Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

dederette słyszłam,że sieść psapołożona w miejscu,w którym"urzędują" kuny skutecznie je odstrasza,muśisz teraz ,jeśli masz pieska - zrobić mu czesanko i spróbować czy metoda jest skuteczna:))))Dobrej nocy wszystkim życzę:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dederette*
Niestety wiosna nie u mnie,krokusiki wystawiaja głowki. Ale zimno i mokro. Kupy są kota bo śmierdzą niemilosiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dederette wybacz,że pytam:) - to w jakim Ty regionie mieszkasz? U mnie dziś pieknie było + 18 stopni,pieknie słoneczko świeciło!!Wiosna na całego.Tego i Tobie życzę - dobrej nocy Wam wszystkim:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dederette*
Wschodnia Polska-lubelskie.Dzisiaj zimno,słońca brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aft
jak oceniacie menu restauracji mollini.pl bo chce się ta wybrać a się nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to współczuję - ja mieszkam na dolnym śląsku i u nas cieplutko,słonecznie,na termometrze w cieniu 19 stopni.Do Ciebie pewnie też niedługo dotrze ciepełko:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie też
ciepełko zawitało.Robicie już coś w warzywniaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolka A można wiedzieć skąd dokładnie jesteś? Jeśli to nie tajemnica? Aha i mam takie może trochę głupie pytanko odnośnie zupy warzywnej, do Ciebie, bo już zauważyłam, że jesteś perfekcyjna panią domu :-) a mi do takiej jeszcze daleko. Jak zrobić taką zupkę warzywną, żeby miała wyrazisty mocny smaczek?Jak taką zupkę przyprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!!! donkapatke mieszkam dosłownie po śroku między Wrocławiem a Rawiczem:) Jeśli chodzi o zupę warzywną,to robię ją przeważnie na rosole,dodaję dużą ilość warzyw,które potem miksuję i dokładam do zupy(marchew,pietruszka,seler,por,cebula,lubczyk.Doprawiam solą morską,odrobiną kurkumy,sproszkowaną papryką słodką i ostrą- też tak do smaku.Moja zupa to na bulionie ugotowany ryż,dodane zmiksowane warzywa i lane kluski,Ty warzyw nie musisz miksować,możesz od razu dodać takie utarte na tarku o grubych oczkach,u mnie takie nie przejdą,bo mój syn nie cierpi takich.Często kupuję też kostki rosołowe BIO,takie bez konserwantów i glutaminianu ,drogie są bardzo ale warte tej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż pochodzi z Wrocławia a ja z małej mieściny w opolskim :-) Dziękuję za szybką odpowiedź i pomysł. :-) U ciebie dalej wiosna? Bo u mnie to masakra, raz zimno, za chwilę kilka promieni słonka się przebija i zaraz znowu pochmurno, totalny miks pogodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nadal wiosna,może już nie tak piękna jak wczoraj,bo słonko za chmury się schowało i dość silny wiatr powiewa.Ale nadal jest ok - temperatura 17 stopni,w domu trudno usiedzieć,cały dzień z przerwami w ogrodzie rządzę:) Pozdrów męża "ziomala" - ja urodziłam się i do 8 roku życia wychowywałam się we Wrocławiu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny ja też zaczęłam
uprawy ogrodowe zgodnie z kalendarzem księżycowym,chcę posadzić ziemniaki-to w jakim dniu?Myślę,że w dniu korzenia,a może się mylę.Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dede;
zależy co chcesz zbierać :) jak ziemniaki to korzenia , w dni sadzenia , ja uzywam kalendarza maji thun na zasadzie , może to i nie pomoże ale na pewno nie zaszkodzi , do tego ma walor dopingujący , bo niektóre rzeczy odkłądamy , a tak to patrzy się w kalendarz i tylko dzisuaj odpowiedni dzień , to nie ma wyjscia i wymówek , trzeba sadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny ja też zaczęłam
Dzięki za info! Posadzę jednak w dzień korzenia-dziś jest dzień liścia a potem kwaiata to wsiałam sałatę,endywię i jarmuż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dede;
