Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Pobudka Śpiochy! Ja oczywiście wczoraj długo nie mogłam zasnąć, ale to normalka, kiedy jestem sama w domu. :-( Dzisiaj idę sobie kupić ten kojec Motherhood do spania, bo coraz trudniej mi się wygodnie ułożyć. Obudziłam się z bólem łba w okolicach zatok i ogólnie czuję się opuchnięta... Mam nadzieję, że Wam się fajniej dzień zaczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwestrowe
melduję się i witam po weekendzie! Ja też wstałam z bólem głowy, ale to chyba po ciężkim weekendzie, bo przyjechała do mnie koleżanka z drugiego końca Polski i spędziliśmy weekend bardzo aktywnie. Mam wrażenie, że przyszłam do pracy odpocząć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwestrowe
Poczytałam sobie wasze zapiski weekendowe i muszę powiedzieć, że nastraszyłyście mnie i to bardzo konkretnie i chyba w bardzo niedalekiej przyszłości jadę na dzidziusiowe zakupy. Nie mam kompletnie nic!!! Nic!! Tylko ciuszki po Niuni spakowane w gigantycznych kartonach na strychu. Chyba każę je sobie znieść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam sie z rana:) mi sie dzis "dziwnie" spalo- tak wlasnie dziwnie, ani zle ani dobrze... ja jeszcze w szlafroku siedze bo dzis na 10 mam wizyte u lekarza i po wizycie dopiero do pracy:) takze fajnie!!! MIlego dnia dla Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo ! Dobry dzien ;) Po sniadanku....ponownie NIE wyspana ...Grrrrrr Dzis zero planow, pranie wstawione I to tyle...Gapienie w telewizor rozpoczete....od jutra MA padac przez tydzien ... NIE mam nic przeciwko ...I tak w domu kisne... Lusaka ale Jestem przyje.....na ;( Mam nadzieje ze Wy NIE ;) milego dnia buzki buzki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Ja ogarnęłam ciuszki dla maluszka - takie na start 56-62 teraz muszę zabrać się za siebie, bo tak jak niektore z Was jakby teraz mnie zabrali do szpitala to nawet koszuli/piżamy bym nie miala, bo w domu śpię w koszulkach/topach, plus te wszsytkie higieniczne sprawy koszule chyba zamowie tu: http://margot.krakow.pl/index.php?p=p_43&sName=koszule-ciazowe-do-porodu-i-karmienia. bo normanie i tak z nich nie bede korzystac, wiec im taniej tym lepiej lozeczko kupimy w paz/listopadzie, takie zwykle proste wczesniej tylko prześcieradlo,ochraniacze - zeby je uprac wózek - nadal nie wiemy co (choc juz mnie kolezanki odwiodly od tych markowych droższych dwufunkcyjnych - akurat tak sie zlozylo ze kazda z nich bardzo krotko korzystala z tych spacerowek, szybko zamienily je na lekkie parasolki, wiec nie ma co jednak kasy wydawac na ciezka krowe :-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJKA u mnie juz po badaniach po śniadanku więc można włączyc tv i leżec :) dzień taki pochmurny :( ale co w końcu jesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam się i ja:) ja już po sniadanku, kawa zbozowa tez wypita. Zero planów na dzień bo mam zakaz ruszania się z domu. dopadło mnie przeziębienie: katar i zaczynam kaszleć. Ledwo jesień się zaczęła i mnie dopadło, standard jak co roku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwestrowe
ale wam zazdroszczę tych telewizorków i wygodnych kanap :) choć wiem, że dzięki temu, że pracuję, jakoś ta ciąża sprawniej leci a do tego odkąd moja mała chodzi do przedszkola to jakoś niekoniecznie palę się do tego by siedzieć w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem i ja. Jak ktoras tu wspomniala cos o wozku, to ja się przylaczam, moja siostra wielofunkcyjny uzywala pol roku. Pozniej kupili parasolke. Wozek ponad tysiac zlotych i stoi. Dlatego Ja pozycze od niej .a pozniej kupimy spacerowke taka pozadniejsza bo na pewno bedzie dluzej przydatna tymbardziej że bede skazana na spacery i komunikacje miejska, bo nie mamy auta. Wiec wozek