Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Gość KAYLY MINOOK
margolka kub inne dziewczyny podzielcie sie dobrym przepisem na tort>>>>>>>>>>>>>.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wiecie dziewczyny:(((((((
takie pyszności odchudzającej się kobiecie pokazywać:) Faktycznie babka ma pomysły:)Pozdrawiam wszystkich i dobrej nocki życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAYLY MINOOK
Pyszniutko -pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja to ciekawa jestem gdzie
się margolcia podziewa?Odezwij się autorko,bo mam do ciebie pytania:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia 👄 i dla wszystkich życzliwie piszących 🌻 U mnie ciężki był ten miesiąc z powodu różnych obowiązków, ale kończy się i mam nadzieję, że odetchnę troszkę. Wszelkie prace ogrodowo- domowe stanęły prócz tych głównych. Nawet po raz pierwszy mąż musiał wykopać dalie... rzecz niebywała dla mnie. Wczoraj w ostatniej chwili zabrałam kaktusy z balkonu... okropny ten miesiąc dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajcie !!!!!!!!!
pozdrawiam wszystkich tu piszących,z chęcią podczytuje ten topik,korzystam z rad i przepisów.Jestem młodą mamą i mężatką,słabe mam doświadczenia kulinarne,a z tego co się zorientowała piszą tu dobre gospodynie.Mam zatem prośbę na święta planuję ugotować smaczny bigos.Podpowiedzcie jak go robicie,co dodajecie i czym go zagęszczacie?Będę zobowiązana za .POZDRAWIAM:) - Asia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwer07
Dziewczyny dołączam się do wątku. Od jakiegoś czasu zaczęłam zwracać uwagę na zużywaną energię i muszę przyznać, że strasznie ją marnowałam, co miała odbicie na moich rachunkach. Małe rzeczy, które sporo kosztowały. Na przykład gotowanie z przykrywką, wyłączanie światła, zmiana na żarówki energooszczędne czy wyłączanie trybu stand by w elektronice. Polecam wszystkim, którzy chcą płacić mniejsze rachunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też młoda mama i świeża żona
Ja bigos gotuję z słodkiej i kwaśnej kapusty,po połowie tej i tej.Gotuje go przez minimum 3-4 dni,wtedy jest najlepszy.Słodką kapustę gotuję na żeberkach surowych,kwaszoną na żeberkach wędzonych,gdy są już miękkie oba mięsa oddzielam i kroję na małe kawałki,podsmażam sporo cebuli,pokrojonej w małe kostki, mieszam z nią obie kapusty i powolutku je duszę,dodaję kiełbasę w kostkę pokrojoną,dodaję pokrojoną w kostkę i uduszoną do miękkości karkówkę lub łopatkę,suszonych(ugotowanych i drobno pokrojonych)grzybów leśnych,nieco wina czerwonego,sól pieprz i słodką paprykę mieloną do smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ydommmmna
A ja jeszcze trochę przecieru pomidorowego dodaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia bigos
A ja listki laurowe, cebulę,ziele,jałowiec,kminek,pieprz,sól,grzyby suszone(gotuję oddzielnie i wywar po nich wlewam do kapusty),-mięsa to żeberka,łopatka,dziczyzna,dodaję śliwki suszone ,powidła sliwkowe,czerwone wino,trochę przecieru,gotuję tylko z kiszonej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wiecie dziewczyny:(((((((
A ja podobnie jak pani powyżej śliwki dodaję suszone i albo suszone grzyby albo pieczarki,boczek,karkówkę i dobrą kiełbasę.Słyszałam o tym,że niektórzy grochem zagęszczają.Ciekawe jak to smakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajcie !!!!!!!!!