nie chcę się wymądrzać , bo nie wiem jakie mas doświadczenie ale ziemniaki dobrze jest sadzić , kładąc normalnie na ziemi i o d razu uformować kopczyk ,jak tak robisz to dalej nie czytaj :) dzięki temu ziemniak rośnie od razu w pulchnej glebie , wypuuszcza pędy do góry na których będą zawiązki bulw i w razie przymrozków jest bezpieczny , tylko trzeba uważac ,żeby miał wilgotno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze zanim kupię sprzęt AGD, sprawdzam opinie na eksperckim forum (ostatnio znazłam nawet całkie fajne - http://www.ekspert-agd.pl/ ). Za dużo razy nacięłam się kupując jedynie na podstawie wiedzy sprzedawcy (same zalety, zero wad... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Widzę,że na całego ogrodowe pracy ruszyły:) ja ziemniaki też już posadziłam,w ubiegłym tygodniu mi się udało załapać na dzień korzenia.Teraz tylko trzeba czekać na deszczyk,bo u mnie gorąco i sucho więc mogłoby terochę pokropić i ulżyć w spiekocie:) Miłego popołudnia życzę:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha mam jeszcze pytanko,czy zna ktoś dobry,spradzony sklep wysyłkowy z drzewkami owocowym,nasionamii?Chcę nabyć kolcowój - czyli jagodę goji i ze 2 czereśnie,latam po necie i jak narazie same jakieś takie dziwolągi mi się trafiają, albo z cenami z kosmosu allbo z zapłatą z góry - nie wiadomo czy z uczcziwymi zamiarami:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ina_123
Ja ostatnio zabrałam się za swój balkon, to posadziłam w sumie 4 skrzynki i 14 doniczek:)Kupowałam gotowe cebulki, ale już w sumie nie wiem co jest w jakiej doniczce :D A tak przy okazji dziewczyny to warto zajrzeć na stronkę fundacji www.obiecanejutro.pl i poczytać trochę o akcji w$p1erajmy hosp1cja. Bardzo ciekawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś na ząb,żeby sprawnie pracować; 400g makaronu penne 170 g tuńczyka w oleju puszka krojonych pomidorów 1-2 ząbki czosnku 2 łyżki czarnych oliwek 2-3 łyżki kaparów 0,5 szklanki białego, wytrawnego wina szczypta soli oliwa z oliwek (ew. olej słonecznikowy) pół strąka papryki (czerwonej lub zielonej) szczypta przyprawy do dań włoskich natka pietruszki Przepłukujemy oliwki wodą i rozkrajmy je na pół. Tniemy paprykę w drobną kostkę. Wlewamy na nią oliwę na patelnie. Gdy oliwa się rozgrzeje wrzucamy czosnek. Po ok. minucie dodajemy odsączonego z oleju tuńczyka, kapary i oliwki. Czekamy minutę i wlewamy wino. Po ok. 2 minutach dodajemy pomidory (jeśli sos jest za gęsty można dodać odrobinę więcej wina lub troszkę wody). Posypujemy do smaku solą i przyprawą do dań włoskich. Dodajemy natkę. Zostawiamy na dużym ogniu bez przykrycia. Makaron gotujemy , by był trochę twardszy niż gotowy do podania (ok. 8 minut). Ugotowany makaron odcedzamy i przekładamy na patelnię z sosem. Delikatnie mieszamy i zostawiamy pod przykryciem do czasu, aż makaron zrobi się miękki (zależnie od upodobań). Przyprawa włoska;bazylia,oregano,cząber,tymianek. Ziemniaki posadziłam wczoraj,ale totak minimalnie ,bo mała działka-nie w dzien korzenia ,ale dzień korzsystny do prac różnych.Będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O proszę Matgolka zainteresowałaś się jagodami goi, mój mąż zamówił sobie u znajomej, która nam już je przysłała.Dziwne to kwaśne.Ponoć mają dużo korzyści zdrowotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donkapatke - to za radą lekarza z rodziny - kuzynka mówi,że to "cud natury" - jedne z najzdrowszch,cennych owoców,obecnie kupuję jagody suszone i je zajadam ale skoro takie cos może z powodzeniem rosnąc w naszych warunkach,to cvo mi szkodzi zasadzić i zajadać świeże jagody.Ja uwielbiam eksperymentować z różnymi roślinami,wyszła mi zeszłoroczna uprawa arbuzów,w tym roku też już posiałam,do tego zasiałam też melony i do kompletu jagody goji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolka Przepraszam za przekręcenie Twojego nicka, szybko pisałam. Mam pytanko małe do Ciebie, czy jeśli posadzę w danhm miejscu aloes w kształcie dużej kuli, to odstraszę koty, żeby mi tam nie wchodziły? Jak się pokłują to nie wejdą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donkapatke hej A czy te kociaki to mają tam swoje ulubione miejsce? Mnie też znowu tańczą w ogrodzie,roślinki odstraszające koty chyba wymarzły,albo wymokły to kocia dzyskoteka znów działa,jak byłam w Castoramie ostatnio to roślinej jeszcze nie było,więc wypróbuję patent znajomego.On w miejscach ,któr upatrzyły sobie koty wykłada pokrojone cytryny lub skórki z innych cytrusów - twierdzi ,że skuteczne to jest.Więc ja też tak zrobię:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny ja też zaczęłam
margo i donkapatke - geranium to taka roślinka o zapachu cytrusowym,wystarczy ją wsadzić w miejsce,w którym koty dokuczają i będziecie miały święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chętnie skorzystam z tej
porady!!!WIELKIE DZIĘKI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×