Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość Vivanilli
To ja tak tylko mam, że mnie przestaje ciągnąć do alkoholu i papierochów? Ostatnio z moim narzeczonym byliśmy w knajpce gdzie leją czeskie piwo i on sobie zamówił - skosztowałam i chodz lubie kazdy rodzaj piwa- nie smakowalo mi ;/ to samo z jego ulubioną Warką Strong przed moglam wypic a teraz fuj fuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja z pierwszym dzieckiem też zanim zrobiłam test piłam i paliłam, jeszcze byłam na weselu u znajomych i tam wódeczka. Następnego dnia zrobiłam test i się przeraziłam. Poszłam do lekarza lekarka mówi żebym nie panikowała bo nic się nie stało więc głowa do góry. Nic się nie dzieje i nie ma co panikować. W ciąży 3 razy wypiłam Redsika i 2 razy winko i jakoś jest ok, lekarka mi mówiła masz ochotę wypij jedno piwko na 3 miesiące dziecku nie zaszkodzi:) wszystko w umiarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia74
Hej... ja też mam termin na styczeń :)... Podobno 1 lub 2 ( byłam u 2 lekarzy stąd te 2 terminy). Jasne, że to jeszcze może wszystko się zmienić ( 2 tygodnie w tą lub w tamtą). Ale teoretycznie ma to być styczeń. Bardzo się cieszę z tego powodu, bo już jakiś czas się o to starałam. No i wreszcie się udało. Mam nadzieję, że wszystko do końca będzie ok, a to jakby się nie patrzeć jeszcze sporo czasu. Trzymam kciuki za Was wszystkie, żeby było super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ameliana
Witam wszystkich, Prosze o porade bo byc moze do was dolacze. Po kilkuletniej przerwie zdecydowalam sie na plasterki Evry. Rozpoczelam brac je pozno wieczorem w dniu kiedy dostalam okres. Okres dostalam bardzo wczesnie rano wiec w sumie zaczelam je jakies ok 18 godzin pozniej. Po dwoch dniach mi sie dokleil pierwszy plasterek. Po paru godzinach przykleilam nowy. Po kolejnych dwoch dnaich znowu sie odkleil. Zdecydowalam sie je odstawic. Trenuje regularnie i po kazdym treningu plasterek sie odkleja- stwierdzioalam ze to nie ma sensu.Po 3 dniach dostalam krwawienia z ostawienia trwajace prawie 5 dni. Kochalam sie z moim mezczyzna w dniu kiedy dostalam krwawienie z odstawienia czyli 3 dni po przerwaniu plasterkow i dokladnie w tydzien po moim okresie normalnym. Kochalismy sie tez nastepnego dnia. Czy jest jakakolwiek szansa ze moge byc w ciazy? Czy te plasterki jendak jakos jescze dzialaly? Dodam ze odczuwalam bole jajnikow, teraz juz minely. Mma bardzo duzo sluzu, az mokro. Piresi mi lekko urosly, sa miekkie ale jakies wieksze, sutki odtsajace i wrazliwe. czesto chodze na kibelek, ale moze to pecherz jest przezieniony. nie wiem jak to tlumaczyc, ale mam nadzieje ze do was dolacze. co sadzicie jest szansa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia74
Do ameliana - najprościej będzie jak zrobisz sobie test zamiast się zastanawiać :)... gdybanie nic nie daje. A oprócz testów z apteki jest tzw. test hcg - badanie krwi, które pokazuje co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia74
I coś jeszcze... ja też teraz często chodzę na kibelek, ale nie dlatego, że mam przeziębiony pęcherz ( ja jestem w ciąży i tak mam). Objawy takie same bywają dla różnych rzeczy dla przeziębionego pęcherza też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie
Hej! Dziewczyny, dołączam do Was. Termin mam na styczeń - to drugie moje dziecko (Maja 5 lat). Położna mowi, że na ok. 8 ale jak dla mnie to pewnie ok. połowy stycznia. Teraz leci mi 6 tydzień wg. usg i bhcg. W czwartek byłam u gina i nie widzial jeszcze serduszka ale mówił, że (2310 po 2 dniach 3315) jest zalążek tętna. Bhcg sie nie podwoiła ale lekarz twierdził, że jest ok. Podobno bhcg podwaja się jeżeli ją zrobimy ok. dnia spodziewanej miesiączki później już tak nie rośnie. Ja ją zrobiłam 2 tygo po spodziewanej @. Za 2 tyg. kolejna wizyta. Mówił, że wtedy założy mi kartę ciaży i da zlecenie na morfologię. Dodam, że ostatnią miesiączkę miałam 1-04-2011 r. Denerwuję się trochę bo owulacja mi się przesunęła ok. 7-14 dni i tego serduszka jeszcze nie ma. Ale myślę, że 8 czerwca będę mieć dobre wieści. Piersi mam tkliwe, napoczątku bolało mnie podbrzusze tak ciągnęło do dołu ale teraz już ustało. Może mam zrosty po cc poprzednim... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja byłam styczniówką 2001, styczniówką 2005 i teraz będę styczniówką 2012. Jestem w 8 tc z moim obecnym partnerem. Z poprzedniego małżeństwa mam dwie córki (Liliannę 10 lat i Emilię 6 lat). Pierwszą wizytę mam we wtorek. Termin sobie obliczyłam na 12 stycznia 2012. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy wszystkie nowe Styczniówki:) a ja mam pytaniie do wszystkich, co uważacie na temat jedzeinia truskawek w ciąży?? słyszałam różne opinie, jedne że wszystko ok, a z drugiej strony że mogą mocno uczulic dziecko. I już sama nie wiem.... A że zaczął się sezon na truskawki i właśnie leżą przede mną i sie tak zastanawiam.... Pozdrawiam p.s. w sumie mam takie mdłości że nie wiem czy nawet truskawki mi przejdą przez gardło..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia74
Hej Emma9999 :) Moim zdaniem po prostu jest wskazany umiar. Jak zjesz czasami na pewno to nie zaszkodzi maluszkowi ( tak samo nabiał, czekolada i inne rzeczy mogą powodować alergie, co nie oznacza, że muszą - a jak wiadomo nabiał jest potrzebny). Organizm w tym czasie potrzebuje różnych składników odżywczych, żeby maluszek prawidłowo rósł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emma - ja nie widzę przeszkód w jedzeniu truskawek sama je wcinam i w poprzedniej ciąży też i ani ja ani córka nie mamy uczulenia. Jak to mówiła moja lekarka w ciąży: nie pal, nie pij, nie jedz serów pleśniowych, surowego mięsa, ryb, pasztetów a resztę jak masz ochotę to jedz wszystko. I tego się trzymam również w drugiej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emma9999... co do truskawek, to zgodziłabym się gdybyś karmiła piersią, ale tak nie jest. Jedz moja droga spokojnie, świeże owoce, to przecież witaminy. A to dla dziecka i dla Ciebie jest najważniejsze. A co do mdłości... nie jesteś sama ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tala1011
Cześć dziewczyny ja też dołącze do was przynajmniej mam taką nadzieję. ostatnią miesiączkę miałam 15,04,2011 i do tej pory nie mam okresu. Czy to oznacza że jestem w ciąży??? Miałam nieregularne cykle raz co 28 dni a raz co 35 dni chociaż dwa ostatnie cykle trwały 33 dni. Powinnam dostać miesiączke 18,05,2011. Jednak nie dostałam jak do tej pory :-) dziś jest 44 dzień jak nie mam okresu czyli 11 dni mi sie spóźnia. To może oznaczać że mineło 6 tyg i 2 dni jak jestem w ciąży a od zapłodnienia 3tyg i 4 dni. (dni płodne zaczynają mi sie 2 tyg przed okresem a kochaliśmy sie 4,04,2011) W dniu spodziewanej miesiączki robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny po 4 dniach powtórzyłam i też negatyw. Poszłam więc do gina w zeszły czwartek i powiedział ze to za wcześnie na usg bo było widać w macicy tylko taki balonik i kazał mi przyjść w przyszły czwartek czyli za 4 dni bardzo sie boje kolejnego rozczarowania bo staramy sie juz 7 miesiecy (wiem ze inni starają sie dłużej ale dla mnie to też długo) dziewczyny prosze powiedzcie co wy o tym sądzicie !!!! Z góry dziękuję Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia74
hej Tala1011 - nikt nie jest jasnowidzem więc trzeba po prostu poczekać. Ja o dzieciaczka starałam się dużo dłużej ( kilka lat), więc jak dla mnie 7 m-cy to krótki czas, ale mimo to powodzenia Ci życzę. Jak się przestałam starać to niespodziewanie samo wyszło. No i teraz mam tylko nadzieję, że wszystko będzie do końca dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie3