narazie sobie odpuszczam.A .dziś zamawiam lozeczko:) caly zestaw z posciela materacem przescieradlem baldachimem ochraniaczami na szczebelki do tego przewijak i z przesylka 390zl. Zdecydowalismy się na taki zestaw bo jakbysmy mieli kazda rzecz z osobna to sporo bysmy przeplacili,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wrzucilam link odnosnie pakowania torby do szpitala, a tu mam liste wg ktorej ja bede się pakowac- jes bardziej przejrzysta DOKUMENTY Dowod osobisty Ksiazeczka ubezpieczeniowa podstemplowana lub inny dowod ubezpieczenia Karta ciazy Wyniki badan Najwazniejsze wynik okreslajacy Twoja grupe krwi Jesli cierpisz na jakas chorobe przewlekla wyniki badan I lekarstwa UBRANIA DLA CIEBIE 2-3 koszule nocne z rozpieciem do karmienia 5-6 par bawelnianych lub jednorazowych majtek poporodowych 3 pary skarpetek Szlafrok Recznik klapki pod prysznic Kapcie KOSMETYKI I AKCESORIA dla Ciebie Zel pod prysznic Szampon Plyn do higieny intymnej Papier toaletowy bialy Kosmetyczka pasta do zebow szczoteczka, grzebien itd Duze bawelniane podpaski lub wklady poporodowe Wkladki laktacyjne Chusteczki higieniczne Przydatne moga byc reczniki papierowe DLA DZIECKA 3 body lub kaftaniki 3 pajacyki Rekawiczki niedrapki dla noworodkow Cienka czapeczka Kilka tetrowych pieluch Kocyk lub rozek Recznik z kapturkiem KOSMETYKI I AKCESORIA dla Dziecka Krem do pupy Pieluchy jednorazowe dla noworodkow Chusteczki nasaczone Szczotka do wloskow Aspirator do noska PRZYDATNE DROBIAZGI Telefon I ladowarka Notatki ze szkoly rodzenia Woda mineralna Talerzyk kubek I sztucce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My kupimy nowy średniej klasy głęboki - ewidentnie zimowo-przedwiosenny. Ma być przystosowany do jazdy po śniegu błocie zimnie i ewentualnym wietrze. Musi być też na tyle lekki, żebym była w stanie samodzielnie wtargać go na II piętro. Bardzo fajny artykuł jak wybrać wózek na zimę jest w październikowym "M jak Mama". Naprawdę zwracają tam uwagę na wszystko, co dla zimowych Dzidziuchów istotne. Chcę nowy wózek, bo... taką mam nadzieję, że może jeszcze posłuży za jakieś 2 latka... Tak bardzo bym chciała... By się zabezpieczyło i by sobie czekał w piwnicy. Spacerówkę kupimy osobno jak przyjdzie na nią czas. Jak się trochę ogarnę to może dzisiaj pójdziemy do Małolata i Smyka. Muszę ten kojec do spania kupić, a przy okazji się człowiek trochę rozejrzy w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudyna I super ta lista. Bardzo mi pasuje. Normalnie sobie druknę i będę "fajkować" kolejne zakupy. Na chwilę obecną mam szlafrok i 2 koszule do karmienia. Co do porodu... no niby ma być CC, ale liczę jeszcze na to, że jednak podejdę do SN za zgodą mojego gina, więc i jakąś krótką porodową sobie kupię. Z doświadczeń bratowej - polecam brązową, bordową lub czerwoną... Nie pytajcie dlaczego... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny... może wyjdę na debila... ale weźcie mi wyjaśnijcie pojęcia i różnice: kaftanik, śpioszki, body, pajacyk, rożek... Kompletnie nie mogę ogarnąć nazw dziecięcej garderoby. Tak, jak faceci często mylą spódnicę i sukienkę. Obciach... Wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiec tak Kaftanik- koszulka z dlugim rekawem rozpinana, zapinana najczesciej na 2 guziki lub wiazana Body- ubrabko rozpinane przy szyji i w kroku bez nogawek Spioszek- pelne nogawki ubranko na naramkach zapinane na ramionach Pajacyk- dlugie rekawki I nogawki, rozpinane na calej dlugosci I w kroku Rozek albo becik- kwadratowa "mata" ktora sklada sie tak w "koperte" z przylepcem z boku zeby sie nie rozwinela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaftanik...krotka podkoszulka, zazwyczaj zapinana na jednym ramionku lub z takim specjalnym" powiekszonym" wejsciem na glowke ...zazwyczaj dlugi rekaw ;) czasem moze byc zapinany na plecach ( NIE polecam) lub z przodu ;) body koszulka zapinana po siusiorkiem Krzysia ;););) dlugi lub NIE rekawek....Pajacyk calosciowe wdzianko ;) jak na pajaca ;) z roznymi mozliwosciami zapić ;) moze byc ze stopkami ..lub stopki odkryte;) ( jedna z najwygodniejszych rzeczy uwazam ;), spioszki ...spodenki tak jakby na szelki ;) pod spod musisz zalozyc , bluzeczke ...body lub kaftanik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwestrowe
pajacyk to śpioszki z długim rękawem, body to podkoszulek zapinany w kroku a kaftanik to taki sweterek, tudzież bluzeczka z długim rękawkiem pod śpioszki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia261985..............26......Wojnicz........28(M). ... ...02-12-2011 Onk3(Magda)...............36......Osiek............28... .........02-12-2011 Asia GB........................29.....Opole............28..(K). .....02-12-2011 Starbuck80.................31......Warszawa........28 (K) ......04-12-2011 Ewelina_83..................27.......Oświęcim.......28( M). .....06-12-2011 Ewa1311....................31.......Puławy...........29( M)......07-12-2011 olcik777.....................26.......Kraków..........27 (K).......09-12-2011 klaudyna213................25.......Poznań...........27( K)........11-12-2011 Mama FILIPKA( Wiola)....19.......Norwegia.........27(M)........11-12-2011< br /> Dolarka5(Martyna).......23........Łódź.............27( M)......12.12.2011 TakaBasienka87.........24.......śląsk................27 ( M)......12.12.2011 mamazuzki76(Monika)...34.......Świecie...........27(M).. ....15-12-2011 elizka_84...................27......Gdańsk............27 (M).......16-12-2011 HASANANA(Sylwia).........32......UK................28(K) ........17-12-2011 pelepetka123(Ania)......28.......Kraków...........27(K) .......18-12-2011 ollakoziol(Olka)............24......Częstochowa....26(K) ........24.12.2011 a co tam(Ania).............28......D-ca...............26(M)...... ... .26-12-2011 sylwestrowe(Ania)......28........opole...............26(K 90%).......31-12-2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia261985..............26......Wojnicz........28(M). ... ...02-12-2011 Onk3(Magda)...............36......Osiek............28... .........02-12-2011 Asia GB........................29.....Opole............28..(K). .....02-12-2011 Starbuck80.................31......Warszawa........28 (K) ......04-12-2011 Ewelina_83..................27.......Oświęcim.......28( M). .....06-12-2011 Ewa1311....................31.......Puławy...........29( M)......07-12-2011 olcik777.....................26.......Kraków..........27 (K).......09-12-2011 klaudyna213................25.......Poznań...........28( K)........11-12-2011 Mama FILIPKA( Wiola)....19.......Norwegia.........27(M)........11-12-2011< br /> Dolarka5(Martyna).......23........Łódź.............27( M)......12.12.2011 TakaBasienka87.........24.......śląsk................27 ( M)......12.12.2011 mamazuzki76(Monika)...34.......Świecie...........27(M).. ....15-12-2011 elizka_84...................27......Gdańsk............27 (M).......16-12-2011 HASANANA(Sylwia).........32......UK................28(K) ........17-12-2011 pelepetka123(Ania)......28.......Kraków...........27(K) .......18-12-2011 ollakoziol(Olka)............24......Częstochowa....26(K) ........24.12.2011 a co tam(Ania).............28......D-ca...............26(M)...... ... .26-12-2011 sylwestrowe(Ania)......28........opole...............26(K 90%).......31-12-2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie, że zrozumiałam! :-)))) Naprawdę dzięki... Bo... głupio mi było się dopiero w sklepie douczać. To ja z tych wszystkich wynalazków chyba wybieram body - jakoś tak faktycznie najbardziej mnie przekonuje. Wiem