Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

red_alice

Jak zorganizować ślub i wesele i nie dać się zwariować.

Polecane posty

Wszystkie kobiety marzą o pięknym i ślubie i niezapomniany weselu. Jeśli szukacie porad, co trzeba zorganizować przed ślubem i ile co kosztuje - od sukni ślubnej, przez zaproszenia, wynajem samochodu, po salę weselną, to zerknijcie sobie na ten artykuł: http://kobieceprawdy.pl/article_style/skromne_ale_udane.html Ja żałuję, że jak brałam ślub, to nie wpadłam na takie zestawienie wydatków. Wiedziałabym, gdzie najłatwiej jest zaoszczędzić, nie tracąc na jakości tego wspaniałego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artykuł mocno sponsorowany przez pewne grono osób, bądź pisany przez osobę, której nie było dane przejść przez ścieżkę przygotowania do wesela. A więc moje spostrzeżenia. Podstawowa zasada według autorki artykułu, to: Nie oszczędzamy na zespole/DJ-u, fotografie i kamerzyście. Ale może się tak zdarzyć, że DJ-owi zachoruje dziecko, fotografa rozbolą zęby, kamerzysta, jadąc do kościoła da się złapać na mandat za 500 zł. Oczywiście małe są szanse, że profesjonalista spieprzy swoją robotę, ale takie szanse są. Ot choćby utytułowany fotograf wyśle na wesele swojego ucznia, bo mu się lepsza fucha trafiła. Bo to raz się tak zdarza? Nie wspomnę, że każdy zespół ma swój styl, niekoniecznie pasujący do stylu osób, jakie będą na weselu. Są osoby, które nie lubią bardzo głośnej muzyki, tak jak są zespoły, które nie potrafią grać ciszej. Wszystko może być kwestią przypadku i gwarancji naprawdę nie ma. Auto - kwestia gustu. Można i furmanką, tu nie da się żadnych rad dawać, ważne, żeby samochód miał możliwość wejścia do tyłu nie poprzez odchylany foel kierowcy, chociaż... Widziałem ślub, gdzie młody młodą wiózł do ślubu pomalowanym w kwiatki maluchem. Suknia - szyjąc u dobrej krawcowej, sukienka nie jest taka, jak w zagranicznym katalogu, ale za to najczęściej doskonale leży na osobie. Piszę o naprawdę dobrych zakładach, specjalizujących się s sukniach. Jest trochę (niedużo) taniej, za to suknia jest dopasowana, a czasem wręcz maskuje pewne niedociągnięcia figury. Podkreślam, to nie może być pierwsza lepsza krawcowa, to musi być osoba z renomą i doświadczeniem. Garnitur - moim zdaniem warto uszyć. Ten z doskonałej firmy nigdy nie będzie tak leżał, jak garnitur uszyty przez dobrego krawca. Ceny wbrew pozorom porównywalne. Oczywiście nie może to być pierwszy lepszy krawiec, ale szyty garnitur najczęściej leży lepiej, niż ten, który zaprojektowano dla jakiegoś rozmiaru i uszyto w nawet najlepszej firmie, bez przymiarki. Przy okazji - nie piszcie, że można podłożyć, zaszyć, bo w tym momencie można jedynie zniszczyć produkcję firmową, a jakość i tak będzie taka sobie. Co do pozostałych uwag, również nie można brać ich bezkrytycznie. Ot reklama firmy, która żyje z urządzania wesel. Na samym dole jest dopisek: Drodzy Nowożeńcy - jeśli macie problemy, pytania, wątpliwości, skorzystajcie z Infolinii Ślubnej - 22 735-00-57 (koszt połączenia wg stawek operatora). Czy to pozostawia jakiekolwiek wątpliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej same oczywiste
oczywistosci. Z wielu kosztow w ogole mozna zrezygniwac ( np z makijazystki czy jakichs kurtyn na sali:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość impresja_12
Jasiek..brawooooo co trochę pod innym nickiem ktos wtawia ten link...co gorsza podpisany jest..konsultant slubny..jesoooo ta pani nigdy nie organizowała wesela ..zgadzam sie z Tobą..totalne brednie. Chcesz zrobić wielką klapę ze swojego wesela zastosuj sie do rad tej pani. Już w innym wątku zwróciłam uwagę, że ktos chce na tej stronie zarobić.. to założono nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagoda476633
Dziewczyny ja swój dzień ślubu postanowiłam oddać w ręce firmy http://agaya.eu - zaplanowali i zorganizowali całe wesele. Mogę powiedzieć że warto było oszczędzić sobie dodatkowych obowiązków i stresów w tym dniu. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja osobiście uważam że i owszem można wspomóc się konsultantem ślubnym bądź serwisem internetowym ale trzeba wszystko kontrolować i samemu zatwierdzać takie rzeczy jak menu, muzyka, sala, stroje czy dekoracje. Dużo fajnych firm, lokali etc. znajdziecie np. na www.gdziewesele.pl :) Pomogą (powiedzą swoim firmą czego oczekujesz bądź szukasz a oni już kontaktują się z Tobą i przedstawiają oferte) ale ostatecznie to Ty zatwierdzasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Goście zawsze wspominaja jedno dobe jedzenie i muzyke wiec nie warto szczedzic na menu oraz sali( wazne jest menu czy jedzenie jest dobre oraz sala warto zwrócić uage czy wyposażona jest w klimatyzacje, agregat, posiada pokoje dla gości z daleka, plac zabaw jesli śa małe dzieci oraz czy wokół lokalu jest np. park w ktorym mozna zrobic zdjecia z goscmi) warto nie szczedzic na dj badz zespołowi muzycznemu gdyz to podstawa dobrej zabawy dobry fotograf/kamerzysta - pamiatka na całe życie co do reszty to kwestia inwidalna czy wazna jest dla nas np. droga kiecka za 10 tys lub uszyta za 2 tys. zanim weźniemy sie za organizacje slubu wazne jest aby zrobic sobie budżet oraz rozpiskę na co ile chcemy lub mozemy przeznaczyc pieniadze warto udac sie na targi slubne wtedy mozna porownac kilka firm ich jakośc i cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×