Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niceaa

tanie ogrzewanie

Polecane posty

Gość gość
A jak wychodzi kosztowo? tzn opalając dom np ekogroszkiem chcem przejść na pellet, ile kosztuję dostosowanie kotła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas w Polsce pellet dopiero się przyjmuje w innych krajach Europy te paliwo jest bardzo dobrze znane i cenione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AndrzejWysocki
Witam Na korzyść pelletu przemawiają m.in. poniższe fakty: - 2,0 kg pelletu zastępuje 1 litr oleju opałowego,- z 1 tony spalonego pelletu zostaje około 4 kg popiołu (z pelletu Lava oraz Olimp – dużo mniej, ok. 2 kg ) - zmiana paliwa na pellet to zmniejszenie emisji CO2 o 2,5 kg na każdym zaoszczędzonym w ten sposób litrze oleju opałowego,- 2 m sześcienne drewna to 5 metrów przestrzennych zrębków, a to daje 1 tonę pelletu,- do ogrzania domu jednorodzinnego potrzeba w przybliżeniu ok. 5-8 ton na sezon grzewczy pelletu rocznie. Zużycie zależy od metrażu, zastosowanej izolacji oraz sprawności kotła Zapraszam na naszą stronę internetową: www.polishpellet.com Pozdrawiam Andrzej Wysocki eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za kilka lat zapewne będziemy musieli zamienić węgiel na ekologiczny pellet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piec na ekogroszek sie najlepiej oplaca.. my mamy i nie narzekam;) tani ekogroszek z www.weglosmyk.pl i heja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pompa ciepla to tanie rozwiązanie? Ktoś z tu obecnych cos powie na ten temat? Zastanawiam sie na takim sprzętem od http://www.firmaszalek.pl/ , bo znalazłam u nich ciekawą ofertę. Ale chętnie wczesniej poznam opinie , czy to w ogole warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem jest też pompa ciepła (http://ekosunkoszalin.pl/pompy-ciepla/), wiadomo, że w Polsce to jeszcze nowy temat i nie każdy nawet o tym słyszał, ale jest to na pewno alternatywa do palenia węglem w piecu centralnego ogrzewania. Szczególnie w lecie na ciepłą wodę. Jest to przede wszystkim metoda ekologiczna, ale niestety póki co trochę trzeba w nią zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instalacja gazu się nie opłaca, jeżeli to dom to kup węgiel i problem z głowy! ja biorę od smarttrans.net.pl oni mi pasują bo tanio sprzedają, nawet na raty dają więc dogadasz się z nimi bez problemu. Chcesz to podam Ci kontakt: 503 352 341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
własnie kończymy budowe domu i chyba od razu zaiwestujemy w ogrzewanie na pellet, który jest i tani i ekologiczny. Znajomy daje nam kociol cos takiego http://kolton.pl/work/pellduox/ bo sam sprzedaje dom i mam nadzieje ze to bedzie dobry interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obecnie mam piec na eko groszek ale też zastanawiam się nad budową kominka w salonie. Zdecydujemy się raczej na jakiś kominek z płaszczem wodnym. Podobają mi się te tego producenta http://www.lavakominki.pl Zna ktoś tą firmę lub poleci inną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ważne aby pellet był suchy wtedy jego wartość opałowa jest bardzo wysoka luzem nie ma co kupować najlepszy jest w workach z certyfikatem producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha czyli trzeba cały czas trzymać w workach, a jeżeli namoknie ten pellet to już nie da się nim palić? z czego wogóle się go otrzymuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peletek
Jak c***ellet namoknie to napęcznieje i straci częściowo swoje walory opałowe. A pellet otrzymuje się z trocin drzew. Choć są też słomiane np. Ja używam pelletu ze Stelemtu - Olimpu i wiem, że jest on otrzymywany z pewnych źródeł i wyłącznie z sosny i świerku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak kupi się pellet w tych workach to czy jest ryzyko namoknięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peletek
To zależy jak przechowujesz pellet. Ja trzymam go w kotłowni, w suchym miejscu i nie boję się, że namoknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magulik
Bezpieczniej jest go trzymać w suchym pomieszczeniu. Przy spalaniu większą energię wytwarza. Pellet z Stelmetu jest hermetycznie opakowany ,tak że jest łatwy w przechowywaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli ktoś jest z Łodzi to polecam opał ze składu opału Lesiak http://vegalodz.pl opał tani i dodatkowo bardzo wydajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czym się różni Lava od Olimpu bo wiem że stelmet ma taki w ofercie ale nie wiem na jaki się zdecydować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie miało niby być tak pięknie i kominek z płaszczem wodnym miał zagrzać bezproblemowo ale jak przyszło co do czego to się skończyło na uszczelnianiu bo "fachowcy" oczywiście nie zrobili przewodu zgodnie z projektem. Całe szczęście że w porę doczytałem tutaj: http://komino.net.pl/montaz-wkladu-kominowego/ co się może stać jak jest nieprawidłowy montaż bo by się to mogło różnie skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też zamawiam wegiel w Smarttrans jest bardzo dobry, długo się pali a przy okazji tak mało kosztuje. Tez wziełam wegiel na raty. polecam każdemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Oba nasze produkty różnią się nieznacznie, jednak to indywidualny wybór jaki pellet z naszej oferty Pani/Pan wybierze. Nadmienię, że zarówno pellet Lava jak i Olimp to produkty najwyższej jakości, którą potwierdzają certyfikaty. Pozdrawiam Andrzej Wysocki eRzecznik pelletów Stelmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A o czym mówi taki certyfikat tego pelletu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Pellety Stelmetu posiadają dwa certyfikaty. Jeden z nich to certyfikat ENplus A1, który ma ujednolicić jakość pelletu na rynku europejskim i spowodować, ze nie będzie potrzebne stosowanie norm krajowych. Klasa A1 to najwyższej jakośc***ellet do stosowania w kotłach i piecach ogrzewających gospodarstwa domowe. Z kolei drugi certyfikat FSC oznacza, iż nasz pellet został wykonany z surowca pochodzącego z lasów certyfikowanych zgodnie ze standardami prawidłowej gospodarki leśnej FSC. Pozdrawiam Andrzej Wysocki eRzecznik pelletów Stelmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamski igor
A wasz pellet gdzie mogę zakupić? Dostanę go na składzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co wiem to Stelmet ma swoja sieć dystrybucji a dokładniej autoryzowanych sprzedawców zapewne jest to czymś podyktowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igorze pragnę przekazać, że sprzedażą pelletów naszej firmy zajmuje się sieć dystrybutorów, których można odnaleźć na terenie całego kraju. Ich wyszukiwarka z pewnością będzie pomocna: polishpellet.com/znajdz_dystrybutora/ Pozdrawiam Andrzej Wysocki eRzecznik pelletów Stelmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ołen
Witam, czym się różni Olimp od lavy? I jaka jest ich kaloryczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie! Certyfikowany i wysokiej jakośc***ellet Olimp nieznacznie różni się od pelletu Lava kalorycznością. Ich kaloryczność przedstawia się następująco: Lava - min. 5,3kWh/kg (19MJ/kg), z kolei Olimp - min. 5,0kWh/kg (18MJ/kg). W razie kolejnych pytań służę pomocą. Pozdrawiam Andrzej Wysocki eRzecznik pelletów Stelmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestań spamować, kretynie nikt nie kupi tego badziewia to nie jest bezpłatna tablica ogłoszeniowa, tylko forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ołena
Panie Andrzeju, czy jest możliwość dowozu waszego pelletu do domu. Nie mam transportu dlatego interesuje mnie tylko opcja z dowozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×