nawet jak wygląda, bo w tych ciuszkach od kuzynki Męża przeważały pajacyki (teraz już wiem) rozpinane na całej długości. A rożka to ja chyba wcale nie chcę. Myślicie, że może go zastąpić coś takiego? http://motherhood.pl/produkt/otulaczek.html Po co jest w ogóle ten "rożek"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak wlasnie jak ten otulaczek, czy nawet zwykly kocyk zawijasz dziecko , I sie maluch nie odkryje. A mnie sie wogole to wydaje ze w taki rozku czy otulaczku to takie malenkie dziecko o wiele lepiej sie bierze na rece I trzyma chociaz moze to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia261985..............26......Wojnicz........28(M). ... ...02-12-2011 Onk3(Magda)...............36......Osiek............28... .........02-12-2011 Asia GB........................29.....Opole............29..(K). .....02-12-2011 Starbuck80.................31......Warszawa........28 (K) ......04-12-2011 Ewelina_83..................27.......Oświęcim.......28( M). .....06-12-2011 Ewa1311....................31.......Puławy...........29( M)......07-12-2011 olcik777.....................26.......Kraków..........27 (K).......09-12-2011 klaudyna213................25.......Poznań...........28( K)........11-12-2011 Mama FILIPKA( Wiola)....19.......Norwegia.........27(M)........11-12-2011< br /> Dolarka5(Martyna).......23........Łódź.............27( M)......12.12.2011 TakaBasienka87.........24.......śląsk................27 ( M)......12.12.2011 mamazuzki76(Monika)...34.......Świecie...........27(M).. ....15-12-2011 elizka_84...................27......Gdańsk............27 (M).......16-12-2011 HASANANA(Sylwia).........32......UK................28(K) ........17-12-2011 pelepetka123(Ania)......28.......Kraków...........27(K) .......18-12-2011 ollakoziol(Olka)............24......Częstochowa....26(K) ........24.12.2011 a co tam(Ania).............28......D-ca...............26(M)...... ... .26-12-2011 sylwestrowe(Ania)......28........opole...............26(K 90%).......31-12-2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozek przydaje sie szpitala i moze na początku do trzymania a pozniej sluzyć może jako kolderka wiec jakis tam warto mieć, chyba.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracajac jeszcze do tematu rozkow to glownie uzywa sie ich do spania. Zawiniete dziecko sie nie zsunie, jest lepszy I praktyczniejszy niz kolderka a po drugie tak zawiniete dziecko czuje sie jak u mamy w brzuchu gdzie tez mu bylo ciasno- tak przynajmniej pisza na forach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze z opini koleżanek - świeżych mam pajacyki sa srednio wygodne - bo najzwyczjaniej gubia się w nim nogi, takie maluchy caly czas tam nogami wywijaja :) z opnii jednej tez grudniowej mamy - najlepiej sprawdzaly sie body z dlugim rekawkiem, do tego polspiochy/ rajstopy pewnie same bedziemy wiedzialy po miesiącu :) ja tylko kupilam do szpitala body zapinane na zakladke i rozpinane po calej dlugosci - zeby sie nie meczyc/stresowac przekladaniem przez glowe takiego malucha, podobno to wygodne jest w domu czlowiek sobie i godzine bedzie przebieral a w szpitalu to juz gorzej z tym czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśle ze rożek moze być przydatny na początku do karmienia i wogóle do trzymania malca. Ja zdecydowałam się na rożek własnie z tych powodów. Dzidzia jest taka malenka i kruchutka na początku że przyda mi się taki owijaczek usztywniający. Ja Ewcia mam z tej wersji w owieczki;) http://allegro.pl/mamo-tato-rozek-usztywniony-80x80-nowosc-i1736498578.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o właśnie Klaudyna, też to gdzieś czytałam że podobno dzidziuś czuje się bezpiecznie w takim rożku i trochę jak w brzuchu mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×