Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość no staraszne
rozsan --- Twoje życia za to wzór do naśladowania... A Twoje anegdoty, jak to uczysz kultury innych rzeczywiście świadczą o poziomie fajności Twojej osoby.... idż misiowi coś ugotuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki nie ma sensu dalej dyskutowac z ta osobą / z tymi osobami ?? jak się znudzi to przeskoczy na inny wątek chce to niech wyrazi swoje zdanie nikt nie broni nikomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja we wtorek byłam u swojej gin. i właśnie powiedziałam, że u mnie mdłości się chyba dopiero zaczynają... a ona, że to możne kwestia zmiany diety :) Jakoś nie zauważyłam, żeby coś się w niej radykalnie zmieniło. No cóż trzeba przeżyć :P A mam do was pytanie, teraz jestem na przełomie 14 i 15 tygodnia i wciąż biorę kwas foliowy. Na ostatniej wizycie ginekolog powiedziała, że mogę przerzucać się na witaminy dla kobiet w ciąży. Poleciła Maternę Centrum i dała mi na próbę 7 tabletek. Zastanawiam się, czy któraś z was to brała, bo jak na nie spojrzałam to są strasznie duże te tabletki i nie wiem jak to przełknę. Może polecacie coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozsan, przy myciu zębów to właśnie teraz mi się pojawiło. Strasznie to dziwne, hheh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yeeta86 ja od 8 tygodnia ciąży biorę Femibion 1 a teraz obecnie Femibion 2 od 13 tygodnia i polecam te witaminki zaierają wszystko co potrzeba tylko niestety cena to u mnie 65 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja przy okazji dopisałam płeć:) Mufi teraz dopiero zauważyłam, że mamy ten sam termin :) NICK________WIEK____ TERMIN____MIASTO______PŁEĆ Gosiaczek 126__26______31.12_____Raszyn_________? czarna1992____19______01.01_____ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______01.01_____ Warszawa______ ? kika79________ 31_____ 02.01_____ Rzeszów________? Aniela6________26______02.01_____ UK_____________? Gosia32________32_____03-01_____Warszawa_______? Madzia_mi_____ 21_____ 04.01____ Warszawa_______? inka1989______ 21_____04.01_____ Wadowice______? spiderka_______28_____ 05.01_____ Tarnów_________? Naleen________28______05.01______Grudziądz______? Aguniek0121___27______05.01______Lublin__________? moniś_86______25______07.01______Warm.-Maz.____ ? Ana Lena______28______07.01______Warszawa______? Camilla2011____24______08.01_____Sucha Beskidzka__? foxy30________30______08.01 ____ śląskie__________? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka_____? Sandra________28______08.01______Kielce_________ ? kasiek1984____ 27______09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23______09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23______09.01_____ Tarnów________ ? Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin_______ ? kizia__mizia___ 25_____ 10.01_____ Wrocław_______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? Ivona82_______29_____11.01______Zachodniopomorskie-chłopczyk m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B____95% dziewczynka jasmin_82 _____29 _____12.01 _____ Bielsko-Biała ____chłopczyk??? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska____? jagódka_1984__27_____ 12.01______Śląskie_________ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok_______? Rimela________ 29______14.01______śląskie_________? DoniaJulia_____31______14.01_____ Oświęcim_______90%Dziewczynka Aless__________32_____15.01_____ Kraków________ ? Agnieszka@...__27_____ 15.01_____ UK ____________? kokosznel _____ 22_____ 15.01______ Rzeszów_______? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy__________? youstta_______ 28_____17.01______ Wrocław_______ ? -cukierkowa-___20_____18.01______ Dolny Śląsk______? Emma9999_____ 25_____18.01______ Kraków________ ? ivonne36______ 36_____ 18.01______Gdynia_________? EdZiA ________ 25_____18.01______Głogów_________? Ebel__________ 33_____ 20.01______ Głogów________ ? zoooja________ 23_____21.01______ Podkarpacie____ ? alexxxxx_______28_____21.01______ zachodniopomorskie agniesiulka_____31_____22.01_______Poznań________? kat-har-sis_____25_____22.01______ Warszawa______? Agus83________28_____22.01______Konstancin-Jeziorna__? Alka28_________28_____23.01_______Warszawa_____? Vivanilli________21_____24.01______ Śląskie_________? MelisQa _______ 22_____24.01______Poznań_________? iti___________ _34_____25.01______ Toruń_________ ? ira1___________27_____25.01______ Niemy _________? Cama_85______ 26_____27.01______ Gołymin________ ? rozsan ________25_____27.01______ Szwecja-Uppsala_? Yeeta86_______25_____27.01_______Łódź edkar2________32_______?_________ Kraków________? Natalucha_____ 22_____ 28.01_______trójmiasto _____? polajanka______30_____ 28.01_______Dolny Śląsk_____?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
co do witaminek to w Polsce brałam - nie wiem czy dobrze napiszę ,,FALVIT,, DLA KOBIET W CIĄŻY RANO I WIECZOREM...a w Szwecji biorę po prostu zbiór witamin dla kobiet, i to ponoć wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również biorę Femibion 2 :) Mój lekarz powiedział , że nie ma znaczenia , które tabletki wybiorę. Jak stwierdził-różnią się - ceną, firmą i niczym więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Jestem w domku. obiad u mamy zjadłyśmy, ale nie pojadłam (zupa jarzynowa, pierogi z borówkami), wiec teraz dojadam szóstą kromką chleba z pomidorem. I wciąż mi mało. Ja z jedzeniem się nie ograniczam, wchłaniam ile się da :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja już po jedzonku i myśle co by tu zrobic za godzinkę 2-3 ??Nie mam pomysłów wczoraj kapuste zrobiłam a dzis nie mogę na nią patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivona82 gratuluje synka, Dziewczyny od witamin: No tak, skład pewnie jest taki sam we wszystkich tych witaminach, ale może któreś są chociaż powlekane Jakoś przełyk mi się chyba zwęził w tej ciąży :P Nigdy nie miałam problemów z połykaniem leków, a teraz na samą myśl mnie rzuca. W sumie to bez sensu brak witaminy, żeby je za chwilę no wiecie. DoniaJulia pierogi z borówkami, mniam mniam. A twoja mama nie myśli o adopcji? Bo ja w razie czego jestem chętna, ze względu na te pierogi hheh pozdrowienia dla mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż za godzinkę wraca, więc obiadek dopiero zjemy:) A na kolację kupiłam kukurydzę:) Tak na mnie patrzyła w sklepie, że nie mogłam się oprzeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym zjadła Ogórki Z Chili I Czosnkiem koleżanka na Facebooka przepis wrzuciła 2,5 kg ogorków 1,5 glówki czosnku 4 łyżki soli 2 łyżeczki chili 0,5 kg cukru 8 łyżek oleju 1,5 szklanki octu Ogórki pokroić w ćwiartki,zasypać solą,wymieszać i zostawić na noc (min 8 godz).Wylać sok.Posypać chili.Dodać rozgnieciony lub posiekany czosnek,wymieszać.Zagotować olej i zalać gorącym olejem ogórki.Zagotować ocet z cukrem i także zalać gorącym.Wymieszać i odstawić na 6 godz.Nałożyć do słoików i zakręcić.Nie trzeba gotować ale jeśli chcecie to wystarczy około 1 lub 2 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Femibionu są 2 tabletki na dzień. Są powlekane, mają "ergonomiczny" kształt ,ale są dość duże:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
