Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość Rimela
ja farbowalam już w 13 tyg bo szłam na wesele a moje włosy wyglądały gorzej niż źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra dziewczynki to lece po chlebek swiezutki i zobacze czy maja taka farbe u nas a jak nie to poczekam do niedzieli jak na warszawe będę jechała z mężem i tam w większym sklepie zobacze co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martini657
Ja też jestem styczniówką :) Dziewczyny, czy znacie taniego gina w W-wie? Chodzi tylko o zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini657 Witaj :) super ,że kolejna osoba dołączyła :) a mniejwięcej o jaką kwote ci chodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polajanka
witajcie mamuśki:) Mufi to ja Cię zaraziłam tymi mielonymi:) hehehehe a to znaczyło ze Ty też miałaś problemy z przygotowaniem mięsa???:)Mi jeszcze zostały na dzisiaj bo zrobiłam ich więcej więc zaraz śmigam obiorę ziemniaczki i zrobię mizerię do tego bo już mnie ssie:) Kurcze ostatniej nocy miałam coś co nigdy mi się nie zdarzało. O godz 4 nad ranem obudził mnie głod i ssanie w żołądku musiałam iść coś zjeść bo inaczej bym nie wytrzymała. Pewnie maleństwo było głodne hehe:)- już nie daje mamusi spać.....:) a co dopiero będzie później....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martini657
ok. 100 zł. Ginekolog koło mnie bierze 130 zł za wizytę plus 30 za wypisanie zwolnienia... Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj martini657 - porażka jak ginekolog bierze dodatkową kasę za wypisanie zwolnienia - to jest żałosne. polajanka dzięki :-) ja wczoraj już skończyłam mielone, 1 dzień marcheweczka zasmażana, drugi pomidorki ze śmietanką - pychota. Ja poszłam na łatwiznę i poprosiłam panią w sklepie żeby mi mięsko zmieliła, ale normalnie w ciąży to zachwycam sie zapachem mięsa, ale nie drobiowego - od tego mnie mdli. Ja też rano sie budzę taka głodna jakbym z tydzień nie jadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski ja tylko na chwile chcialam sie zameldowac bylam dzis u gina i wykazalo bakterie w moczu, widac czesto sie to zdarza...dostalam leki na piec dni Szkoda bo nie bylo usg a tak chcialam zobaczyc kruszynke, no i jaka plec. U nas piekna pogoda wiec uciekam z domu do parku, milego dnia mamuski,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini657 na bemowie w pasażu na powstańców ślaskich jest ginekolog P.Wacławik bierze około 80zł tak przynajmniej było 2-3 lata temu trzeba sie tam przejechac albo zadzwonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
Hej Dziewczyny! U nas też barszczyk. Wczoraj zrobiłam i na szczeście, bo dziś dzień spędziłam z Młodą w przychodni, najpierw rejestracja - tylko osobista, potem czekanie na lekarza. Ale już po, Młoda spi,obiad gotowy, bo ziemnkai tez już ugotowałam. I mogę odpocząć. Wczoraj miałam wizyte, wszystko ok.tylko pani też nie mogła znaleźć swoim magicznym sprzętem tętna i nie mogłam posłuchac serca dziecka. Przyznaje,ze troszkę się wystraszyłam,bo dzień wcześniej okropnie bolał mnie brzuch - pierwszy raz tak i nie mogłam cały dzień nic zrobić. Już się bałam,ze albo coś z dzieckiem albo wyrostek,bo ból był okropny,ale nospa i sen pomogły i od wczoraj znów jestem młódka! ;-) żwawa! Zatem Aguniek w 16 tyg jest to jak najbardziej mozliwe. Ale usg lada moment rozwieje wątpliwości i uspokoi. :-) U mnie pani wczoraj zrobiła dziwną minę i odpaliła USG i już głowica z usg pomogła i cudnie było słychać serce. Cama - no jasne,ze możesz farbować włosy. Nie wiem czemu Wy aż tak się boicie farbować. Ja zarówno w pierwszej ciąży jak i teraz farbuję co miesiąc, zatem już 4 razy chyba farbowałam. I wszystko jest ok. Używam od zawsze Wellatonu. Polecam! :-) No i popisałam i odpoczęłam. Dziecko wstało, obiad trzeba podac. Miłego dnia! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzuniaw1
dziewczyny czy ostre potrawy mogą zaszkodzić w ciąży? zrobiłam zupę a'la meksykańską, miałam dać tylko troszeczkę ostrej papryki, ale mi się niestety musiało sypnąć bo czuję ostrość wyraźnie, nie pali jakoś strasznie, ale jednak, jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martini657
Cama dziękuję bardzo Dziewczyny macie ochotę na dziwne rzeczy? Ogórek kiszony i czekolada np.? Ja ostatnio miałam nieziemską ochotę na tatara a jako że mam tokso przebytą, stwierdziłam że nie zaszkodzi, na szczęście przypomniałam sobie o listerii i dałam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Hej opowiem wam coś bo czytam tu o Farbowaniu , moja bratowa gdy była w ciąży ze swoim synem ze 3 razy może farbowała włosy na pewno ten ostatni raz na 2 miechy przed urodzeniem i gdy mały się urodził miał na głowie o rety jak go zobaczyłam chłopak z pasemkami ciemny brąz jasny bląd :D myślałam że pęknę ale nic fajnie wyglądał szło się uśmiać z czasem mu n=to zeszło teraz ma 5 lat i jest jasnym blondynkiem po tatusiu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Mi się dziś dzidzia zaś odzywała rano jak się obudziłam tak se patrze na brzuszek a tu takie widoczne pyknięcia widać no i czuć nie wiem czemu ale ja wyczuwam ruchy mniej więcej co dwa dni raz czuję a raz nie chociaż wyraznie już pokopuje sobie może tam się odwraca i kopie mnie w plecy może dlatego czasem nie czuć. U nas cieplutko dziś chłopaki szobkę zbijają na ogrdzie a mi przyszło obiadek gotować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini567 lek. med. Adrianna Wacławik ginekolog w Warszawie, antykoncepcja, wkładki antykoncepcyjne, cytologia, ginekologia dziewczęca, prowadzenie ciąży, leczenie nadżerek, histopatologia więcej: www.adriannawaclawik.ginweb.pl Telefon kontaktowy: 601 806 787 ; (022) 436 05 15 Dane adresowe: ul. Powstańców Śląskich 106C 01-466 Warszawa Dni i godziny przyjęć: poniedziałki, środy, piątki 17:00- 20:00 wtorki 09:00- 12:00 Rejestracje przyjmowane są pod numerem telefonu: 0 601 806 787