Dzięki dziewczyny za odzew,mam jeszcze pytanko??????? A kapusty surową i kwaszoną to gotujecie razem ?Czy osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia bigos
osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henia z białego domu
oczywiście,że osobno,no i podoba mi się ten sposób z dodaniem do kapusty białej żeberek surowych a do kiszonej wędzonych - pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyłącznie osobno:D
Bo inaczej się nie dogotują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobietki czy wy coś jeszcze
przetwarzacie na zimę?Wczoraj zakisiłam gar kapusty z dużą ilością marchewki i kminkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaylyMinok
Czy u was też jest zwyczaj wypiekania rogali marcińskich?Znalazłam taki przepis,może macie wypróbowane??????????? Przepis na rogale świętomarcińskie CIASTO 1 kg mąki pszennej 6 jaj 0,5 kostki masła 2 łyżki cukru 50 g drożdży 1 szklanka mleka MASA 1,5 szklanki cukru pudru 200 g migdałów i orzechów 100 g białego maku śmietana Drożdże rozpuścić w niewielkiej ilości mleka. Jajka utrzeć z cukrem i połączyć ze stopionym masłem. Nie przerywając ubijania, dodawać porcjami przesianą mąkę, mleko oraz wcześniej przygotowane drożdże. Ciasto wyrabiać do chwili, gdy zaczną pokazywać się pęcherzyki i wtedy pozostawić w ciepłym miejscu do wyrośnięcia. Migdały, orzechy i mak zaparzyć, zemleć, utrzeć z cukrem i śmietaną aż do uzyskania gęstej masy. Wyrośnięte ciasto rozwałkować i pokroić na kwadraty. Na każdy z nich nałożyć porcję wcześniej przygotowanej masy, uformować rogaliki i pozostawić w ciepłym miejscu do wyrośnięcia. Wstawić do gorącego piekarnika i piec w temp. 220-250 stopni na złoty kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobietki czy wy coś jeszcze
Wg mnie to przepis z pierwszego linku,drugiego wpisu jest ok:)Warto spróbować,bo bardzo lubię te rogale,tylko skąd wziąć masę marcepanową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam chętke
na smakowitą ale nietrudną w wykonaniu szarlotkę,wrzućcie kochane sprawdzony przepis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proste ciasto na szarlotkę:)
maki krupczatki 3 szklanki jajo 1 szt. margaryna lub masło 25 dkg śmietana gęsta 8 łyżek cukier 3/4 szklanki cukier waniliowy 1 małe opakowanie Wszystko dokładnie zagnieść i włożyć do woreczka i do lodówki na 1-2 godziny.Rozwałkować na to daj utarte jabłka ok 1 kg i może być więcej wymieszaj je z cukrem i odstaw na 15 minut.Odciśnij z soku.Wymieszaj z 1 opakowanie sypkiego,cytrynowego kisielu.Nałóż na spodnią warstwę ciasta,przykryj drugą warstwą,Wierzch ponakłuwaj widelcem dość gęsto,piec aż będzie ładnie zrumieniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proste ciasto na szarlotkę:)
zapomniałam o 1 łyżeczce(czubatej) proszku do pieczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam chętke
Dziewczyny serdecznie dziękuje za odzew - wypróbuję obie wersje - buzaki😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki meggi:))))):)))))
skorzystałam z twoich przepisów i m.in. z prtzepisu na szarlotkę - jest wspaniała:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdzony przepis na szrlotkę
no fajny ten blog maggie i przepisy naprawdę sprawdzone, bo wychodzą. tylko trochę więcej słodkości mi tam brakuje. może przed świętami coś więcej będzie. a ta szarlotka to jest wspaniała, lepszej naprawdę nie jadłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki meggi:))))):)))))
Znalazłam tu na tym topiku przepis na szarlotkę "pod pierzynką"-chyba magroli ale gdzieś go zasiałam, bardzo proszę o ponowny :) A może zaczniemy wymieniać się przepisami od dziś,do świąt nazbiera się i będzie jak znalazł?????????????????POZDRAWIAM:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki meggi:))))):)))))
Znalazłam tu na tym topiku przepis na szarlotkę "pod pierzynką"-chyba magroli ale gdzieś go zasiałam, bardzo proszę o ponowny :) A może zaczniemy wymieniać się przepisami od dziś,do świąt nazbiera się i będzie jak znalazł?????????????????POZDRAWIAM:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×