Nie martw się na zapas. JA ostatnią @ miałam 1-4-2011. Cykle nieregularne 28-34 dni. Nie dostałam kolejnego okresu w maju więc zrobiłam 6-5-2011 test i wyszedł negatywny. Poszłam do gina 9-5-2011 zrobił usg i powiedział, że nie ma możliwości żebym była w ciąży i na lewym jajniku mam torbiel. Dostalam luteinę pod język. Miałam brać przez 10 dni 2 razy dziennie na wywołanie okresu. Po 10 dniach miałam odstawić i w ciągu kolejnych 7 dni dostać @. Międzyczasie pojechałam do mamy a ona zaczęła coś mówić o urojonej ciąży. 16-5-2011 zrobiłam asekuracyjnie test i wyszedł pozytywnie. Zrobiłam kolejne 2 i też pozytywne. 19-5-2011 poszłam do gina i zobaczył pęcherzyk w macicy ale powiedział, że to musi być bardzo wczesna ciąża jak dla niego taka 2-3 tygodniowa. Zrobiłam bhcg 2150 - po 2 dniach 3315. 26-5-2011 poszłam do innego gina. Zrobił usg i powiedział, że zarodek jest prawidłowy umiejscowiony w macicy i ma zalążek tętna. Wyniki bhcg prawidłowe. Następną wizytę mam za kolejne 2 tygodnie może będzie już serduszko biło. Wynik z tego taki, że najpierw nie było mowy o ciąży, lekarz chciał już mnie leczyćhormonalnie a tu taka niespodzianka... Głowa do góry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tala1011
ogie3 Dziękuje za słowa pocieszenia mam nadzieję że jednak jestem w ciąży. Dobrze że intuicja kazała ci zrobić kolejny test bo przez tego głupiego gina mogłabyś mieć problem. Gratuluję ci z całego serca. Wpadne na forum w czwartek po wizycie u gina i opowiem jak było. Buziaki papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ameliana
dziewczyny a mysliscie ze moge juz zrobic badanie krwi beta na 4 dni przed spodziewana @?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
Vivanilli mam termin na 14 stycznia :) i tez mnie odrzuciło od fajek i alkoholu. Ostatnio kupiłam sobie nawte piwo bezalkoholowe ale nawet to mi nie smakowało już po pierwszym łyku. Też na początku martwiłam się o Dzidzię bo prowadzłam dość rozrywkowy tryb życia i jak już byłam w ciąży, nieświadomie zaliczy lam 2 imprezy, ale narazie póki co wszystko jest ok. Ponoć na samym początku ciąży Fasoleczka objęta jest szczególną ochroną, więc staram się nie snuć zadnych czarnych wizji :) Radość mnie przepełnia, szkoda tylko, że mam chyba wszystkie objawy i tak fatalnie to wszystko przechodze. No ale bylebyDzidziuś był zdrowy. Dziewczynki mam nadzieję, że mimo plamień wszystko będzie dobrze i w styczniu wszystkie będziemy się cieszyć naszymi Maluszkami! rzeba być dobrej myśli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vivanilli
No ja właśnie zaniedługo ide na pobranie krwi do badan. I na samą myśl mi nogi wiotczeją... Boje sie igieł i widoku krwi -ble :( No ale dla dzidzukosia wszystko :) Za fasolke! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia74
Vivanilia - ja też nie lubię igieł, ale mam na to sposób. Jak pani się wkłuwa odwracam głowę i nie patrzę się w stronę kłócia. No i gadam z panią pielęgniarką na jakiś inny temat. Nie wiem jak twój lekarz, ale mój zlecił mi już sporo badań - więc niestety kłócie mnie nie ominie. Ale czego się nie robi dla dobra maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie
Dziewczynki mam pytanie, czy teraz jak jesteście w pierwszym trymestrze sex jest na takim samym poziomie? To moja druga ciąża ale podczas przytulańców nie mogę się skupić.... myślę ciągle o brzuchu. Zaczęłam się zastanawiać czy w 6 tygodniu to wogóle bezpieczne. W pierwszej ciąży tak nie panikowałam, przez 9 m-cy byłam aktywna seksualnie ale teraz lata nie i głowa pełna obaw. Nie mam żadnych plamień ale po seksie mnie podbrzusze na drugi dzień pobolewa.... nie chciałabym rezygnowac z seksu może macie jakieś złote rady Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie
NICK_____WIEK___DATA PORODU__ OSTATNIA @ __MIASTO______PŁEĆ__ czarna1992___19______ 01.01____11.03____ Bielsko Biała____? madziatek____26______ 01.01____25.03___ warszawa______? kika79_____ 31_______02.01_____26.03_____Rzeszów_______? Susełek________35_____03.01_____21.03 ___ Olsztyn______? Madzia_mi____ 21______ 04.01_________ Warszawa________? Gosiaczek 126____26____04.01____27.03____ Raszyn_______? spiderka_____ 28______ 05.01_________ Tarnów________? foxy30______30______ 08.01 _________ śląskie______? kasiek1984___ 27_____ _09.01_____03.04____Wrocław______? hannam______23_______09.01.__________ trojmiasto___?_? Mig_otka_______23____09.01________ Tarnów____? inka1989______21_____11.01_______ _Wadowice______? m0nik@______ 28______ 12.01_________ Bielsko-B_______? fillipinka______27______ 13.01 _________ Białystok______? youstta_________28_____17.01______ 10.04_____Wrocław_______? ? Emma9999______25_____18.01?_____12.04______ Kraków______? Mmalgorzataa8__29_____21.01?______13.04_____trójmia sto_______? Vivanilli________21_____23.01?-_______16.04_____Śląskie ____? MelisQa_________22_____24.01_________17.04_____Poznań___ ___?? ira1___________26_____???????_______19.04_____UK Shagyy_________25____12.01_________19.04____Wielkopolska_ __?? ogie___________31____08-19.01.2012______01.04.2011____Koszalin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia74
Ogie :)... złota rada to umiar po prostu. Wszystko jest wskazane, ale nie tak intensywnie jak przed ciążą. No i wiadomo, że nie wszystkie pozycje. Tak szczerze mówiąc to ja na początku na nic nie miałam chęci ( senna ciągle byłam, no, a poza tym męczyły mnie mdłości). Dopiero teraz przychodzą mi chęci na małe co nie co ;) Mam więcej energii niż przez poprzedni miesiąc miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
ogie mam ten sam problem, to moja pierwsza ciąża i nie wiem na co mog sobie pozwolić teraz na początku bo ciągle się martwie czy nie zaszkodzę dziecku i nie potrafię wyluzować. Kinia74 masz dobry sposób na igły :) ja robię to samo ;) lekarz teraz po pierwsej wizycie zlecił mi spro badań więc w czerwcu musze się wybrać. Kazał mi też zrobić badanie moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
ogie pomęłaś mnie ;> no jak mogłaś ;) ja jestem z woj. śląskiego, miasto Mikołów, termin mam na 14 stycznia, ostatnia @ 7 kwiecień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
ogie pominęłaś mnie ;> no jak mogłaś ;) ja jetsem z woj. śląskiego, miasto Mikołów, termin mam na 14 stycznia, ostatnia @ 7 kwiecień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia74
Ogie, a ja termin 02.01.2011 lub 01.01.2011 - wrocław :), a w zasadzie dwumiastowa jestem, ale to miasto niech będzie. Ostatni okres około 26.03.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie
dziewczynki, przpraszam kogo pominęłam, próbowałam skopiować ostatni zapis ale chyba nie wyszło. Spróbujcie to naprawić bo kopiowane będzie bez Was. A co do seksu nie chcę zrezygnować ale się boję... chociaz prawdę mówiąc nie bardzo mam ochotę i sprawia mi to mniej frajdy. Jak dobrze pamiętam w pierwszej ciąży też tak miałam II i III trymestr wogóle mnie to nie kręciło... wszystko wróciło do normy po porodzie... jakaś mniej czuła i wrażliwa na dotyk jestem w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vivanilli
A ja pewnie z Rimela sie na porodówce trzasne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
Vivanilli kto wie ;) siedze wogóle w robocie i męcze się strasznie :/nie wiem kto powiedział, że to są mdłości poranne, jak ja mam całodobowe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×