraczke. Wtedy zazwyczaj jeszcze jej nie ma. Dopiero jak dreszcze ustapia, to nadchodzi zwyzka temperatury, ktora wcale nie jest zla, bo swiadczy o tym, ze organizm zdecydowal sie podniesc cieplote ciala by wybic bakterie niesprzyjajacymi warunkami (za goraco im). Wiec goraczka przez jakis czas, do 38,5-39 stopni nie jest szczegolnie grozna. Staje sie grozna u malych dzieci, ktore nie maja jeszcze dobrze wyksztalconego ukladu nerwowego, moze prowadzic nawet do drgawek (nie mylic z dreszczami!), trzeba wtedy natychmiast interweniowac; u osob wycienczonych, starych. Goraczka trwajaca dluzej niz 3 dni jest wskazaniem do kontaktu z lekarzem. Poza tym u doroslych do 38,5 nie podawac lekow na zbicie goraczki- zastosujcie, zobaczycie efekty duzo szybciej, niz schladzajac organizm lekami przeciwgoraczkowymi. Organizm lepiej poradzi sobie z infekcja. Oczywiscie, jak zawsze, sa jakies odstepstwa od tego. Prosze o nieobrzucanie blotem, tylko doczytanie o tym, jak dziala nasz organizm, jak sie umie bronic. Kto chce zastosuje, kto nie- niech sobie podyskutuje. Ja wybywam. Mam nadzieje, ze autorka opanowala goraczke u swojego dziecka, a z tego urodzilo sie zapalenie gardla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona mama !!1
No wczoraj ubrałam małą i pojechałam na pogotowie . Zostałam opierdolona za przeproszeniem ,bo przemiła pani doktor powiedziała,że jakby kazda matka z gorączkującym dzieckiem tu przyjeżdzała to oni by tylko same dzieci badali :O . Czekałam 1,5 h zanim małą zbadała,ale to tylko chyba grypa jakaś . Kazała ją wygrzać i zbijać temp . A w szpitalu tylko zastrzyk jej zrobili . :O Kochana służba zdrowia! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudernicaaa
wazne,ze wszystko ok:) a dzis jak sie corka czuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona mama !!1
Taka słaba jest :( i marudna strasznie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona mama !!1
No i całą noc prawie nie spała . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudernicaaa
a temp trzyma jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona mama !!1
no właśnie jej mierzyłam to ma 39,2 :/ podałam nurofen :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×