Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Armani Code

DJ vs zespół. co lepsze?

Polecane posty

Gość Armani Code

proszę o wypowiadanie się osób, które były na weselu zarówno z DJem jak i zespołem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam na wielu weselach z zespolami, kilku z dj, sami tez mielismy dj. tak na prawde to moze byly ze 2 zespoly, ktore graly fajna muzyke dla wszystkich jednoczesnie nie falszujac i umieli jakos zabwic gosci, reszta to tragedia (przerwy co chwile, muzyka nie grana na zywo, jedyny instrument to 'keybord', falszowanie, muzyka nie do tanczenia itp). jesli chodzi o dj to bylam na 1 weselu, gdze koles gral tylko hity aktualne z radia, nie zabwial gosci i ogolnie nikt nie byl zadowolony. bylam tez na 1 gdzie bylo ok. sami wzielismy dj z polecenia znajomej (jej kolega, robi imprezy organizowane, a wesela tylko przy okazji). sprawdzil sie super (mi nie jest obiektywnie oceniac, ale po naszym wesele 3 pary znajomych, naszych gosci, wziely od nas na niego namiary i tez na ich weselach on byl - i ani muzyka ani zabawy sie nie powtarzaly). z nim moglismy konkretnie ustalic jaka bedzie muzyka, o falszowaniu nei bylo mowy, fajnei zabawial gosci, w kazdej chwili kazdy mogl podejsc i poprosic o swoja piosenke podsumowujac stawiam na dj, chociaz wiem, ze w niektorych mniejszych miejscowosciach na pewno sie nie przyjmie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam na wielu weselach
gdzie były przeróżne zespoły. tak naprawdę cieżko trafić na naprawdę fajny zespół. byłam i na takim gdzie cały zespół schlał sie tak że nie byłlo komu grac:o ja na swoim weselu miałam DJ, w sumie przez zaniedbanie bo tak załatwiałam, załatwiałam ze na 2 mies przed weselem nikogo nie miałam. i zadzwoniłam do chłopaka którego znałam z widzenia z pielgrzymek i spotkałam go na targach ślubnych. Obawiałam sie trochę, bo było to pierwsze wesele w rodzinie na którym miał grać DJ, ale okazało sie ze moje obawy były nieuzasadnione;) Chłopak spradził się rewelacyjnie!! Ogólnie specjalizuje się w prowadzeniu imprez bezalkoholowych, ale i na normalnych się spradzam. zabawiał gosci świetnie, zabawy były nieośmieszające, a bardziej integrujące wszystkich gosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zamiast
Byłam na weselach gdzie był kiepski zespół ale i tak był lepszy niż Dj. Byłam na 2 gdzie był i Dj i porażka po całości. Ostatnio nie umiał nawet zgrać ludzi żeby Sto lat MP zaśpiewali. Jakieś dziwne podkłady dawał itp. Dobry zespół to podstawa udanego wesela- nie ma co oszczędzać i wg nie kluczowa sprawa czy jest perkusja bo ona nadaje rytm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prinzesska27
Wydaje mi sie ze zalezy jaka chce miec sie ze tak to nazwe weselna impreze. My zdecydowalismy sie na luzna z Dj(bierzemy slub za 43dni). Wybralismy tak zwanego event dj malzenstwo,ktorzy w dwojke beda prowadzic wszystko i z dobrym sprzetem muzycznym i pokazem laserowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córka zdecydowanie wybrała DJ-a. Najpierw obejrzała kilkanaście wrzuconych na YouTube kawałków z wesel i stwierdziła, że takiego folkloru to ona za nic w świecie nie chce. Sposób prowadzenia wesel przez niektóre zespoły jest tragiczny, choć jak można zauważyć w komplecie z niektórymi środowiskami weselnymi jak najbardziej zharmonizowany. Są ludzie, którzy takiego akompaniamentu potrzebują. Nie oszukujmy się, wszystkie zespoły działają na tych samych zasadach. tzw. kibord, bo można w niego załadować kilka tysięcy podkładów, a później puszczać po prostu mechaniczną muzykę (ot takie kamuflowane karaoke). Do tego jeszcze solistka, albo puszczacz, podpięty pod urządzenie zmieniające ton głosu i całe wesele tak leci. Córka i przyszły zięć wolą, by wszystko szło jednak z oryginału, a prowadzący zamiast śpiewać skoncentrował się na prowadzeniu imprezy. Może chodzi też o to, że nikt z mojego otoczenia nie kocha tradycyjnej, polskiej muzyki weselnej, a w tzw. hitach, szczególnie jeśli występują w wersjach