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martini657
Cama jak myślisz- da mi zwolnienie do końca? Miałam poronienie zagrażające i ciężkie warunki pracy- restauracja- ale żaden lekarz nie chce mi wypisać na fundusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz do niej sie przejść i zapytać a ja postaram się jeszcze poszukac czegos dla ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martini657
byłabym niezmiernie wdzięczna, zwolnienie mam do poniedziałku, 3 lekarzy mi odmówiło mimo że należy mi się a ja już nie mam siły. dziecko najważniejsze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzuniaw1
martini657 - idź do lekarza prywatnie, lekarz z funduszu nie wystawi zwolnienia - chyba, że coś się bardzo złego dzieje pamiętaj też, że nikt nie da Ci zwolnienia do końca ciąży, możesz dostać maksymalnie na 30 dni i potem kolejne i kolejne, zazwyczaj lekarz wypisuje zwolnienie przy wizycie, czyli co miesiąc wizyta (kasa) + zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ,że najważniejsze i dziwne ,ze odmówili ... popytam siostr i dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini657 - teraz lekarze faktycznie nie chcą wypisywać zwolnień - ponoć są duże kontrole ze strony ZUS. A jeśli któryś bierze na siebie ryzyko takiej kontroli to oczywista sprawa, że chce za to pieniądze. Domyślam się, że nie masz zagrożonej ciąży, bo gdyby tak było to chyba aż 3 lekarzy by Ci nie odmówiło.... Jeśli Twój lekarz za dodatkowe 30 zł chce Ci wypisać zwolnienie to nie wydaje mi się to wygórowaną kwotą. Ja płacę 250 zł za każdą wizytę (wiem, że to sporo), ale mam spokojną głowę i wiem, że zwolnienie mam zapewnione do końca ciąży. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie mialam problemu ze zwolnieniem.moja gin przy pierwszej wizycie zapytala czy chce isc na chorobowe i ja chetnie skorzystalam,bo prace mialam w ciezkich warunkach. Ale to od niej wyszlo to pytanie,chociaz ciaza wcale nie zagrozona, i chodze panstwowo :-)takze od 8tyg ciazy siedze sobie w domu,L4 mam przedluzane co m-ac na wizycie :-) co do wlosow,ja farbowalam ok 11 tc, garnierem.nie smierdzi tak bardzo i choc minelo juz 5 tyg. Wlosy dalej ladnie wygladaja:-) ale musze sie pozalic,ze jak ostatnio,tak fajnie czulam dzidziusia,tak od jakis 2 dni,nie czuje praktycznie nic :-( zaczelam sie martwic, bo nie wiem czy to normalne? Mialyscie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martini657
camilla a w jakim mieście chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie wróciłam do domku. Byłam odebrać wyniki, morfologia, mocz i czystość pochwy idealne. Żadnych grzybków, drożdżaczków czy innych bakterii. Cieszę się :) Obiadek zjadłyśmy u mojej mamy, więc dziś miałam luzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
camilla2011 Ja tak mam nic się nie martw bo moje małe się czasem nie odzywa przez 2 dni a potem cały dzień czuję jak się rusza kopie i przesuwa potem zaś jakiś czas przerwy i zaś . Mi się wydaje że też czasem jak śpimy to ono sobie tam kopie tylko my tego nie wiemy jak chodzimy jesteśmy aktywni to też mało tych ruchów odczuwamy to normalne to są początki ruchów więc nie ma się czym martwić potem to i będziemy narzekać że nie daje spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
Mnie dla odmiany lekarka zawsze sama pyta, czy chcę zwolnienie. Tylko w moim przypadku to bez sensu, bo pracuję na fakturę, więc straciłabym pracę, a z ZUS-u dostała 9 zł dziennie. Jeśli wszystko będzie dobrze, to chciałabym pracować do końca października, a potem jeszcze, jeśli się zgodzą, pracować w domu zanim nie znajdą nowego pracownika. Byłam dziś u lekarki z tym moczem i upławami i dostałam tylko globulki na grzybicę, antybiotyku nie i na mocz nic. Nie wiem co o tym myśleć, postaram się jej zaufać, bo jest uznaną specjalistką. Co do farbowania to ja właśnie używam szamponetek Palette, bo innych firm kolor nigdy mi nie wychodzi. Nie mają amoniaku, więc mam nadzieję, że w niczym dziecku nie zaszkodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki, u mnie dzisiaj było cieplutko i słonecznie, więc cały dzionek spędziłam na powietrzu. Obiadek tez miałam z głowy bo zjedlismy u babci, czyli dziasiaj był relaksik :) Co do farbowania włosów to ja farbowałam w 8 tyg. W pierwszej ciąży tez farbowałam co 2-3 m-ce i wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×