Yeeta86---nie wiem jak inne witaminy w Polsce bo nie brałam ale ten FALVIT o którym pisałam jest powlekany, tabletki nie są duże, i dodatkowo ma jakieś składniki nie zawsze dostępne w innych witaminach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia chyba wszystkie dla kobiet w ciąży są duże :D mi szwagierka poleciła pharmaton matruelle, ponoć mają bardzo fajny skład i maja omega 3. ja sie tam na tym nie znam, ale ona tak, w końcu farmaceutka. więc grzecznie wzięłam co doradziła :) tylko wielkie są :) i o zapachu czekolady (fuj) :o ale łyka sie je super, bo są takie nie z "proszku" tylko z żelu, czy coś takiego... matko, kukurydze też bym sobie zjadła :D i perogi z borówkami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam Prenatal classic, lekarz polecił mi PregnaPLUS, sama juz nie wiem które lepsze, femibion 2 też ma fajny skład witamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yeeta, jak będziesz kiedyś w pobliżu Oświęcimia, to zapraszam :) Ja uwielbiam gotować i piec, szczególnie dla większej ilości ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, Ja brałam od poczatku (jeszcze przed ciążą) Femibion 1, a teraz Feminion 2. Wielkość tabletek da się przeżyć - ja strasznie boję się dużych tabletek, ale te są ok, połykam bez problemu. Co do ustępowowanie miejsca kobietom w ciąży to dziś jak byłam na badaniu i czekałam tę godzinę po której miałam kolejne pobranie to byłam świadkiem sytuacji gdzie Pan przepuścił Panią w bardzo zaawansowanej ciaży - więc tacy też się zdarzają. Mnie do tej pory raz zdarzyła się sytuacja w komunikacji miejskiej (a podróżuję codziennie kilkoma środkami), aby ktoś chciał mi miejsca ustąpić, a tak to faktycznie nikt nie widzi.... Chyba to nasze społeczeństwo zapada na jakąś dziwną wadę wzroku :). Ja na razie nie wymagam ustępowania mi miejsca, czuję się dobrze, więc grzecznie za miejsce podziękowałam i nie skorzystałam. Ale to świadczy jedynie o kulturze ludzi - wypada się zapytać czy może osoba starsza czy w ciąży by nie usiadła. Ale kasa dla uprzywilejowanych w hipermarketach mnie już wpienia kiedy idę i widzę samych panów - i zastanawiam się czy wszyscy są kalekami, czy może w ciąży????... To już jest lekka przesada, skoro kasa uprzywilejowana to powinna być jedynie dla uprzywilejowanych. A na obiadek będę miała dziś łazanki :) Uwielbiam je i dawno nie jadłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno - co myslicie o piciu coli? Ja mam na nią straszną ochotę, ale jak się napiję to mam wyrzuty sumienia, że szkodzę maluszkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia32 ja tez mam ochotę na Colę ,ale szczerze nawet nie myśle aby się jej napic :) daję radę i bez niej :) he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, ja piłam colę, bo to mi pomagało na mdłości. Teraz jak najdzie mnie ochota to też się napiję. A moja mała jest zdrowa i fika, aż miło czuć. Jedna szklaneczka coli nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoniaJulia owszem jedna może i nie zaszkodzi ,ale ja po 1 szklance zasmakowałabym jej i wypiłabym całą butelkę a póki jej nie próbowałam to jest wszystko okey :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra kochane, czas spadać- jutro tu zajrzę na chwilkę :) Odpoczywajcie dużo, bo niedługo będziemy za tym tęsknić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama.... hihihi.... rozumiem :P Ja właśnie robię sobie tosty z serem. bo wciąż jestem głodna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ginekolog poleciła mi Prenatal classic i complex ale wydaje mi się że każdy lekarz będzie polecał te leki akurat na jakie ma podpisaną umowę z konkretną firmą więc trudno zorientować się które są najlepsze. sama biorę do tej pory tylko kwas foliowy i w końcu muszę zdecydować jakie nowe witaminy brać. Ja dziś oszalałam cały dzień tylko jem:) na obiad zrobiłam placki z cukinii tak samo je się robię jak ziemniaczane tylko zamiast ziemniaków cukinie i już jem nawet nie wiem którą z kolei porcję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×