niepolskojęzycznych, zespoły na ogół sobie nie radzą. Właśnie dlatego, jeśli ktoś jest zwolennikiem Szalonej, Blondyneczki, czy podobnych produkcji, powinien zamówić na imprezę zespół. Jeśli ktoś kategorycznie nie życzy sobie tekstów w rodzaju A teraz idziemy... (DJ ma zakaz puszczenia tego), to musi bazować na płytach i wykonaniach oryginalnych. Co jest ważne, DJ nie może być przypadkowy. O ile łatwo określić, że słaby zespół ma po prostu taki styl grania (niektórzy zrozumieją), to już DJ musi być na tyle inteligentny, żeby potrafił się znaleźć w każdej sytuacji. DJ-a nie usprawiedliwi nic, choć on sam wykonuje robotę o wiele gorszą, niż zespół, ktory nie musi się dostosować do upodobań gości. Zespoły mogą grać swoje, Dj absolutnie nie. Właśnie dlatego, ja stawiałbym na DJ-a, ale bardzo dobrego DJ-a, sprawdzonego (broń Boże nie z forów internetowych), który ma opinię i którego jest szansa (choćby pod oknem) usłyszeć, jak prowadzi imprezę. Jeśli takiego ktoś nie ma (a też kosztują!), to wtedy może jednak zespół? Nie wiem, zależy co komu pasuje, czeko oczekuje? Każdy ma swój styl, w jakim chce się bawić i jednoznaczne określenie DJ, czy zespół możliwe po prostu nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prinzesska27
My spotkalismy sie z naszym dj u nich w domu przy kawce. Po 5 min nastala obustrona sympatia , bardzo fajni ludzie na luzie -jestem pewna ze Atmosfera muzyczna bedzie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- nasz dj przyjechal do nas do domu - robil notatki z rozmowy - zapytal jaka chcemy muzyke (liste piosenek mielismy dac pozniej) - czy chcemy zabawy i jakie (po poznaniu naszych preferencji podaj kilka i wybralismy sobie te, ktore nam najbardziej pasowlay) - ustalil tez z nami jak ustawi specjalne oswietlenie - nie chcial zadnych zaliczek - platnosc po weselu ogolnie rozmowa byla bardzo sympatyczna, od razu bylo widac, ze koles sie zna na rzeczy i wie o co nam chodzi wiec nie mielismy zadnych watpliwosci, a to jak bylo opisalam wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda 2012r.
Tak naprawde to zaden D-j niech nie równa sie z zespolem a DJ_e narzekaja na brak ,wiec mszcza sie na zespołach. Tylko zespół zaden Dj nie odda klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Tylko zespół zaden Dj nie odda klimatu" jezeli dla kogos falszowanie, wiejska muzyka, oragniczony repertuar to klimat to ja dziekuje za taki klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy DJa sprawdzonego. Bylam na kilku jego weselach. Mlody chlopak, ale bierze zawsze ze soba tate, ktory gra na akordeonie. Wlasnie dla takich chwil, jak sto lat, wyjscie mlodej z domu, czy jakies przyspiewki. Ja ogolnie nie lubie tych przyspiewek, ale u mnie w rodzinie musza byc. Wiec juz wole jak ktos to wszystko ladnie poprowadzi niz gosci maja sami spiewac i kazdy w innym momencie. Mamy liste piosenek, liste zabaw juz mu dalam, okazalo sie wybralismy kilka, ktore on tez ma w swoim repertuarze. Z racji ze slub biore z obcokraj. bedziemy miec piosenki w jego jezyku. W ogole w wielu jezykach, muzyka roznorodna, moze byc piosenka francuska, wloska, angielska, hiszpanska. My ogolnie myslimy i juz wybralismy piosenki dla kazdego. Mam 2 kolezanki, jedna bedzie druhna, ktore lubia disco polo- beda mialy kilka piosenek, cos starszego dla babci i ciotek i wujkow- cos z ich czasow, lata 80 i 90 niezawodne, najnowsze hity, wolne i szybkie, no i nasze piosenki moje i mojego J. w jego jezyku. Bedzie miodzio::):): Slub za 30 dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wybraliśmy zespół, trochę ze względu na tradycję, a trochę z sympatii - jednym z muzyków jest mój dawny nauczyciel od skrzypiec i wiem, że zrobi wszystko, byśmy dobrze się bawili na swoim weselu :-) Ale myślę, że niejeden dobry DJ jest w stanie zapewnić lepszą zabawę niż podpici grajkowie z pseudo-kapeli bazującej na podkładach z dyskietek. Moim zdaniem świetnie sprawdzi się poczta pantoflowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze panna.
Ja nie wyobrazam sobie wesela bez zespołu a Dj to na dyskoteke a i taki nie zagra nie zaspiewa. Wesele to wyjatkowa okazja. Radio mam na co dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oprawa.gdziewesele.pl/Zespol-DJ/ Tutaj jest sporo zespołów godnych polecenia, zawsze coś można wybrać, wiele zespołów w jednym miejscu, więc łatwo sobie porównać :) Bardzo polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donatka.cca
Dj nie jest w stanie rozkrecic super wesela, często włącza muze i na tym kończa sie jego umiejetnoscci, spotkałam sie juz z takimi. Zdecydowanie tylko zespoł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja długo szukałam dobrego zespołu, albo termin zajęty, albo za bardzo się cenią. Zdecydowaliśmy się na Dj. Namiar dostaliśmy od dalszych znajomych, sprawdziłam opinie w internecie. I myślę, że nie pożałuje decyzji,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelna obaw
a czy znacie jakis dobry zespol ktory mialby jeszcze wolny termin 22.06.2013?? Pod naciskiem rodzicow dalam sie namowic na pewien zespol, ktory mialbyc taki super, a jak teraz dostalam film z wesela na ktorym gral ten zespol to delikatnie mowiac jestem rozczarowana.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Narzeczona89
Nie wiem dlaczego ludzie często utożsamiają zespół z podpitymi grajkami??? NIe można przecież generalizować. Porządny i dbający o opinię zespół na pewno nie schrzani nikomu wesela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelna obaw
woj.łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zespół twenty one Zespół saturn Kameleon - Zespół muzyczny z Żywca Zespół gramofon Zespół Cover pink. Może coś Cię zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelna obaw
Dzieki, ale wiesz czy na pewno te zespoly maja wolny termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego nie wiem. Musisz napisać do nich lub zadzwonić. Podałam Ci zespoły warte uwagi, co do terminu musisz się dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelna obaw
dziekuje mimo wszystko za odzew. Obawiam sie ze teraz jest juz za pozno.... kurde czemu dalam sie na to namowic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warto spróbować może ktoś zrezygnował i się zwolnił termin. Głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po weselu. marta26
Ja po namowie rodziny zamieniłam Dj-a na zespół i musze powiedziec, ze to była najlepsza decyzja i rada. Jednak zespół okazał sie strzałem w 10. To wesele było lepsze niz u siostry z Dj. Zdanie równiez gosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola-Monola111
DJ bedzie zawsze lepszy od wielu zespołów , ale pod warunkiem że to bedzie DJ Wodzirej z Najwyższej półki , znany , polecany przez lokale i ludzi , firma duża z wieloletnim stażem , broń boże wybrać młodego dj z laptopem , wtedy jest porażka , bez zabaw bez prowadzenia na mikrofonie itp... Ja nigdy nie wybrałabym już zespołu na wesele , z moimi znajomymi mieliśmy okazje bawić sie na kilku weselach z udziałem przeróżnych DJ , i z 6sciu wesel z dj podobało nam sie trzech dj ze śląska , to byli prawdziwi fachowcy , którym zależy na pełnym zadowoleniu gości weselnych . Nie bede reklamowała , ale dodam tylko że są to Najbardziej znane osoby z górnego śląska , i takich trzeba wybierać na wesele , ale byle kogo , bo potem WSTYD I ŻENADA ! przed rodziną i goścmi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×